skip to Main Content

K.Pakalnis: pikta, kad Ž.Pinskuvienė akiplėšiškai klaidina respublikinę spaudą

Kęstutis Pakalnis, Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

 

Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė ir vėl apsimelavo. Šį kartą melą paskleidė per visą respublikinę žiniasklaidą. Suprantama, kad noras atrodyti geresniu nei esi – nesvetimas mums visiems. Bet nesuprantama, kam taip akiplėšiškai meluoti? Kam versti kaltę neteisėtai atleistiems ? Ar merė norėtų, kad rajono gyventojai nesinaudotų teise įrodyti savo tiesą? Gal tai bandymas pasakyti, kad Lietuvos teismų sprendimai yra niekiniai? O gal norėtųsi, kad merės spendimai nebūtų kritikuojami? Deja, atėjus į valdžią tai neįmanoma. Juk politikas ateina ne vadovauti, o tarnauti rinkėjui. Tai reiškia – kiekvienam žmogui.

 

Tokios mintys man kilo perskaičius ž. Pinskuvienės per BNS išplatintą straipsnį.

 

Jame Ž.Pinskuvienė bando teisintis: „Dažnai išgirdę apie reorganizaciją ar bet kokias permainas, ilgus metus „šiltose“ vietose patogiai įsitaisę ir dažnai net ne po vieną, o ištisomis giminėmis „ramiuose užutekiuose“ įsikūrę valstybės tarnautojai ir kiti darbuotojai tiesiog sustingsta iš baimės – kas dabar bus?“ Po šio sakinio susidaro įspūdis, kad visi atleistieji yra giminės. Bet juk taip nėra. Vienintelis bendras dalykas siejantis tuos žmones – jie ne Darbo partijos nariai ir net neprijaučiantys tai partijai. Todėl taip kalbėti mažų mažiausiai nepadoru. Dar labiau nepadoru dėl to, kad naujai priimtieji vienaip ar kitaip susiję su partija, kuriai dabar vadovauja rajono merė. Dauguma žmonių susiję ir giminystės ryšiais: vyrai, žmonos, seserys, broliai, marčios ir žentai – visi sėkmingai priimti į savivaldybę. Apie tai rašė ir „Krašto naujienos“ http://krastonaujienos.lt/2016/06/sirvintu-rajona-valdo-viena-didele-seima/  Beje, tuomet redakcijos sąrašą komentaruose dar pildė ir skaitytojai. O šiandien jis tik dar ilgesnis gautųsi.

 

Merė straipsnyje guodžiasi: „Ir kaip taisyklė garsiausiai šūkauja ir nebūtomis skriaudomis dengiasi tie, kurie iš tiesų savo valstybei nieko neduoda, o į darbą ateina ne tam, kad dirbtų, galvotų, kurtų, o tam, kad ramiai praleistų dieną ir pasiimtų algą. Iš savo patirties galiu pasakyti – geras, profesionalus, atsakingas žmogus, nesvarbu, kokioje srityje bedirbtų – niekada nebus atleistas. O jeigu jau taip nutiks, kad dėl vienų ar kitų priežasčių liks be darbo, jis neverks, nesiskųs, nesisvaidys kaltinimais ir grasinimais. Nes toks žmogus puikiai žino savo vertę ir ilgai be darbo tikrai neužsibūna.“ Merės norėčiau paklausti, ar šie žodžiai reiškia, kad atleistieji kalti dėl to, jog ieško teisybės? Rašote, kad geri specialistai be darbo ilgai neužsibūna. Tai kodėl pati 2008-aisiais atleista iš darbo kreipėtės į teismus? Kodėl pati neieškojote kito darbo? Suprantama, kad vyresni žmonės yra sėslesni ir jie stengiasi darbo ieškotis arčiau namų. Jaunam paprasčiau ir į kitą miestą nuvažiuoti. Neužmirškime ir kito faktoriaus – ne visi darbdaviai kompensuoja kelionės išlaidas. Ne kiekvienas gali užsipilti valdiško kuro ir juo važiuoti. Šiuo sakiniu nieko nekaltinu. Bet visi mes žinome, kad ir taip būna.

 

„Dabar esu maišoma su žemėmis, nors vienintelis mano siekis visada buvo ir yra – žiūrėti, kas naudinga ne vienam ar kitam „šiltai“ sėdinčiam „specialistui“, o valstybei.“ – tęsia merė. Taip, mere, jūs teisi, dabartiniai specialistai savivaldybėje sėdi išties šiltai. Kiek pastebėjau lankydamasis savivaldybėje, šildoma pakankamai, gal net per daug. Aš kitaip reaguočiau į tokius merės pasisakymus, jei atleidus žmones nebūtų priimta kitų. Tačiau atsivertus savivaldybės tinklapį – pilna naujų pavardžių ir vardų, tai žmonės naujai priimti į darbus. Pabaigoje pridėsiu sąrašą po rinkimų priimtų darbuotojų. Priimta daugiau žmonių, nei atleista (atleisti 24, o priimta jau 27. Ir tai dar ne pabaiga – yra pažymėta laisvų etatų).

 

Toliau merė skundžiasi: „Ir patikėkite manimi, valstybei tokie „specialistai“ neatneša jokios naudos, dargi bylinėdamiesi ir kovodami prieš kažkokius mistinius priešus, patys elgiasi kaip priešai ir toliau švaisto valstybės pinigus, kuriuos išsireikalauja išmokėti kompensacijų, moralinių žalų ir kitu pavidalu. Nors patys puikiai suvokia, kad tie pinigai yra visų Lietuvos žmonių ir jiems jie tikrai nepriklauso…“ Merė – mistinė priešė? To tikrai nežinojau. Bet sutinku su sekančiu merės teiginiu. Taip, skirtingai nuo merės atleistieji supranta, kad jiems pinigai bus mokami iš mokesčių mokėtojų lėšų. Tačiau tai suprasdami jie supranta ir kitą faktą – tuos pinigus turi sumokėti ne mokesčių mokėtojai, o tas, kas nemokėjo teisėtai atleisti darbuotojų. Prisiminkime, daugelyje bylų teismas konstatavo, kad atleidžiant darbuotojus netinkamai buvo vykdomos atleidimo procedūros. Mes, rajono tarybos opozicija, ir atleistieji manome, kad netinkamai vykdydami atleidimo procedūras vadovai netinkamai atliko savo pareigas. Todėl normalu, kad būtent tie vadovai ir turėtų kompensuoti savivaldybės patirtas išlaidas, susijusias su teismais dėl neteisėtų atleidimų iš darbo.

 

Beje, merei norėtųsi priminti, kad tuomet, kai ji buvo atleista, bylinėjimasis Savivaldybei kainavo per šimtą tūkstančių litų. Tuomet Ž.Pinskuvienė nepasikuklino į savo kišenę susižerti priteistų jai pinigų. Juo labiau, kad pradžioje ji kalbėjo apie vieno lito kompensaciją, vėliau suma užaugo.

 

Štai tuomet Živilė Pinskuvienė pasakojo žurnalistams, kad „Tarybos narė Marija Gudonienė (Ž.Pinskuvienės motina – red.) svarsto galimybę kreiptis į teismą, kad padaryta žala rajono gyventojams būtų išieškota iš mero ir tarybos narių, kurie balsavo pažeisdami įstatymus.“

 

Noriu pasiūlyti rajono merei, partijos pirmininkei Ž.Pinskuvienei dabar įvykdyti savo žodžius. Įrodykite darbais, kad jūs laikotės savo žodžio. Tie, kas pasirašėte atleidimų įsakymus – kompensuokite savivaldybės patirtas išlaidas. Būtų labai garbinga iš jūsų pusės.

 

Merė nuolat akcentuoja, kad atleistieji nieko neverti, o štai naujai priimti nuostabūs specialistai. Negaliu spręsti apie visus specialistus. Tačiau su senąja komanda man asmeniškai teko dirbti, kai vadovavau rajonui ir buvau rajono meru. Dabartinė savivaldybės administracija su teisininkų komanda įrodė, kad jie negeba teisingai sutvarkyti dokumentų ir tinkamai vykdyti atleidimo procedūrų. Apie tai respublikinei žiniasklaidai jau kalbėjo ir pati merė.

 

Baigdama savo mintis merė teigia: „…tereikia taip apkapoti devyngalvio – ką ten devyngalvio, greičiau šimtagalvio – slibino galvas, kad jos neataugtų, o likusios viena ar dvi dirbtų geriau už visas 9 kartu sudėjus.“

 

Aš nežinau, kas turi darytis rajono šeimininkui, kad imtų taip nekęsti savo žmonių.

 

Ir štai čia prieš mano akis iškyla vaikystėje matytas filmukas, kuriame karžygiai eina kovoti su drakonu, vieni žūva kovoje, kiti drakoną nukauna ir… patys tampa drakonu… kol neateina naujas karžygys. Drakonas mirė! Tegyvuoja drakonas! Pažiūrėkite į veidrodį…

 

Dar kartą kviečiu Širvintų rajono savivaldybės merę Živilę Pinskuvienę: neskaldykite ir nekiršinkite rajono žmonių. Pagrindinė rajono mero užduotis – suvienyti Tarybą ir rajono žmones vieningam darbui.

 

P.S. Merės pasisakymų citatos iš:

 

http://www.delfi.lt/news/ringas/politics/z-pinskuviene-nepajudinami-biurokratu-klanai-arba-kova-su-devyngalviu-slibinu.d?id=73301000

 

http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/sirvintu-savivaldybes-biudzeta-tustina-ir-pralaimetos-bylos.d?id=22936390

 

  Širvintų rajono savivaldybės administracijos po rinkimų priimtų darbuotojų sąrašas:

 

1.Irena Vasiliauskienė, 2. Julija Franckevič, 3. Janina Greiciūnaitė, 4. Diana Labanauskienė, 5. Ingrida Baltušytė-Četrauskienė, 6. Elona Pečiukaitienė, 7. Mykolas Braška, 8. Irina Buckuvienė, 9. Ilona Miliukienė, 10. Asta Vita Maslinskienė, 11. Dalia Orševska, 12. Dovilė Audėjūtė, 13. Eglė Piškinaitė, 14. Neringa Lubytė 15. Darius Redeckas, 16. Aušra Mažulienė, 17. Jolanta Pugačiauskaitė,  18. Mindaugas Staniulis, 19. Žybertas Mackelo, 20. Dalia Maleckaitė, 21. Justinas Kontrimavičius, 22. Birutė Kontrimavičienė, 23. Šarūnė Baronaitė, 24. Goda Oršauskienė, 25. Janina Chatkevičienė 26. Ieva Žemaitienė  ir 27. vakar priimtas Ramūnas Jasevičius.

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: NERINGA TUŠKEVIČIENĖ, VŠĮ „ŠIRVINTŲ SPAUDA“

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));