skip to Main Content

Jurga Lago

Surask 10 skirtumų, arba kuo aš ryškiai skiriuosi nuo ispanų:

?

1. Nerašau ant sienų: “kaltė ne imigrantų, o turtingųjų”. Suprask – tie milijonai į Ispaniją plūstančių fizikų iš Maroko yra blogiau, nei A. Ortega, įkūręs Zarą ir milijonus darbo vietų. (Užrašai mano kieme ir visur, kur tik akys mato).

2. Verslas man yra jėga. Gebantys jį kurti – triguba jėga. Kapitalizmo nebijau – atvirkšciai. Bijau Kubos, Venesuelos, TSRS ir Tomo Tomilino. Darbštūs ir gabūs yra klestėjimo garantija ir (jėzusmarija) netikiu naujuoju madingu gėriu: socializmu, pasidalijimu “visko po lygiai”, gerovės valstybėm ir iš esmės netikiu jokiom lygybėm. Jos neįmanomos. Tingiu aiškinti, bet jeigu mano mama aukštesnė už tavo, o tėvas matematikas, that’s over.

3. Dar visai nedaug tikiu valdišku darbu. Kuo daugiau valstybės, tuo daugiau nelaisvės. (Ne, tai nėra anarchija. Anarchija yra valstybė tavo lovoje ir ant sienų rašinėti).

4. Todėl, kad negaliu būti miniose. Kai jie eina į gatves prašyti padidinti bedarbio pašalpas, nes “valstybė pasirūpins”, aš einu dirbti. Manęs nežavi žodis “sindikatas”. Esu individualistė nuo vaikystės ir man negėda. (Politikai yra atskira profsąjunga. Itin apsaugota ir apsisaugojusi, o aš profsąjungų nemėgstu. Fu.)

5. Nekaltinu XV amžiaus rašytojų buvus seksistais ir nefeministais. ?

6. Išmokau nebešiukšlinti gatvėse.

7. Nevaikštau masiškai su Che maikėmis už gėjų teises, nes žinau, kad Che nekentė gėjų ir buvo raudonas.

8. Nebalsuoju su dideliu entuziazmu ir išvis abejoju, ar balsavimas ES turi įtakos – visi keliai šiandienos politikoje veda link tapimo vienokia ar kitokia maldeikiene. Klausimas tik – vienokia, ar kitokia. Rėkiančia, kad socializmas yra new black, bet ji yra… konservatorė.

9. Partokratija, ideologijos neturėjimas, atėjus į valdžią bei principų išsižadėjimas yra ES vėžys. Aš ispanams, einantiems į politiką įkalčiau sutartį su rinkėju – neįvykdei – atsakai. Už klaidas – iš savo kišenės.

10. Dabar madoj yra Ispanijoj sakyti, kad mada nemadoj. Ai, dar sakyti, kad nemadoj vartojimas ir postinti Instagrame savo nevartojimus. Dar madoj radikalusis feminizmas, klimatologizmas ir lia lia lia. Aš madų neseku, aš jas kuriu ir todėl – vartoju, nes jeigu aš nieko nebepirksiu iš tavęs – tu nieko nebepirksi iš manęs, vadinasi mus gaus išlaikyti storoji Silvija iš savivaldybės, kuri gyvenime nėra “net pašto ženklo užklijavusi” (ispanų patarlė).

Nu ir 11. Nešaukiu žmogui į ausį, kai jis nesupranta ispaniškai, mokausi kalbų.

Gal dar 12. Man negėda savo praeities ir tų 15 min šlovės, kai Lietuva buvo iki Juodosios jūros.

Facebook komentarai
Back To Top