skip to Main Content

 

Jurga Lago

Pirmadienio pozityvas.

Taip. ? Nes kaip žiūri į gyvenimą, taip ir jis žiūri į tave, kaip tas pabaisa, kur upelyje gyvena, pamenat?

 

Ispanijoje, kai gatve pravažiuoja medikų ekipažas, kyla triukšmas – žmonės ploja. Lyg kokiai roko žvaigždei. Rimtai. Vakar net pasimečiau, kai vaikai šoko prie langų ir visa gatvė garsiais bisais sveikino greitosios ekipažą, atvykusį pas gimdyvę. Žmonės visuose miestuose taip dėkoja medikams. Mačiau filmuotus vaizdus iš Barselonos – amazing!
?
Nuo 7.00 iki 8.00 ryto supermarketuose – senelių valandos, kol parduotuvės šviežiai dezinfekuotos. Čia, prie lauko durų vyksta tylūs susitikimai – kaukėti anūkai neša senelių pirkinius. Tą akimirką jie būna kartu ir ji galbūt svarbesnė už visas buvusias valandas pas babą su telefonu.
?
Lyg nuo grandinės nutrūkusi politinė opozicija prityla su kritikom ir šiokia tokia taika įsivyrauja šalių parlamentuose – visi suvokia, kad dabar ne metas smaugti priešus, nes velnias žino, kokias klaidas padarytum ten pats. Vienintele realia valiuta tampa pagalba.
?
Kaimynystėje amžinai besiriejanti pora visą savaitę gana darniai šliaužioja drauge, nes policija perspėjo, jog krizės metu buitinius konfliktus lukštens ne valstybė, o patys gyventojai. Visa smulkmė, netikros problemos ir išpindėjusių šiandienos miestiečių zyzimas kažkiek pritilo. Visokios pirmojo pasaulio “bėdos”.
Kai vakar 23.00 valandą pusę savo kolektyvo aptikau mūsų online platformoje, negalėjau nesijuokti – net darbo santykiai atrodo kitaip – netenka prasmės visoks “valdiškumas”, o internetas tampa langu, pro kurį išeinama, kai užsidaro parduotuvių durys.
?
Kitoks išaušo šiandien rytas. Viskas bus kitaip. Ir tikrai ne blogiau, nes pasaulis mokosi kantrybės. Visokio plauko influenceriai, koučeriai ir savo sėkmių demonstruotojai nublanksta prieš… gydytojus. Ir kas būtų pagalvojęs, ką? Kokia jėga būtų parvilkusi į madą tikrumą?
?
O ir mūsų vaikams patirtis. Neįkainuojama patirtis XXI a. internetinei baltarankių kartai. Jeigu šios krizės nebūtų, ją reikėjo išrasti!
Va taip šiandien sutinkamas rytas – vietinei policijai leidus – prieš “kompiuterines pamokas” jaunuolis vedžios kaimynų pensininkų šunis. Su pirštinėmis ir po vieną. Atsakingai ir ne už pinigus. Su tyliu jauduliu ir nuostaba, ir ramios ateities troškimu atėjo nauja diena.

Facebook komentarai
Back To Top