skip to Main Content

Jurga Lago yra Miami, Florida.

Nerašyk, Jurga. Pati supranti… – sako šiandien kolegė.

Žinote, ką? Mane ne taip auklėjo – aš esu didelio ir gražaus pasaulio žmogus, kilęs iš mažo ir dar gražesnio Žemaitijos kaimelio – ten auklėjo išdidžius, drąsius ir darbščius žmones. Ilgai mokiausi, kad galėčiau kurti ir dar ilgiau dirbau, kad galėčiau gyventi iš kūrybos. Savo šalyje.

 

Taip, manęs nėra knygoje „Lietuvos juvelyrika“, nėra knygoje „Nepriklausomos Lietuvos prekės ženklai“, nėra nė viename kataloge „Made in Lithuania“. Nebuvau nė viename oficialiame Lietuvos leidinyje, kataloge ar parodoje. Niekada. Niekur.

 

Esu tik Madrido Nacionaliniame Dailės muziejuje, Niujorko JA dizaino prezentacijoje, atstovavau… Ispaniją parodose Paryžiuje, Švedijoje, Danijoje, Rusijoje, Australijoje, Italijoje, JAV, etc. 

Sukūriau papuošalus Ispanijos karalienei. Hillary Clinton, Sergejui Lavrovui (žinau, žinau), Catherine Ashton. Čia ir baigsiu su politikais, nes nė vienas garbės nedaro.

 

Nors Lietuvoje esu pirmojo Nepriklausomos LT juvelyrikos prekės ženklo kūrėja, šiemet – pirmoji LT dizainerė, pardavusi frančizę vakarams. Taip, be penkių minučių žvaigždė, mielieji. ? Jeigu ja tikrai tapsiu – bus nejauku, nes mano kelias čia, Lietuvoje buvo duobėtas. Ir tik mano klientai – žmonės, pirkę mano sukurtus daiktus mane užaugino. Tik „paprasti žmonės“. Jeigu man nepavyks… Sakote, giriuosi? Ne. Aš sunkiai dirbu – kartu su 20 mano įmonėje dirbančių kolegų ir moku mokesčius, už kuriuos mano šalis toliau leidžia leidinius ir organizuoja parodas „Lietuvos dizainas“, kuriose manęs nebuvo ir nėra. Sakau, kad ir nebus, nes tolstu, kaip laivas – atsibodo gilintis į vietinius reikaliukus. 

Juo labiau, pamačius, ką Lietuva padarė su vyresne kūrėjų karta (vien mano tėvo apie 18 skulptūrų ir kompozicijų… sunaikinta, dingę, supjaustyta ir pradanginta). Apie tai dar pakalbėsim kitą kartą.

 

Aš ne Mamontovas. Nesu tokia svarbi, žinoma, (jo muzika man patinka), bet kavos su politikais ir įtakingais veikėjais negersiu. Jie garbės dažniausiai šiandien žmonėms ir kūrėjams nedaro. Nešoksiu ir nedainuosiu pagal užsakymą. Kalbėsiu, ką noriu, nes mane taip auklėjo Žemaitijoje. ?

 

Manau, kad objektyvumo visomis prasmėmis mūsuose vis mažiau. Liūdna. Ypač dabar – prieš išeinant į didelius vandenis. O gal – atvirkščiai – reikia džiaugtis? . 

O einant į parodas mūsuose reikia žinoti, kad savi džiaugiasi savais. Kada taip atsitiko, nežinau. Aš tuo metu dirbau. ?

 

Ačiū tiems, kurie mane palaikote.

 

Rašysiu kitų kraštų dizaino istoriją. Ir mąstau – kaip mums sunku vienas kitą įvertinti?Tokiam mažam kraštui – sutarti. Man liūdna, nes tokiú, kaip aš – daug, bet kartu tai sutvirtina sparnus!

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));