skip to Main Content

Raimondas Navickas

 

Jungtinė Karalystė palieka Europos sąjungą. Kartu su šimtais tūkstančių lietuvių

Štai kas yra Demokratija ir štai kaip ji veikia.

Ne tokia jau ir žymi britų dauguma patariamajame referendume nubalsavo už tai, kad išstoti iš to darinio, kuriuo Briuselio veikėjų dėka pavirto Europos sąjunga.

Kaip manote, ar tenykštis elitas griebsis kokių teisinių manipuliacijų ar kreipsis į kokius Konstitucinių Dvasių Žynius pagalbos, kad nereikėtų vykdyti tautos daugumos – tegul ir nežymios, bet daugumos – valios, išreikštos visuotinio referendumo sąlygomis?

Spėju, kad ne.

Ar dėl to sprendimo bus gerai patiems britams ir jų vaikams? Nežinau, pagyvensime – pamatysime.

Akivaizdu viena – britai, kurie savo laiku vieningai balsavo už tai, kad patekti į ES – į kurią jų visiškai nenorėjo įsileisti De Golis – dabar kardinaliai pakeitė savo požiūrį.

Ne tiek į vieningą Europą, kuri yra puiki idėja, kiek į tai, kaip tą idėją bando realizuoti į pusdievių vaidmenį įsijautę Briuselio veikėjai.

Vardan prasimanytų ideologinių kvailysčių, nežinia kokiu pagrindu skambiai užvadintų „europinėmis vertybėmis“, bandantys išprievartauti šalis nares vykdyti savižudiškas „atvirų sienų pabėgėliams“, visuotino homoseksualizmo diegimo ir panašaus absurdiškumo priemones.

Įdomu, kokias išvadas iš to pasidarys patys Briuselio veikėjai?

Nusigąs, kad ir kiti pradės bėgti iš „durnių [valdomo] laivo“ ir šiek tiek atlaisvins gniaužtus?

Ar priešingai – pasinaudos, kad didžiųjų oponentų, su kuriais tekdavo skaitytis, gretos praretėjo ir dar labiau juos užgniauš likusiems?

Norėtusi tikėtis geresnio, bet nuojauta kužda, jog ta chebra sveiku protu nesivadovauja.

Gali nutikti ir taip, kad bus siekiama maksimaliai „nubausti“ Britaniją, kad visi kiti bijotų net pagalvoti apie tokį variantą.

Tokiu atveju šiek tiek neramu dėl šimtų tūkstančių lietuvių, gyvenančių ir dirbančių UK, likimo. Kad tik nenutiktų taip, kad po kelių metų dideliai jų daliai teks krapštytis iš tos šalies. Bijau, kad jiems sugrįžus į Tėvynę mūsų elito lauktų labai nemalonus siurprizas. Bet tai atskira šneka.

O tai, kad populiariausią lietuvaičių jaunimo emigracijos kryptis netrukus gali užsidaryti, jau kaip ir aišku.

Kokių kalbu patartumėte mokytis mokinukams, galvojantiems apie savo ateitį ES? Vokiečių, prancūzų ar dar kokių skandinavų?

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));