skip to Main Content

JAV teisėja atmetė Neringos Venckienės prašymą sustabdyti ekstradiciją ketvirtadienį. Neringa Venckienė, populiarios antikorupcinės partijos lyderė, kaltina savo šalies vyriausybę korupcija ir pedofilijos pridengimu.

Neringa Venckienė išvyko iš Lietuvos 2013 m., ir nuo tada gyveno Čikagoje, prašydama politinio prieglobsčio JAV.

Venckienė buvo pagrindinė figūra, atskleidžiant sensacingą bylą, kuri vėliau sukūrė antikorupcinę „Drąsos kelio“ partiją.

Buvusi teisėja Venckienė teigia, kad jos brolis buvo nužudytas, kai pabandė atskleisti pedofilų tinklų, kuris išnaudojo jos ketverių metų mergaitę su jos motinos žinia.

Teismo sprendimas gražinti vaiką motinai sukėlė visuomenės pyktį 2012 m., kai šimtai žmonių suformavo „žmonių sieną“ aplink Venckienės namus, sustabdydami vyriausybės bandymus paimti vaiką.

Lietuva bando susigražinti Venckienę ir kaltina ją atsisakymu paklūsti teismo sprendimui. JAV Valstybės departamentas pritarė ekstradicijai.

Venckienė parašė skundą federaliniam teismui Čikagoje, prašydama leidimo pasilikti JAV, kol bus svarstomas jos politinio prieglobsčio prašymas.

 

Čikagos teisėja Virginia Kendall atsisakė patenkinti Venckienės prašymą, sakydama, kad ši byla „sukėlė didelių abejonių dėl JAV ekstradicijos proceso ir šalies politinės ir teisingumo sistemų“, (serious issues concerning the United States’ extradition process and propriety of her native country’s political and judicial systems)  tačiau kartu pareiškė, kad Venckienė nepateikė pakankamai įrodymų, kad būtų patenkintas jos prašymas pasilikti.

„Teismas turi gerbti suverenių šalių teisę persekioti ir vykdyti jų pačių teisės normas“, – pabrėžė Kendall.

Venckienės advokatai tuoj pat pareiškė, kad skųs šį sprendimą, apie tai pranešė „Chigaco Tribune“.

Ši byla tapo tramplinu „Drąsos kelio“ partijai patekti į šios ES narės Lietuvos parlamentą 2012 m.

Venckienę taip pat parėmė du JAV kongresmenai, kurie pateikė įstatymo pataisas sustabdyti jos ekstradiciją.

Allison Parker, advokatas iš JAV agentūros, kuri skatina žmogaus teises, pavadintos „Komisija dėl saugumo ir bendradarbiavimo Europoje“ (Commission on Security and Cooperation in Europe)  — pasakė naujienų agentūroms, kad ši komisija tęs bandymuspadėti Venckienei.

„Kol ji yra šalyje, vis dar yra vilties“, – pasakė Parker.

JAV kongresmenas Christopher Smith savo labai priešiškame Lietuvos veiksmams raporte pranešė, kad JAV atmetė net 10 iš 14 kaltinimų, Lietuvos pateiktų Venckienei.

„Tokie kaltinimai labai nuliūdins žmonės, kurie rizikuos ir sieks teisingumo prieš tuos, kurie seksualiai išnaudoja vaikus“, – pasakė Smith.

 

 

 

 

 

http://www.dailymail.co.uk/wires/afp/article-5948469/US-judge-OKs-extradition-Lithuanian-anti-corruption-politician.html

 

ir visa teisėjos Kendall nutartis dėl venckienės 

https://assets.documentcloud.org/documents/4597928/Ruling-in-Lithuanian-lawmakers-extradition.pdf

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));