skip to Main Content

Jau pagamino milijoną „Mazda MX-5“

 

Hirosima/Leverkusenas, balandžio 25 d. Visų laikų populiariausias rodsteris praėjusią savaitę prie savo ir šiaip jau ilgo pasiekimų ir apdovanojimų sąrašo pridėjo dar vieną eilutę – nuo konvejerio nuriedėjo jau milijonas „MX-5“. Tai nutiko praėjus 27 metams po pirmojo rodsterio gimimo Hirosimos gamykloje 1989 metais balandžio 22 dieną.

 

„Nuo pirmosios iki dabartinės ketvirtosios kartos šio modelio gyvavimą užtikrino neblėstanti jo gerbėjų meilė. „Mazda“ gyvuoja jau 96 metus ir aš esu tikras, kad ir antrąjį šimtmetį mes pradėsime nepakeitę savo principo – vairavimas turėtų būti džiaugsmo šaltinis. „MX-5“ tapo savotišku korporacijos simboliu, nes mūsų tikslas yra siekti, kad klientą ir automobilį jungtų dvasiniai saitai, jų santykis būtų ypatingas. „MX-5“ kaip tik toks ir yra“, – sakė „Mazda Motor Corporation“ direktorius ir prezidentas Masamichis Kogai.

 

Milijoninis automobilis gegužės 3 dieną pradės pasaulinį turą, kurio metu aplankys daugybę „Mazda“ gerbėjų klubų, dalyvaus Hirosimos Gėlių parade, legendiniame Gudvudo (Didžioji Britanija) greičio festivalyje.

 

„MX-5“ išiskiria savo ištikimybe klasikinei sportinių automobilių filosofijai, kuri akcentuoja mažą svorį, nedidelius gabaritus, vikrumą ir neprilygstamą vairavimo malonumą. Rodsteris per savo gyvavimo istoriją yra pelnęs daugiau nei 250 apdovanojimų, įskaitant naujausius – Pasaulio metų automobilio ir Pasaulio metų automobilio dizaino titulus. Jis taip pat išrinktas metų automobiliu Didžiojoje Britanijoje ir Japonijoje.

 

Nuo 2000 metų „MX-5“ yra geriausiai parduodamas dvivietis sportinis automobilis pasaulyje.

 

Svarbiausios „MX-5“ biografijos datos:

 

1989 vasaris – debiutas Čikagos automobilių parodoje.

 

1997 spalis  – antrosios kartos MX-5 debiutavo Tokijo automobilių parodoje.

 

1998 lapkritis – pagamintas ribotos serijos „10th Anniversary Limited Edition“.    

 

2000 gegužė – Gineso rekordų agentūra oficialiai pripažįsta MX-5 populiariausiu dviviečiu sportiniu automobiliu pasaulyje

 

2002 sausis – pagaminta 600 000 MX-5.

 

2005 kovas – Ženevoje debiutuoja trečiosios kartos MX-5.

 

2005 balandis – pagaminta 700 000 MX-5

 

2006 liepa – pristatyta modifikacija su sulankstomu kietu stogu.

 

2007 birželis – pagaminta 800 000 MX-5.

 

2009 liepa – ribotos serijos MX-5 skirta modelio dvidešimtmečiui paminėti.

 

2011 vasaris – pagaminta 900 000 MX-5.

 

2014 balandis – ribotos serijos MX-5 skirta modelio dvidešimt penkerių metų jubiliejui paminėti. 

 

2014 rugsėjis – debiutuoja ketvirtos kartos MX-5.

 

2016 kovas – Niujorke debiutuoja „Mazda MX-5 RF“ – modifikacija su kietu sulankstomu stogu.

 

2016 kovas – MX-5 nuskina Pasaulio metų automobilio ir Pasaulio metų automobilio dizaino titulus.

 

Apie „Mazda Motor Corporation“

 

Japonijos automobilių koncernas „Mazda Motor Corporation“ savo veiklą pradėjo kaip kukli „Toyo Cork Kogyo Co. Ltd.“ bendrovė 1920 metais. Pirmąją transporto priemonę pagamino 1931 metais – tai buvo triratis prekių išvežiojimui skirtas motociklas. Pirmąjį automobilį „Mazda“ pagamino 1960-aisiais. 1967 metais pradėjo pirmojo automobilio su rotoriniu varikliu gamybą. Šiuo metu gamina lengvuosius ir komercinius automobilius bei jų komponentus trijose gamyklose Japonijoje, taip pat JAV, Kinijoje, Taivane, Tailande, Filipinuose, Zimbabvėje, Pietų Afrikos Respublikoje, Ekvadore ir Kolumbijoje. Koncerne dirba daugiau nei 38 tūkst. žmonių, jo pardavimai viršija 77 mlrd. litų.

 

Apie „Inchcape Motors“

 

„Inchcape Motors“ yra įgaliotasis „Mazda“ atstovas Lietuvoje.

 

Viena didžiausių pasaulyje automobilių prekybos bendrovių Lietuvoje veikia nuo 2007 metų, kai kartu su partnere bendrove „Vitvela“ Vilniuje įsteigė UAB „Inchcape Motors“. Šiandien „Inchcape Motors“ yra didžiausia automobilių prekybos bendrovė, atstovaujanti automobilių „Ford“, „Hyundai“, „Jaguar“, „Land Rover“, „Mazda“ ir „Mitsubishi“ automobilių gamintojus.

 

170 metų sėkmingai veikianti „Inchcape“ 26 pasaulio valstybėse verčiasi naujų ir naudotų automobilių prekyba, prekyba atsarginėmis dalimis, techniniu aptarnavimu, finansavimu ir draudimu.  „Inchcape“ siekia tapti labiausiai į klientą orientuota automobilių prekybos kompanija. „Inchcape“ akcijomis prekiaujama Londono akcijų biržoje nuo 1958 metų. Įmonėje dirba maždaug 14 300 žmonių, jos centrinė buveinė įsikūrusi Londone.

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));