skip to Main Content

Jakovas Kedmi apie padėtį Sirijoje: „Viską spręs Sirijos kariuomenė“

Izraelio diplomatas, valstybės veikėjas, buvęs Izraelio žvalgybos „Nativ“ vadovas pasakoja apie padėtį Sirijoje ir šiame regione.

 

WhUqAGrofrg

Pokalbyje su Sergėju Veselovskiu, „News Front“ laidoje, Jakovas Kedmi papasakojo:

 

„Mūšio lauke Rusijai pavyko karo eigą pasukti 180 laipsnių kampu ir iš visų teroristų, ar opozicijos, paveržti karinę iniciatyvą. Rusai manė, kad sirai pajėgs per tris mėnesius išspręsti problemą, bet jų lukesčiai nepasitvirtino. Sirų kariuomenė buvo žymiai menkesnė, negu atrodė.

Šiai dienai rezultatai tokie: Sirų armija atstato savo galią Rusijai padedant ir sąveikaudama su Rusijos aviacija perėjo į puolimą visuose frontuose. Jos tikslas – sunaikinti visus pasipriešinimo židinius (Kedmi išvardina teroristų užimtus miestus). Sirija jau arti prie teroristų likvidavimo. Pagrindinė to sąlyga buvo perkirtimas tiekimo ginklų, amunicijos, gyvosios jėgos iš Turkijos ir Jordanijos. Turkijos atkirtimas vyksta pilnu tempu, tai rodo mūšiai prie Aleppo miesto. Nuo to momento nebebus ginklų ir žmonių tiekimo iš Turkijos.

Sirijos armija išeina prie Jordanijos sienos. Nuo šio momento teroristų likimas priklausys tiktai nuo Alacho ir sirų armijos efektyvumo.

Sirų armija – virš 100000 žmonių ir formuojami vis nauji daliniai. 100000- savigynos būriai, jie padeda armijai. 2000 islamo sargybinių iš Irano. Jie pagrindinai dirba kaip instruktoriai. Hesbola, Izraelis juos laiko teroristais, kiti ne. Jų yra 6000, nedidelėmis grupėmis paskirstyti po įvairius dalinius. Yra vietinių milicijų, kurios remia Sirijos kariuomenę. Stiprėja sąveika su Kurdais.

Artimiausioje perspektyvoje – Sirijos armijos išėjimas iki Eufrato upės. Kai persikels per Eufratą, tai bus IVIL pabaiga. Ten nėra miestų, ten lyguma, įsitvirtinti nėra kur. Todėl Sirų tankai, padedami Rusijos aviacijos, labai greitai išvalys šitą teritoriją. Todėl IVIL ir DAIŠ likimas šioje lygumoje bus garantuotas.

Derybose Ženevoje bandoma išlaikyti proamerikietiškas ir proturkiškas pozicijas. Tai įvairūs džichadistai, Alkaida, Broliai musulmonai. Derybos atsinaujins vasario 25 dieną. Iki to laiko tikslai bus išspręsti mūšio lauke. Turkija nenori matyti derybose kurdų, Rusija -Brolių musulmonų“.

Jakovo Kedmi nuomone grėsmės kilti pasauliniam konfliktui nėra. „Artimuose Rytuose visada keliama daug riksmo, bet nei Turkija, nei Saudo Arabija neturi jokių šansų Sirijoje. Erdoganas netenka įtakos net pačioje Turkijoje“.

„Saudo Arabija iš viso turi 70000 kariuomenės. Jie įklimpę Jemene. Jie nieko negali permesti į Siriją. Sauditai neturi jokios jėgos. Visą oro erdvę dengia Rusija.

Turkiją gins NATO, jeigu ją puls, o jei puls Turkija, jos niekas negins. Rusija aiškiai pasakė, kad bet koks Turkijos lėktuvas, įskridęs į Sirijos teritoriją bus numuštas.

Noriu priminti NATO intervenciją Libijoje. Jau po 10 dienų NATO paprašė JAV duoti sprogmenų, nes jie pasibaigė.

Bus daug triukšmo, bet viską spręs Sirijos kariuomenė“.

Užrašė Algimantas Lebionka

Šauksmas

 

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));