skip to Main Content

 

Kastytis Braziulis

Kelių ES valstybių kontržvalgybos išaiškino ir neutralizavo Irano valstybės šnipus, kurie rengėsi susprogdinti Nacionalinės Irano pasipriešinimo tarybos organizuotos konferencijos dalyvius Paryžiaus priemestyje.

 

Š.m. birželio 30 dieną Belgijos policija sustabdė automobilį Mercedes-benz, patikrino jį ir rado pusę kilogramo sprogstamosios medžiagos. Vairuotoją, Irano pilietį 38 m. ir jo bendrakeleivę, 33, policininkai sulaikė. Kitą dieną Vokietijos kontržvalgyba sulaikė Irano ambasadorių, reziduojantį Austrijos sostinėje Vienoje. Jis nuomotu automobilu vyko iš Vokietijos į Austriją. Tą pačia dieną Prancūzijos kontržvalgyba areštavo asmenį. Jo tapatybės neaskleidė. Liepos 7 d. Olandijos Užsienio reikalų ministerija iš šalies išvarė du Irano diplomatus. Informacijos apie juos olandai neteikia, tačiau aišku, kad jie yra susiję su sprogimo organizavimu Prancūzijoje.

 

Irano opozicijos, kurią remia ES ir JAV, organizuotoje konferencijoje dalyvavo JAV prezidetno D.Trumpo teisininkas R.Giuliani ir Kanados buvęs premjeras S.Harper. Taip pat kitų valstybių atstovai.

 

Iranas ES šalyse yra įkūręs agentų tinklą, kurie ne tik renka informaciją apie Irano vyriausybės opozciją, bet ir bandė organizuoti teroro aktą. Baisiausia šioje istorijoje yra tai, kad teroro aktas yra remiamas ir finansuojamas valstybės vyriausybės.

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));