skip to Main Content

Investicija: konservatorių partija visus 2 turo pinigus sukišo į Naujosios Vilnios apygardą?

Kristina Sulikienė

Na ir galingas tas Algirdas Paleckis.

Konservatnykų tarpe šis politikas sukėlė tokią isteriją, kad jie, pamiršę, jog dar reikėtų laimėti 2 turą – nesvarbu, kad šv. Gabrielius jau apsiskelbė visaliaudiniu premjeru, kuris valdysiąs Lietuvą ir pasaulį – visus likusius kampanijos pinigus ėmė ir sukišo į vieną – Naujosios Vilnios apygardą.

Taip reikėjo, kad jau su sąrašu laimėjusi Monika Navickienė patektų dar kartą į Seimą, kad nebeskyrė jokių pinigų visiems kitiems kandidatams.

Garliavos apylinkėse vėjo šiurenamas Donatas Jankauskas, pusės A4 lapo formate, ir dar prie jo įkišta kažkokia ponia.

O štai K. Bacvinka (žaliasis – valstietis) – išsitiesęs, dideli plakatai, per visus stendus. K. Bacvinka ir laimėjo. Kodėl balsavo žmonės  už jį? Nes jis dirbęs šių apylinkių miško girininku. Žmogus prie gamtos, ir prie žalumos. Nėra patekęs į tokią partiją atsitiktinai. O Donatas Jankauskas – konservatorius. Jau atsibodo. Ir viskas: šiek tiek reklamos, ir šiek tiek būti „prie kaimo žmogaus“ – ir tu Seime.

Panemunės apygardoje Tadas Langaitis pirko reklaminį plotą visiškai nenormaliu ir nelogišku metu – vasarą.

Po to kelias savaites rudenį.

O laikui tarp 2 turų – nebeužteko pinigų. Tas jo stendas buvo tuščias, užtat visur pakelėse puikavosi prof. Verygos plakatai. Jis ir laimėjo. Prof. Veryga, spėju, paperka žmones paprastumu. Šiek tiek reklamos – paprastumas: ir profesorius Seime. Be to, Panemunės apygarda turėjo savo medicinos profesorę M. Čigriejienę, todėl logiška, kad T.Langaitis netiko – užtat tiko Veryga. Nenumatyti, kaip rinksis gyventojai – ne pagal partijas, o pagal pareigas – galėjo tik visiškas trumparegis.

Kitur konservatnykai pralošė dar originaliau: štai Arimanto Dumčiaus apygardoje įkišo kauniečiams atsibodusį ir išrotuotą kiaurų gatvių merą, kuris nesugebėjo laimėti rinkimų. Rezultatas: 2 nuliai – 1. Prarado apygardą, partietį ir Seimo narį.

2. Apsijuokė dar kartą su Kauno duobių meru.

Beje, Tadas Langaitis juk Panemunėje irgi originaliai pasielgė: pareiškė, kad čia nebe prof. Čigriejienės (kuri dar turėjo Seimo darbų planą, bei vienintelė iš Seimo suvokdavo, už ką balsuoja – nors ir seniausia jame buvo), o jo apygarda – tada išėjęs į antrą  turą, pralošė rinkimus – nors Čigriejienė prieš tai laimėjo ne vieną kartą. Nes profesorė nuolat ir nuoširdžiai bendravo su rinkėjais. 

 Rezultatas toks pats: prarastas mandatas, partietis, ir apygarda. 

Arvydo Anušausko bandymas nugalėti Povilą Urbšį irgi kelia juoką. Ką Panevėžiui nuveikė A. Anušauskas? Nieko. Jis kartu su Artūru Paulausku gaudė „valstybės priešus“. Kovojo su troliais, elfais, taip pat rūpinosi savo jaunomis žmonomis.

Jeigu imti visus konservatorių nepasisekimus, tai ir bus – nepakankamas darbas su rinkėjais, arba jokios reklamos nebuvimas.

Tačiau Naujojoje Vilnioje reklamos Monikai Navickienei netrūko: zujo kaip bitutės net žurnalistai, ir netgi VRK gausiai apmokėtas Jakilaitis. Praktiškai, iš mūsų visų kišenės agitavo už niekuo neišsiskiriančią Moniką. „Lietuvos ryte“ ir „Delfyje“ – vienas užsakomasis straipsnis po kito. Juk tai dideli pinigai. Tūkstančiai eurų, kurie galėjo būti skirti visų kandidatų reklamai. 

Tas konservatnykų noras bet kokia kaina nugalėti A. Paleckį, taip pat nesugebėjimas suvokti, jog Anūkui beldžiasi kažkokia manija (jeigu žmogus dar ir pralaimėjęs rinkimus, liepiamuoju tonu kalbasi su laimėtoju…ir desperatiškai bando kalbėti apie…vienalytę partnerystę…), ir vadovavimasis paistalais, kad yra planas Lietuvai, todėl bus laimėta – ir lėmė, jog jie beveik visas apygardas perdavė žaliesiems valstiečiams, kurie ir formuos  valdančiąją koaliciją.

Patinka tai anūkėliui ar ne.

 

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));