Apsisaugoti nuo kontakto su corona virusu nėra jokių, na absoliučiai jokių realių galimybių

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.94 (17 Votes)

Algimantas Rusteika


Viešojoj erdvėj dabar klaidžioja trys primityvūs vaizdiniai, pagal kuriuos galima testuoti žmogaus naivumą. Vienas - kad tai pasaulio pabaiga, kitas - niekatokia, viską sugalvojo farmacininkai ir išpūtė žinasklaidos isterija, trečias - virusą laboratorijose sukūrė specialiai sau patys kiniečiai ar amerikonai. Kadangi tai tikėjimo dalykas, su tuo diskutuoti beviltiška.

Šio viruso niekas neatrado, tik jam atsiradus kol Kinijoje buvo atkreiptas dėmesys į padidėjusį mirtingumą nuo netipinio plaučių uždegimo, kol tie įtarimai buvo tikrinami ir atrastas sukėlėjas bei paskelbta epidemija, praėjo nežinia kiek laiko, per kurį kiniečiai šventė savo Naujus Metus ir milijonais važinėjo į svečius ir po pasaulį.

 

Dabartinis jų "epidemijos suvaldymas" yra daugiau statistikos ir vienpartinės diktatūros valstybės propagandos rezultatas, kai neberegistruojami lengvų formų atvejai.

Kol susergi (jeigu iš viso susergi), praeina pora savaičių, kurių metu platini virusą. Didelė dalis serga, platina ir pasveiksta to net nepajutę. O pasveikę visi dar beveik mėnesį yra viruso nešiotojai ir platina toliau. Ir virusas plinta ne vien "oro lašeliniu", o visais įmanomais būdais.

Nereikia būti specialistu - kiekvienas, bent kiek suvokiantis medicinos abėcėlę, supranta, kad apsisaugoti nuo kontakto su šiuo virusu nėra jokių, na absoliučiai jokių realių galimybių, tai kiekvienam iš mūsų tik laiko klausimas. Visa, ką daro medicina ir valstybės tarnybos, gali tik sukėtinti pandemijos plitimo greitį. Ir nieko daugiau. Gydymo nėra, todėl persirgsim visi, kaip ir įprasto gripo atveju.

Masinis protrūkis neišvengiamas ir prasidės greitai, situacija keisis kasdien ir žaibiškai. Taip, sistema dabar viską daro teisingai - tol, kol yra tik pavieniai atvejai. Kai prasidės masiniai, viskas pasikeis. Nes jokios valstybės, ne tik mūsų, sveikatos apsaugos sistema tokiems atvejams, kai suserga praktiškai visi, nėra ir iš principo negali būti pritaikyta, parengta ir būti 100 % efektyvi.

Tarkim, mažoje šalyje maksimum 100 reanimacijos vietų su dirbtine plaučių ventiliacija ir kita gaivinimo ir gyvybės palaikymo įranga. Kiek jų ekstra atveju dar galima operatyviai parengti? 50? Dar 100? O ką sistema darys, kai susirgusių sunkia forma ar mirštančių, kuriuos dar galima išgelbėti, bus 1000? Ar 5000?

Tada įsijungs išlikimo instinktai ir interesai. Dalį gelbės tų, kurie turi galią priimti sprendimus ar pagal jų duotus nurodymus, kitą dalį tų, kurie susimokės - nelegaliai, aišku. Tie, kurie liks už borto, nerūpės niekam ir bus patys kalti. O jei išeis į gatves - nupirkta vandens patrankų.

Propaganda kaltins visus, tik ne sistemą. Kalčiausi bus tie, kurie ne laiku, ne vietoj ir ne taip nusičiaudėjo, kažką pažeidė ar paskubėjo pirkti, norėdami apsaugoti save, savo vaikus, mylimuosius ar pasenusius tėvus.

Ir visi, kas tik gali pasipelnyti, iš to pasipelnys. Nuo farmacijos magnato iki kiosko prekiautojo, nuo vaistinės pardavėjos iki politikos lyderių - vieni pinigais, kiti reitingais, kurie vis tiek grandinės gale pavirs pinigais.Tai normalu, beje, nesipiktinkit.

Iš esmės pagal pandemijos eigą tai yra tik kažkas panašaus į naują gripą ir tiek, nors viruso forma kitokia. Mirtingumas atrodo didesnis už įprasto todėl, kad ne visi, o tik kliniškai pasireiškę, tiksliai testais diagnozuoti (testuojama labai maža dalis) ir kritiniai atvejai yra registruojami - jei būtų tiriami, laboratoriškai tikrinami ir patvirtinti visi, pamatytume, kad mirtingumo procentas daug mažesnis.

Tai kas čia blogo? Neišvengiamai anksčiau laiko išeis silpnieji, tie, kurie turi problemų, bet galėjo dar ilgai būti su mumis. Gali būti, kad tai esate jūs asmeniškai arba jūsų mylimi ir brangūs, be kurių neįsivaizduojat gyvenimo. Juos ir reikia saugoti ir apsaugoti.

O dauguma persirgsim to net nepajutę. Bus sukurta vakcina ir tie, kurie čia liksim, kitais metais gal galėsim apsisaugoti nuo mūsų asmeninio pasaulio pabaigos ir gyventi toliau. Antivakseriai galės nesiskiepyti - pasaulyje durnumo truputėlį sumažės. O mes saugokim tuos, kuriuos mylim.

Tų, kurie praeisim išbandymus, laukia nauji. Godus bankų, finansų magnatų ir korporacijų pasaulis seniai viena koja balansuoja ant ekonominės bedugnės krašto. Praėjusi krizė buvo užgesinta nuskausminimu - tuščiais pinigais, praktiškai nei viena iš jos priežasčių nepašalinta. Pandemija tiesiog paspaus raudoną mygtuką.

Nei žmogus, nei valstybės, nei pasaulis negali visą laiką gyventi skolon, už viską tenka kada nors susimokėti. Šie metai paleis ir griūties, ir apsivalymo mechanizmus. Visiems teks ištraukti galvas iš smėlio. Apmaudu tik tai, kad lengviausiai išsisuks tie, kurie ne tik šią situaciją sukūrė, bet ir iš jos pasipelnys.

Peržiūros: 3941

Komentarai   

+50 # Pranas Pričkus 2020-03-13 11:13
Jeigu aš susirgčiau, iš kart nueičiau pas kai kuriuos teisėjus, nusičiaudėčiau, užeičiau ir pas prokurorą. Jeigu spėčiau ir ten nusičiaudėčiau. Vėliau pas banditą antstolį A.Selezniovą, na ten galimai paspjaudyčiau. Galvoju, o gal reikėtų pradėti nuo antstolio, nes iki jo gali neužtekti bacilos? Jums to daryti nesiūlau.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+24 # kovas 2020-03-13 19:17
tai kad nebevaikščiosi, būsi izoliuotas bokse. Kaip juos apčiaudysi? :roll: O šiaip mintis nebloga 8)
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+24 # kuoka 2020-03-13 19:33
taigi apsidraudė nuo to. Teisėjų taryba įvedė karantiną. Basta - neįeisi :cry:
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+25 # Valantinas 2020-03-13 22:25
Ne veltui Valantinas susirgo :-| O gal gavo?
Sodoma, Gomora, Korona šita troikė įsisuks ir į sutanuotuojų su lenciūgais gaują :zzz
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+16 # Kryževičius Pūlinys 2020-03-14 20:59
Saugosi tas Valantinas šykną savo, nes užsikrėsti gali greitai per kiaurą vietą ;-) LAT Pūlinis taip pat, kyšininkas Laužikis taip pat
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+22 # Sysalas 2020-03-13 23:01
Sysas atnešė jau į Seimą Karūną, gal pamažins Seimo narių skaičių iki 1 ? ;-) Aušra Maldeikienė tapusi EuroParlaMEntare gavo vėžį ir ruošiasi Aanpilin, nepadėjo niekas
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+17 # Gyvsidabris 2020-03-14 21:02
Iš gyvsidabrio Ukmergės teisme sutanuotieji velniai € pasidarė, tai KARALIAUS KARŪNOS viruso neišlaikys. Linkime padvėsti :-x
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+32 # Antanas 2020-03-13 12:22
Stiprink imuninę sistemą pirmiausiai dvasioje, tada ji bus ir kūne. Vakar televizijos laidoje kalbėjo ligonis kuris buvo pasimetęs dėl vėžio ligos. Nepadėjo ligoniui nei psichiatrai, nei psichologai, bet padėjo save suvaldyti malda, tikėjimas Dievu atrastas pas vienuolius. O dabar jau ramiai tvarkosi ir su medicina. Taip ir tą Dievo manau "KORONĖS_ -bausmės virusą nugalės stiprios dvasios žmonės.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # www 2020-03-17 17:43
norejau paklausti, o kodel dievo bausme paliete kudikius ir vaikus?,,-kada jie spejo nusikalsti gerajam dievui? ,-- aaa ? ar cia tipo,mishka kerta,-tai skiedros lekia,,,
tamsta, jie nesupranti visos viruso esmes, tai gal nerasinek apie geraji dieva, ir blogus zmones
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+11 # CiTaiBent 2020-03-13 12:23
Viskas bus gerai - Putinas nusprendê prezidentauti iki mirties, tad mūsų vatinukams jokie virusai negresia !
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+10 # aga 2020-03-14 14:55
kas apie ka o durnius apie vartus,nepades tau ir jankiu sudo valgimas idojete nelaimingas,beje jankiai jau tokiem kaip tau padejo atsisake bet kokio kontakto su jumis pridurkais,tik su britais palaikis bendravima vat jums ir "pagalba',o tau suprantama kaip debilui viskas atvirksciai atrodo na ko noret juk durnius esi
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+22 # REIKIA 2020-03-13 13:39
turėti saiko kritikuojant.Skaito ir senyvo amžiaus žmonės.Kam taip gąsdinti?Paskaičius straipsnį - belieka tik pasilaidoti..
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+9 # budintis 2020-03-14 11:54
Artėja 12 valanda.
Ar Marijos radijas pavaldus Vilniaus Arkivyskupui? Jei pavaldus, kodėl dar tuščiažodžiauja ir nekalba tikrų Tėve mūsų maldų? Ar kardinolai, vyskupai, kunigai tarnauja Dievui ar masonų ložei? Kodėl prie Bažnyčių nekuriami Švenčiausiosios ir Nekalčiausiosios Jėzaus Širdies Rožančiaus būreliai?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+17 # Miegantis 2020-03-14 13:31
Todėl kad viskas dėl €, o Veryga uždraudė vaikščioti į bažnyčią, nes ten irgi plinta virusas, kuris išpjaus netikusią ir supistą lietuvių tautą :o
Beje, jau po 12 val. ir opiumas liaudžiai pabrangs :D
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+19 # vladas lukosevicius 2020-03-14 18:03
Ir nusileis ant Lietuvių Dievo pirštas ,..
Už netikrų dievų ir gyvų velnių (Lansbergių) garbinimą ,..
Daug kentės ta tauta , kuri velniui patikėjo ....

Jau 30 metų tuos velnius kenčiame ir tylime ....
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+18 # Velnias raguotas 2020-03-14 18:42
Tiek velnias, tiek ožys raguotieji. Jo ožka jau padvėsė, buvo problemų su anūku, tai gal pakirs ir ožį prasmirdusi 30 metų atnešusį Lietuvai "laisvę" :eek: Dar gerai būtų, kad Dievo pirštas nuneštų visą Seimą, Mento Skvernelio gaują ir Dauganto rūmų idiotą. Atpildas artėja, papuvusi sitema pradėjo dar labiau dvokti. Sodoma-Gomora-Korona :-*
P.S. negirdėti nei šliundros KGBistės, nei Astos Xuiznajovaitės :eek:
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+12 # vladas lukosevicius 2020-03-14 19:25
NEGIRDĖJAI ....
Asta KŪZIA Kinijoje paskutinius nučiulpimus daro ,,, kad Kitajozai mirties nebijotų ....
Pamatę tokį snukį prie klyno , jau galvojja , kad numirė ...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+13 # Mento Karantinas 2020-03-14 20:57
Tegu pisa ją kas tik nori. Taip jau visa likusi Lietuvoje tauta išpista, tai Kuzia Kinijoje pasislėpė :lol: O lietuviai KOTĄ tampė su Vėliava Kovo 11 tą proga :lol:
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+7 # 30 metų be derliaus 2020-03-14 21:12
Cituoja vladas lukosevicius:
Ir nusileis ant Lietuvių Dievo pirštas ,..
Už netikrų dievų ir gyvų velnių (Lansbergių) garbinimą ,..
Daug kentės ta tauta , kuri velniui patikėjo ....

Jau 30 metų tuos velnius kenčiame ir tylime ....

Ir įsikiš PIRŠTAS į IŠANGĘ visai Lietuvos "TEISĖSAUGAI" :-* Sveikinu.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+11 # KGB Leningrad 2020-03-14 20:10
Tkrai, kuri dingo KGB prostitutė? :-? idiotas vietoje dar :zzz
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+8 # vladas lukosevicius 2020-03-14 21:37
Užsidariusi bunkeryje be langų rusiškus vibrikus graužia ...
Kinietiškų atsisakė , bijo koroną pasigauti ...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+7 # Mento Karantinas 2020-03-14 20:54
Mentas Skvernelis baus nuo pirmadienio runkelius ir avinus už KARANTINO nesilaikymą :eek:
Žada net iki 3 metų kalėjimo LR BK 277 straipsnis. Kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimas
1. Tas, kas pažeidė teisės aktų dėl sveikatos apsaugos reikalavimus ar užkrečiamųjų ligų profilaktikos kontrolės taisykles, jeigu dėl to išplito susirgimas ar kilo epidemija,
baudžiamas bauda arba areštu arba laisvės atėmimu iki trejų metų.
SEIMO išgamos gali dar ką nors sugalvoti be mento taisyklių :-x Darbuosis Lietuvos Mentai gaudydami taisyklių neisklaikančius ir klastos bylas
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+8 # Linkime padvėsti 2020-03-14 21:10
SEIMO išgamoms Karūną ant galvos ir ant uodegos.
VYRIAUSYBEI iki vieno kad padvėstų su varvančiomis smegenimis
PREZIDENTUI susikišti karūną Astai Bogušienei ir Idiotui "lašinukais" pasitepti, kas slidžiau lystų
Mentams, prokurorams ir teisėjams Sodomos Gomoros dovanėlę ant galvos ir kad gyvi supūtų
Su geriausiais linkėjimasiks nuo užpistos Lietuvių TAUTOS :-?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+9 # vladas lukosevicius 2020-03-15 06:33
Ateina giltinė su korona pas Lansbergą ir mato ....
Tas sėdi apsiniuxines prie atidarytos urnos ir dainuoja LTSR himną ....
Giktinė beldžia jam per kuprą ir sako ,,, EINAM .... Lansbergas atsisuka ir sako ,,, vat durna boba , gal nežinai , kad aš dar neviską padariau ,,, net per teliką sakė ...
Eik tu pas anūkėlį Gabrielių ...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-3 # Viktoras 2020-04-01 19:35
Geras straipsnis. Noriu pasidalinti žiniomis. Puiki priemonė prieš koronavirusą yra gyvasis vanduo. Tokį vandenį daro vandens ionizatoriai. Tokius prietaisus gamina įmonė „Burbuliukas“. Yra ir puiki litertūra apie tai, pvz. Telesforas Laucevičius „Ionizuotas vaduo. Gyvenimas be ligų“. Geras autorius yra ir Petras Šibilskis.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti