Britai dar kartą didžiuliu skirtumu pasisakė Brexit

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)


Didžiosios Britanijos premjeras Boris Johnson pažadėjo, kad jis neapvils tų milijonų žmonių, kurie pirmą kartą rinkimuose balsavo už karalystės konservatorius.

 

Konservatorių pergalė triuškinanti – tai leis Johnson suformuoti naują stiprią UK vyriausybę, kurios pagrindinis tikslas – išstoti iš ES.
Tai, kad anglai tokia didele balsų dauguma balsavo už išstojimą iš ES, nutildė tuos, kurie reikalavo „antro referendumo“.

Leiboristai nebuvo patyrę tokio pralaimėjimo nuo 1935 m.
Įdomu, kad net tradiciškai už leiboristus balsavę regionai šį kartą balsavo už konservatorius.

Triumfuojantis Boris Johnson patarė tiems, kurie reikalavo antrojo referendumo „užsičiaupti“ (pažodžiui „to put a sock in it“).
Premjeras džiaugėsi, kad žmonės juo patikėjo, ir sakė, kad dirbs dieną ir naktį, kad pateisintų jų pasitikėjimą.
Jis sakė, kad rinkimų rezultatai aiškiai parodė, kad žmonės nori Brexit, ir kad tai yra „neatšaukiamas Britanijos žmonių sprendimas“.
O tiems, kurie reikalavo antrojo referendumo po 2016 m., kai britai nubalsavo už Brexit, Johnson turėjo vieną patarimą : „Viskas, užsičiaupkit“ ('That's it. Put a sock in the megaphone.'
Paskui pajuokavo „Padarykime tą Brexit. Tačiau pirma – pusryčiai“.

 

Britai dar kartą ratifikavo Brexite

 
 
 

BBC gyvai perduodami rinkimų skaičiavimo rezultatai nuo pusiaunakčio praktiškai nesikeičia – konservatoriai laimi. Pusei septynių ryto jie turėjo 362 vietas (viso parlamente 650 vietų, pergalei reikia 326), leiboristai – 199, o tai reiškia, kad jei šie rezultatai tikslūs, ateinantį penktadienį bus balsuojama dėl Brexite. Prognozuojama, kad vietų dar gaus: Lib Dems 13, Green Party 1, Plaid Cymru 4, Brexit Party 1.
Lenkų portalo wPolytice vyr. redaktoriaus Jaceko Karnovskio (Jacek Karnowski) nuomone, šie rinkimų rezultatas yra rimtas rinkėjų atsakas į esteblišmento, nesiskaitančio su tautos valia, metodus ir manipuliacijas. Laimėjo Boris Džonson, „tačiau didžiausiu laimėtoju šiuose rinkimuose – tai demokratija, išreikšta referendume dėl narystės ES.“
Karnovskio nuomone, Lenkijai būtų geriau, jeigu Anglija liktų ES, nes jų išėjimas sustiprins Vokietiją ir tai daro lenkus silpnesniais jos atžvilgiu.
Lietuvai, kurios elitos yra pigiai parsiduodančios ir šliaužiojančios pilvais prieš bet kokį Briuselio poną, jokios įtakos neturės joks Brexite. Mūsų „elitos“ tikslas – kuo greičiau išvogti valstybės likučius ir pabėgti į Londoną, ar kitur, kuo arčiau privogtų pinigų.
Labiausiai nusiminę turėtų būti Briuselio biurokratai, jiems nepavyko nubausti britų, parodyti kitiems, norintiems pabėgti iš griūnančios ES imperijos, kad išeiti iš šios tautų mėsmalės yra neįmanoma. Aiškėja, kad įmanoma, jei tauta turi tam valią.
Karnovskis rašo:
„Balsuodami masiškai už konservatorių partiją, anglai parodė, kad jie rimtai vertina savo demokratiją. Tai svarbi pamoka visam vakarų pasauliui tuo metu, kai įvairios elitos – teisinės, verslo, MIP – vis labiau ir labiau, niekina tautos valią, neva formuojančią sistemos pamatą.“
Karnovskio žodžiais, jeigu tautos valia nesutampa su elitų interesais, kaip tai įvyko JAV, Lenkijoje, Vengrijoje, Italijoje, visur prasideda tie patys gąsdinimai, visur ta pati moralinė panika, toks pats stiprus moralinis spaudimas ir atviras šantažas.
„Dažnai tai veikia, bet Didžiojoje Britanijoje tai nesuveikė, nes anglai šiek tiek iš kitokio molio. Išėjo iš Sąjungos ir todėl, kad nenorėjo, kad anonimiški valdininkai be demokratinio legitimumo kurtų įstatymus, kurie turi reguliuoti jų gyvenimą, “ – reziumuoja lenkų publicistas.
Nuorodos:
https://www.bbc.com/news/live/election-2019-50755004
https://wpolityce.pl/swiat/477480-piekna-odpowiedz-brytyjczykow-na-manipulacje-i-sztuczkiPranešimą parašė lebionka.blogspot.com

Peržiūros: 2159

Komentarai   

+10 # jeronimas 2019-12-13 19:18
Idomu kaip nubalsuotu Lietuviai del stojimo i jevrosojuza,be desetku su lakunu vaizdeliu,be bambaliu alaus,be skalbimo milteliu ir be dvieju savaiciu prievartos??? Keista,kad suklastoti balsavimai jevrosojuzui tiko??? Bet dabar gal greitu laiku teks balsuoti uz litexit ???
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+10 # Pilietė SS 2019-12-14 11:26
Jeronimai, nejau galvoji, kad mūsų sąlygomis didžiausia blogybė _ES? Mes gi neturim valstybės! Mūsų aukščiausioje valdžioje - pataikūnai, perkantys, parduodantys ir parsiduodantys, jie neturi nei moralinių, nei intelektualinių pagrindų kurti Valstybę ir ją valdyti. Mūsų vykdomoji valdžia sugeba tik smaugti bet kokias iniciatyvas, bet visiškai nesuinteresuota ekonomikos augimu. Mūsų trečioji valdžia - teisminė - visiškas dugnas, tai banditų gauja, ginanti savo, banditų, privačius interesus ir aptarnaujanti valdžios nusikalstamą veiklą. Tiesa, dar yra ketvirtoji valdžia _MIP_ kuri puikiai formuoja visuomenės "tinkamą" nuomonę, dėl ko ta visuomenė yra visiškai žlugusi ir ji niekada nepasipriešins viduramžių siautėjimui mūsų metropolijoje (Valstybe vadinti šios teritorijos neįmanoma).
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+9 # Petras 2019-12-14 21:37
Mes niekada neišstosime iš ES.Mūsų valdžia sugebėjo apvogti lietuvą, apvagia ir ES pasisavinindami skirtas lėšas.ES lietuvą gali tik išmesti už cinišką lėšų pasisavinimą ir švaistymą.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-1 # asmonts 2019-12-14 22:36
tauta pasitikrino reitingus-vsio zakono,kaip reiks pragyventi be paramos,ojojoj-tai kada tuos tautinius kosciumus isdalins nachaliavai...cia ES Tarybu Lietuvoj
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti