Iškilios teisėjos J.Čepukėnienės vadovaujama grupė teis Garliavos informacijos rinkėjų "organizuotą grupę", anksčiau vadintą perversmininkais.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.08 (6 Votes)

Leonas Merkevičius

 


Rytoj, lapkričio 29 d. 9.30 Lietuvos apeliaciniame teisme. Iškilios teisėjos J.Čepukėnienės vadovaujama grupė teis Garliavos informacijos rinkėjų "organizuotą grupę", anksčiau vadintą perversmininkais.
Įdomu tai, kad būtent šią ypatingai nemokšiškai sulipdytą ir per visus galus byrančią bylą neseniai TV laidoje Kauno apygardos prokuratūros vadovas reklamavo kaip didžiulį prokurorų darbo pasiekimą, teigdamas, inter aliae, kad už informacijos rinkimą jau nuteista virš 10 asmenų. Žinoma, tai sąmoningas visuomenės klaidinimas, nes nuosprendis nėra galutinis ir įsiteisėjęs; tai viso labo tik pirmos instancijos neteisingumo vykdytojų "nuomonė".
Intrigos momentas: ar teisme pasirodys (bus atvesdintas) bylos "ašinė figūra" - policijos saugomas (bet jos neberandamas) teisingo liudytojo pareigas einantis Vitalijus Keršis, kuris vienintelis "viską prisipažino" ir buvo išteisintas. Praeitame posėdyje įvyko šis tas netikėto: antrą kartą V.Keršiui neatvykus į posėdį, prokurorė Poškienė (galimai nekorumpuota), būdama teismo įpareigota užtikrinti V.Keršio dalyvavimą, staiga pakeitė plokštelę ir prašė posėdį daryti be jo. Tuo tarpu pats policijos nesurandamas jos saugomas agentas "selfinasi" veidaknygygėje ir deda patriotinius įrašus.
Tuo tarpu įdomu palyginti, kaip kaltinimus informacijos rinkimu vertino JAV teismas:
Teisėjas: "Gal jie ir vadina tai neteisėtu sekimu, bet man tai neatrodo teisinga, kad tokio tipo elgesys, būtent toks konkrečiai elgesys yra neteisėtas. Arba informacijos apie asmenis, kuriuos šie žmonės įtaria esant pedofilais, rinkimas, ar jų sąrašo sudarymas, kad grupės nariai galėtų rinkti informaciją apie tų asmenų privatų gyvenimą, netgi ją paviešindami. Aš to [t. y. neteisėto elgesio] neįžvelgiu, visiškai atvirai sakau, ir man reikia, kad jūs man tai paaiškintumėte. (…) Jūsų pateikti nusikaltimo pagrindimai yra silpni."
Tai strateginė byla: negalėdami nuteisti dėl informacijos rinkimo N.Venckienės, neteisingumo sistemos tarnai mėgins ją nuteisti netiesiogiai, per šią bylą.
Spektaklis nemokamas, įspūdžiai garantuoti. Režisieriai ir atlikėjai, mano kuklia nuomone, verti Auksinio scenos kryžiaus. Verta apsilankyti!

Peržiūros: 2171

Komentarai   

+43 # Juokingiausia 2019-11-28 21:45
Kad tampys guma dar 10 metu. Zmones stebi ir nieko nepamirs.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-31 # Vladas lukosevicius 2019-11-29 08:42
Kad tavo patvoriniai tas bylas ir tempia.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+38 # Atas 2019-11-28 22:54
Reiškia, lietuviškų teisėsmaukos banditų sukurta tragikomedija vyksta toliau...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # Vilė 2019-11-30 13:09
Nesigailiu anksti kėlus ir nuvažiavus pažiūrėti. Tikrai buvo smagu. Gruodžio 16 vėl važiuosiu, ir nereiks anksti keltis, nes pradžia 13 val.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # Ignas VĖGĖLĖ 2019-11-30 23:05
Jums gali padėti AK 47 ir rusai, kad tokios Lithujenijos nebūtų :eek: Tai vienintelė išeitis atsikratyti pūliniais teismuose, prokuratūroje, mentinėje ir banditais Seime, Vyriausybėje, bei marionetėmis/balvonais Prezidentūroje
Škia Valdas Adamkus senas perdyla įžūliai melavo dėl CŽV kalėjimo ir dar vaikšto laisvėje.
Lietuviško "TEISINGUMO" ministras Juozas Bernatonis melavo, už tai gavo priperstą kėdę Seime ir perdžia ten sėkmingai toliau.
:-*
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # Vilė 2019-12-01 12:17
Kitą serialo dalį vaidins 2019 12 16 13 val. Nereiks nė anksti keltis.
Penktadienį ypač įdomus buvo momentas, kai buvo pareikštas nušalinimas prokurorei, už tai, kad Šiauliuose ji buvo pagauta kaltinamųjų berūkanti kontrabandines baltarusiškas cigaretes be banderolių.
Šiauliuose kontrabandos rūkorės nušalinti nepavyko. Matysim, ar atsilaikys ji gruodžio 16 dieną.
Man labai įdomu, nes Šiauliuose buvau to “incidento” liudininke
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # vovka 2019-12-02 11:16
Teisininkai kalba,kad teisėja Čepukėnienė nėra "valdoma"taip paprastai kaip jau įprate matyti.Logiška yra ,kad kadensiją turi garantuotai,augimas yra tik president rankose , o tikėtis tokio spaudimo kamp grybės laikais -neverta.Taigi teisingumas turi šansą prieš beribę savivalę.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti