Lenkams bandymas išviešinti KGB-istus baigėsi G.Nausėdos ultimatumu

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.67 (6 Votes)

Lenkams bandymas išviešinti KGB-istus baigėsi G.Nausėdos ultimatumu

 

Šiandien prezidentas G. Nausėda paragino trauktis susisiekimo ministrą, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos narį Jaroslavą Narkevičių iš pareigų ir kviečia valdančiąją koaliciją netapti „susikompromitavusių asmenybių“ įkaite.

„Ministras, kurio elgesys virsta valstybės problema, nebegali eiti savo pareigų, todėl tokioje situacijoje privaloma priimti principinį sprendimą, vadovaujantis valstybės interesais, o ne politinėmis dėlionėmis“, – feisbuke ketvirtadienį parašė G. Nausėda.

Jis sako esantis už tai, kad Vyriausybė ir valdančioji koalicija „dirbtų svarbius šaliai darbus ir netaptų konkrečių asmenybių įkaitais, ypač, kai susikompromitavusioms asmenybėms yra alternatyvų tų pačių koalicijos partnerių gretose“.

Kaip žinia, Lietuvos lenkų rinkimų akcija yra vienintelė frakcija Seime, kuri nuosekliai bandė ir reikalavo išviešinti visus įsislaptinusius KGB-istus.

Dar juokingiau, kad prezidentas G.Nausėda paskelbė, kad ministras J.Narkevičius turi trauktis, kai delfi.lt paskelbė, kad jis neva yra brakonierius, tinklu gaudantis žuvis šalia savo sodybos. Ministras pareiškė, kad jis neturi nei sodybos, nei tinklo, prezidentas atkirto, kad jis turi trauktis, nes prarado pasitikėjimą.

Kiek anksčiau Prezidentūroje G. Nausėdos patarėjas Povilas Mačiulis teigė, kad J. Narkevičius trauktis raginamas, nes prarado prezidento pasitikėjimą, o savo sprendimais parodė, kad jo „veiklos ir darbo kultūra yra netinkama šioms atsakingoms pareigoms XXI amžiaus Vyriausybėje“.

„Prezidentas nebegali pasitikėti šiuo ministru ir mano, kad jis privalo trauktis iš užimamų pareigų“, – žurnalistams sakė P. Mačiulis.

  1. Narkevičius pastaruoju metu sulaukė opozicijos kritikos dėl Lietuvos pašto valdybos (ši valdyba jau buvo suplanavusi išparduoti visą ‚Lietuvos pašto“ nekilnojamąjį turtą – labai gerus „kąsnelius“ didmiesčių centruose – jau buvo rasti „pirkėjai“, tačiau ministras išvaikė šią vagių gaują) atleidimo, vizito Jungtiniuose Arabų Emyratuose, pietų valstybės įmonių sąskaita Dubajuje ir Minske (ministras buvo pakviestas kaip ir visi pietūs, kuriuos rengė renginio organizatorius, tačiau prezidentas nusprendė, kad jis pats turėjo susimokėti – kodėl tada Gitanas Nausėda nesusimokė už pietūs pas Japonijos imperatorių), kai kurių kelių tvarkymo finansavimo ir gyvenimo Seimo viešbutyje aplinkybių. Opoziciniai liberalai ir socialdemokratai inicijuoja J. Narkevičiui interpeliaciją.
  2. Mačiulis pabrėžė, kad prezidentas J. Narkevičiui davė savaitę išspręsti jį lydinčias asmenines problemas „ir šitas terminas baigėsi“, o per pastarąją savaitę „problemos tik pagilėjo ir jų padaugėjo“, jos ėmė trukdyti ne tik susisiekimo sektoriui, bet ir visos Vyriausybės veiklai.
  3. Mačiulis teigia, kad G. Nausėda laukia iš premjero S. Skvernelio principingo sprendimo ir neabejoja, kad valdančioji koalicija ir J. Narkevičių delegavusi Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) gali pasiūlyti kitą kandidatą. Patarėjas sakė, kad S. Skvernelis apie prezidento poziciją yra informuotas.

Valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis anksčiau ketvirtadienį pareiškė nematantis pagrindo J. Narkevičiui trauktis iš pareigų, ir apgailestavo, kad prezidentas tapo konservatorių įrankiu.

Tai, kad KGB-istų paviešinimas tapo labai dideliu skausmu Lietuvos "elitui", paaiškėjo ir po šio reginio:

 

Lapkričio 20 d. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdyje susirinkę nariai svarstė 100-ui metų įslaptintų (įsislaptinusių) KGB'istų klausimą. Siūlomos Zbignevo Jedinskio pataisos dėl KGB'istų išslaptinimo – kaip rakštis gleivinėje daugeliui „tikrųjų Lietuvos patriotų“.

Žmonių partijos atstovai Laurynas Kasčiūnas, anušauskinių KGB sąrašų skelbėjas Arvydas Anušauskas, VSD darbuotojas, žmogaus teisių gynėja socialdemokratė Edita Šakalienė, žaliasis valstietis Arvydas Gumuliauskas bei kiti veikėjai.

Netylėjo ir buvęs žaliasis valstietis Vytautas Bakas.

Posėdyje svečiavosi ir savo argumentus taip pat dėstė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras vadovė Teresė Birutė Burauskaitė.

Įstabius įslaptintų (įsislaptinusių) KGB'istų gynėjų pasisakymus ir komentarus galite išgirsti čia:


 

Peržiūros: 2403

Komentarai   

+44 # Jooo 2019-11-28 16:22
"FARMER" sutry do,o NUOSĖDA puolė ratavot.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+56 # VYTAUTAS R. 2019-11-28 18:44
AR TIESA, KAD AB LIETUVOS PAŠTAS įsikūręs MG Baltic pastate? Ar tiesa, kad lenkas ministras, išvaikęs LP valdybą, dėl to yra sinchroniškai daužomas per visus kanalus?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+52 # jeronimas 2019-11-28 19:45
Akivaizdus ministro "nusikaltimas",kad neleido pusvelciui parduoti pasto pastatus-Lietuvos kulturos vertybes.Vaikinukai su cemodaniukais jau buvo pasiruose siam praturtejimo dideliam suoliui,o cia lenkiskos partijos zmogus,sutrukde tokiam kasneliui??? Tuomet ,jau turintys patirties valdzios nieksai,per pastumdelius uz nuobiras,sukurpe keleta nebutu dalikeliu ir ismete per mockines priemones.Cia apie tinklus traukianti ministra.O prezidentas tiki viskuo ka jam papasakoje,nes juk Simono dvare nemazas magnolijos laiku clienu desantas???O jei ir ne rumuose,tai snoro uzvertimo specialistai niekur nepasidejo,juk jie tebefiguruoja Lietuvos "vertybiu kurime"??
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+45 # vg 2019-11-28 21:24
Trojka sudirbs bet ką , keliančius nepatogius klausimus . Vienas užduoda retorinius klausimus viešai, kita atsako viešai, kad viskas gerai. Trečias pritaria ir patvirtina. Kaltas lieka užduodantysis negerą klausimą. Toks, trojkai naudojantis viešumu, iš kart kelią įtarimą . Ir po dienos kitos viešai tokį ''nuplaka''. Vienam lauke sunku. Taip lengvai neišmėšį šį mėšlą..
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+42 # pranašas 2019-11-29 10:43
Labai įdomu kiek ilgai lietuviai kentės, dėl tų neteisybių ir kai kurių veikėjų savivaliavimo, gal jau laikas liaudžiai atsibusti.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # a 2019-12-02 09:10
Seniai reikejo, bet patarle ka kita sako: kodel biednas, kad durnas, o kodel durnas, kad biednas... :sad:
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+31 # dr. Jonas Ramanauska 2019-11-29 20:20
Benagrinėdami iš paskutiniųjų stengėsi pamiršti FAKTĄ, kad jau praėjo 25 metai ir Valstybės įsipareigojimai jau ĮVYKDYTI.
Visai nėra reikalo to įsipareigojimo pratęsti.
Tačiau ir taip aišku, kad Seimas yra ČEKISTŲ ITRŠTVA, nes nepanaikina antikonstitucinių SĄRAŠINIŲ rinkimų, kurie niekaip netenkina LR Konstitucijoje įtvirtintos lygios ir tiesioginės rinkimų teisės. Taigi ne pagal popiergalius, o pagal FAKTĄ Seimas yra kgistinių, čekistinių NIEKŠŲ irštva, valstybės teisinių demokratinių pagrindų GRIOVĖJAI. Niekšai, lauk iš Seimo.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # kaip latviai turime 2019-12-04 19:21
Buvo pažadėta 15 metų įslaptinimas. O įslaptintieji sulindę į seimą prasitęsė dar šešiasdešimčiai metų. Kaip girdžiu posėdžio dalyvius, tai vosi kagebistai turi prisipažinti iš naujo, nes niekas nežino, nei kas prisipažino, nei kam prisipažino ir kagebistų negalime patikrinti, – gal jie mums vadovauja kaip vadovavę
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # tai kaip 2019-12-04 19:41
Kaip jūs galite patikrinti, jei net neturite duomenų apie prisipažinusius? Juk patys sakote, kad visi dokumentai prarasti! O apie moralus, kuriuos čia skaito kosčiunstvos, tai valstybės moralinė pareiga įvykdyta prieš šešiasdešimt metų!
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # Pranas Pričkus 2019-12-05 16:26
Koks naivuolis rašo:"Ką mes žinome, gal jie mums toliau tebevadovauja". Aš galiu pasakyti, kad tebevadovauja ta pati sistema, o būten: sovietmečiu buvau deputatas, mokiausi aukštojoje m-je, išaiškinau, kad mano viršininkas yra nužudęs žmogų. Jis pasislėpė Ukrainoje, mane išmetė iš darbo, mokslų be tarybos sutikimo. Atgimus Lietuvai po kelerių metų galvojau baigti mokslus, pasirodo tesu baigęs tik du kursus. Tai kas mus tebevaldo? Laikai baisesni.Mano tel. 8 662 33770.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti