SEB skandalas ir rankos, kurios galimai laiko mūsų prezidentą Nausėdą tarpukojo

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.90 (5 Votes)


SEB skandalas ir rankos, kurios galimai laiko mūsų prezidentą Nausėdą už tarpukojo


Jeigu dar yra žmonių, kurie mano, kad mes rinkome Lietuvos prezidentus, o ne juos mums paskyrė JAV, tai po SEB skandalo, jų turėtų nebelikti.

Brazauskas, Adamkus, Paksas, Grybauskaitė, Nausėda – žmonės turintys dėmių biografijose, todėl valdomi, todėl buvo tinkami metropolijai.

Vakar mes sužinojome, kad SEB bankas, kurio prezidento patarėju 2008-2018 buvo Gitanas Nausėda, yra prisidirbęs. Jis talkino Rusijos oligarchams vogti iš šios šalies pinigus.

Iš Rusijos yra išvogtos kolosalios sumos pinigų. Prof. Valentino Katasonovo, dirbusio pasaulio banke, nuomone pavogta 3 trilijonai dolerių. Tokiam srautui tekėti į vakarus reikėjo suorganizuoti daug kanalų. Gitanas Nausėda negalėjo apie tai nežinoti? Ar toks kompromatas pakankamas, kad jį laikyti už tarpukojo? Aš manau, kad pakankamas, kitaip nebūtų SEB bankas jo delegavęs į prezidento postą.

 


Juokingiausia tai, kad iš BNS pranešimo mes sužinome, kad įvyko „tarptautinis žurnalistinis tyrimas, kuris aiškinosi, kiek tiesos buvo oficialioje grupės komunikacijoje apie pinigų plovimo prevenciją.“ Jį, neva, atliko „Švedijos nacionalinės televizijos SVT laida „Uppdrag gransking“ kartu su partneriais Baltijos šalyse: tiriamosios žurnalistikos centru „Re:Baltica“ (Latvija), leidiniu „Postimees“ (Estija) ir VšĮ Tiriamosios žurnalistikos centras (TŽC, Lietuva).“

Na ir sugalvok, žmogau, tu man tokią kvailystę apie tuos žurnalistus, kurie tiria bankų veiklą.

Čia, manau, keli tikslai. Pirmas - naiviems žmonėms atstatyti „Fake-news“ (pagal D.Trampa) ir „Perkamos žurnalistikos“ (pagal Udo Ulfkotte) įvaizdį, antra – priminti Rusijos vagims ir lietuviškiems jų padėjėjams, kad viskas kontroliuojama, priminti mūsų bankiniam prezidentui, kas Daukanto aikštėje tikrasis šeimininkas.

JAV dolerių, o tai pagrindinė pasaulio valiuta, kontrolę vykdo dvi pagrindinės struktūros: JAV finansinė žvalgyba (Office of Terrorism and Financial Intelligence) ir SWIFT.

Office of Terrorism and Financial Intelligence

JAV finansų žvalgyba buvo įkurta 1961 metais. Tai buvo JAV finansų ministerijos padalinys ir vadinosi Nacionalinio saugumo valdyba (Office of National Security), 1977 metais ji pervadinta į Žvalgybos aprūpinimo valdybą (Office of Intelligence Support). 2004 gavo dabartinį pavadinimą – Finansinės žvalgybos ir terorizmo tyrimo valdyba (Office of Terrorism and Financial Intelligence).

Tarnyba buvo skirta sekti nelegalius pinigų srautus. Iš pradžių ji vykdė JAV apsaugos funkciją, bet nuo 2001 metų tampa finansinio karo įrankiu, ėmėsi aktyvių veiksmų užsienyje.

Prisidengdama kova su terorizmu ji vykdo viso pasaulio valstybių ir jų lyderių finansinių operacijų sekimą, kontroliuoja pinigų išvežimą į ofšorus, korupcines schemas. Ji tampriai bendradarbiauja su kitais JAV žvalgybos institutais: Nacionalinio saugumo agentūra, FTB ir CŽV ir su kibernetine žvalgyba. Bendradarbiaujant kibernetinei žvalgybai su finansine žvalgyba tapo įmanoma vykdyti kibernetinį karą prieš nedraugus. Jie turi virš 50 tūkstančių dosjė prieš Rusijos fizinius ir juridinius asmenis. Tai praktiškai visos Rusijos įmonės, politikai ir kiti JAV dominantys asmenys. Paviešinta informacija apie dalį kleptomanų, kiti nepaviešinti, bet laikomi nuolatiniame tonuse.

Worldwide Interbank Financial Telecommunications (SWIFT)

SWIFT - tarptautinė tarpbankinė sistema informacijos ir mokėjimo pavedimų perdavimo sistema. Ši sistema leidžia finansinėms organizacijoms visame pasaulyje siųsti ir gauti informaciją apie finansines operacijas saugia, standartizuota ir patikima forma. Įkurta 1973 metais, jos steigėjais buvo 248 bankai iš 19 valstybių. Pagrindinis ofisas yra Briuselyje. Tai kooperatyvinė bendrovė, įkurta pagal Belgijos įstatymus. 2015 metais SWIFT nariais buvo virš 11 000 organizacijų iš 200 pasaulio valstybių. Per dieną SWIFT apyvarta virš 30 milijonų mokėjimo pavedimų.

Nuo 2001 metų rugsėjo 11 dienos JAV CŽV, FTB ir JAV Finansų ministerija gavo prieigą prie SWIFT finansinės informacijos. Apie tai 2006 metais buvo paskelbta The New York Times, The Wall Street Journal ir Los Angeles Times. SWIFT buvo sukritikuotas už nepakankamą klientų apsaugą. 2018 metais nuo SWIFT atjungti nuo Irano bankai, o anksčiau Šiaurės Korėjos.

Naivu galvoti, kad JAV žvalgybos institutams nebuvo žinoma, kuo užsiima SEB ir kokią informaciją žino, ką patarinėja banko prezidento patarėjas.

 

 


Pranešimą parašė lebionka.blogspot.com ties 07:36

Peržiūros: 2179

Komentarai   

+56 # SKANDALAS! 2019-11-28 11:26
NEGALIU PATIKĖTI! DANSKE BANKAS PLOVĖ PINIGUS, NORDEA BANKAS, SWEDBANKAS - TAIP PAT PLOVĖ, O DABAR "ŠVARUOLIS SEB BANKAS PAPUOLĖ! O LIETUVOS BANKO VYRIAUSIAS PRIEVAIZDAS TAS PRAKAITUOTAS KUILYS SU LIEMENE TEBESĖDI SAVO KĖDĖJE?! KAIP ČIA YRA, SKANDINAVŲ VAGYS LYGESNI UŽ KITUS VAGIS?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+47 # Algirdas 2019-11-28 13:10
O Nuosėda pratrynes ten SEB-e kelnes N metu nieko nezinojo? Nu tai jo, patikejom.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+25 # O KAIP BUS 2019-11-28 15:25
Su Gitanu. Kad tik nepasodintų už pinigų plovimą SEB-e?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+42 # SS 2019-11-28 11:27
patys bankai plauna milijardus, o paprastiems indelininkams, norintiems issiimti savo nuosavus pinigus is savo saskaitos, klausineja durnu klausimu, apmokestina ir kitaip sukioja rankas ir kojas, kisa pagalius, neva kovoja su pinigu polovimu. Dvigubi stamdartai? Nemanau. Tai samoninga ir kryptinga veikla: patys darom ka norim, o kitus dul kin am ir kontroliuojam.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+45 # Nu jo 2019-11-28 11:28
Visi plove milijardus, o patratino Snora.Tai labai didelis nusikaltimas.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+28 # Kodel 2019-11-28 13:21
nauseda skrenda uz valst. pinigus pas dukra........toks tiesos gabalas
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+26 # jeronimas 2019-11-28 15:03
Lietuvos bankas su vasiliausko shutve,matomai skirtas talkinti bankams,kurie plauna pinigus ir finansuoja teroristus.Kiek banku Lietuvoje isaiskinta plaunant milijardus?? Ar bent vienas vasiliauskines kontoros prievaizdas bent nubaustas?? Gal Lietuvos banke vasiliauskiniai nezino kokiuos klausimus uzduoda SEB bankas kasmet klijantams???Klausimai,arbuvote isvykes i jav ar jusu artimi giminaiciai? Ar dirbate valstybiu zvalgybos strukturose jus ar jusu artimi giminaiciai?? Sunku patiketi,kad svetimu valstybiu bankai ,veikiantys kaip padaliniai Lietuvoje,tokiais klausimais uzkardo pinigu plovima ir teroristu finansavima?? Netgi seimo valstybes saugumo komitetas i tokiuos "juokelius" nereguoja?? Kodel??? Ar tai tarptautinis planas galutiniam Lietuvos-Tevynes sunaikinimui???
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+17 # jeronimas 2019-11-28 15:07
Pagaliau kodel tokio pobudzio prevencija taikoma banko klijantams,kuriu metine apyvarta net nesiekia 3 tukstanciu ?? matyt vasiliauskinio banko klerkai tiki,kad Lietuvos pensininkai is 200 euru pensijos gali finansuoti ir pasaulio teroristus,ir plauti pinigus.Tas posakis plauti turbut tiek seimo niekseliu,tiek "saziningiausiu" lietuvisku bankininku suprantamas tiesiogine prasme,kai per ziopluma kiseneje likes 5 euriu popieriukas patenka i skalbenke???
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+25 # Pupa 2019-11-28 15:22
Joa... manot kad kažkas bus nubaustas? Nejuokinkit. Pernelyg dideli pinigai čia plaukioja. Visi, kas galėtų imtis aiškintis - nupirkti su visais smegenais ir viduriais. Na, dar gali būti, kad bus nubausti tie, kas paviešino tokius faktus. Už šmeižtą. Arba, kaip garliavos byloje - patys apkaltinti plovimais arba teririzmu.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+18 # Matau 2019-11-28 15:27
Kad Nausėdą na-ui siunčia kas tik nori. Net Drižius
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+33 # Įdomu 2019-11-28 15:29
Kodėl žurnalistai nesekioja Lansbergiukui iš paskos,dėl sklypo aferos už 1 eurą ir nerėkauja-aferistas....
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+22 # Gera nuotaika 2019-11-28 15:32
Atsikėliau, pavalgiau pusryčius, atsigėriau kavos ir atsiverčiau naujienas. Na ir štai pirmas straipsnis ir taip smagiai pasijuokiau. Iš ko ? Iš Nausėdos, iš Jaroslavo, iš Skvernelio, iš Lietuvos ir pats iš savęs. Ką aš čia veikiu šitoj suknistoj teritorijoj ? Belieka tik juoktis.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+27 # Ko nusviro pušys? 2019-11-28 15:37
O aš negaliu atsistebėti. Pasiskaitykit straipsnį apie pinigų plovimą SEB banke - "SEB skandalas ir rankos, kurios galimai laiko mūsų prezidentą Nausėdą už tarpukojo". O Nausėda, pradirbęs banke 2008-2019 m.m. galimai šiuo klausimu konsultavo banko prezidentą ir vadovybei patarimus, kaip saugiai plauti pinigus, dalijo? O ko dabar poNulis prezidentas nieko nekomentuoja, o tik tyli rūrą suraukęs?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+25 # VAKAR SKAIČIAU 2019-11-28 15:46
IŠSIASFALTAVO POLICININKAS GATVĘ. NA, KAD POLICININKAS PREMJERAS YRA KVAILYS, TAI TAIP, SENAI AIŠKU. BET KONSERVATORIŲ MORALĖ, - ATVAŽIUOTI PRIE SUNKIAI SERGANČIO SKVERNELIO NAMŲ, TAI JAU ŽEMIAU PLINTUSO. NIEKADA NEBEBALSUOSIU UŽ KONSERVATORIUS, - TIESIOG ŠLYKŠTUS PADARAI.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+6 # Juristas 2019-11-29 12:42
Kas išrinko STRUTĮ,kurį 3,14sa kas tik nori iš nugaros.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+16 # Aha 2019-11-29 12:44
NARKEVIČIŲ užpuolė už KOTLETŲ porciją,o pats įmerkęs PAUTUS į eketę tupi.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+8 # DIVERSIJA 2019-11-30 10:22
Po 1991 buvo galima pasiekt daug, tiek vardan Tos, tiek vardan tų, bet... Sako laiko nedaug, bet per tą nedaug laiko, kiek išaugo pilių? Rūmų? Kiek gražių vietų tapo neprieinamomis ir aptvertomis su užrašais: ''Privati valda.Toliau – pikti šunys!'' Kiek pasikorė? Degradavo? Išsibėgiojo? Negimė? Kiek nebetiki niekuo ir nebekovos už savo[!!!]tėvynę, nes ją tapatina su valdžioj sėdinčia vilkų ruja, kuri džiugina tautą įkišusi už grotų banditą Daktarą, nors tokių, kaip anas, pačioj valdžioj - šimtai. Kaip galima didžiuotis, sėdint valdžioj ir privedus iki tokios degradacijos, ar ja užkrėtus tautą?!!! Mums buvo pasakyta, jog nuo tų ir tų metų, tokios ir tokios dienos bus laisvė... Mes ir laukėm tos dienos: vieni - kad prisivogtų „sovietikų“ sukurto turto, kiti – kad, pasinaudodami pareigom, pralobtų, dar kiti - kad galėtų pašūkaliot, jog komunistai žmogžudžiai [nors laisvai šaliai juos išrinko vadovais], treti - kad visam laikui pabėgtų iš Tėvynės...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti