„Linavos“ siekiai užblokuoti atlyginimų kilimą - ciniški

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

„Linavos“ siekiai užblokuoti atlyginimų kilimą - ciniški

Lietuvos nacionalinė vežėjų keliais asociacija „Linava“ lapkričio 27 d. rengia protesto akciją dėl neva neatsakingų valdžios sprendimų, lemsiančių „Lietuvos transporto sektoriaus ateitį“.

Tuo tarpu Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK) ir Vairuotojų profesinė sąjunga rengia kontraprotestą – lapkričio 27 d., 11 val., piketą prie Vyriausybės, kad parodytų darbdaviams, jog Vyriausybės priimtas nutarimas, kuriuo nuo kitų metų 28 proc. keliamas bazinis komandiruojamų darbuotojų atlyginimas, yra būtinas ir logiškas žingsnis.

„Asociacija „Linava“ ilgą laiką ne tik nenorėjo vairuotojų atlyginimo ir dienpinigių santykio problemos išspręsti derybų keliu, bet ir dėjo visas pastangas, kad vairuotojų atlyginimai nedidėtų. Gerai, kad Vyriausybė nepasidavė darbdavių šantažui ir įsiklausė į mūsų argumentus dėl vairuotojų atlyginimų kėlimo, – komentuoja LPSK pirmininkė Inga Ruginienė. – O dabartiniai desperatiški „Linavos“ veiksmai siekiant atšaukti Vyriausybės nutarimą – apskritai cinizmo viršūnė“.

„Dar neteko nei matyti, nei girdėti, kad darbdaviai Lietuvoje rengtų protesto akcijas, nes yra priversti gerinti darbuotojams sąlygas, - jai antrina Vairuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Jovita Jančiauskienė. - Mums bando įteigti, kad orių ir žmoniškų darbo sąlygų sukūrimas yra verslo žlugdymas, nors šio sektoriaus darbdaviai ilgai naudojosi privilegijuota padėtimi darbuotojams algas mokėti praktiškai vien dienpinigiais. Vairuotojai tuo tarpu ne tik vargsta dėl sunkiai pakeliamų darbo sąlygų, bet ir neturi pakankamų socialinių garantijų, todėl į reisus išvažiuoja ligoti, o grįždami namo jie nėra tikri, ar gaus uždirbtus pinigus“.

Vairuotojai ir juos palaikantieji į piketą atvyks užsirišę baltą juostą ar bintą, taip parodydami, kad tolimųjų reisų vairuotojai priversti dirbti net su skaudančiomis ar sulaužytomis rankomis, nes negauna normalios ligos išmokos. 

Lapkričio 27 d., 9 val., tuo klausimu Seime rengiama spaudos konferencija. 

Peržiūros: 823

Komentarai   

-3 # Visa tiesa 2019-11-28 21:37
apie transpirta galima paskaityti infa.lt
Paieskoje rasome insaideris
Atsidarome straipsni Vagystes is vairuotoju ir valstybes schema.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # Petras 2020-01-01 20:48
Cituoja Visa tiesa:
apie transpirta galima paskaityti infa.lt
Paieskoje rasome insaideris
Atsidarome straipsni Vagystes is vairuotoju ir valstybes schema.
Visų pirma tai valstybė be ateities, nes išvagiamas valstybės biudžetas, nesvarbu kiek jame būtų pinigų.Amžinas verslo smaugimas tik pablogins ir taip labai blogą lietuvos ekonomika.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # Petras 2020-01-01 20:41
Lietuvėlės visos valdžios nori ( nežmoniškų mokesčių) tik pinigų ir aiškina socialines garantijas kladindami piliečius.Padarykit '' tų'' socialinių garantijų apklausas kokias pensijas gauna pensininkai išdirbę virš 31m.Nemoka net seimo nustatyto 248 Eur. minimumo.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti