Prezidentūra nusprendė, kad valdžios ir banditiškos prokuratūros kritika yra „nepagarba Lietuvos valstybei“

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.50 (6 Votes)

 


Prezidentūra nusprendė, kad valdžios ir banditiškos prokuratūros kritika yra „nepagarba Lietuvos valstybei“

Paskelbta: 2019-11-22 09:37 Autorius: ekspertai.eu

 LR prezidentas G. Nausėda. Nuotr. prezidentas.lt

„Laisvo laikraščio“ redaktorius Aurimas Drižius gavo Prezidentūros atsakymą, kodėl ji atsisakė suteikti akreditaciją ir užduoti klausimus prezidentui Gitanui Nausėdai. Apie draudimą patekti į Prezidentūrą buvo skelbta puplikacijoje „VSD ataskaita užkirto kelią „Laisvo laikraščio“ redaktoriui patekti į Prezidentūrą ir užduoti klausimus prezidentui“.„Labai įdomu tai, kad Prezidentūra suka uodegą ir meluoja – iš pradžių paskelbę, kad „Laisvas laikraštis“ negali užduoti viešų klausimų prezidentui todėl, kad jį į „grėsmių vastybei“ sąrašą įtraukė Valstybės saugumo departamentas, dabar prezidentūra pamatė, kad rėmėsi VSD šmeižtu, ir pakeitė temą – neva „Laisvas laikraštis“ šmeižia Lietuvos valstybę“, - teigia A. Drižius.

Dėl tokio Prezidentūros sprendimo jis kreipėsi į administracinį teismą, kad būtų paneigtas šis VSD šmeižtas – teismas priėmė ieškinį ir nurodė įtraukti į šią bylą Valstybės saugumo departamentą (VSD) trečiuoju asmeniu.

Dabar Prezidentūra nutarė, kad „Laisvo laikraščio“ publikacijos, kuriuose pateikiami įrodymai, kokie korumpuoti yra Lietuvos teismai bei nusikalstama prokuratūra, „šmeižia Lietuvos valstybę, rodo jai nepagarbą“.

Pasak žurnalisto, „teismo ir prokuratūros kritika niekaip negali būti tapatinama su „nepagarba Lietuvos valstybei“. A.Drižius įsitikinęs, kad Nausėdos nemalonę užsitraukė, kai spaudos konferencijoje jam uždavė klausimus apie Garliavos bylą ir užgrobtą "Snoro" banką:
„Priešingai – laisvos spaudos priedermė yra kirtikuoti valdžios įstaigas ir jų netinkamus sprendimus. O Prezidentūra nusprendė, kad valdžios ir banditiškos prokuratūros kritika yra „nepagarba Lietuvos valstybei“. Kreipiausi į Vilniaus administracinį teismą, prašydamas teismo panaikinti prezidento Gitano Nausėdos administracijos sprendimą neįleisti šio leidinio žurnalistų į prezidento spaudos konferencijas, skirti baudą tai padariusiam tarnautojui, o taip pat paneigti VSD pažymą apie tariamai „prorusišką propagandą“ skleidžiančius Lietuvos spaudos leidinius“, - informavo A. Drižius.

Kaip žinoma, VSD lyderis Darius Jauniškis yra prisipažinęs, kad garsiąją ataskaitą pasirašė jos net neskaitęs.

O Jungtinių Yautų Žmogaus Teisių Komitetas (JTŽTK) 2018 m. liepos 26 d. Baigiamosiose išvadose Lietuvai pripažino, kad toks spaudos skirstymas į teisingą ir neteisingą yra neteisėtas, ir kad visos Lietuvos Respublikos valstybinės įstaigos padarytų viską, kad Lietuvoje būtų garantuota piliečių teisė į žodžio laisvę. Su visomis JTŽTK Baigiamosiomis išvadomis Lietuvai, kurias mūsų valstybė iki šios dienos ignoruoja ir tuo pačiu patvirtina, kad yra neteisinė atsilikusi valstybė, galima susipažinti ČIA.

Su Prezidentūros raštu A. Drižiui galima susipažinti čia:Ekspertai.eu A. Drižius informavo, kad be abejonės ir šita Prezidentūros rašliava bus skundžiama teismui, kurios metu šios institucjos vadovai galės plačiau pakomentuoti savo nestandartinius veiksmus.

Keli susiję:

VSD ataskaita užkirto kelią „Laisvo laikraščio“ redaktoriui patekti į Prezidentūrą ir užduoti klausimus prezidentui

Visiška Lietuvos pedomafijos nesėkmė Jungtinėse Tautose


Papildyta redakcijos komentaru :


Zabarauskas mini, kad 2014 m. buvau daug kartų baustas Leidėjų ir etikos komisijos dėl sistemingų teiginių, kad rodžiau nepagarbą Lietuvos valstybei"

Tai šmeižtas, nes tereikia atsiverti 2014 m. Leidėjų ir etikos komisijos sprendimų archyvą:

http://www.etikoskomisija.lt/zurnalistu-ir-leideju-etikos-komisijos-nutarimai/2014

iš šio archybo aišku, kad minėta komisija vienintelį kartą 2014 m. sprendė klausimą dėl Laisvo laikraščio publikacijos. Šis sprendimas yra toks:

2. Svarstyta:Advokato M. Kukaičio skundas dėl publikacijų laikraštyje “Laisvas laikraštis” ir interneto portale laisvaslaikrastis.lt
Posėdyje dalyvavo žurnalistas Aurimas Drižius, advokatas Mindaugas Kukaitis.
Pristatė L. Slušnys: Teisėjų tarybą persiuntė Komisijai advokato Mindaugo Kukaičio pranešimą dėl publikacijų laikraštyje “Laisvas laikraštis” ir interneto portale www.laisvaslaikrastis.lt. M. Kukaitis pateikė įvertinimui interneto portalo www.laisvaslaikraštis.lt publikacijas “Teisėjų mafijai Konstitucija ir įstatymai tėra tik “deklaracijos” (2014-07-29), “Teisėjų nusikaltimus pridengia kiti teisėjai” (2014-01-30), “Prokuroras S. Verseckas klastoja nutartį, kad atsakomybės išvengtų D. Pranytė-Zalieskienė, išgelbėjusi A. Sadecką” (2013-11-20), “Vilniaus apygardos teismas – pilnai užvaldytas mafijos” (2013-12-09). Teigiama, kad laikraščio ir ineterneto portalo vyriausiasis redaktorius Aurimas Drižius, jis ir publikacijų autorius, sistemingai ir sąmoningai skleidžia teiginius, kurie įžeidžia, šmeižia, rodo nepagarbą bei žemina Lietuvos valstybę, Lietuvos teisėjų garbę ir orumą, pakerta pasitikėjimą jais. M. Kukaitis prašo įvertinti ir publikacijas, kurios buvo išspausdintos 2011 metais. Tačiau šių publikacijų svarstymas į darbotvarkę neįtrauktas, nes Komisija svarsto tik skundus dėl vienerių metų laikotarpyje išspausdintų publikacijų.
A. Drižius teigė, kad šio skundo autorius yra A. Sadecko advokatas, o publikacijose minimos bylos, kuriose figūruoja A. Sadeckas. Teismai su juo jau vyksta 10 metų. L. Slušnys paklausė, ar tai nėra asmeninių santykių suvedinėjimas? A. Drižius atsakė, kad jis yra persekiojamas už kritiką, ir teismuose neranda teisybės. Kai jis aprašo absurdiškas teismų nutartis ir įvardija jas priėmusių teisėjų pavardes – skundžiamas Etikos komisijai ir Inspektoriui. M. Kukaitis teigė, kad jis kreipėsi į Teisėjų tarybą kaip asmuo, o ne kaip kurio nors kliento advokatas. Teisėjų taryba persiuntė skundą Komisijai ir Inspektoriui. M. Kukaitis sakė manantis, kad publikacijų antraštės prasilenkia su žurnalistine etika. J. Mažylės nuomone, pateiktame skunde trūksta konkretumo, nes neįvardinta kokios etikos kodekso nuostatos pažeistos, jis yra abstraktus. M. Kukaitis atsakė, kad nesuteikta atsakymo teisė, neišklausyta kita pusė, žurnalisto nuomonė išreikšta neetiškai. Labiausiai, M. Kukaičio teigimu, šokiruoja antraštės, kuriose pažeistas nekaltumo prezumpcijos principas - teisėjai kaltinami nusikaltimo padarymu, vadinami mafija. A. Drižius atsakė, kad visos publikacijos yra apie teismų darbą, teismų nutartys jam leidžia daryti tokias išvadas.
Pasibaigs diskusijai su svečiais, Komisija aptarė gautą informaciją. Keista, kad pati Teisėjų taryba nepriėmė jokio sprendimo dėl šio skundo. Kritikuoti ir komentuoti teismo sprendimus galima, tačiau publikacijose pateikiami faktai ir duomenys, kurių Komisija nėra įgaliota tirti ir tikrinti. O nežinant, ar pateikta informacija atitinka tikrovę, priimti objektyvaus sprendimo Etikos kodekso požiūriu neįmanoma. Komisija vienbalsiai nusprendė, atidėti klausimo svarstymą iki bus gautas Žurnalistų etikos inspektoriaus sprendimas.
Nuspręsta:
1. Kadangi publikacijose žurnalistų profesinės etikos klausimai yra susiję su pateikiamos informacijos atitikimu tikrovei, klausimo svarstymą atidėti iki bus gautas Žurnalistų etikos inspektoriaus sprendimas šiuo klausimu.


Belieka išsiaiškinti, kas privertė prezidentūros tarnautoją šmeižti ir meluoti?


 

Peržiūros: 2145

Komentarai   

+25 # VSD švaisto pinigus 2019-11-22 13:25
nes nepagarba lietuvos valstybei yra tai, kad dar 2013áisiais kažkas iš ES aukštų valdžios atstovų pasakė kad 2022-ais Europos valstybių neturės likti, o tame savaime suprantama ir Lietuvos Valstybės. Kur žiūri VSD departmentas? Sau į subinę ir čiulpia bybį, įsisavindamas mūsų sunkiai uždibtas lėšas. Taip VSD tyčiojasi iš savo žmonių. Tyčiojasi iš lietuvių.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+42 # PAGARBA 2019-11-22 13:31
Aurimui Driziui, kuris vienintelis ne bijo ir rado tiesa.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+29 # Del tiesos 2019-11-22 13:35
Del tiesos rasyk i LLvyr.redaktoriu A.Driziu net kesinosi - Sadeckas suorganizavo avarija!
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+13 # Trigrašis 2019-11-22 17:21
Galiu patarti A.Drižiui,kaip tai išspręsti kiek greičiau,nei kreipiantis į Europos teismus.Duokite interviu Rusijos rimtam kanalui,kaip prezidentas bijo nepatogių ir nesuderintų klausimų,ir ,galvoju,jei Jūsų neužkas,tada baigsis tie išsidirbinėjimai.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # dėdė 2019-12-02 21:30
galvoji rusų spec tarnybos ant jų nieko neturi...įtariu laiko už kiaušų kaip reikiant
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+14 # Mokintas Ožys 2019-11-22 17:30
Banditų Lietuva. Visur banditai. Gatvėse, valdžioje. Net ir tie, kas jais nesą, nori būti panašūs į juos. Valio
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+32 # Maldeikiene teisi 2019-11-22 13:36
Nauseda yra Nulis
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+22 # Nuoseda 2019-11-22 13:38
Yra maneKenas :lol:
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+19 # Vytas 2019-11-22 17:20
Tipinis skalikas pagal užsakymą,- liepia loja , liepia nustoja......daugiausia laiko skiria UKRAINAI "vaduoti" .....menkysta prie tanko ir tiek....
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+16 # Aišku, kaip dieną 2019-11-22 17:09
Tada Nausėda vykdė SEB zadanijas Dabar vykdo savo kaprizus
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+11 # kazi 2019-11-23 12:07
nereikia galvoti,kad jis yra dabr nepriklausomas taigi jis ir isrinktas pagal banku mafijos nurodimus todel sakyti,kad jis desto savo kaprizus butu neteisinga jis yra marionete ir banku vergas todel ir loja ka jam sako minkstakunis jis,plastelinas...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+11 # U-2 2019-11-22 17:23
Mazute smulkmena. Pakeitus LR pavadinima y Landzbergio ir Grybauskaites Islamo Lietuvos Valstybe(LGIV), jokiu budu nepainioti su LGBT, viskas atsistotu y savo vietas ir „Laisvo laikraščio“ redaktoriu butu galima be jokio teismo uzmetyti akmenimis Lukiskiu aiksteje o valdzios institucijos sutaupytu ant susirasinejimo. :lol:
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-18 # Vladukas 2019-11-22 17:26
As esu klintonitas,feikiniu mediju gerbejas! As visa infomacija gaunu is LRT ir DELFI. Is dvieju saltiniu galima susidaryti objektyvia nuomone apie ivykius Lietuvoje ir pasaulyje, Kam gaisti laika skaitant kitus saltinius? Taupykite laika ir nelandziokite ten kur nereikia.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+10 # Zigmas Vaišvila 2019-11-22 17:28
Tu esi pseudopatriotas. ARBA KITAIP SAKANT, - SUSKIS.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+14 # PASTEBĖJIMAS 2019-11-22 17:34
Donaldas tam ir grąžino Neringą į Lietuvą,kad visi clintonų pakalikai (o jų dauguma degeneratai),išeitu iš pogrindžio. Seni veikėjai žinomi,bet yra ir jaunų.Vienas prokuratūroje jau apsišvietė......
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+23 # vladas lukosevicius 2019-11-22 20:01
Nausėda tesia KGB kur-vos Grybauskaitės politiką ir padlaižiauja KGB judui Lansbbergiui ...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+9 # Grybauskaitė 2019-11-23 14:31
Kerštinga boba. Senai aišku. Su paniatkėm. Ir už babkes. KGB mokykla.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+31 # Dr Remigijus Guobys 2019-11-22 20:34
Akivaizdu, kad Aurimas Drizius yra vienas iš ryškiausiai mylinčiu ir gerbenčiu Lietuvą asmenybių. Tačiau, dalis banditų per klaidą patekę į valdišką darbą save tapatina su valstybe ir nervuojasi, kad Aurimas nerodo banditams pagarbos tokios kaip valstybei. Džiugu, kad yra tokia spauda kaip ''Laisvas laikrastis'', kur galima pamatyti straipsniuose originalius dokumentus ir to pasekoje pamatyti tiesą. Ne taip kaip pas prokūrorus, viskas slapta, viskas nepriklausomo prokuroro fantazinės vaizduotės vertinimais paremta "tiesa" arba prisidengiama to kišininko Egidijaus Laužiko iš LAT suformavusio iškrypusią kišinę teisinę praktiką, kuria dažnai prokūrorai remiasi kai nori banditams padėti išsisukt nuo teisingumo. Ačiū Aurimai už informaciją, dokumentai straipsniuose visad teisingai pakomentuojami, juose puikiai atskleidžiamos banditu klastotės ir melas.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+16 # Aistis ir Klanas 2019-11-22 21:42
Aistis ZABARAUSKAS yra neraštingas teisiškai - priimdamas nepalankų sprendimą atliko pažeidimus ir tai darė tyčia:
1) nesirėmė teisės aktais, taip, kaip numato Viešojo Administravimo įstatymas
2) tyčia nenurodė apskundimo tvarkos-tai irgi pažeidžia įstatymų normas
Todėl tai SAVŲ ir NEPAKALTINAMŲ klanas
Nausėdai iš vis nusispjauti į viską, kas vyksta jo "Gerovės tvartelyje" :-x
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+11 # Pranas Pričkus 2019-11-23 11:22
Aš, bijau gyventi šitoje valstybėje. Aš TEIGIU: Klaipėdoje teisėja V.Olcvikienė teisia kitus, nors pati turi būti senai teisiama. Aš TEIGIU: antstolis A.Selezniovas priklauso nusikalstamai grupuotei, tai ne eilinis banditas. Aš taip kalbu, kodėl niekas šitų išgamų neginate? Gal todėl, kad jūs esate viena nusikalstama gauja? Prezidente G.Nausėda, kurioje pusėje Jūs? Mano tel. 8 662 33770
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+9 # Gerovės valstybė 2019-11-23 14:25
10% Lietuvos gyventojų iki šiol naudojasi lauko išvietėmis,pagal šią statistiką Lietuva Europos sąjungoje užima 1 vietą,2 Latvija,3 Bulgarija. Slava Landzbergisū! ;-)
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+5 # Nepotizmas klesti 2019-11-23 19:27
Pažiūrėkime, šiandien prezidentės štabo vadovas Vitas Vasiliauskas - Lietuvos banko valdybos pirmininkas, antrosios kadencijos štabo vadovas - Romas Švedas - „Lietuvos geležinkelių“ valdybos pirmininkas, buvęs patarėjas Arūnas Molis vadovauja SGD terminalui, kitas patarėjas - Nerijus Udrėnas - Klaipėdos jūrų uosto direkcijos valdybos pirmininkas. Dar vienas patarėjas, Nerijus Rasburskis, įgyvendina šiukšlių deginimo, fabrikų statybos projektą. Jau nekalbėsiu apie Ingridą Šimonytę, kuri yra žinoma nuo Finansų ministerijos laikų, buvo sėkmingai įdarbinta su Vitu Vasiliausku Lietuvos banke. Žinoma, Rokas Masiulis yra „pilkasis kardinolas“, vadovavęs ir Susisiekimo ministerijai. Kaip žinoma, jis savo karjerą pradėjo įtvirtindamas SDG terminalą su privačiu juridiniu asmeniu - „Klaipėdos nafta“. Matau čia nepotizmą, savo patarėjų protegavimą ir tylą, visuomenės informavimo tylą, manipuliavimą žiniasklaida. Greičiausiai ta pati žiniasklaida yra finansuojama tiesiai ar per tarpininkus.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # Proletaras 2019-11-24 10:52
Sovetinis disedentas V.Bukovskis įdomiai rašė. Kaip jį išmietė iš instytuto už antisovetinę veiklą. Po to sovetiniai laikraščiai rašydami straipsnius apie jį, nepamiršdavo pabrėžti, kad jis "nedasimokes studentas". Patis ir ne be KGB pagalbos išmetė V.B. iš instytuto, patis paskui tuom žmogų pirštu bado.Ar tai nepanašu nepanašu į dabartine A.D. padėti. Valdžia pati sukurpe A.D. bylas, paskui pati valdžiai tomis bylomis į jį pirštų bado. Kaip neprisiminti patarlės - patis muša, patis šauke.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+2 # Birutė 2019-11-24 21:28
Valdininkai nužemina valstybę tapatindami ją su savimi.Valdininkai ,taip pat ir prezidentas yra valstybės žmonių tarnai.Piliečiai turi teisę džiaugtis ir girti valdininkus,jeigu yra už ką bei kelti į viešumą jų nusikaltimus.Net Stalino laikais mano tėvą suėmę KGB paleido,nes jis paviešino valdžios nusikaltimus ,o valstybė nėra valdininkai.Nausėda turėtų būti kuklesnis ir nesišvaistyti tokiais išsireiškimais.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti