Ar tikrai? Valdas Vižinis. „Neringa grįžta į kiek kitokią Lietuvą...“

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.50 (3 Votes)

Ar tikrai? Valdas Vižinis. „Neringa grįžta į kiek kitokią Lietuvą...“

Tiesos.lt redakcija   2019 m. lapkričio 7 d. 5:30

 

Ar tikrai? Valdas Vižinis. „Neringa grįžta į kiek kitokią Lietuvą...“

Kas pasikeitė per tuos metus, kai teisėsauga negalėjo pasiekti Neringos ir dabar Neringa grįžta į kiek kitokią Lietuvą...

Svarbiausi dalykai, galintys turėti įtakos teisinei Klonio baigčiai (kai reali baigtis lieka nenuspėjama):

Tarptautinis dėmesys

Nors akcentuojama, jog šie įvykiai yra Lietuvos vidaus reikalas, JAV spauda rašė Neringos tema. Gal susidomėjimas galėjo būti didesnis, akivaizdu kitka – tęsinio JAV jau laukiama. Įvykiai Klonio gatvėje nušviesti, apskritai pedofilijai JAV skiriama daug dėmesio, todėl auditorija paruošta žinių teikimui apie tolesnius įvykius iš Lietuvos. Mūsų aukščiausi politikai pasižymi „jautrumu“ šiai šaliai, todėl labiau tikėtini galimi teisinės-politinės situacijos švelninimo momentai.

Kritinis visuomenės pasitikėjimas teismais

Prisiminkime apie Neringos „pūlinį“ teismų sistemoje. Tuo metu teisėjų atstovai, aukštai iškėlę savo vertę visuomenėje, šiuo metu tūno „ant grindų“ laukimo būsenoje. Kai STT sekusi vienos bylos istoriją, įmetusi pasiklausymo įrangą į vieno, VIENO, advokato „portfeliuką“, ištraukė net dešimt jauką prarijusių teisėjų. Tai tik pasiklausymo vienoje byloje rezultatas. Todėl teigiu, kai šiuo metu „atsiknojęs“ visas teisminės valdžios fasadas, o teismų sistemoje, manau, dirba didžioji dauguma sąžiningų žmonių, teisėjų bendruomenė pati suinteresuota savo bešališkumu bei gero vardo visuomenėje atstatymu. Šios aplinkybės gali atsverti politinius-teisminius bandymus iš šalies veikti procesą.

Žiniasklaidos balanso persiskirstymas

Puikiai suprantame, Lrytas ir MGB priklausančios televizijos atnaujins „pedofilijos nebuvo, ji išgalvota“ kompanijos eskalavimą, toliau atvirai skatins neapykantą Neringai ir Klonio gynėjams. Tačiau yra ir gera žinia – stambiausias portalas DELFI, rodos, atsisako plaukti Lryto ir LNK televizijų kuriamų neapykantos ir neigimo mainstrymo žinių upėje. Tai reiškia ne ką kita, kaip vieno stipriausių galimos neigiamų žinių propagandinės kompanijos skleidėjų pasitraukimą. Dar viena geroji žinia – „Lietuvos rytas“ silpsta, tą rodo televizijos pardavimas, o MG Baltic turi labai didelių rūpesčių ir apie tai žemiau, nes susiję. Šie dalykai leidžia tikėtis objektyvesnių žinių informacinio lauko.

Galių persiskirstymas politikos lauke

Čia vien geros žinios. Beveik. Esmingiausia – MG Baltic įtaka Lietuvoje ženkliai sumažėjusi. MG Baltic nebeturi savo pagrindinio įrankio – partijos Seime, MGB „vilkolakiai“ prokuratūroje yra iš ten pasitraukę (gal net priversti trauktis). Pati MG Baltic, kurią mes, tiesos siekėjai, įtariame kaip tiesiogiai veikusią ir toliau veikiančią pagrindinę jėgą prieš TIESĄ, turi labai didelių problemų su teisėsauga, reputacija ir versle. Visa tai labai susiję.

Politinės galios Seime persiskirsčiusios, liberalų – pagrindinės politinės jėgos, veikusios procesą, žlugimas ir naujas prezidentas.

Bloginanti aplinkybė – premjeras Skvernelis, tiesioginis vykdytojas. Tuo metu savo adresu išklausęs daugybę nebylių „palinkėjimų“.
Tačiau visi šie dalykai įgalina tikėtis kitokios politinės valios – priešingos dominavusiai Klonio įvykių metu – dėlionę.

Žinoma, tai spėlionės. Tikra tik tai, jog Neringą netrukus matysime Lietuvoje..

Peržiūros: 1983

Komentarai   

+24 # jeronimas 2019-11-07 12:08
Rasinio autorius,kaip daugelis sazines nepardavusiu Lietuvos gyventoju,vis dar nepraranda vilties i svaresne Lietuvos ateiti ,su is pagrindu pakeista teisine sistema.Bet tai tik naujo Prezidento garsiai issakyta deklaracija,vos tik perzengus Simono dvaro slenksti.Manau tuomet tai issakydamas Prezidentas dar neturejo supratimo,su kokiuo devingalviu slibinu valstybes teisinej sistemoj teks susidurti??? Tiek Prezidentas,tiek rasinio autorius Valdas,tikisi ,kad nukirtus devingalviui slibinui viena galva neataugs dar baisesnes dvi ???O ir kas zino,kas gali garantuoti,kad tulpiu pastas su savo vienvalde "virsininke" pilnai ir negriztamai ismontuotas ir uzdarytas??? Juk liko dedule vienintelis "atneses" laisve Lietuvai??? O sis teroristu patronas su savo dinastija ,su savo partgauja gal pavojingesnis Lietuvai uz tulpiu pasta?? O ir teismo koridoriais tebevaiksto "puliniu" pasivadines toks "teisinguma" skirstantis "ponas"???
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+27 # Nuomonė 2019-11-07 12:10
Kai tik įtikėjau kad visose Lietuvos valdymo srityse dirba o gal tarnauja sistemai labai sąžiningi žmonės pradėjau nebesuprasti
kaip iš labai sąžiningo tampama nevisai sąžiningu bet nebaudžiamu. Pasirodo kad tiesa gali būti ir kreiva. :sad:
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+13 # bina 2019-11-07 19:16
tuoj atsiskleis ta kitokia Lietuva-zmones pilietiski netapo,bailiu padaugejo,valdzia uzsiaugino dar didesniu s sparnus,o ar morales ir teise lygis pasikeite,galutinai atsiskleis valstieciai
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+10 # Atas 2019-11-07 21:43
Taip, Neringą ,,laisvoje" Lietuvoje jau matome, bet... teigiamų perspektyvų dar vis nsimato
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # karta 2019-11-08 22:23
kuo lemianti tautos dalis pasitiki labiausiai-alumi gautu uz pasalpas,o visa sviesuomene -vienetai bandntys dar isgyventi...
kita dalis yra biurokratai-jie dabar ir palaiko sia tvarka...vieni kitu laikydamiesi ir keldami mokescius savo gerbuviui islaikyti
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti