Prezidentas Gitanas Nausėda nurodė daugiau nepirkti pigių rusiškų dujų, o šildytis dvigubai brangesnėmis norvegiškomis

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.83 (3 Votes)

Prezidentas Gitanas Nausėda nurodė daugiau nepirkti pigių rusiškų dujų, o šildytis dvigubai brangesnėmis norvegiškomis

 

Mūsų garsiojo "ekonomisto" prezidento Gitano Nausėdos išmintis jau mums ėmė lįsti per gerklę - prezidentas G.Nausėda per savo patarėją nurodė, kad terminalas "Independence" daugiau neturėtų pirkti pigių rusiškų dujų, nes taip daro gėdą šios aferos autoriams.

Kaip žinia, "Independence" perkamų dujų kaina yra valstybės paslaptis, tad jas  galima apskaičiuoti kitais būdais.

Nors „Independence“ tikslas buvo sumažinti gamtinių dujų kainas, dėl šio projekto jos išaugo mažiausiai pusantro karto, nei reikėjo mokėti „Gazprom“ pačiu dujų brangymečiu.

Nors dujų kainos Lietuvoje slepiamos, tačiau rusai jų neslepia, todėl galima paskaičiuoti, kiek runkeliai sumoka už šias aferas

Norvegiškų dujų kaina sudaro 328,9-365,5 dolerius už 1000 kubinių metrų dujų. Tačiau pridėtinės išlaidos SGD terminalui prideda dar 145 dolerius 1000 kub/m. dujų (į ją įeina terminalo nuomos kaina ir įrangos amortizacija). Plius už suskystinimą-išskystinimą dar 60 dolerių už 1000 kub/m. Na ir pelnas nors koks turi būti, nors pats mažiausias, nors 5 doleriai už 1000 kub/m. Štai ir gaunasi 539-576 doleriai.

Dar praeitą  žiemą„Gazprom“ tiekė dujas po 370 dolerių, bet tai jau galutinė kaina. Štai taip ir gaunasi maždaug 1,5 karto kainos skirtumas lyginant norvegiškas dujas su rusiškomis. 

Tiesa, šipos aferos autoriai ėmėsi gudrybės - pirko rusiškas dujas iš Sibiro, jas perkrovė Prancūzijoje, kad atrodytų, kad jos nerusiškos, ir taip vėl permokėjo mažiausiai pusantro karto.

Negi mes nusipelnėme tokio idioto Nausėdos, kurio svarbiausias tikslas - būti narcizu, ir gražiai jau atrodyti veidrodyje?

 

Iš tokios "ekonomimės" logikos tyčiojasi net rusai:


Pjauna Rusijos SGD šaką: valdžia stumia Lietuvą į energetinę aklavietę

 

Vladimiras Matvejevas

Lietuvos prezidento patarėjas rekomendavo išbraukti iš ilgalaikių planų Rusijos suskystintų gamtinių dujų naudojimą. Paprasčiau tariant, atsisakyti dalies pelno tam, kad būtų patenkintos aukščiausio lygio vadovų rusofobinės aistros

Lietuvos energetinės nepriklausomybės nuo Rusijos pasididžiavimas — SGD terminalas "Independence" — buvo pastatytas ir išlaikomas iš Lietuvos mokesčių mokėtojų lėšų ne tam, kad Rusijos "Gazprom" iš to pelnytųsi. Taip galima interpretuoti prezidento Gitano Nausėdos patarėjo žodžius.

"Jei mes kalbėsime apie ilgalaikę perspektyvą, tada, be jokios abejonės, terminalas turėtų išlikti alternatyviu tiekimo kanalu, ir, pastatytas iš Lietuvos vartotojų pinigų, terminalas neturėtų būti atiduodamas žaidėjams iš Rytų", — Lietuvos žiniasklaida citavo prezidento patarėją, buvusį energetikos ministrą Jaroslavą Neverovičių.
Žinia yra daugiau nei aiški. Ir ji pirmiausia adresuota toms įmonės, kurių pagrindinė žaliava gamybos procese yra dujos. Visų pirma, tai yra pagrindinis energijos tiekėjas Lietuvai — valstybinė energetikos grupė "Ignitis", neseniai susikūrusi valstybės įmonės "Lietuvos energija" pagrindu. O iš privačių įmonių — chemijos koncernas "Achemos grupė", kuris per metus sunaudoja apie milijoną kubinių metrų dujų.

 

Didina pirkimus: Lietuva per savaitę gavo antrą SGD krovinį iš Rusijos
Būtent Jonavos trąšų ir kitų cheminių produktų gamintoja ir viena pagrindinių mokesčių mokėtojų erzina prezidento administraciją pirkdama SGD iš Rusijos "Gazprom" dukterinės įmonės "Novatek".

Verta priminti, kad "Achemos grupės" skundas dėl naujos Klaipėdos SGD terminalo išlaikymo tvarkos, kuri, pasak bendrovės akcininkų, diskriminuoja "Achemą", yra nagrinėjamas Europos Sąjungos teisme. Likus metams iki tada, kai 2014 metais Klaipėdos uoste švartavosi "Independence" SGD tanklaivis, vyriausybė suprato, kad SGD išlaikymas tik biudžeto sąskaita gresia Lietuvos energetikos žlugimu. Tada buvo priimtas įstatymas, įpareigojantis stambius dujų vartotojus ketvirtadalį reikiamo tūrio pirkti iš terminalo. Akivaizdu, kad didelėmis kainomis, į kurias įskaičiuotos visos jo priežiūros išlaidos.

Vyriausybė nurodė, kad nuo 2015 iki 2024 metų stambiems dujų vartotojams reikės iš SGD terminalo nusipirkti 25 procentus reikiamo tūrio dujų ir tą patį kiekį iš vienintelio Lietuvai dujų tiekėjo Rusijos "Gazprom", o likusius kiekius, pasirinktinai, laisvoje rinkoje.

Taigi vyriausybė privertė "Achemą" patirti dalį terminalo išlaikymo finansinių išlaidų ir tapti, taip sakant, "nevalingais" politinio, o ne komercinio suskystintų gamtinių dujų projekto akcininkais.

"Achema" vis dar bandė per Europos Komisiją panaikinti nežmoniškas sąlygas, į kurias vyriausybė įspraudė koncerną. Bet palaikymo ten nesulaukė. Teko tartis su "Gazprom" dėl dujų tiekimo pertvarkymo.

Laimei, iki to laiko buvo paleistas Rusijos SGD projektas Vysocke. Ir, matyt, buvo susitarta, kad didžioji dalis dujų iš "Gazprom" į Jonavos gamyklą taip pat bus tiekiama vamzdynais, o kai kurios — suskystintų gamtinių dujų (SGD) forma per Klaipėdos terminalą. Akivaizdu, kad komerciniai sandorio aspektai nebuvo atskleisti. Ir vilkai (Lietuvos politikai) sotūs, ir avys ("Achemos" akcininkai) sveikos.

Į Klaipėdą atplaukė nedidelis SGD krovinys iš Vysocko

SGD terminalo "Independence" triumai buvo užpildyti ne tik norvegiškomis (pagal ilgalaikę sutartį), bet ir rusiškomis dujomis. Atitinkamai sumažėjo jo išlaikymo išlaidos.

Jonavoje atsikvėpė su palengvėjimo atodūsiu. Galų gale buvo rastas kompromisas tarp verslo ir prezidentės Dalios Grybauskaitės bei konservatorių politinių idėjų. Būtent jie, buvę valdžioje nuo 2008 iki 2012 metais, sukūrė ir įgyvendino SGD terminalo "Independence" projektą. O Dalia Grybauskaitė net asmeniškai nuvyko į Pietų Korėją ir laivo denyje sudaužė šampano butelį.

O dabar aidas jau iš prezidento Gitano Nausėdos pusės. Kaip čia yra, kad "Gazprom" lobsta pristatydama savo SGD į Lietuvos terminalą?! Tai viso projekto dvasios diskreditacija, turėjusi įteisinti galutinę Lietuvos nepriklausomybę nuo "Gazprom".

"Aš negaliu komentuoti "Achemos" prioritetų. Tai yra privati ​​įmonė. Ji nusprendžia, kaip viską organizuoti (dujų tiekimą — Sputnik). Reikia tik pažymėti, kad jie naudojasi terminalo pranašumais", — sakė prezidento patarėjas.
Pastebėtina, kad piktos kalbos pasigirdo iš buvusio Lietuvos energetikos ministro Jaroslavo Neverovičiaus, kuris šias pareigas ėjo nuo 2012 metų gruodžio iki 2014 metų rugpjūčio per aktyvų terminalo statybos etapą. Taigi, ponas Neverovičius, kurį į tuometinę vyriausybę delegavo "Lietuvos lenkų rinkimų akcija", taip pat pridėjo savo ranką prie projekto.

Šiandien jis reikalauja nupjauti Rusijos SGD šaką, ant kurios sėdi "Achema". Kyla logiškas klausimas: kieno interesams atstovauja Lietuvos prezidento patarėjas, kaišiodamas pagalius į didžiausio Lietuvos mokesčių mokėtojo ratus? Ir kažkaip iškart atsimenu, kad...

Lenkija sparčiai kuria savo SGD terminalo sistemą ir jau užsitikrino Baltųjų rūmų paramą. Kur aš čia lenkiu? Ai, šiaip sau, užplūdo blogos mintys: ar tik nebus dvigubas šnipas ponas Neverovičius?

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

 

Read more: https://sputniknews.lt/columnists/20191025/10531831/Pjauna-Rusijos-SGD-saka-valdzia-stumia-Lietuva-i-energetine-aklaviete.html

Peržiūros: 4472

Komentarai   

+24 # ana 2019-10-26 19:30
TAI KAD VEZA RUSISKAS-KAM TAS TERMINALAS?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+20 # Pranas Pričkus 2019-10-26 21:26
Kol nebuvo suskystinimo-išskystinimo, ryte nespėdavai išsivalyti dantų, kai vandenukas kavai užvirdavo, o dabar dar spėji ir po dušu atsiprausti ir sumuštinį pasidaryti. Reiškia ir praskiestų tariamų dujų atitinkamai sunaudoji daugiau. Benziną kažkiek tikrina, kada tikrins nors kažkiek dujas?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+22 # vladas lukosevicius 2019-10-27 04:32
NEPERGYVENKITE Litvinai , mums senas KGB Ožys su Anūkėliu žadėjo visai Lietuvai prinešti saugios elektros kibirais , na tikrai jau kurią jie atneš bus saugi ir pigi .....
Nebijokite jų nenutrenks – jau trenktų ir elektra netrenkia .....
Na o Nausėdai teks saugias dujas viedrais nešioti , Grybas gal jam padės ?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-3 # Nathan 2019-10-28 09:43
Aweѕ᧐me blog youu have here bᥙut I was wondering if you knew ᧐ff any
message boards that ⅽovfer ttһe same topіcs talked aboᥙt
in this article? I'd really like to be a part of online community where
I can get opinions frߋm other experienceⅾ individuals that share tһe same interest.
If you hаve any suggestions, please let me know. Thanks!


Here іs mmy blg post ... mobile slot games free download: http://caseyfleming.net/__media__/js/netsoltrademark.php?d=www.promo-ocu.com%2F888pokermegadozen777215
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-8 # Pilietis 2019-10-28 13:57
Ei vatnikai, dėl objektyvumo, dar įdėkit palyginimą už kiek pirkdavom ksi nebuvo terminalo! Ot sukčiai
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-2 # Chauncey 2019-10-28 18:34
Wonderful ρost! We wilⅼ be linking to thiѕ great
article on our site. Keep up thе gоkd writing.

Also visit my page :: scr888
min top up rm1: http://evan147.com/index.php?mid=board&document_srl=48634
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-2 # Noe 2019-10-29 00:05
I was гecommended tgis webb site by means of my cousin. I am no longer ⲣositive whеther this put up is written by way of him
as nob᧐dy else uunderstand such unique approximately my trouble.
You're incredible! Thɑnk you!

My website :: pⅼaү8oy apk file: http://www.edukraft.net/__media__/js/netsoltrademark.php?d=lol.yt%2Fplay8oydownloadapp395701
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-2 # Regena 2019-10-29 06:16
I actually still cannot quite feel that I could possibly be one of those reading the important points found
on your blog. My family and I are sincerely thankful for the generosity and
for offering me the possibility to pursue my chosen profession path.
Appreciate your sharing the important information I acquired from your web page.Have a look at my web page: Verified CBD Oil Reviews: http://verifiedcbdoil.org/
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-2 # Thanh 2019-10-29 14:53
Οh myу goodness! Impressive rticle dude! Many thanks, However I am expeeiencing issues
with your RSS. I don't know why I cannot subscribe to it.

Is there anyboԁy else having the same RSS issueѕ?
Anybody who knows the answer can you kindly respond? Thanks!!


Loοk at my page: scr888 online casino (Melanie: http://Www.Google.jo/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0cbwqfjaaahukewjkjkxgqnvgahulvrqkhxx0alu&url=http%3A%2F%2Fteom.us%2Fscr888baru872626)
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Lupe 2020-01-02 23:34
Hello very cool site!! Man .. Beautiful ..
Superb .. I will bookmark your website and take the feeds additionally?
I am happy to seek out numerous useful information here within the post, we want
work out extra strategies on this regard, thank you for sharing.
. . . . .

Feel free to surf to my web site - 918kiss generator: http://perimeteroil.net/__media__/js/netsoltrademark.php?d=freeurlredirect.com%2F918kissnoturnover294857/
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Eugenia 2020-03-13 11:51
Their run as supporting act for that where to play 918kiss begins Nov 7 and
lasts until Nov 16 (all FF tour dates). After Nirvana dissolved,
the individuals in the band, improved a great deal with their music occupation.

Look into my web site 3win8 latest version (https://mixiley.com/blog/195286/learn-how-you-can-play-craps-fundamentals: https://mixiley.com/blog/195286/learn-how-you-can-play-craps-fundamentals/)
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Wendy 2020-03-27 08:54
Thiis in return might see you losing a lot off cash.
It's an activity that Stan Parrish hold complained relating to.

Online casino slot machines payout (Marita: http://dev.ultratechweb.com/UserProfile/tabid/43/UserID/454233/Default.aspx) games are an exclusive form of entertainment.
All the cards are same with one extra card "joker".
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Torsten 2020-04-14 21:12
Hi there, every time i used to check web site posts here early in the daylight, because
i like to find out more and more.

My web page; Casino slot Machines videos: http://Www.98Youx.com/home.php?mod=space&uid=56609&do=profile&from=space
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Major 2020-04-18 09:22
Hurrah! In the end I got a webpage from where I know how to genuinely take useful facts concerning my study and
knowledge.

my web-site; online poker maryland: http://Vbmobile.com/vb4/member.php?u=185008-JulioHeath
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Kasha 2020-04-25 22:08
Nice post. I learn something new and challenging on blogs I stumbleupon on a daily basis.

It will always be interesting to read articles from
other writers and use a little something from their web sites.Here is my website; online poker ny: https://www.electrocentersm.ro/?q=ro/node/58968
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Jody 2020-04-30 02:13
I have read so many content about the blogger lovers but this post is genuinely a fastidious paragraph,
keep it up.

Take a look at my web site ... Best horde
race for warrior: https://sellseeexactminute.best/
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Robyn 2020-05-09 05:20
I am really impressed with your writing skills and also with the
layout on your blog. Is this a paid theme or did you modify it yourself?
Either way keep up the nice quality writing, it is rare to see a nice blog like this
one these days.

Here is my site - Zlap.io: https://zlapio.yolasite.com/
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti