Kalbėdamas apie marių karalienę Paksą, liberalas Gentvilas prisiminė Karalių ir Venckienę

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)


Kalbėdamas apie marių karalienę Paksą, liberalas Gentvilas prisiminė Karalių ir Venckienę 
Paskelbta: 2019-09-25 12:28 Autorius: ekspertai.eu

 


2014 m. pavasarį Jungtinių Tautų žmogaus teisių komitetas (JTŽTK) nutarė, kad Lietuva pažeidė per apkaltą iš prezidento posto nušalinto Rolando Pakso politines teises, kai visam gyvenimui uždraudė jam eiti aukštas pareigas.

JTŽTK sprendimu, R. Paksui turi būti atstatytos visos politinės teisės nuo 2004 metų balandžio 6 dienos, būtent nuo tada, kada jis buvo nušalintas nuo pareigų.

Įvykdyti šiam sprendimui Lietuva, pagal galiojančią tvarką, turėjo 180 dienų – lygiai pusę metų.

Tačiau jau praėjo daugiau negu penkeri metai, o JTŽTK sprendimas neįvykdytas.

Lietuva iki šiol neįvykė ne tik JTŽTK sprendimo, bet ne vienerius metus niekaip nesugebėjo įvykdyti ir Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) sprendimo Lietuvai dėl R. Pakso. EŽTT yra nurodęs, kad R. Paksas turi turėti teisę būti renkamas Seimo nariu.

Lietuvos valstybės tarptautinių įsipareigojimų nevykdymas yra tapęs neatsiejama mūsų jaunos demokratijos kasdienybe.

Pavyzdžiui, nevykdomi ir JTŽTK 2018 m. liepos 26 d. Baigiamųjų išvadų nurodymai Lietuvai – ne tik dėl prezidento R. Pakso, bet ir slaptųjų CŽV (kitaip – prezidento Valdo Adamkaus) kalėjimų, „Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimų“ sąrašo ir t.t. (su šiuo JTŽTK dokumentu galima susipažinti ČIA).

Tam, kad EŽTT sprendimas dėl R. Pakso politinių teisių būtų įgyvendintas, Seimo nariai iš nežinojimo arba sąmoningai, visiškai beprasmiškai ketina keisti Konstitucijos straipsnį. Tačiau to daryti visiškai nereikia – Seimas jau seniai privalėjo kreiptis į Konstitucinį teismą (jei tas teismas per tiek laiko pats nesusiprotėjo) ir priminti, kad būtent Konstitucinis teismas turi peržiūrėti savo sprendimą dėl R. Pakso nušalinimo nuo prezidento pareigų. Tad šiuo atveju noras keisti Konstituciją nėra jokio reikalo ir jokio pagrindo.

Tam, kad būtų įgyvendintas JTŽTK sprendimas, reikia padaryti tą patį – Konstitucinis teismas turi peržiūrėti savo sprendimą dėl R. Pakso nušalinimo nuo Prezidento pareigų ir pakeisti savo išaiškinimą taip, kad jis atitiktų tarptautinių institucijų išaiškinimus. Tam kad tuo įsitikinti, Seimo nariai turėtų nors vieną kartą perskaityti JTŽTK 2018 m. liepos 26 d. sprendimą Lietuvai – ten viskas labai aiškiai nurodyta.

Tada politikams nereikėtų demonstruoti savo neišprusimo ir kliedėti to, ką pavyzdžiui rugsėjo 24 d. valstybiniam transliuotojui sapaliojo liberalas Eugenijus Gentvilas:

 


Susiję:

Apie „garbačiauskaičių-budrienių“ ir „linkevičių“ darbus melo ir propagandos fronte

 

Peržiūros: 1625

Komentarai   

+4 # leo 2019-09-30 13:58
negaliu to avino matyti,bliauna nesamones, neprisimenu kaip ji kazkada pavadino USPASKICHAS..TAI BUVO TIESA
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Clinton 2019-11-20 18:51
This website was... how do you say it? Relevant!! Finally I have
found something which helped me. Cheers!

My web site ... http://Ca.gov: http://Ca.gov/
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti