Sąjunga Vardan šeimos ragina vaikų teisių tarnybų vadovus atsistatydinti

Peržiūros: 3154
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (1 Vote)

Raginimas prisiimti atsakomybę !

Priimant griežtą , intervencinę į šeimą vaiko teisių TV pagrindų įstatymo korekciją, buvo žadama skaidri ir valstybės labui naudinga sistema. Įvykdžius reformą prieš visuomenės valią, ji pradėjo kompromituotis, vos tik prasidėjus. T. Ismailovas, vaiko teisų apsaugos specialistas, su kriminaline praeitimi ir nesibaigusiu teistumu, plėšė vaikus iš tėvų rankų. Bet už tokių „specialistų“ buvimą Valstybinėje vaiko teisių apsaugos sistemoje, atsakomybės niekas neskubėjo prisiimti. Šiandienė situacija nė kiek negeresnė. Kupiškyje globėjos kankintas mažas vaikas, uždaromas namo rūsyje. Atsakomybės už tai vėl niekas neprisiima.
Sąjunga, „Vardan šeimos“, matydama apgailėtiną situaciją vaiko teisių srityje po vaiko teisų pagrindų įstatymo įsigaliojimo ir visiško atskaitingumo nebuvimą, ragina prisiimti atsakomybę ir atsistatydinti Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos, prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, direktorę Aliną Jakavonienę ir Socialinės apsaugos ir darbo ministrą Liną Kukuraitį. Šie pareigūnai yra atsakingi už sklandų ir nepriekaištingą Vaiko teisų apsaugos sistemos darbą, bei buvo vieni pagrindinių iniciatorių, reformuojant sistemą, kuri sudarė galimybes globėjui kankinti vaiką. Taip pat prašome, inicijuoti neplaninį patikrinimą, apklausiant globojamus vaikus ar nėra panašių situacijų kitur ir apie tai informuoti visuomenę.
Mūsų manymu, valstybės vaiko teisių apsaugos vadovai turėtų atitikti aukščiausius politinius bei skaidrumo standartus, nebijoti prisiimti atsakomybę ir rodyti pavyzdį visiems valstybės tarnautojams.
 

image.png

Komentarai   

+8 # jeronimas 2019-09-24 20:12
Jeigu nera pagrindo atimti vaikus is tevu,tai tarnybos ,pavadintos vaiku teisiu gyvejai ,tiesiog sumeluoja ,kad motina girta.Cia primenu nutikima su seima ,kur motina aplamai negerenti.Po ilgo vaiku ir tevu kankinimo,tevams vaikus pavyko atsiimti,tiksliau prisiteisti.Bet irgi tik visuomenei isikisus.O kaip buvo nubausta vaiku teisiu specialiste,berods virsininke netgi,kuri aiskino ,kad sumelavo apie girta motina,nes dirba su tokiuo kontingentu??? kaip buvo ivertintas sios virsininkes "isradingas" darbas meluojant???manyciau atsistatidinti "ponams" labai jau humaniskas poelgis.Tokie turetu but ir baudziami uz suzalotus vaikus ir isdraskyta seima.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+2 # Iš Kanados 2019-09-25 15:41
Lietuvoj-kur dedi koją, ten - mėšlas...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti