Puikūs išskaičiavimai. Prezidentas sugalvojo, kaip lietuvius "auksu apipilti"

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.25 (2 Votes)


Puikūs išskaičiavimai. Prezidentas sugalvojo, kaip lietuvius "auksu apipilti"


Vladimiras Matvejevas


Lankydamasis Lietuvos kariuomenės padaliniuose Rukloje, Gitanas Nausėda padarė galbūt į Nobelio premiją pretenduojantį atradimą ekonomikos srityje

Anot buvusio komercinio banko ekonomisto, o dabar ir Lietuvos prezidento, kiekvienas į kariuomenę investuotas euras atneša dešimteriopai didesnį pelną. Pasirodo, paskolos, už kurias mokamos palūkanos, ginklams ir pagrindiniam NATO kriterijui įvykdyti, yra ne sunki našta, o nauda Lietuvos žmonėms.


Gitanas Nausėda Rukloje.
Po kelių užsienio vizitų ir dalyvavimo formuojant naują vyriausybę, Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos rankos pasiekė ir kariuomenę. Šiam vizitui net pasiuvo visiškai naują uniformą vyriausiajam vadui. Stilingą ir elegantišką. Vyriausiasis vadas, pirmą kartą vilkėjęs kamufliažą, liko patenkintas.

"Man patinka, aš gal net norėčiau ir į darbą eiti, bet galvoju, bus turbūt prastos asociacijos su kai kuriomis kitomis valstybėmis, kuriose vadovai vaikščiodavo apsirengę karinėmis uniformomis, taip kad aš vaikščiosiu kaip civilis žmogus", — sakė prezidentas.

Kaip ir jo pirmtakei Daliai Grybauskaitei kariškiai leido Nausėdai pasivažinėti tanku. Rūmų fotografai užfiksavo šias istorines akimirkas. Bet, matyt, šaudyti iš legendinio amerikietiško šautuvo M-14, priešingai nei "karingai Daliai", Gitanui Nausėdai nebuvo pasiūlyta. Na, nesvarbu. Dar turi laiko. Prieš akis dar penkeri prezidentavimo metai.

Kareivių valgykloje padarytos nuotraukos taip pat atrodė kupinos nuoširdumo. O desertui vyriausiajam vadui mokymų aikštelėje buvo parodytas spektaklis, kaip Lietuvos kariai kartu su NATO sąjungininkais atakuoja agresorių, kuris užpuolė Lietuvos žemę. Tankai, kareiviai, šaudymas. Prezidento susižavėjimui nebuvo ribų.


Prezidentas pasivažinėjo tanku.
Matyt, būdamas tokios nuotaikos, buvęs SEB banko vyriausiasis patarėjas, o dabar ir Lietuvos valstybės vadovas padarė atradimą ekonomikos srityje. Pasirodo, kiekvienas investuotas į gynybą euras atneša šaliai dešimteriopai daugiau naudos, o ne paprastų gyventojų pragyvenimo lygio sumažėjimą, kaip sako "neteisingi" ekonomistai.

"Jeigu mes savęs neginsime, niekas kitas mūsų negins. Taip kad šie milijonai investuoti (į kariuomenę — Sputnik) duoda dešimteriopą naudą: mumis patiki partneriai, mumis patiki NATO organizacija ir ji tikrai vykdys savo įsipareigojimus prieš mus, jeigu tai tikrai būtų reikalinga", — sakė prezidentas.

O šioje vietoje kažkaip neaišku.

"Jei savęs neginsime, tada niekas kitas mūsų neapsaugos" ar visgi "NATO vykdys savo įsipareigojimus prieš mus, jei tai tikrai būtų reikalinga"? Labai jau šios dvi prezidento kalbos prieštarauja viena kitai. Tai ar "skęstančiųjų gelbėjimas yra pačių skęstančiųjų reikalas", ar "Vakarai mums padės"?

Taigi, kad išvengtų šių užuominų ir prieštaravimų, prezidentas jau kitą dieną po apsilankymo Rukloje sukvietė Valstybės gynybos tarybą (VGT).
Jame buvo iškeltas klausimas: bet kokiu būdu kitais metais įvykdyti pagrindinį įsipareigojimą NATO — skirti gynybai mažiausiai du procentus BVP. Buvo atrastas genialus atsakymas į klausimą.

Šiems tikslams 2019 metais biudžete trūkstamus 30 milijonų eurų reiktų padengti ... paskoloms. Aišku, kad su palūkanomis, kurias teks mokėti palikuonims. Bendru pritarimu VGT pavedė vyriausybei vykdyti nurodymus.

"Galiu pasidžiaugti, kad vyrauja bendras supratimas, kad šitų išorinių grėsmių (iš Rusijos — Sputnik) akivaizdoje mes turime elgtis labai atsakingai, skirti atitinkamą dėmesį savo krašto apsaugai ir dėl to mes tikrai pasieksime 2 proc. BVP karinių išlaidų lygį šiais metais ir laikysimės numatyto plano didinti šias išlaidas artimiausiais metais", — apibendrino Nausėda.

O kaip dėl nepasiturinčių, pensininkų, vaikų gyvenimo lygio didinimo ir atotrūkio tarp Lietuvos turtingųjų ir vargšų pajamų mažinimo, kurį per rinkimų kampaniją taip palaikė ekonomistas Gitanas Nausėda?

Na, tegul žmonės palaukia priimamajame. Gal sulauks savo eilės. Kada nors.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

 

Read more: https://sputniknews.lt/columnists/20190918/10227918/puikus-isskaiciavimai-prezidentas-sugalvojo-kaip-lietuvius-auksu-apipilti.html

Peržiūros: 1194

Komentarai   

+3 # kliedinčiam nuosėdai 2019-09-20 02:02
gražių paveiksliukų galerija:

liaudiesmenas.livejournal.com
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # zenonas išpriekulis 2019-09-20 09:06
O kodėl Nausėdai neištepliojo veido, kodėl nesislepia nuo priešų, gal bendradarbiauja ir nieko nebijo? Aš labiau bijau amerikonų vaikščiojančių ne tik po Lietuvą, negu rusų. Amerikonai turi apie 800 karinių bazių įvairiose pasaulio šalyse. Nori dar daugiau. Amerikonų policija per metus nušauna apie 400 nekaltų žmonių, mūsiškiai lygiuojasi sodindami, slapta žudydami, netirdami? Man žinomi keli konkretūs atvejai. Mano tel. 8 662 33770.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # Pranas Pričkus 2019-09-20 09:16
Galimai Lietuva jau ruošiasi ne gynybai, o puolimui. Tarkim užpuolus Rusiją ir laimėjus karą, atsipirktų ginkluotė ne tik dešimteriopai. Susigrąžintų Lietuvos užsislaptintųjų KGB agentų sąrašus ir laimingai gyventų, o dabar neišlenda iš pampersų? Iki šiol Lietuvos valstybė naikina mus ne tik iš vidaus, bet ir išorės?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti