Lietuvos Respublikos pamatas - melas

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.38 (4 Votes)

Pranešėjai aptars Respublikos Prezidento kanceliarijos kanclerės ir Lietuvos valstybės ordinų kanclerės Algės Budrytės atsakymą Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarui Zigmui Vaišvilai.

Zigmas Vaišvila, vienas Baltijos kelio, organizatorių, šio įvykio 30-mečio proga pakvietė Prezidentą Gitaną Nausėdą deramai pagerbti tuos, kurių dėka mes galėjome pasauliui pateikti medžiagą apie šį įvykį, kurį 2009 metais UNESCO įtraukė į „Pasaulio atminties“ sąrašą.

TSRS gynybos ministrui uždraudus bet kokius skrydžius tą dieną, lėktuvus AN-2 nuo žemės pakėlė lakūnai Vytautas Tamošiūnas, a.a. Kazimieras Šalčius ir Petras Bėta. Visa tai sumanė ir suorganizavo režisierius Algimantas Norvilas, vėliau tapęs ir Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataru. Istorinius ir unikalius videovaizdus iš lėktuvo nufilavo prie atvirų durų pririštas režisierius ir operatorius a.a. Robertas Verba. Iš lėktuvų mūsų žmonių suneštas gėles barstė Irena Bėtienė ir Povilas Kiserauskas. Kuro papildymus lėktuvams suorganizavo Algis Blaževičius.

Už nesakcionuotą skrydį šiems mūsų žmonėms grėsė įkalinimas iki 25 metų.

Pranešėjų nuomone, Vyčio kryžiaus apdovanojimai už šį žygdarbį yra Lietuvos valstybės garbės klausimas. Šių žmonių atliktų veiksmų įrodinėti nereikia – Lietuvoje vargu ar yra žmogus, nematęs  jų dėka pasauliui pateiktos žinios, kad Lietuvos žmonės taikiai ir vieningai siekia Nepriklausomybės.

Kanclerė Algė Budrytė atsakymu į Zigmo Vaišvilos laišką net nepaaiškino, ar Respublikos Prezidentas buvo supažindintas su šiuo laišku, ar jos atsakymas parašytas Prezidento Gitano Nausėdos vardu. Lietuvos valstybės ordinų kanclerė turėtų suprasti, kad Respublikos Prezidentas ir be oficialių teikimų gali ir vienasmeniškai nuspręsti apdovanoti Lietuvai nusipelniusius asmenis. Tačiau Lietuvos valstybės ordinų kanclerė Algė Budrytė signatarui ir vienam Baltijos kelio organizatorių Zigmui Vaišvilai paaiškino, kad prieš rašant Respublikos Prezidentui dėl apdovanojimų reikia kreiptis į kitus asmenis, kad šie pateiktų siūlymą.

Būtų malonu, jei Prezidento kanceliarijos kanclerė Algė Budrytė būtų nurodžiusi, ar Prezidentas Gitanas Nausėda buvo supažindintas su Zigmo Vaišvilos raštu ir ji perteikė signatarui Respublikos Prezidento požiūrį į šį klausimą ir kvietimą deramai apdovanoti šiuos nusipelniusius žmones, ar tai yra tik kanclerės asmeninė nuomonė apie šiuos žmones? Taip manyti pranešėjus verčia Lietuvos valstybės ordinų kanclerės Algės Budrytės paminėjimas, kad dalis jų jau apdovanoti Dariaus ir Girėno medaliais.

Pranešėjų nuomone, su tokiu formaliu požiūriu mes nebūtume suorganizavę nei Baltijos kelią, nei atkūrę Lietuvos Nepriklausomybę.

 

 

 

 


Peržiūros: 2264

Komentarai   

+14 # dr.Jonas Ramanauskas 2019-09-04 19:04
Čekistai valdo Lietuvą per antikonstituciniius rinkimus. Tai čia apie tai nesugebama atverti burnos, o visa kita palyginus yra plepalai. Tai kai iš viešos tribūnos apie tai TYLIMA, tai daromas nusikaltimas. Ir svarbiausiai reikia suvokti, kad šitą 'ŠŪDĄ", tai yra antikonstitucinį Seimo rinkimų įstatymą Lietuvai "SUGRŪDO" 1992-07-09 SIGNATARAI su V.Landsbergio parašu. Tai ir klausiu signataro Z.Vaišvilos..... kas tamstai UŽKIMŠO burna apie tai kalbėti, kai esate atsakingi?
Turime antikonstitucinę, nelegitimią valdžią. Tai nuo čia ir prasideda valstybės griovimas.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+18 # Ignas VĖGĖLĖ 2019-09-05 02:48
Lietuvą valdo nusikaltėlių gauja pradedant Seimu
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-12 # Aktyvus visumeninkas 2019-09-05 15:45
Nepasakysi, kad gerb Zignataras nieko nedaro: kiek visokiu judėjimų, tribunolų bei tarybų jau prikauburiuota (kie dar bus), kiek visokioms nuobodžioms konferencijoms paaukota jėgų ir svarbiausia laiko ... Ir viskas bergzdžiai, net graudu žiūrėti - niekai nesigauna iš Zigmuko bent kiek rimtesnis kovotojas už Lietuvą Zigmas Vaišvila nors tu ką jau 30 (TRISDEŠIMT) metų :(
Gal čia su galva kažkas ne taip ? :((( Kas galėtų paneigti ?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+6 # cegevara 2019-09-06 10:20
taip su galva negerai,bet ta galva randasi ant tavo sulysusiu peciu,gal nebevartok tu to seno ozio slapimo,negi nematai ,kad susipykes su savo proto likuciais, spoguotas visumeninike
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # Aktyvus visumeninkas 2019-09-09 11:11
Gerbiamasai cegevara - LVT, gerb prezidento asmenybėje be galo sužavėti jūsų mintčių , visakame sutampančiu su mūsų gerb LVT prezidento ir visos Tarybos narių požiūriu.
Nuoširdžiai dėkojame Jums už palaikymą ir tikimės, kad Šventas mūsų reikalas nugalėtų greituoju būdu tuo tikrai neapsiribosite ->> LVT a/sąskaitą raite mūsų saite !!
Tegul Saulė Lietuvos tamsumus prašalina!
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # CiTaiBent 2019-09-09 12:50
Pasirodo gerb zignataras vis dar kovoja noredamas atsisakyti garbingo Grėsmės nacionaliniam LR saugumui įvertinimo ...
Didelė strateginė klaida ! Tai buvo vienintelis ilgametės ZV kovos pasiekimas, teigiamai ivertintintas ir plačiai nušviestas draugiškos kremlinės żiniasklaidos ... tokio sajungininko, ir dar vienintelio niekaip negalima išduoti !!! :(
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # Atas 2019-09-07 22:14
Na kas iš tos nepriklausomybės ir laisvės, jeigu su kiekviena diena gyvenimas eina sunkyn ir blogyn... tik, žinoma, ne milijonieriams, ne vagims...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti