Milijonus išplovusi eksministrė J.Petrauskienė paskirta į svarbias diplomatines pareigas

Peržiūros: 3466
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.75 (2 Votes)

 


Milijonus išplovusi eksministrė J.Petrauskienė paskirta į svarbias diplomatines pareigas

Aurimas Drižius

Buvusi Švietimo ministrė Jurgita Petrauskienė, kurios ministerija pirko brangias paslaugas iš savo vyro E.Petrausko, premjero S.Skvernelio rūpesčiu paskirta paskirta švietimo ir mokslo atašė prie Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO).

 

Kaip žinia, J.Petrauskienė organizavo universitetų nekilnojamojo turto prichvatizacijai per Sauliaus Skvernelio sugalvotą vadinamąją švietimo reformą. Šios reformos tikslas – atimti iš universitetų jų turimą brangų nekilnojamąjį turtą, pusdykiai jį perleidžiant S.Skvernelio gaujos nariams.

Matydama tokį beatodairišką valstybės turto grobimą, nesnaudė ir pati ministrė – ji plovė milijonus švietimo ministerijos eurų per tariamas jos vyro suteiktas paslaugas.

Nuo 2016 metų pabaigos ministre dirbančios J. Petrauskienės viešųjų ir privačių interesų deklaracijoje buvo nurodyta, kad jos sutuoktinis Evaldas Petrauskas vadovauja įmonei „Ecotour“.

Rekvizitai.lt duomenimis nuo 2015 ši sporto ir turizmo reikmenimis prekiaujanti įmonė laimėjo 12 viešųjų pirkimų, o dalis juos organizavusių institucijų yra pavaldžios Švietimo ir mokslo ministerijai. E. Petrauskas BNS sakė, kad šioms institucijoms teikė buhalterinės apskaitos sistemų aptarnavimo paslaugas. Su dalimi iš šių įstaigų sutartis, jo teigimu, bendrovė turi nuo 2012 metų. .

„Kažkada buvo, bet čia buvo labai seniai ir mes tuo neužsiimame. Mes esame nurodę, kuo dabar užsiimame. Sistemų aptarnavimas sudaro ketvirtadalį–trečdalį veiklos. Dabar mūsų įmonė statybinės technikos veikla užsiima, mūsų veikla – betonvežiai, betono siurbliai, prekyba betonu. Ši veikla, bet Rekvizituose to nesimato“, – sakė E. Petrauskas. Jis sakė, kad bendrovė ir dabar turi galiojančių sutarčių su Švietimo ir mokslo ministerijai pavaldžiomis įstaigomis. E. Petrauskas sako nepagalvojęs, kad apie tai reikėtų įspėti žmoną.

„Aš nežinojau, tikrai, nes nuo 2012 metų, net nepagalvojau, kad pasakotis jai, nes tai prasidėjo nuo nedidelių sumų... Aš žmonai gal pernai užsiminiau, bet nežinau, ar ji deklaravo. Esu tik įmonės bendrasavininkas, akcininkas, ne 100 procentų valdau. Nepagalvojau, tikrai. Bet kad įmonėje dirbu, deklaravo“, – sakė švietimo ministrės sutuoktinis. Į VTEK dėl ministrės elgesio kreipėsi buvęs Kauno technologijos universiteto profesorius Gediminas Merkys. Ministrė J. Petrauskienė savo komentarą žadėjo pateikti vėliau antradienį. Ji šiuo metu dalyvauja renginiuose Norvegijoje. Premjeras Saulius Skvernelis žurnalistams sakė lauksiantis ministrės paaiškinimų bei VTEK sprendimo, o kol kas situacijos vertinti negalintis. „Šį atsakymą turės pateikti Vyriausioji tarnybinės etikos komisija, ministrė dabar yra išvykusi, kai grįš, su ja taip pat pasikalbėsiu, kodėl, ar tai, kas yra skelbiama, atitinka tikrovę“, – sakė S. Skvernelis.


Valdas Vasiliauskas
Profesija: ministrės vyras

Kol mokytojai, darsyk apgauti dar vienos „reformos“ , svarsto galimybę streikuoti, interneto erdvėse klaidžioja įdomūs dokumentai, adresuoti Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai(VTEK) ir svarbiausių žiniasklaidos priemonių vadovams.
Nors dokumentų išsiuntimo data- rugpjūčio 24 d., kol kas niekur nė mur-mur. Gal etikos sargai ir redaktoriai buvo tokie kilniaširdžiai, jog nenorėjo sugadinti Rugsėjo 1-osios iškilmių. Žinoma, ne mokytojams - Švietimo ir mokslo ministrei Jurgitai Petrauskienei. Bet šventės baigėsi, o tų dokumentų iki šiol niekas „nerado“.


Tie dokumentai – jokia sensacija. Kaip įprasta Lietuvoje, ministrė užmiršo deklaruoti savo vyro sėkmingus sandėrius. Jos sutuoktinis Evaldas Petrauskas vadovauja vos du darbuotojus turinčiai UAB „Ecotour“, tačiau dirbančiai pavydėtinai efektyviai – laimi visus viešųjų pirkimų konkursus. Kur dalyvauja, ten ir laimi. Iš Europos socialinio fondo agentūros ši firmelė gavo 49, 828 eurų, iš Gamtos tyrimų fondo- 26 196 eurų, iš Valstybinio studijų centro- 16 600 eurų. Sumų dydis nusipelno ne tik VTEK’o, bet ir STT dėmėsio. Juolab, kad paslaugų iš ministrės sutuoktinio pirkėjai yra su ministerija susieti pavaldumo arba partnerystės santykiais.

Maga sužinoti,kokias paslaugas “Ecotour”, užsiimantis pramoginių valčių ir dviračių nuoma( tokia jo oficiali veikla) galėtų suteikti Valstybiniam studijų centrui – jo darbuotojai į tarnybą plaukia valtimis ar važiuoja dviračiais? Ar pramogauja po darbo? Pramogomis užsiima ir Europos socialinio fondo agentūra, ir Gamtos tyrimo fondas, jeigu jųdviejų skelbiamus viešųjų pirkimų konkursus laimi pramogų verslo atstovai.
Aikštėn buvo prasikverbę faktai, kaip anksčiau dabartinė kultūros ministrė L.Ruokytė- Jonsson Lietuvos ambasados pinigais rūpinosi savo vyro, davusio jai pavardę su dviem “s”, gerove, bet profesionalūs “viešieji ryšiai “ ir viešinimo sutartys neleido šiam skandalui įsiplieksti. Matyt, panašiai baigsis ir J.Petrauskienės sutuoktinio pergalingų konkursų serija.
Iš tikrųjų gera ir pelninga būti ministrės vyru . Tai geriausia profesija Lietuvoje. Vyrai, nemiegokit!


Redakcijos komentaras : ir kiti gerbiami skaitytojai neabejotinai žino, kad šitos ministrės vyrelis yra labai įtakingos mamytės sūnelis. Jo mamytė yra ponia Milda Petrauskienė, Seimo narė, socdemų ideologė ir socdemų būstinės Barboros gatvėje šeimininkė, buvusi AMB dešiniąja ranka ir turinti milžinišką įtaką valstybės postų dalybose ir visam gėrio paskirstymui iš valstybės lovio. Kadangi ji yra geros širdies anyta, todėl savo mielai martelei pasistengė parūpininti geras pareigas švietimo sistemoje, kurias vainikavo ministrės postas. O jau pasirūpinti savo sūnelio gerove - tai juk kiekvienos mylinčios mamytės pareiga. "Vsio zakonno", mielieji, nesipiktinkite ir nesiparinkite.

Beje, kai kurios "Ecotur" atliekamas užduotys atrodo itin įdomiai - pzv. atlikti tokios negirdėtos organizacijos kaip Gamtos tyrimo centras, veiklos informacijos valdymo paslaugų konsultacines paslaugas:

 

 

GRIŪK NEGYVAS: ABEJOTINOS REPUTACIJOS EKSMINISTREI J. PETRAUSKIENEI SUTEIKTAS ATSAKINGAS DIPLOMATINIS POSTAS

prof.habil.dr. Gediminas Merkys

 

https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/buvusi-ministre-jurgita-petrauskiene-paskirta-svietimo-ir-mokslo-atase-prie-ebpo.d?id=82099035#cxrecs_s

 

Algirdai, mielas, gerbiamas Algirdai Monkevičiau, ką Tamsta darai? Eksministrė Petrauskienė ATAŠĖ prie EBPO? Į tokias pareigas reikėjo rasti žmogų, turintį PhD laipsnį arba turintį išskirtinį įdirbį ir autoritetą  švietime. Be to, Petrauskienei dar nesibaigė VTEK paskirtas viešų ir privačių interesų pažeidimo konstatavimas. Net metai nepraėjo. VTEK sprendimai, gerbiamas LR Vyriausybės nary dr. A. Monkevičiau, Tamstai yra tualetinis popierėlis?

 

Tegul atgailauja Jurgita ir džiaugiasi, kad bylos negavo. Kodėl ji ministeriaudama nesustabdė korupcijos UPC?  Ji dengė, glaistė, kiek tik galėjo KTU-ISM sandorio skandalą. Dengė iki paskutinės akimirkos ir KTU rektoriaus plagiato abudu skandalus.  Tą, kurį aptiko ir paviešino  prof. A. Avižienis, kaip ir tą, kurį paviešinau su keliais bendražygiais aš pats.

 

  1. Petrauskienei  apskritai reikėtų nuo valstybės tarnybos kurį laiką pailsėti, tegul pasitikrina savo kompetencijas versle arba NVO. Tegul pasitikrina, ar be biudžetinio spenelio savarankiškai pati išgyventų bent metelius kitus? Per trumpą Petrauskienės valdymą išėjo net du LR Konstitucinio teismo nutarimai dėl jos ministerijos išleistų teisės aktų neatitikimo Konstitucijai. Ko vertas etatinio įvedimo skandalas? Ką jinai išmano apie mokslą? Ji leptelėjo viešai, kad Lietuvoje 6 tūkst. mokytojų perteklius, kuomet mokytojų dalykininkų net didmiesčiuose jau trūksta. Manau, kad savo pribloškiančia nekompetencija ir abejotina reputacija J. Petrauskienė tik diskredituos Lietuvą.

 

Į valstybės tarnybą, pradžioje į MOSTA direktores J. Petrauskienė apskritai atėjo tik savo marčios – politikos veteranės Mildos Petrauskienės dėka ir anuomet valdžiausių socialdemokratų dėka.  Jos patekimas į LR Vyriausybę buvo didelė klaida.  J. Petrauskienė jau turėjo tapti Lietuvos Vyriausybių istorijos fakteliu. Nemaloniu fakteliu. Deja, ši persona su savo abejotina kompetencija ir reputacija dabar yra perkeliama į Lietuvos viešojo valdymo ateitį, į tarptautinę areną. Apgailėtinas sprendimas. GĖDA. Apmaudu dėl valstybės.....

Komentarai   

+24 # jeronimas 2019-08-29 10:32
Kuo labjau susitepes,kuo gobsesnis tuo greiciau ir auksciau kyla karjeros laipteliais.Ir taip Lietuvoje jau 30 metu.Teisine sistema suzlugdyta iki beviltiskai galimo atstatymo.O valdzios nieksu tiek susikombinavusiu "valdyti" Lietuva,kad saziningesnis zmogus jau ney bijo prasizioti apie vykdomas nieksybes valstybeje.O jeigu koks ir isdrista,kaip pavyzdys Aurimas Drizius,tai arba kaip AA Pranciskus Sliuzas randamas kraujo klane sukapota galva,(pagal policijos tyryma pats susikapojo iki tiek ,kad kune kraujo nelieka),arba nesekmingai bandoma suorganizuoti avarija ,kaip Aurimui Driziui.O virs simto Aurimo Driziaus rastisku pareiskimu paremtu faktais ir dokumentais,pateiktu prokurorams ,teismams,gaunamos tik eilines spargalkes su pasityciojimu is visos teisines sistemos.O stai kazkam sekasi,kai baigsis karjera jevrosojuze,ziurek ir i premjerus ar prezidentus bus prastumta??
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+8 # zenonas išpriekulis 2019-08-29 14:23
Diplomatas ir diplomatija turi po dvi reikšmes. Pirmąją žinote, o antroji tai žmogus, kuris gudriai (nusikalstamai - Z.I.), sumaniai, apsukriai, lanksčiai (per pakišas - Z.I.)siekiantis kokio tai tikslo (sau naudos-Z.I). Ką jau ką, bet pakišas drg. Skvernelis tikrai mėgsta? Rodė per TV kaip bėgo išskirtinai ištiesęs ranką sveikintis su vienu akcininku-kyšininku S.P., kuris prieš porą dešimtmečių "Wilonos" viešbutyje, pakviestam pavakarieniauti Glaveckui įteikė 20 000 lt Kas ten dedasi baisu ir pagalvoti.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+9 # Pranas 2019-08-29 14:27
Šiai Petrauskienei jau ir akytės pradėjo suktai žiūrėti? O Skverneliui galimai nuo sumų, lipti ant kaktos?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # Raščius 2019-08-30 10:15
Merkys rimtas kovotojas. Dar 1989 metais, kai pas mus Sąjūdis, Atgimimas ir už kelių mėnesių LR Nepriklausomybės atkūrimo paskelbimas, jis, nepabūgęs stoja į maskvos univerą ir 1992 sėkmingai apsigina disertaciją. Labai drąsu. Ir netgi šiomis dienomis rusiškuose puslapiuose pilna straipsnių kur jis juodina Lietuvą
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+2 # #MeToo 2019-08-30 10:22
Merky, gal papasakok ant kiek tau jautri ši tema? Ar geriau tegu buvusios studentės pasipasakoja?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # Puidokas 2019-08-30 10:32
Jei šie veikėjai (merkys, dryžius ir co) būtų ne prie idioto, būtų galima juos į teismą paduoti. Bet panašu jie ir patys žino, kad jų pamazgos įdomios tik jiems patiems, tai tuo ir naudojasi
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # Violetinis 2019-08-30 10:36
Gedai, geriau papasakok kaip pavyko praplauti šimtus tūkstančių savivaldybėse atliekant pasitenkinimo tyrimus. Kalbos eina kad gerą bizniuką užsukęs esi su viešaisiais pirkimais :lol:
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # Doncė 2019-08-30 11:50
baikit vyrai, juoktis iš tokių kaip Gediminas yra nuodėmė. Tegu mėtosi kakučiais jis šitoj smėlio dėžėj į valias
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Kristine 2019-09-01 11:48
online viagra generic: http://www.genericviagrakart.com
generic viagra 150mg: http://www.genericviagrakart.com/generic-viagra.aspx
sildenafil 20
mg: http://www.genericviagrakart.com/sildenafil-citrate.aspx

http://www.genericviagrakart.com/generic-viagra.aspx
generic viagra 100mg

http://www.genericviagrakart.com/sildenafil-citrate.aspx
sildenafil
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Susanne 2019-11-23 12:00
Fantastic goods from you, man. I have consider your stuff
prior to and you're simply extremely wonderful. I actually like what you have acquired right here, certainly like what you are stating and the way wherein you say it.
You make it enjoyable and you continue to care for to stay
it wise. I cant wait to read far more from you. That is really a terrific
web site.

Here is my web site mama bear
t shirt: http://ow.ly/pqtI50wN35r
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti