Prisidengiant kova su rusais, tuščiai melžiamas Lietuvos biudžetas

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.50 (3 Votes)


Rusijos koncernas „Gazprom“ puikus pasipelnymo šaltinis LR vyriausybės be konkurso samdomiems advokatams 6
Paskelbta: 2019-08-02 08:25 Autorius: ekspertai.eu

 

Eenergetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas (dešinėje).

Kaip žinoma, neseniai Lietuva triuškinamai pralaimėjo bylą „Gazprom“ ir patyrė didelių finansinių nuostolių. Apie tai skelbėme publikacijoje „Lietuva triuškinamai pralaimėjo bylą „Gazprom“ ir patyrė milžiniškų finansinių nuostolių: reikia patikslinimų“.

Tačiau Teisingumo ministerija atsisakė pateikti informaciją, kiek milijonų iš viso Lietuvos mokesčių mokėtojai patyrė dėl šio bylinėjimosi. Apie tai skelbėme publikacijoje „Teisingumo ministerija negali pateikti informacijos apie Lietuvos pralaimėtą bylą Rusijos koncernui „Gazprom“.

Ir nors nuostoliai jau ir taip dideli, tačiau be konkurso samdomi Lietuvos vyriausybės advokatai dar nepasiėmė visų galimų pinigų, todėl absoliučiai beprasmiškai ir iš anksto žinant galutinį rezultatą – pralaimėjimą (panašiai kaip su slaptuoju prezidento Valdo Adamkaus kalėjimu), Lietuva, kreipėsi į Švedijos Aukščiausiąjį teismą, prašydama peržiūrėti Švedijos apeliacinio teismo liepos mėnesį priimtą sprendimą, kuriuo nuspręsta neanuliuoti Stokholmo arbitražo sprendimo Lietuvos byloje prieš „Gazprom“.

Ekspertai.eu primena, kad Lietuva privalo sumokėti „Gazpromui“ 9 milijonus eurų teismo išlaidų už patirtą pralamėjimą Stokholmo arbitraže ir taip pat privalo sumokėti „Gazpromui“ 1,3 milijono eurų už patirtą pralamėjimą Švedijos apeliaciniame teisme.

Kiek iš viso Lietuva, t. y. mūsų šalies mokesčių mokėtojai moka be konkurso samdomai advokatų firmai „Ellex Valiunas“, Vyriausybė kol kas atkakliai slepia.

 

Ekspertai.eu primena, kad dar liepos 12 d. kreipėsi į Teisingumo ministrą Elviną Jankevičių prašydami suteikti informaciją apie tai, kaip Lietuva Stokholmo arbitraže bei Švedijos apeliaciniame teisme pralaimėjo bylas „Gazprom“ ir patyrė finansinių nuostolių. Taip pat buvo klausiama apie firmą „Ellex Valiunas“.

Iš viso ministrui buvo užduoti septyni klausimai.

Tačiau liepos 23 d. Teisingumo ministro patarėja Rita Grumadaitė atsiuntė atsakymą, kuriame nurodė, kad negali pateikti dominančios informacijos ir atskleidė, kad „minimu atveju įgaliojimai Vyriausybės nutarimu buvo suteikti Energetikos ministerijai, kuri ir atliko visus veiksmus, susijusius su Lietuvos Respublikos Vyriausybės (valstybės) teisių ir interesų gynimu bei atstovavimu“.

Todėl ekspertai.eu iš karto kreipėsi į Energetikos ministrą Žygimantą Vaičiūną prašydami atsakyti į šiuos minėtus septynis klausimus:

• Kiek iš viso Lietuva sumokėjo advokatams už visą Stokholmo arbitražo procesą ir visą Švedijos apeliacinio teismo procesą (kreipimusį ir atsiliepimų rašymą, atstovavimą, šnekėjimą teisme ir kitas advokatų išlaidas)?

• Kiek Lietuva sumokėjo Švedijos apeliaciniam teismui už visą procesą ir Stokholmo arbitražui už visą procesą?

• Nors Lietuva ir žinojo, kad neturi nė menkiausių šansų apeliaciniame Švedijos teisme, ar tiesa, kad šis teismas buvo reikalingas tik tam, kad Lietuvą atstovaujanti firma „Ellex Valiunas“ pabandytų susitarti su „Gazprom“ siekiant, kad Rusijos kompanija leistų mūsų valstybei mokėt mažiau negu 9 milijonus? Kokie buvo firmos „Ellex Valiunas“ argumentai, kad „Gazprom“ atleistų Lietuvą nuo šito mokėjimo ar bent jau sumažintų mokėtiną sumą?

• Dėl kokių priežasčių Lietuvos valstybei atsovauti be konkurso buvo pasirinkta firma „Ellex Valiunas“?

• Ar firma „Ellex Valiunas“ atliko kitokias paslaugas išskyrus tarpininkavimą tarp advokatų ir vyriausybės?

• Kiek iš viso Lietuvos valstybė per visą laiką – nuo firmos „Ellex Valiunas“ įkūrimo iki dabar – yra jai sumokėjusi pinigų?

• Ar Energetikos ministerija žino, kad firma „Ellex Valiunas“ nėra firma, t.y. niekur neturi juridinio asmens statuso?

Deja, Energetikos ministras iki šios dienos, pažeisdamas visus galiojančius įstatymus savo atsakymų į klausimus kol kas nepateikė.

Keli susiję:

Teisingumo ministerija negali pateikti informacijos apie Lietuvos pralaimėtą bylą Rusijos koncernui „Gazprom“

Lietuva triuškinamai pralaimėjo bylą „Gazprom“ ir patyrė milžiniškų finansinių nuostolių: reikia patikslinimų

 

Peržiūros: 1816

Komentarai   

+17 # jeronimas 2019-08-02 14:20
Ar gali bent trejetas valdzios "ponu",sendien viesai,kad ir siame ziniatinklyje,argumentuotai itikinti Lietuvos pilieciu grupe,kad si byla pralaimeta todel,kad "kovotojai uz labai gerus honorarus atstovavo abiems pusems????? nejau tokia garsi advokatu "kontora",galejo iki tiek nusmukti ir nesuprasti,kad sios bylos sprendima reikejo spresti visai kitu budu???manau,kad sioje byloje ir gal but ne tik ,advokatai atstovavo ir Lietuvos vyriausybeir gazproma.?? jeigu as klystu,tai pateikit argumentus???
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+13 # Valiūnas vagis 2019-08-03 11:31
Kiek žinau, Tarptautinio arbitražo teisme Snoro banko pagrindinių akcininkų ieškinyje prieš Lietuvą, kurį vtaip pat Lietuva yea pasmergta pralaimėti, R.Valiūnas ir jo firma "Ellex Valiunas" irgi atstovaus Lietuvą. Vyriausybė bylynėjimosi išlaidoms skyrė 3 mln. Eur. Arbitražo byloje su" Gazprom",. kurią Lietuva su R.Valiūnu ir jo firma „Ellex Valiunas“ priešakyje triuškinimai pralaimėjo, R.Valiūnas vis tiek "pasišildė rankas" iš tų 9 mln. Eur, kuriuos Lietuva sumokės "Gazprom"už patirtas bylinėjimosi išlaidas. Dabar kada ir Snoro atveju prognozuojamas toks pat triuškinantis Lietuvos pralaimėjimas, - tai ką, R.Valiūnas planuoja ir tuos skirtus 3 mln.Eur "įsisavinti"?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+13 # Kyšiai 2019-08-03 12:28
Kyšiai ir dar kartą kyšiai. Kur yra VMI, STT, FNTT? Už ką šitie žmonės gauna algas? Ar jie tars savo žodį?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+15 # Kaip suprantu 2019-08-03 12:29
visos tos bylos patyliukais virsta išaugusiais tarifais vartotojams ir milijoniniais praturtėjimais jose dalyvaujamntiems "atstovams". Kada baigsis šitas absurdo teatras? :sad:
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+16 # Nu k.u.r.v.o.s 2019-08-03 12:31
Plika akimi buvo matytis, kad byla prieš „Gazprom“ akivaizdžiai neperspektyvi, kad bylinėjimasis-avantiūra. Kubilių, kuris palaimino ieškinį prieš „Gazprom“ derėtų pakarti už kiaušių Lukiškių aikštėje
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+5 # Rimas Kanapienis 2019-08-06 10:56
Kalbama,kad ValiŪnas yra Grybauskaitės giminaitis. Todėl ir jo advokatu kontoros LAWIN (tuo metu) darbuotojas Vasiliauskas tapo Grybauskaitės rinkimų štabo vadovu per 2009 m. prezidento rinkimus. Po to Vasiliauskas gavo už tai kaip dovaną Lietuvos banko vadovo postą. Tai yra viena vagių šutvė , išvogusi Snorą, Ūkį , per Paskolą ir Independensą apvogę Lietuvą. Su Grybauskaitės ir Landsbergio "kerų" įtaka ir Bronislavas Lubys nuo dviračio Druskininkuose "nuvirto". Per jų organizuotą prokurorų, teisėjų, advokatų ir antstolių nusikalstamą susivienijimą , jau iš Lietuvos 1 000 000 žmonių emigravo! Tai yra brudų brudai! Kinijoje jie senai būtų sušaudyti!!!
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # Justas 2019-08-06 11:04
R.Valiunas - vagis ir aferistas. Tai šių dienų banditai baltomis apykaklėmis.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # NUOMONĖ 2019-08-06 11:04
Lėlininkas viską mato ir tvirtai laiko lėles valdančius siūlus savo rankose, kontroliuodamas visas finansines machinacijas ir tarptautinius pervedimus į ofšorus. Mato, tačiau nieko nedaro, kol yra tiesiogiai nesuinteresuotas viską užraukti. Kol vietinė prasivogusi tiek "pozicija", tiek "opozicija", aktyviai remia pinigų šeimininkų geopolitines machinacijas Rusijos pašonėje. Užtai vietinės administracijos klerkučiai, tenkina bet kokią pinigų šeimininko geopolitinę užgaidą. Būtent todėl, jokių pokyčių nėra ir nebus. Kol nepasikeis geopolitinio teritorijų pasidalinimo žemėlapis.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # Pas mus įprasta 2019-08-06 11:07
Niekas už Nieką neatsako.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # Kęstas Skėrys 2019-08-06 11:08
Valstybėje reikia rimto audito. Reikalinga sisteminė reforma valstybės valdyme: ASMENINĖ atsakomybė VISADA ir UŽ VISKĄ. Visos kitos problemos pamažu išsispręstų savaime...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # Kiek kalbama... 2019-08-06 11:09
Valiūnas be konkurso pasamdytas kovoje su Snoru Paryžiaus arbitraže.....Ar tai Lietuvos teisinės mafijos nepakaltinamas atstovas?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # senis 2019-08-06 11:10
Rusija turi jau tik 49% Gaspromo akciju. Tai pries ka Lietuva nori bylinetis? Pries tarptautini kapitala? Tai tik Lietuvos pinigu isisavinimas. Kol gyvename be prokuraturos, visa tai tesis.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti