G.Nausėda jau žengia D.Grybauskaitės pramintu nepotizmo keliu

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.25 (2 Votes)

 

"Agnės Tikniūtės, niekada nedirbusios teisėjos darbo, paskyrimas iškart Lietuvos apeliacinio teismo teisėja yra akivaizdus nepotizmo pavyzdys, - mano signataras Zigmas Vaišvila, - ankstesni siūlymai A. Tikniūtę paskirti Kauno ar Vilniaus apygardos teismo teisėja net nepasiekė Lietuvos Seimo, o Teisėjų atrankos komisijos rezultatai nėra palankūs šiam teikimui. Analogiškai 2014 m. buvusi Prezidentė D. Grybauskaitė Lietuvos apeliacinio teismo teisėja paskyrė niekada teisėja nedirbusią Egidiją Tamošiūnienę, ir tais pačiais 2014 metais paskyrė Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininke. Tokie akivaizdūs nepotizmo pavyzdžiai ne tik diskredituoja teismų, kaip konstitucinę teisingumo vykdymo instituciją, bet ir lemia teismų sistemoje dirbančių teisėjų supratimą, kad jų profesinę karjerą visų pirma, lemia ne profesinė patirtis ir darbo kokybė, bet nepotizmas.

 

Nuotraukoje : G.Nausėda jau perėmė D.Grybauskaitės stilių fotografuotis su svetimais vaikais

 

Z.Vaišvila su kitais Lietuvos Visuomenės tarybos nariais buvo gavę pažadą, kad po inauguracijos bus priimti prezidento G.Nausėdos.

"Gerb. Gitanai Nausėda, Jus išrinkus Respublikos Prezidentu, kreipiamės j Jus dėl priėmimo, nes Jūsų rinkiminės kampanijos metu skelbtas teisingumo atstatymas ir visuomenės kontrolė teismams atitinka didelius Lietuvos visuomenės lūkesčius, siejamus su naujo Lietuvos Respublikos Prezidento išrinkimu, - teigia Z.Vaišvila - teisingumas paskutiniaisiais dešimt metų Lietuvoje, deja, tapo tik formalia ar parodomąja deklaracija. Jūsų atstovas A. Zabarauskas mums paaiškino, kad mes būsime priimti po Jūsų inauguracijos.

2019 m. liepos 12 d. kreipėmės į Jus po išskirtinio įvykio - š.m. liepos 8 dieną Panevėžio apygardos teismo paskelbto nuosprendžio 18-ai policijos pareigūnų ir jų viršininkų, pasinaudojusių valstybės jiems suteiktais organizuoto nusikalstamumo tyrimo įgaliojimais suburti, anot teismo, nusikalstamą susivienijimą ir organizuotai vykdyti nusikaltimus prieš visuomenę. Laisvės atėmimo iki 16 metų bausmių paskyrimu policijos pareigūnams, turėjusiems mūsų piliečių ir valstybės pareigą tirti organizuotus nusikaltimus teismas atskleidė, kaip niekas geriau atspindi šios veidmainystės mūsų valstybės vardu esmę - teisingumo mūsų valstybės vardu vykdymo parodiją ir piktybiškumą, savanaudiškumą. Tikimės, kad Saulius Skvemelis, buvęs ilgametis policijos generalinis komisaras ir buvęs vidaus reikalų ministras, prieš teikiant jo kandidatūrą Seimui tvirtinti Lietuvos Ministru Pirmininku, išsamiai paaiškino Jums šias aplinkybes, kaip jo vadovaujamoje Lietuvos policijoje sugebėta nusiristi iki tokio teisėsaugos diskreditavimo.

Nežinome, kieno patarimu Jūs pateikėte Lietuvos Seimui tvirtinti kandidatus į Lietuvos apeliacinio teismo teisėjus, tačiau kviečiame Jus netęsti netinkamos buvusios Prezidentės Dalios Grybauskaitės praktikos, visų pirma, visuomenės nuomonės neatsiklausimo".

Kaip klasikinį epitizmo atvejį Z.Vaišvila nurodo Agnės Tikniūtės, niekada nedirbusios teisėjos darbo, paskyrimas iškart Lietuvos apeliacinio teismo teisėja.

"Tokie akivaizdūs nepotizmo pavyzdžiai ne tik diskredituoja teismų, kaip konstitucinę teisingumo vykdymo instituciją, bet ir lemia teismų sistemoje dirbančių teisėjų supratimą, kad jų profesinę karjerą visų pirma, lemia ne profesinė patirtis ir darbo kokybė, bet nepotizmas", - mano Z.Vaišvila.

Tai patvirtina ir Vilijos Mikuckienės paskyrimas Lietuvos apeliacinio teismo teisėja. Buvusi Prezidentė D. Grybauskaitė buvusio ilgamečio Lietuvos Seimo nario ir buvusio vidaus reikalų ministro dukrą V. Mikuckienę, nedirbusią teisėja, iškart paskyrė Vilniaus apygardos teismo teisėja, o Jūsų teikimu Lietuvos Seimas V. Mikuckienę paskyrė jau ir Lietuvos apeliacinio teismo teisėja.

Mes ne už tai, kad šie asmenys neturi teisės dirbti teisėjais, bet prieš tai, kad jie, nedirbę teisėjais, iškart būtų skiriami pagrindinio apygardos teismo ar net Lietuvos apeliacinio teismo ar net Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjais. Kviečiame Jus netęsti šios ydingos buvusios Respublikos Prezidentės D. Grybauskaitės nepotizmo praktikos.

 

Tuo tarpu Jūs kreipėtės į Teisėjų tarybą dėl patarimo Lietuvos apeliacinio teismo teisėju skirti Ernestą Rimšelį}. Šį savo buvusį Prezidentės D. Grybauskaitės patarėją, taip pat nedirbusį teisėju, buvusi Respublikos Prezidentė 2016 m. iškart paskyrė Vilniaus apygardos teismo teisėju, o Jums dabar kažkas patarė E. Rimšelį skirti ir Lietuvos apeliacinio teismo teisėju.

Gerb. Prezidente, kviečiame Jus netęsti buvusios Prezidentės D. Grybauskaitės nepotizmo praktikos skiriant teisėjus, ir visais tokiais atvejais kreiptis į STT dėl tokių atvirai konjunktūrinių paskyrimų siūlymų ištyrimo, nes tokiais atvejais yra akivaizdūs ne tik nepotizmo, bet ir galimo piktnaudžiavimo tarnyba ir prekyba poveikiu požymiai.

Manome, kad visuomenė turėtų žinoti argumentus ir patarėjus, kurie patarė Jums Lietuvos Seimui Vilniaus apygardos teismo teisėją Vytautą Zelianką siūlyti skirti Lietuvos apeliacinio teismo teisėju. Tai, kad 2013 m. ir 2014 m. Lietuvos Seimas atmetė Prezidentės D. Grybauskaitės teikimus V. Zelianką skirti Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėju, verčia atidžiau gilintis į šio teisėjo darbą. Skandalinga viešai skelbiama informacija šį teisėją lydi nuo jo skyrimo Vilniaus apygardos teismo pirmininku, prieš tai dirbusio Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėju, iki šių dienų dėl viešai skelbtų jo galimų sąsajų su advokatu, ginančiu išskirtinai MG Baltic interesus. Šis teikimas Seimui padarytas nesulaukus skandalingosios „tulpių“ (buvusio Seimo nario Eligijaus Masiulio ir kitų kaltinamųjų) teismo proceso pabaigos.

Nuoširdžiai kviečiame Jus, Respublikos Prezidente, nenuvilti didelių permainų laukiančių Lietuvos žmonių ir pradėti vykdyti rinkiminius pažadus dėl teisingumo atstatymo Lietuvoje bei realios, bet ne formalios visuomenės kontrolės teismų ir teisingumo vykdymo sistemoje sukūrimo.

Lietuvos visuomenės taryba dar kartą kreipiasi į Jus dėl priėmimo dėl teisingumo vykdymo Lietuvoje klausimų. Mes telkiame Lietuvos piliečius ir talkinsime Jums visuose Jūsų geruose darbuose. Visuomenės kontrolė teismams, teisėsaugai ir valdžiai turi tapti ne vizija, bet tikrove.

 

 

 

 

Peržiūros: 2096

Komentarai   

+22 # taigi 2019-08-01 10:09
senai aisku,kad ant lithuanijos nieko naujo nebus nes tai nepriklauso kolonijai,taip buvo su visais kurie pakliuvo po jankiu padu
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+7 # dr.Jonas Ramanauskas 2019-08-01 14:28
O man atrodo, kad pakliuvo po kgb-kompartijos padu, kai OKUPANTAS pasiliko hibridinio karo būdu, kai signatarai įvykddė REVANŠĄ prieš Lietuvos valstybę 1992-07-09 priimdami ANTIKONSTITUCINĮ Seimo rinkimų įstatymą, kuriame kgb-kompartija įgavo SĄRAŠINES privilegijas pagal NELYGIĄ rinkimų teisę patekti į Seimą. Tą aferistinį įstatymą pasirašė Vytautas Landsbergis. Tai toks jis yra žmogus, pagal darbus.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+15 # raimis 2019-08-01 12:16
Pažadai pažadais, viskas sena vaga teka, nors tu ką....reik pamiršti jo rinkiminius gražius pažadus, gerai valgyt, nesinervint
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+10 # dr.Jonas Ramanauskas 2019-08-01 14:24
Kol kas matome prezidento Gitano Nausėdos SHOW. Būkime kantrūs, gal pamatysime ir DARBUS. Gal ir sužinos "Ar dar gyva Deimantė?". Jau vieną kartą NEATSAKĖ.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+2 # G.Ražulis 2019-08-01 15:04
"Gerb. Gitanas Nausėda" Zigmukui anei koks giminė anei sobutylnikas, tad ir kreiptis priklauso atitinkamai - "Ponas prezidente, prašome LVT sambūriui skirti truputį savo brangaus laiko, kad gerbiamas jo pirmininkas ir zignataras savo skaitlingų bendražygių akivazdoje galėtu Jums asmeniškais padėkoti "už Medininkų aukų pagerbimą" !
Be jokio nepotizmo :)))
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # Vingių Jonas 2019-08-03 11:53
Ne pas Nausėdijos vadą kreiptis reikia, į sprendikų tarybą, kuri gali atmesti vado kreipimąsi dėl patarimo atleisti.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti