D. Nausėdienės įvaizdis inauguracijos dieną dėmesys ir pagarba Lietuvos kūrėjams

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.50 (3 Votes)

D. Nausėdienės įvaizdis inauguracijos dieną – dėmesys ir pagarba Lietuvos kūrėjams

Įspūdingą, stilingą įvaizdį gali sukurti daugelis puikių Lietuvos kūrėjų.

Ruošiantis šventei atrodė prasminga atkreipti dėmesį ir į tuos meno ir dizaino profesionalus, kurie eksperimentuoja aukštųjų technologijų, šiuolaikiško dizaino, tvarios mados srityse ir pelno pripažinimą bei apdovanojimus visame pasaulyje.

Todėl, renkantis suknelės autorius, buvo nutarta bendradarbiauti su Vilniaus dailės akademijos profesionalais ir menininkais, daug metų Lietuvoje ugdančiais stiprią jaunąją kūrėjų kartą.

D. Nausėdienės vakarinės suknelės kūrimas tapo bendru kūrybiniu projektu ir buvo patikėtas trims menininkėms: grafikei Jūratei Stauskaitei, Vyriausybinės kultūros ir meno premijos, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiaus ir kitų premijų laureatei, projekto „Mados dizaino perspektyva“ narei, VDA prof. Jolantai Vazalinskienei ir VDA prof. tekstilininkei Eglei Gandai Bogdanienei.

Naujausias VDA menininkų laimėjimas – profesorių E. G. Bogdanienės ir J. Vazalinskienės pergalė kūrybiškiausio medžiagų ir technologijų panaudojimo kategorijoje tarptautiniame dizaino konkurse „Future of Imaging –2018 International Pattern Culture Interpretation Symposium“ Kinijoje, Hangdžou.

Visos menininkės akcentuoja, kad kurti piešinį ant audinio nėra tapatu tapyti ant popieriaus, tai neeilinis iššūkis net patyrusiam menininkui: „Audinys – tarsi gyva materija, kurią privalai prisijaukinti, suprasti jos sandarą, struktūrą, pajusti jos paviršių, užuosti jos kvapą… alsuoti kartu su ja. Tik tuomet dedi lemtingą potėpį – vieną. Negali suklysti! Teko atlikti ilgus technologinius bandymus su įvairiomis medžiagomis, dažais ir priemonėmis – teptukais, purkštukais, voleliais ir kt. Vienetinė medžiaga be drabužio konstrukcijos neturi santykio su žmogaus figūra. Taigi buvo ieškota minimalistinio silueto, pabrėžiančio piešinio estetiką ir meninę rūbo idėją.“

Prie suknelės derančią vientiso stiklo apyrankę ir kartu unikalų meno kūrinį sukūrė VDA doktorantė, stiklo menininkė Indrė Stulgaitė-Kriukienė (studija „Glasremis“). Tai ekspresyvų raudonos spalvos potėpį atkuriantis stiklo papuošalas. Jaunoji menininkė pripažinta ir vertinama Venecijoje, garsėjančioje savo stiklo gaminiais. Gali būti, kad ten lankydamiesi perkame išskirtinius stiklo dirbinius net neįtardami, kad tai lietuvių menininkės darbai.

Visa inauguracinio kostiumo idėja – atskleisti kūrybinį įvairių sričių specialistų talentą ir jų bendradarbiavimo potencialą.

Kaklo papuošalą, kuriuo D. Nausėdienė puošiasi dienos renginių metu, kūrė juvelyras Silvijus Martinėlis.

Tai simbolinis papuošalas. Jo centre lietuviškas gintaras, simbolizuojantis Lietuvą. Ji dabar bus pirmosios poros darbų, veiklos ir dėmesio centre, ne tik širdyje.

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: PAULIUS KALMANTAS, LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTO KANCELIARIJA
Peržiūros: 2145

Komentarai   

+12 # Asta 2019-07-12 13:13
Pagaliau mėlyno palto nebematysim
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+7 # zenonas išpriekulis 2019-07-12 14:16
Lietuva tuštėja, gimstamumas mažėja. Šios dienos TV komentatoriai formuoja mūsų nuomonę apie prezidentą Nausėdą. Neva tauta gali nesuprasti, kam pasikvietė dukras, tėvą. Mes puikiai suprantame, tik šitaip ir galime pasiekti vienybės, o ne skaldymo, kaip tai darė Dalia. Klausydamas prezidento Nausėdos kalbos, pajutau teisingumo jausmo sugrįžimą. Mūsų problemos pačios neišsispręs. Jų ieškoti nereikia, pradžioje skaityti "Laisvą laikraštį", ir jas spręsti. Prie Dalios buvo taip: parašai jai, ji nusiunčia tarkim gen.prokurorui, šis nusiunčia ant ko parašyta ir viskas "vsio zakonno". Palaikykim šį prezidentą.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+11 # MAN 2019-07-12 17:04
šiandieną patiko viskas...Jautėsi jaukumas , nuoširdumas ir kitokios ateities viltis ... :-)
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+7 # Pagaliau! 2019-07-12 18:03
sis visos Tautos Prezidentas prasalins Lietuvos tamsumas,kurias vyste buvusi kgbiste,tatos statytine
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+6 # jeronimas 2019-07-12 22:53
Sveikinu Lietuvos Prezidenta.Man tikrai sendien buvo malonu ir klausytis ir stebeti inauguracija.Ypatingai vertinu Prezidento rodoma pagarba savo senam Tevukui,savo Zmonai pagimdziusiai Prezidentui dukras.man labai malonus ir dukru kuklumas,kuris parodo ,koks aukstas tos seimos moralinis lygis.Ypatingai man teikia vilciu Prezidetozmona.Juk zmona arciausiai Prezidento?? ir kaip sakoma artimiausia ir didziausia patareje Prezidentui?? Tikiu ,ir giliai sirdyje tikiu,kad dorai isaugine savo vaikus,neliks abejingi ir Lietuvos vaikams,kuriems galbut likimas nesuteike tureti nuostabiu Tevu.Bet juk svetimu vaiku nera,kaip ir svetimo skausmo?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+5 # jeronimas 2019-07-12 23:03
tes..labai tikiuosi,kad jau pirmadieni Prezidentas paves seimui priimti istatyma ,draudzianti prekyba Lietuvos vaikais -uzsienieciams??? Lenkijos teismai priemem sprendima neisduoti Svedijaitevo ,kuris slapta is musolmonu globeju pasieme savo tris dukras ir pabego i Lenkija.Ten gavo prieglobsti,o tris dukros nebus grazintos babajams ir tevo prasymas arestui nebus tenkinamas ir nebus isduotas Svedijai.Pagarba Lenkijos Teismui,pagarba Lenkijos valdziai ir Lenkijos Prezidentui.!!Tai visiskai kitoks prisiminimas is Lietuvos uzsienio reikalu ministro kiaulino ir kitu valdzios nieksu,kurie is Norvegu lezbijieciu globos pasieme savo sunu Gabrieliu,o puskeleje sugave pakeliui I Lietuva,sugrazino Gabrijieliu iskrypeliams toliau vaika "globoti".Iki kiek suluosinta ir isniekinta Lietuvos ziniasklaida,kad ne vienas saltinis nesugebejo Lenkijos teismo verdikto aprasyti Lietuvoje??
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+5 # jeronimas 2019-07-12 23:07
Prezidente,Lietuvai reikia visiskai nepriklausomos ziniasklaidos?? Bent pora dienrasciu turi buti absoliuciai nepriklausomi ir nereguliuojami , ir netgi pinigais nepaperkami?? Lietuvai reikia bent vieno televizijos kanalo ,kur butu tiesos skleidejas Lietuvoje,kur joks politikos magnatas ar tiesiog politinis apsmirdes lavonas neturetu teises nurodineti ka rodyti,ko nerodyti.Kiekvienas Lietuvos gyventojas turi tureti galimybe ziureti to bent vienintelio kanalo galimybes,kur melui ir valdzios kisimuisi vietos neliktu.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti