Saulius Skvernelis bando atimti R.Karbauskio “valstiečių”partiją

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.00 (5 Votes)

Saulius Skvernelis bando atimti iš R.Karbauskio “valstiečių”partiją

Aurimas Drižius

Nors Ramūnas Karbauskis ir išsilizingavo gana nebrangiai premjerą Saulių Skvernelį, tačiau atrodo, kad tas pirkinys jau lenda per gerklę pačiam “valstiečių” lyderiui.

Prieš kelias dienas S.Skvernelis dėl to, kad prezidento rinkimuose jis liko tik trečias, apkaltino R.Karbauskį, ir pareiškė, kad jis ir toliau “vadovaus” vyriausybei, nors prieš prezidento rinkimus buvo davęs žodį, kad atsistatydins, jeigu nepateks į  antrą turą. Dabar jis jau niekaip nebenori paleisti premjero posto, puikiai suprasdamas, kad toks “profesionalas” kaip Skvernelis, yra tikras anekdotas, ir į šiais pareigas jis niekada daugiau nepateks. Nes žmonės rinkimuose balsavo ne už "valstiečius", o prieš konservatorius, todėl dreifas su Tėvynės sąjunga reiškia ankstyvą politinę mirtį bet kuriai politinei jėgai.

Tačiau kol Ramūnas Karbauskis didelių pastangų dėka sulipdė koaliciją, S.Skvernelis suvarė peilį iš nugaros – pareiškė palaikymą prie savo kėdės priaugusiam Pranckiečiui, ir visaip kaip bandė sumenkinti Karbauskį.

Gerai, kad pastarajam užteko kantrybės patylėti, ir niekaip nereaguoti į savo lizinguojamo premjero patyčias. Kita vertus, R.Karbauskiui anksčiau ar vėliau teks spręsti lizingo problemą, nes Skverneliui atrodo, kad jis yra nepakeičiamas premjeras.

 

Taip ir yra – nes jeigu “valstiečiai” nekels Skvernelio premjeru, tai šis išeis iš frakcijos ir išsivęs visus “skvernelininkus”, kurie nubės pas juos jau seniai viliojančius konservatorius. Tik klausimas, ar Gabielius pasiūlys tam pačiam lizinginiui premjerui tas pačias pareigas.

Bet kuriuo atveju tai gera pamoka Karbauskiui - nebrangus "lizingas" jam dabar labai brangiai kainuoja.

 Į LL klausimus atsakė Seimo narys Artūras Skardžius

 

-                           Norėjau paklausti – ar tiesa, kad Skvernelis su “skvernelininkais” nori sugriauti koaliciją ir sudaryti naują daugumą daryti su konservatoriais?

-                           Nemanau, nes man atrodo, kad ai tėra V.Bako demaršas ir toks palaikymas iš premjero pusės. O trintis, atrodo, yra tam valstiečių pirmininko ir premjero.

-                           O tai ko nepasidalina Karbauskis ir Skvernelis?

-                           Nežinau,  nes R.Karbauskiui reikia pasakyti nuoširdų ačiū už tai, kad padirbėjo atsiraitojęs rankoves. Nes niekas prieš tai nesitikėjo, kad Lenkų rinkimų akcija eis į koaliciją kaip tikra dalyvė, ir kad bus išsaugota Tvarkos ir teisingumo frakcija, R.Karbauskiui į ją delegavus savo artimą žmogų. Manau, kad Karbauskis šioje vietoje parodė aukštąjį pilotažą, nors matyt buvo tikimasi, kad jam tai nepavyks. Manau, kad premjeras turėtų džiaugtis, kad Karbauskis taip nuoširdžiai padirbėjo, ir tai tikrai yra jo nuopelnas. Nors V. Bakas greičiausiai turėjo kitų planų, nes jis visą laiką dirbo konservatoriais ir juos dangstė. Realiai net NSGK tyrime, kuriam vadovavo V. Bakas, dėl  “Mg Baltic” visi konservatoriai buvo išplauti, ir visi konservatorių ryšiai su verslu buvo nutylėti ir paslėpti. Kaip ir “tulpių” paštas ir t.t. Todėl konservatoriai labai dėkingi V.Bakui dėl to, kad jis nematė konservatorių korupcijos.

-                           O kodėl V.Bakas dabar metė savo postą, o ne anksčiau?

-                           Aš manau, kad viskas buvo taip suplanuota, kad R.Karbauskiui nepavyks sudaryti naujos valdančios daugumos, o V.Bakas kaip tik to ir laukė. O apie tai, kad Bakas paliks “valstiečius” buvo kalbama jau prieš metus, o R.Juknevičienė su juo visur vaikščiojo apsikabinę.

-                           O kodėl Skvernelis sako, kad “valstiečiai” jam pasidarė blogi, ir kokius žaidimus jis čia žaidžia?

-                           Nežinau, nors manau, kad visa tai vyksta dėl pasirengimo Seimo rinkimams.  Aišku, kad premjeras turi aukštesnį reitingą, pasitikėjimą visuomenėje, o “valstiečiai” ir Karbauskis yra skaudžiai mušami, ypač po prezidento rinkimų. Nors premjeras viešoje erdvėje nėra kritikuojamas.

-                           Norit pasakyti, kad Skvernelis nori perimti “valstiečių” partiją?

-                           Aš nežinau, nors žvelgdamas iš šalies ir manau, kad būtų politiškai teisingas žingsnis, kad Skvernelis ves “valstiečius” į kitus Seimo rinkimus, nes juo labiau pasitiki visuomenė, bent jau žiūrint apklausos rodiklius.

 

 

-                           Tačiau ar R.Karbauskis atiduos šią partiją, nes LŽVS yra jo kūdikis?

-                           Aš nežinau, nors ir sutinku, kad jis yra labai daug investavęs kad ir su Naisių projektais. 

-                           Reiškia, Skvernelio ir Karbauskio konfrontacija neišvengiama?

-                           Bet paprastai protingi žmonės susitaria, siekdami rezultato. Todėl galbūt trūksta susitarimo, ir atsiranda kibirkštys.

-                           O ką darys G.Nausėda šioje situacijoje, kaip jis elgsis?

-                           Aš manau, kad jeigu Nausėda pats valdys šį procesą, o ne atiduos jį atėjusiems patarėjams, kurie bandys susikalti savo įtakos kuoliukus, tai bus gerai. Nes Grybauskaitė parodė, kad ji savo įtakos kuoliukus gali susikalti bet kur – prokuratūroje, teisėsaugoj, bet kur. Todėl prezidentas turi pats valdyti šį procesą, ir žinodamas jo, kaip finansininko galimybes, aš manau, kad jis taip ir darys, o ne atiduos tai savo patarėjams, kurie tikrai nesismulkins šioje vietoje. Ir būtų tas pats, kas buvo prie Grybauskaitės.

-                           Kiek girdėjau, ir socialdarbiečių frakcijoje buvo bruzdėjimų, kažkas ketino kurti dar vieną frakciją?

-                           Ir Čimbaras, ir Butkevičius yra nepatenkinti dabartine situacija, tačiau manau, kad bent iki rudens nieko nebus, o rugsėjį galimi kažkokie persiskirstymai, rengiantis rinkimams po metų. Girdėjau, tik kas pas “tvarkiečius” buvo visi sukilę, tačiau jie su R.Karbauskio pagalba išlaikė frakciją. Faktas tas, kad valdančioji koalicija yra, ir kas nutiks rudenį sunku pasakyti.

-                           Skaičiau 15min. lt, kuri vėl giriasi, kad “teisme laimėjo prieš Skardžių”?

-                           Aukščiausias teismas paliko pirmos instancijos teismo sprendimą, ir tai suprantama, nes visi žino, kas skiria teisėjus į pareigas. Todėl rašysiu peticiją į Europos žmogaus teisių teismą, nes teismas nebuvo sąžiningas, ir atmetė visus mano prašymus apklausti bet kokius liudininkus. Nors visi Seimo komitetai ir STT nerado nieko apie mane, tačiau teismas apie tai nieko nepasakė. Man labai keista, kai Aukščiausiojo teismo pirmininkas važiuoja į EŽTT, nors čia jis neužtikrina sąžiningo teismo savo piliečiams. Tai aš jo ir paklausiau – ką jis ten veiks?  Nes pirmos instancijos teisme man neleido nei pasisakyti, nei liudininkų išsikviesti, net posėdyje dalyvavausi žurnalistė stebėjosi. Tai aš teisėjai ir pasakiau, kad ji neužtikrina mano teisių į teisingą teismą. Prašiau iškviesti liudininkus, tačiau visi prašymai buvo atmesti. Kaip ponia pasakė, taip ir buvo padaryta. Kas gali paneigti, kad nurodymai teismui nebuvo duoti “tulpės” paštu?

-                           Kažkaip “tulpei” visi nusikaltimai – kaip SGD terminalas, ar “Snoras” – kaip nuo žąsies vanduo?

-                           Registruoju dar vieną siūlymą Seimui, kad vyriausybė atliktų nepriklausomą SGD terminalo auditą. Seimas jau buvo įpareigojęs tai padaryti dar praeitą kadenciją, tačiau tai nebuvo padaryta. 

 

 

 

 

Peržiūros: 1986

Komentarai   

+15 # Komentatorius 2019-07-11 12:55
Jeigu S.Skvernelis su sava chebra perbegtu pas konservatorius ir taip pakeistu valdanciaja dauguma, tai ministru pirmininku butu G.Landsbergis. I.Simonyte ir S.Skvernelis "del objekttviu priezasciu" liktu be jokiu postu.3p9ys
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+7 # Atrodo mentui 2019-07-11 20:47
seno ožio kotas skanesnis.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+17 # teisybe 2019-07-11 13:42
..sudas toiau plaukia pavirsiumi.......
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+10 # jeronimas 2019-07-11 14:50
Landsberginiu partgauja jau 30 metu kaip naikina Lietuva visais imanomais jiems budais.Netgi ,kai pilietine visuomene atsimerke,ir nuspyre paskutiniuose rinkimuose landsberginiu teroristine partgauja ,sie per politinius prostitutus,per ivairiausius silpnakiausius ir trumpo proto savininkus,tiek is vidaus ,tiek is isores atakuoja tais pastumdeliais pilietines visuomenes isrinkta Karbauskio partija.jau keturi metai karbauskis seimo pozicijoj,bet iki siolei dirbti Lietuvai tiesiog negali.juk nebuvo ne dienos,kad landsberginis teliokas su savo clienais,neivykdytu kokios provokacijos.ir dabar Bako perbegimas pas telioka,taigi uzprogramuotas jau pries 4 metus???
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+7 # Lietuva sunaikinta 2019-07-11 20:44
Lietuviai susinaikina. Tik žodžius paremsiu statistika. Šiandien paskelbė demografinius duomenis . Birželį Lietuvoje gimė vos 2281 kūdikis . Tai eilinis visų laikų antirekordas. Ir per pastaruosius 12 mėnesių net 9 mėnesiai yra tokia antirekordiniai. Ir jei 2015 metais dar gimė 31470 , tai į 2018 metus nusirito iki 28150 , o šiemet jau nebus nė 27000. Ką šį negausi lietuvių karta pagimdys po 25 – 30 metų ? Vos 15000 . Tad ES prognozės Lietuvai kad XXII amžiaus pradžioje Lietuvoje gyvens 1,5 milijono gyventojų per daug optimistinės. O gal ir gyvens bet Lietuviai joje tebus kaip aborigenai. :sad:
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+11 # zenonas išpriekulis 2019-07-11 17:08
Labai geras interviu, dabar gal supras kaip elgiamasi su eiliniais Lietuvos piliečiais, kaip elgiamasi su A.Drižiumi. Lietuvoje yra išbujojęs teisinis nihilizmas. Teisėjai tapę mafijoziniais - plėšikais ir banditais. Nebijau nieko. Įrodymų ne tik pas mane, bet per akis visoje Lietuvoje. Mano tel. 8 662 33770.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+7 # urodo 2019-07-11 20:42
su šakėm neišvarysi.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+12 # Karma 2019-07-11 20:43
Už Garliavos Mergaitės ašaras jis yra įsiskolinęs stipriai.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+6 # jeronimas 2019-07-11 20:46
Jeigu turetu mentas nors siek tiek garbes,tai butu zodzio laikesis ,ir apleides valdzios lovi,po to,kai rinkejai pastume “prezidenta”i sonajau po pirmo turo.Deja,mento morale ir pareiksti tolimesni veiksmai,tik burbuliuku putimas.Politikas be garbes ir auksciausiu standartu -tik sudevetas lupatas.O siuo atveju ir melagis.Niekaip nesuprantu ,kokio velnio karbauskis susidejo su bachais,su skverneliais ir dar keliais politiniais nusmurgeliais,kurie per partijas lipa kaip kokie majauskai per mergas.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+10 # Alius 2019-07-11 20:48
na kaip galima tiketi tokia salim jei ir auksti pareigunai meluoja nesilaiko zodzio
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+10 # Deje 2019-07-11 20:54
"laisvoje" Lietuvoje iškrypėliai ir vagys sėkmingai susikrausto į aukščiausiuis postus.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+8 # Iš tikrųjų 2019-07-11 20:51
Pamatysite, nieko tas G.Nausėda negali ir nieko jis nekeis. Nieko ir tie žalieji
valstiečiai negali. Lietuva valdoma iš JAV ambasados Akmenų g. Vilniuje.
Valstiečiams po laimėtų rinkimų buvo leista tik ūkvedžiauti, nieko nekeičiant.
Jiems Daukanto aikštė tik atkartojo amerikonų nurodymus: nieko nekeisti šalies
ekonomikos strategijoje bei užsienio politikoje. Todėl turime jiems reikiamus
užsienio bei krašto gynybos ministrus L.Linkevičių ir R.Karoblį, o Lietuvos
finansus valdo D.Grybauskaitės statytinio ir globalistų vasalo Lietuvos banko
vadovo V.Vasiliausko buvęs pavaldinys, tiksliau, kiemsargis V.Šapoka.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # Raimondas 2019-07-12 11:22
Skvernelio sąžine ir morale žemiau plintuso. Pamenu, tas vyriausias mentas labai savo žmona norėjo i darbą banke įtaisyti. Tai siūlė visiems , kaip kokia preke: paimkite i darbą ir dar mokėkite tuo metu pamenu, 5000 Lt i rankas atlyginimą. Ir dar net ne specialistei, o eilinei bobei mento žmonai suprask! Tai nei vienas bankas nepriėmė , išskyrus Swedbanka, kuris panoro to metu vyriausiojo mėnto "stogą" tureti. Tfu, šlykštynes!...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti