Prof. Katherine Pistor: Jei vyriausybės neapgins mūsų nuo Facebook valiutos Libra, mes visi tai sumokėsime

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Prof. Katherine Pistor: Jei vyriausybės neapgins mūsų nuo Facebook valiutos Libra, mes visi už tai sumokėsime


Facebook (FB) planuoja nuosavą pasaulinę valiutą Librą. Tai reiškia: politiškai nekorektiškiems ir „bendruomenės standartus“ neatitinkantiems vartotojams bus galima užblokuoti ne tik paskyras, bet ir sąskaitas. Kodėl tyli JAV FRS, ECB? Pritaria? Juk tai jų konkurentas? O gal tai sionistų kuriamas elektroninis „Gyvulių ūkis“ gojams, o jo centrine figūra bus Mošiachas, kurio atėjimo laukia ir jam ruošiasi judėjai ortodoksai?

Ekspertams visai nesuprantama, kodėl centriniai bankai, ypač FRS, priima dolerio konkurentą. Doleris, kaip žinoma, yra pasaulinė valiuta ir per šią savo funkciją kontroliuoja pasaulio valdžią. Facebook „kriptovaliuta“ (kokia tai „kriptovaliuta“, jei FB pardavinėja vartotojų duomenis?) Libra bus skirta aptarnauti milijardus žmonių visame pasaulyje.


FB su WhatsApp ir Instagram daugeliui planetos gyventojų tapo nepakeičiamu socialiniu tinklu. Nesenai FB pareiškė, kad turi žymiai didesnius planus: išleisti ir kontroliuoti pasaulinę valiutą. Ji pristatoma Libra svetainėje, o taip pat portale „Technologijos“.

„Schweizer Handelszeitung“ (Šveicarijos prekybos laikraštis) pasirodė informacija, kuri rodo, kaip toli iš tiesų siekia FB planai. Iš pradžių kriptovaliuta Libra skirta naudoti tiktai Facebook, Messenger ir WhatsApp viduje. Ateityje, tačiau, Libra turi būti naudojama milijardų žmonių, kad tapti pasauline valiuta. Jie visi tuomet taptų paklusnūs ir priklausomi nuo Facebook sistemos.

Kolumbijos universiteto teisės profesorė Katherine Pistor JAV portale Project Syndicate rašo: „Po kelių metų konfidencialumo ignoravimo, vartotojų duomenų naudojimo ir nesugebėjimo kontroliuoti savo platformą, Facebook dabar pristatė kriptovaliutą ir mokėjimo sistemą, kuri gali sunaikinti visą pasaulio ekonomiką.“ Profesorė kviečia pasaulio vyriausybes stabdyti šį projektą.

Profesorės nuomone, „Cukerbergas, panašu, supranta, kad technologinės inovacijos savaime neužtikrins Libra sėkmę“ ir reikia, kad vyriausybės priimtų įsipareigojimus dėl Libros, o „centriniai bankai privalės suteikti likvidumą.“ Idėja privačios mokėjimo sistemos su 2,6 milijardais aktyvių vartotojų gali pasirodyti patrauklia, bet kiekvienam bankininkui ir pinigų-kredito politikos vystytojui žinoma, kad mokėjimo sistemos reikalauja tokio likvidumo lygio, kurio negali užtikrinti nei viena privati organizacija.

Skirtingai nuo valstybės, privačios struktūros negali vienašališkai perkelti finansinius įsipareigojimus kitiems ir taip save išgelbėti. Jas turės gelbėti valstybės.

Pistor klausia: „ar supranta vyriausybės, kokios rizikos finansiniam stabilumui gali nešti tokia sistema?“ „Jei vyriausybės neapgins mūsų nuo Facebook valiutos Libra, mes visi už tai sumokėsim.“ - konstatuoja Kolumbijos universiteto profesorė.

Nuorodos:
https://libra.org/en-US/
http://www.technologijos.lt/n/technologijos/it/S-76086/straipsnis/Facebook-paskelbe-visa-detalia-informacija-apie-savo-kriptovaliuta-Libra-ispudingas-konsorciumas-ir-jau-pradedami-ekosistemos-kurimo-darbai
https://www.mmnews.de/wirtschaft/126315-weltmacht-facebook-jetzt-mit-eigener-waehrung
https://www.project-syndicate.org/commentary/facebook-libra-must-be-stopped-by-katharina-pistor-2019-06

 

 


Pranešimą parašė lebionka.blogspot.com ties 13:36

Peržiūros: 792

Komentarai   

+2 # jeronimas 2019-07-01 13:53
Po visa pasauli klaidziojantys zydai jau senai iesko budu ,priemoniu,ir galimybiu parklupdyti viso pasaulio valstybiu ekonomikas savo naudai ir tapti vienvaldziais lyderiais.Ar ne tiesa,kad zydai paskaiciavo,kad pasaulyje uztektu milijardo gyventoju ,tai yra ju kaip pasaulio valdovu,ir dar puse milijardo reiketu "visu kitu",kad tuos isrinktuosius aptarnautu?? Cia kas pasakos ar realybe??man tik teikia vilciu tai,kad paskutiniu metu zydai prasiskiede ,kad ir labai nezymiai,savo zydiska krauja,pradejo tarp saves pyktis,plesytis ir net kariauti.Tik tai teikia vilciu,kad pasaulis isliks ivairialypis,ivairiatautis su isais kiekvienam budingais gyvenimo duotais atributais,formom ir principais.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti