Gitanas Nausėda pasisakė apie Garliavos pedofilijos bylos "tyrimą", “Snoro” užgrobimą, mafijinę prokuratūrą - "niekas nieko nebeišsuks"

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.80 (5 Votes)

Gitanas Nausėda pasisakė apie Garliavos pedofilijos bylą, “Snoro” bankrotą, mafijinę prokuratūrą

Aurimas Drižius

 

 

Šiandien spaudos konferencijoje išrinktas prezidentas Gitanas Nausėda atsakė ir į „Laisvo laikraščio“ redaktoriaus klausimus:

  • Gerb. prezidente, ar jūs pasitikite generalinės prokuratūros ir kitų vadinamų jėgos struktūrų vadovais, turint omenyje, kad prokurorai net Seimo komisijoje pradėjo pasakoti, kaip gaudavo tiesioginius nurodymus iš dabartinės prezidentūros, kaip ir kam kelti bylas, ir kaip jas nagrinėti? Kitas klausimas – kokia jūsų nuomonė apie vadinamas rezonansines bylas. Turiu omenyje pvz., banko „Snoras“ bankrotą ir jo užgrobimą – visas banko turtas buvo atimtas iš akcininkų ir išvogtas. Trečias klausimas, paskutinis – ką jūs galvojate apie vadinamąją Garliavos istoriją, kurioje buvo nužudyta labai daug žmonių, o prokuratūra tai „nuleido“ kaip pvz. – „paskendo baloje“, „užspringo žolės lapu“ ir pan. Ar jūs turėsite stuburą pareikalauti atsakomybės už visus šiuos neišaiškintus nusikaltimus?
  • Matote, iš pirmo klausimo aš įžvelgiu pasiūlymą judėti panašia kryptimi ar panašiu keliu – kad prezidentas pradėtų nurodinėti prokurorams, ką jiems daryti, o ko nedaryti. Tai be jokios abejonės, teismų ir teisėsaugos sistema yra atskirta, tačiau ir nereiškia, kad prezidentas nedalyvauja skiriant generalinį prokurorą ir kitus labai svarbius pareigūnus. Tačiau pradėti nurodinėti ar aiškinti, kokiomis byloms reikia užsiimti, o kurias sustabdyti – manau, kad tai visiškai skandalingas reikalas, netoleruotinas teisinėje valstybėje. Tai aš noriu pasakyti kuo anksčiau, kad nekiltų jokių nesusipratimų. Dėl banko „Snoras“ užvaldymo aš turiu savo asmeninę nuomonę, atsiribojant nuo to, kaip tas „Snoras“ buvo uždarytas, sėkmingai ar nesėkmingai. Manau, kad tą banką uždaryti reikėjo gerokai anksčiau, nes jis buvo nemokus dar 2008-2009 m.  deja, procesas išsitęsė dar porą metų, ir dėl tos priežasties atsirado dar daugiau praradimų – turiu omenyje, kad tai kainavo didelius praradimus indėlių draudimo fondui. Na, ne tai, kad šio fondo išvaistymą, tačiau jo ištuštinimą. Trečiasis klausimas – aš tikrai dabar nesileisiu į Garliavos įvykių analizę, tačiau aš tikrai noriu pasakyti, kad tokie nusikaltimai, kurie vyksta ir šiuo metu, neturėtų būti stebimi pro pirštus, tačiau mano apsilankymas pas mergaitę Kauno klinikose, kuri patyrė žvėriškus sumušimus, pirmiausiai buvo mano empatijos ir mano užuojautos išreiškimas, tačiau tai taip pat reiškia, kad aš, kaip ir dauguma Lietuvos žmonių, tikrai stebiu šį procesą, ir tikrai nesu jam abejingas. Ir visos kalbos apie tai, kad vėl kažkas kažką išsuks (nuo atsakomybės – aut. Pastaba), tai tokio termino mūsų teisinėje kalboje neturėtų būti. Niekas neturi nieko išsukti, visi turi gauti pagal nuopelnus. Tokia ir turėtų būti teisinės valstybės vizija, nes ko labiausiai mes pasigendame, ir kuo labiausiai yra nusivylę Lietuvos žmonės – jei nemato teisingumo mūsų valstybėje. Kitą kartą žmonės nusivylę ne dėl to, kad jų pajamos mažos, tačiau dėl to, kad Lietuvoje nėra teisingumo. Turime atsakyti teisingumą mūsų valstybėje.   

 


Atsakydamas į kitus klausimus, prezidentas sakė, kad jis jau yra išsirinkęs ir savo teisės grupės vadovą. "Svarbiausia, kad tai labai principingas žmogus, puikus teisininkas, kuris šiuo metu dirba valstybės tarnyboje". 

Peržiūros: 5220

Komentarai   

+74 # Antanas 2019-06-12 13:29
Kaip galėjo bankas "SNORAS" būti nemokus, jeigu su visais klientais atsiskaitydavo pagal sutartis, išmokėdavo pagal sutartis palūkanas, kurios džiugino šventinę nuotaiką. Šiandieniniai bankai kelia tik neapykantos nuotaiką. Kodėl nėra valstybėje, valstybinio banko?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+36 # Vladas 2019-06-12 19:24
O ką gali daugiau pasakyti švedų bankų vasalas? Gal Nauseda paaiškintų, kaip kaip nemokus bankas (pasak jo) visus 3,5 metų taip sėkmingai dirbo ir konkuravo su SEB banku, Swedbanku , DnB BANKU, NORDEA banku, tai ką čia fonomenas? Ar švedų bankai dar blogesnėje padėtyje buvo? O gal Nausėda turi Snoro tarptautinio audito 2008 m. ar 2009 m. medžiagą, kad taip drąsiai kalba, kaip čia yra, ponai? Gal Nausėda yra Gen. prokuratūroje susipažinęs su IKITEISMINIO TYRIMO BYLA? Tada čia aiški politika! Taigi, PREZIDENTE, NAUSĖDA, tai gal pasakysite aiškiai ir garsiai , kas UŽSAKĖ SNORĄ? SEB-as?!
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+37 # KLAUSIMAS 2019-06-12 19:35
NAUSĖDA, PASAKYK, O KAIP PER VIENĄ NAKTĮ PO SNORO UŽGROBIMO VISI SNORO BANKO KLIENTAI STAIGA PATAPO SEB BANKO KLIENTAIS? ČIA GERAI AR BLOGAI?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+20 # Atas 2019-06-13 01:37
Jau nebelinksma darosi, panašu, kad jau ir Nausėdos lūpomis mafika kalba...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+59 # Lukas 2019-06-12 13:36
Kodėl nėra valstybėje, valstybinio banko?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+19 # Žydų bankai 2019-06-12 20:12
- Nu ką. Į naują pasaulio tvarką? Ar palaukiam, pamažėle viską darom?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+54 # Birute 2019-06-12 13:37
nu aisku ,kad neaisku..kolkas nuvyle prezidento atsakymai...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+15 # Žygimantas 2019-06-12 20:15
Puiki, nors ir liudna dabarties santrauka. Kuria, manau, nors siek tiek mastantys, nujaute tvyrant ore. O kitaip buti ir negali, kai marytes zeme va tokioje geografineje pazicijoje. T.y.- pereinamoji gaireje vierchu( jankio ir vanios), rankose. Sekmes visiems islikime, su kuo mazesniais nuostoliais. :)
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+27 # LIETUVIŠKOS 2019-06-12 15:13
;-) "demokratijos" ;-) grimasos.................
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+53 # dr.Jonas Ramanauskas 2019-06-12 15:21
Pagal atsakymus galima padaryti prielaidą, kad Gitano Nausėdos tikroji pavardė ir vardas yra Dalia Grybauskaitė. Laikas parodys ir jau rodo. Juk reikės atsakyti į tą patį klausimą: Ar dar gyva Deimantė? Gal dar to klauismo nė negirdėjo, kai jis Valstybėje, prie prezidentūros jau yra užduotas 84 kartus. Tai ir reikia atsakyti į šį klausimą pirmiausiai. Ponas Gintanas Nausėda teigia apie teisinę valstybę be teisingumo. Na kas čia per minties šuoliai?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+24 # U-2 2019-06-12 20:17
Pagarba autoriui. Labai kvalifikuotai ir savalaikiai atliktas Gitaros Nausedos skrodimas ir ligos atvedusios jy y daukantyne nustatymas. Dabar jau, ne tik delfio analitiniai analizatoriai neturetu abejoti, kad tatai galejo yvykti tik po garantuoto Rusijos kisimosi y LR rinkimus.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # juozas 2019-06-13 10:00
galvojau,kad esi lankstesnio proto,o pasirodo beretinis pridurkas
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+11 # juozas 2019-06-13 10:04
cia ne minties suoliai,o paprasciausias issisukinejimas nuo konkretaus atsakymo,nieko naujo lithuanijoje,tas pats mekenimas ir tie patys lozungai,ir labiausiai durnai atrodo kai atsiranda aiskintoju,kad tai rusai isrinko ,jei taip butu buve konservinis marazmas butu su shudais sumaises visus oponentus,o dabar tyli
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+44 # etc 2019-06-12 19:28
naivuoliai jūs. Manot, kad Nausėda pasodins Grybauskaitę su visa komanda? Bus lygiai taip pat kaip buvę, gal tik su nereikšmingais kosmetiniais pavinguriavimais. Prisimenat kiek vilčių dėjome į Grybauskaitę, kai pirmą kartą už ją balsavome? Net vilties prezidente buvo vadinama. Taigi, 10 metų kaip į su#@nę
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+27 # Žmonės, atsibuskit 2019-06-12 20:07
Žmonės, atsibuskit: Realybė yra kita!... Skandinavijos bankus valdo žydai, kurie turi didelius ryšius su Federaliniu rezervu. SEB banką įkūrė žydas André Oscar Wallenberg. Swedbanką valdo įtakingi žydai, todėl naikinti švediškus bankus yra antisemitizmas. Rusiško kapitalo konkurentai Lietuvoje buvo staigiai panaikinti Prezidentės ir nusikalstamos Konservatorių partijos elito pagalba. Taigi, švediškų bankų savininkai, manau, gali jau raportuoti savo tikriesiems šeimininkams Rotšildams, kad turi jau savąjį išrinktąjį prezidentą ir kad ne tik bankus, žiniasklaidą Lietuvoje valdo, bet ir visa Lietuva nuo šiol bus pilnai jų rankose.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+10 # Gerove lietuviams 2019-06-12 20:14
Blogove svetimiems bankininkams ir ju klapciukams.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+21 # Darijus 2019-06-12 20:09
Nausėda žada visuotinę gerovę. Visuotinė gerovė yra komunizmas. Tai tas pats, kai asilui pririša morką ant pagalio ir pritaiso ant sprando.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+24 # Saulius Skėrys 2019-06-12 20:11
Pasakysiu kas yra kas ir kas yra kaip. SEB bankas priklauso Wallenberg Faundations. Wallenberg family giminei, nueikit į google į wikipedia ir suveskit Wallenberg Family, pamatysit, kad tai bankininkų dinastija nuo 17 amžiaus, dabar jai priklsuso apie 40% Stokholmo akcijų biržos kompanijų!!! Įveskit į youtube Bilderberg Wallenberg ir pamatysit, kad jų galva Jacob Wallenberg kasmet lankosi Bilderberg susıtikimuose, kad jie ir Švedijoj paskiria ministrus pirmininkus, kad turi ryšių su baltaisiais rūmais ir t.t. Lietuvos vergus žydai valdys, o Nausėda tik aktorius vaidinsiantis prezidentavimą.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+22 # klausymėlis 2019-06-12 20:19
ar žmones ,kurie nerodo jokio- R E Z U L T A T O ,AR VERSLININKAI LAIKYTŲ DARBE???AR išspirtų iš darbo be algos ,be poašalpų,o APIE KOMPENSACIJAS TIK GALĖTŲ PASVAJOITI,TOKIOJ VALSTYBĖJ ,MKAIP MASKOLIJA..........niekada nebus |Lietuva demokratinė valstybė,kol neturės tokios teisėsaugos ,kaip pavarų va;lstybėse....o dabar (toks vaizdas ,niekaip negalima išmesti iš darbo nedirbančių,jieten "užsirakinę"o algą gauna,...NIEKAIP TO NESUVOKIU,KODĖL TAIP LIETUVOJE YRA...KODĖL DIDŽIAUSI VALSTYBĖJE NUSIKALTĖLIAI MERGAITĖS SENELAII.O TIKRIEJI NUSIKALTĖLIIA ,KURIE IŠTRATINO VALSTYBĘ MILIJONAIS,NET NEPABARAMI,,...TAI JAU ,KAIP RUSIJOJE...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+15 # buramsLietuvos 2019-06-12 23:01
tarp prezidento atsakymo raidziu yra kibirkstele-kuri gali iskelti tiesa...
bet gali ir uzgesti
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+8 # jeronimas 2019-06-12 23:56
Vistik Prezidento atsakymuose raskime vilties,pademonstruokime palaikyma ir susilaikykime nuo kritikos ir negatyviu postringavimu.Juk visi suprantame ka Prezidentas rado ir dar ras po inauguracijos.Ar bent vienas tikite,kad valstybinio masto nusikalteliai,30 metu kaip siurbeles vezimais voge is valstybes,genocida taike Lietuvos zmonems,joje raiti ant prokuroru,teiseju ir visu kitu teisininku,pardavineje Lietuvos vaikus neaiskioms uzsienio zmogystoms,manot ,kad tie sedes rankas sudeje ir lauks kol sazines savyje atrades policininkas ateis uzdeti antrankius??? Zmones,mes visi turim Prezidentui padeti Lietuvos apvalyme,privalom palaikyti bent moraliskai.Mane siaip supa tokia nuojauta,kad Prezidentas dar net nesuvokia su kokiuo devingalviu slibinu Jam teks susikauti.Zinoma,visa tai gali ivykti tik tuomet,jeigu Prezidentas isrinktas Tautos,o ne valstybes valstybeje albinuku-alvyduku su kokiais landsberginiais partorganais.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+11 # Benjaminas 2019-06-13 08:50
"Trečias klausimas, paskutinis – ką jūs galvojate apie vadinamąją Garliavos istoriją, kurioje buvo nužudyta labai daug žmonių, o prokuratūra tai „nuleido“ kaip pvz. – „paskendo baloje“, „užspringo žolės lapu“ ir pan. Ar jūs turėsite stuburą pareikalauti atsakomybės už visus šiuos neišaiškintus nusikaltimus?Trečias klausimas, paskutinis – ką jūs galvojate apie vadinamąją Garliavos istoriją, kurioje buvo nužudyta labai daug žmonių, o prokuratūra tai „nuleido“ kaip pvz. – „paskendo baloje“, „užspringo žolės lapu“ ir pan. Ar jūs turėsite stuburą pareikalauti atsakomybės už visus šiuos neišaiškintus nusikaltimus?" "...aš tikrai dabar nesileisiu į Garliavos įvykių analizę..." O reikėtų ….
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+7 # juozas 2019-06-13 10:06
paprasciausiai bijo
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+13 # juozas 2019-06-13 10:14
Dryzius megsta perdeti,nieko gero Nauseda nepasake,o ateitije bus dar lakoniskesnis,mals ta pati ka ir visi,uzmuse jo pasakymas,kad snora reikejo senai uzlenkti,nu ble maladiec banku sestiorke uzgiedojo...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-8 # aurimas 2019-06-13 10:30
klausyki, žmonės, nausėda pasakė, kad jis daugiau nebeleis prokuratūrai ir teismams "išsukti nuo atsakomybės'
man atrodo, kad tai labai daug
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+11 # no no 2019-06-13 21:24
Grybauskaitė irgi daug žadėjo
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+6 # Marija 2019-06-15 12:38
Labai nusivyliau Nauseda, nors uz ji balsavau. Atrodo, kad seks grybo pedom. I klausimus jis konkreciai neatsake, kai klausinejo Drizius. Issisuk. Tik apie Snora pasake, kad jis turejo but uzdarytas anksciau.... Kas cia per nesamone, kad buvo nemokus? Ir dar kaip mokus. Tiesiog jis stoja piestu uz bankus, ko noret kito? Bet ka jis pasakys tada, tai gaus Paryziaus ispresta Snoro akcininku byla? Kai reikes sumoket milijarda euru? Ir tai bus ne teisybe? Zodziu, nusivyliau.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+5 # Vladas Skėrys 2019-06-15 13:06
O ką gali daugiau pasakyti švedų bankų vasalas, tiksliau, buvęs švedų bankų trubadūras?... Gal Nauseda paaiškintų, kaip taip nemokus Snoro bankas (pasak jo) visus daugiau kaip 3,5 metų taip sėkmingai dirbo ir konkuravo su SEB banku, Swedbanku , DnB banku, NORDEA banku, tai ką čia fonomenas? Ar patys švedų bankai per krizę dar blogesnėje padėtyje buvo? O gal Nausėda turi Snoro banko finansinės atskaitomybės tarptautinio audito 2008 m. ir /ar/ 2009 m. medžiagą, kad taip drąsiai kalba, kaip čia yra, ponai? Gal Nausėda nori nuneigti tarptautinių reitingo agentūrų "Fitch Ratings", “Standart & Poor‘s“ ir „Moody‘s“, įeinančių į „didįjį trejetą“ pasaulio tarptautinių reitingo kompanijų, suteiktas AB bankui Snoras 2008 m. ar 2009 m. ar dar paskesnių metų banko veiklos vertinimo ataskaitas? Gal Nausėda yra Gen. prokuratūroje susipažinęs su IKITEISMINIO TYRIMO BYLA? Tada čia aiški politika! Taigi, PREZIDENTE NAUSĖDA, tai gal tada pasakysite aiškiai ir garsiai , kas UŽSAKĖ SNORĄ? SEB-as?!...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # Nu jo... 2019-06-15 13:20
Nieko čia suprasti nereikia. Užtenka pamatyti, kaip statinio regioniniame parke turėtojas, palietus tam tikrus klausimus, braukia sūrų prakaitą nuo kaktos. Ir viskas stojasi į savo vietas.. .:D
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+7 # Nejuokink 2019-06-15 13:10
Snoras buvo audituojamas Lietuvos Banko ir visada vykde jo nurodymus, islindo svedu banku mokinys
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+7 # Darijus 2019-06-15 13:13
Ką gali Nauseda pasakyti apie Snora būdamas SEB.klapciuku ,bankas visada vykdė LB nustatytus finansinės rizikos ribojimo normatyvus.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti