Stays Jakeliūnas : 'Lietuvos bankas dalyvauja prezidento rinkimuose"

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.50 (1 Vote)

Stasys Jakeliūnas


Lietuvos bankas kreipėsi į Švedijos nacionalinę audito tarnybą ir gavo atsakymą, kurį šiandien taip pristatė savo svetainėje:
„Jūsų parlamentiniame tyrime pateikti aiškinimai yra neteisingi. Mūsų ataskaitoje nėra išvados, kad „Švedijos bankai ir Švedijos priežiūros institucijos yra iš esmės atsakingi už kilusią krizę“.
1. Parlamentinio tyrimo išvadų šiais klausimais dar nėra, todėl teigti, kad "jūsų parlamentiniame tyrime pateikti aiškinimai yra neteisingi" nėra jokio pagrindo. Neaišku kokiu tikslu ir kaip formuluodamas klausimus bei jų kontekstą į šią instituciją kreipėsi Lietuvos bankas (jo laiško Švedijos institucijai nepavyko rasti).
2. Mano iki šiol viešai išsakyti ir publikuoti teiginiai apie Švedijos bankų atsakomybę dėl krizės Baltijos šalyse yra grįsti ne vienu šaltiniu. Esminis šiuo atžvilgiu - Švedijos parlamento Finansų komitete 2010-02-02 vykusių klausymų medžiaga, kurios vertimą į lietuvių kalbą esu perdavęs Lietuvos bankui. Joje yra ir Švedijos Finansų inspekcijos vadovo pranešimas bei atsakymai į parlamentarų klausimus apie šios institucijos atsakomybę ir darbo trūkumus, prižiūrint komercinius bankus. Siūlau susipažinti, jei dar nebuvo progos to padaryti.
3. Lietuvos bankui taip pat siūlau įdėmiau susipažinti su medžiaga apie bankų vaidmenį krizės metu, kurią 2019-04-26 publikavo pats Lietuvos bankas. 2009-04-17 ir 2012-01-06 parengtose studijose, be kitos informacijos, yra ir tokie teiginiai: "Bankų vaidmuo šiame krizės epizode yra ypač svarbus"; "Pažymėtina, kad per bumą bankai neapsiribojo vietiniais ištekliais ir NT burbulas buvo pučiamas pasitelkiant perteklinį finansavimą iš užsienio, o per krizę ir po jos šie ištekliai buvo sparčiai atitraukiami, nors tai veikiausiai apsunkino ekonominę ir finansinę ūkio situaciją."; "Krizės metu bankų elgsena, orientuota grynai į savo interesų gynimą, buvo agresyvi ir galimai gilinanti krizę".
4. Remiantis šiandien paskelbta informacija, atrodo, kad kovo mėn. į tą pačią Švedijos tarnybą kreipėsi ir Lietuvos bankų asociacija. Todėl gali susidaryti įspūdis, kad Lietuvos bankas ir ši asociacija bendradarbiauja, formuodami bendrą poziciją dėl krizės priežasčių ir bankų vaidmens joje (panašiai kaip ir VILIBOR problemos atveju). Jei taip būtų iš tikrųjų, kiltų didelės abejonės, ar Lietuvos bankas veikia kaip nepriklausoma (šiuo atveju - nuo komercinių bankų ir jų interesų) institucija.
5. Tokios informacijos paskelbimas šiuo metu gali būti vertinamas ir kaip Lietuvos banko dalyvavimas prezidento rinkimų kampanijoje. Nes taip pateikti teiginiai yra palankūs vienam iš kandidatų, kuris 18 metų dirbo ekonomistu Švedijos banke, o prieš tai - ir Lietuvos banko valdyboje.

Peržiūros: 1291

Komentarai   

+11 # Misteris 2019-05-16 09:25
Švedijos PRIEŽIŪRA praspoksojo SWEDBANKO machinacijas.
Gal jie DALTONIKAI kaip ir LB LAVONAS?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+5 # VYTAUTAS R. 2019-05-16 12:24
Šimonyte , iš kur paimsi milijardą Snorui??? Juk advokatūros Guru - JAV advokatų kompanija Alton & Bird LLP, - kuri atstovauja Snoro akcininkus Tarptautiniame arbitraže ICC Paryžiuje bei gina tokias pasaulio milžines kaip Apple, Microsoft, Google Inc., Amazon.com Inc., Wall-Mart Stores Inc, General Electic Co., Panasonic Corp., LG Electronic, Nokia, Toyota Motors Corp, Porche, Ford Motor Co., Citigroup Inc,. American Express Co., Exxon Mobil Corp., ConocoPhillips Co., Starbuks Corp ir t.t. ir pan. lengvai perkąs Lietuvą kaip popkorną ir užgers Coca-Cola, kurios interesus taip pat atstovauja.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+6 # Vis viena. 2019-05-16 12:25
Balsuoti reikia už bankininką, jeigu norime,kad baigtųsi tulpių era su jų paštais ir įvairiais konservuotais prieskoniais.Labai jau norisi, kad kažkas keistųsi, o toji moteriškė vis gręžiosis atgal, ji prigimtinė tarnaitė.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # Būk vyras 2019-05-16 12:27
Nausėda, per debatus paklausk Snoro banko sužlugdymo režisierės Šimonytės , - jeigu Baranauskas būtų grįžęs į Lietuvą, ar konservatorių nusikaltėlių gaujos vadas senis Vyt. Landsbergis būtų davęs komandą Panevėžio banditams nupjauti jam galvą, kaip Kiesui , kad nupjovė?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # Nuomonė 2019-05-16 12:26
Valstiečiai privalo aiškiai pranešti savo rinkėjams, kuris kandidatas jiems priimtinesnis, kitaip tai bus dar viena taktinė klaida. Dabar gi Pranckietis už Šimonytę, Karbauskis už Šimonytę nebalsuos, Jakeliūnas neapsisprendęs, o Skvernelis aplamai krūmuose stovi... :lol:
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # U-2 2019-05-16 12:29
Ziurint y situos du nuopisas, darosi gaila, kad rinkimuose negalejo dalyvauti V.V.Putinas. Jis butu laimejas pirmame ture ir mums nereiketu rinktis is padugniu.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # Karma bitch... 2019-05-16 12:31
O ko Nausėdai ir Šimonytei pyktis? Šimonytė ir Nausėda yra dvi dešines kuprotojo Ožio Vytauto kanopeles. Tik viena priekine o kita galine. Faktiškai, jie abu yra modernizuoto plano prieš Lietuva "Strikaziolas" dalis.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+6 # ALGIS.. 2019-05-16 12:34
Užuojauta Karbauskiui, daug mėšlo prilipo prie jo partijos, valant ožio tvartelį.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+6 # Mažeikių nafta 2019-05-16 12:36
Kiek kainavo ? Kur dingo blokados fondas ? Kur Butinges terminalo pinigai,kuri visi jau seniai pamirso ? Tik va zmones nepamirso. Kaip su norvegu suaukotu milijonu ? Kaip su paskolomis iš švedų bankų? Kaip su Snoro banku? Į jaučio oda visko nesurasysi,visu landsbergyno aferu,tik mane pribloskia kad pasitaiko vienas kitas ju uztarejas,ponai,jums dimensija ?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+6 # KLAUSIMAS 2019-05-16 12:40
Iš kur lietuviams tiek kantrybės??? Kiek dar šita išgamų gauja šiks žmonėms ant galvų tuo pačiu dar ir išsityčiodama? Suprantama, kad jokia teisėsauga LT neegzistuoja ir “vierchai” nebaudžiami išdarinėja ką nori, tačiau yra tokie dalykai kaip šakės , lazdos ir gatvė. Turėk, lietuvi šiek tiek savigarbos, išvilk prakeiktus išgamas į dienos šviesą .
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # jeronimas 2019-05-16 19:12
Cia daug kolegu ,pasibaigus pirmam rinkimu spektakliui,sprende,kodel landsberginiu teliokas soko su Simonyte karo pergales soki,ir demonstravo stacius pirstus?? Visi taip negraziai ivardino ,kai kas net velnio ragais,o as noriu uztarti jaunaji be patirties telioka.O gal jis su tuo pirstu visa nakti brauke palkeles ant kokiu isanksto paruostu biuleteniu ,ir nuo to didelio vargo tie pirstai ir sustingo stacioj pozoj???Galejo gi but ir tokis nutikimas??
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # tikras policnikas 2019-05-20 21:00
ne tik bankas bet ir visi organai ,ypac policija aktyviai renka lesas ir balsus ,jei reiks is obsciako skirs,kad tik savi pakliutu i evroparliamenta
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti