TEISINĖ PERGALĖ gali reikšti triuškinantį pralaimėjimą žmogiškojo gyvenimo plotmėje

Peržiūros: 3039
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.25 (2 Votes)

Ruta Visocnik


TEISINĖ PERGALĖ gali reikšti triuškinantį pralaimėjimą žmogiškojo gyvenimo plotmėje. Kas čia per paradokas? Kurį, beje, dažnai tenka matyti advokato praktikoje - ypač šeimos bylose bei turtiniuose ginčuose tarp giminaičių, kaimynų, verslo partnerių.

Štai pavyzdys iš šeimos bylų kategorijos. Vyksta sudėtingas ir dramatiškas santuokos nutraukimo procesas. Šeimoje yra nepilnamečių vaikų. Teismas vieno iš tėvų (jį pavadinkime A) prašymu nustato laikiną (iki kol bus išnagrinėta byla) vaikų gyvenamąją vietą su A, o taip pat vaikų bendravimo su antruoju iš tėvų (jį pavadinkime B) tvarką. Tvarka tradicinė - vaikai gyvena su A, o su B susitinka vieną ar du kartus darbo dienomis (po mokyklos, darželio) ir kartu praleidžia kas antrą savaitgalį.
A ir B yra įsitraukę į teisinę kovą dėl: santuokos nutraukimo priežasčių (t.y. dėl kieno kaltės iširo šeima); turto bei prievolių padalijimo; vaikų išlaikymo dydžio.
Tiesa, A ir B kova atrodo teisinė tik iš pirmo žvilgsnio. Iš tiesų tai yra nuoskaudų, žlugusių lūkesčių, užsitęsusio nesikalbėjimo ir nesusikalbėjimo, abiejų šalių ego “fiesta”, kurią advokatas privalo suvaldyti ir įvilkti į formalų rūbą.
Ilgai netrukus prasideda manipuliavimo vaikais stadija (jeigu ji nebuvo prasidėjusi dar iki kreipimosi į teismą). Byla po bylos, o istorijos panašios iki banalybės: A, su kuriuo bylos nagrinėjimo metu gyvena vaikai, pradeda nesilaikyti teismo nustatytos tvarkos ir randa daugybę priežasčių neleisti vaikams susitikti su B (vaikai serga, vaikai nenori, B vaikams daro neigiamą įtaką, vaikai nuolat užimti būreliuose, B gyvena su nauju partneriu (partnere) ir dėl to tuose namuose vaikai blogai jaučiasi ir t.t.).
B, kurio ambicijos užgautos, savo noru įsikinko į “teisybės ieškojimo” jungą ir trūks plyš siekia teismo nustatytos tvarkos laikymosi - įtraukia vaiko teisių apsaugos instituciją, antstolius, rašo pareiškimus policijai, vaikų ugdymo įstaigoms, psichologams, net kviečia televizijos reporterius. Vaikai plėšomi į visas puses, jų šeimos drama tampa žinoma vis didesniam žmonių ratui, prasideda atvejo svarstymai Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyboje.
A taip pat nelieka skolingas - pasipila ir jo pareiškimai ugdymo įstaigoms ir institucijoms (pvz., kad B trukdo ugdymo procesui arba kad B naudoja psichologinį ar fizinį smurtą prieš vaikus), kviečiami antstoliai konstatuoti vienokias ar kitokias aplinkybes, vaikams yra diegiamas neigiamas nusistatymas B atžvilgiu - nevengiant meluoti, hiperbolizuoti, įtraukti vaikų senelius ir kitus šeimos narius bei giminaičius.
Jūs net neįsivaizuojate kaip sunku į tokią kovą “dėl teisybės” įsivėlusius tėvus sustabdyti ir paprašyti pažvelgti į situaciją jų pačių vaikų akimis.
Ką iš tiesų mato jų vaikai? Du brangiausi jų gyvenime žmonės, iki tol buvę vaikų saugumo ir stabilumo garantais, pila purvą vieni ant kitų nežinia dėl ko drasko vieni kitiems akis, į trapų bei tėvų skyrybų sužalotą vaikų gyvenimą atveda visą būrį pareigūnų, “padovanoja” vaikams begales apklausų, įkalbinėjimų, apkalbų. Vaikai tampa nervingi, išsiblaškę, savo širdelėje augina vis didesnę naštą. Ir pradeda protestuoti. Nebūtinai iš karto - kartais sniego gniūžtės efektas tėvus pasiekia po 2 ar net po 5 metų. Tada stebimasi kodėl vaikai atsisako mokytis, bėga iš namų, pasiduoda priklausomybėms, tyčia elgiasi kenkėjiškai tėvų (ir ypač jų naujų partnerių ir jų “naujų” vaikų atžvilgiu).
Tėvų - “teisybės ieškotojų” manipuliacijos pasireiškia ir “Kalėdų senelio” sindromu - tiek A, tiek B stengiasi palenkti vaikus į savo pusę, perdėtai išlaidaudami dovanoms, pramogoms ir vaikų užgaidų tenkinimui. Ir vėl augina tokius pačius ego vergus bei manipuliatorius - karta iš kartos.
Yra keletas šios klasikinės situacijos variacijų, tačiau esmė lieka ta pati: iškreiptas teisingumo suvokimas.
ĮSISIAUTĖJĘS EGO YRA NE TEISINGUMO JAUSMO GENERATORIUS, O TEISINGUMO PRIEŠAS NR. 1.
Taigi, grįžtame į pradžią. Teisinė pergalė pasiekta: B išleido daugybę pinigų advokatams, ekspertams, antstoliams, psichologams ir vaistams nuo galvos skausmo, sugaišo šimtus valandų posėdžiuose, valdiškuose kabinetuose, psichologų konsultacijose ir štai - su institucijų pagalba teismo nustatyta bendravimo su vaikais tvarka prievartiniu būdu įgyvendinama, vaikai atvežami į savaitgalinius susitikimus. Ir … iš B gauna lygiai nulį kokybiško dėmesio. Nes B yra pervargęs, įsitempęs, gyvena baimės, kovos bei keršto buvusiąjam partneriui būsenoje. Vaikai mato piktą, silpną, smulkmenišką, manipuliuoti linkusį žmogų.

P.S. Čia, beje, visiškai nėra skirtumo kas yra A ir B - vaikų tėvas ar motina. Abi pusės “užlipa ant to paties grėblio”, tik gal renkasi skirtingus savo ego išraiškos būdus.
P.P.S. Kitą kartą pakalbėsime apie tai, kokie galėtų būti A ir B pasirinkimai, jei jiems iš tiesų rūpėtų teisingumas bei vaikų interesai

Komentarai   

+3 # Ramūnas 2019-04-30 22:33
Aprašytas tipiškas tėvų atstūmimo (Parental Alienation) pavyzdys. Tik neįvardintas kaip toks. Mokslas senokai nustatė to reiškinio atpažinimo ir greitos bei efektyvios kovos būdus, reikia tik pasiskaityti ir taikyti. Visų pirma reikia suvokti, kad A ir B tėvai - ne konfliktuojančios šalys, o A smurtautojas prieš B, ir labiausiai nuo to smurto nukenčia vaikai. Neparipažįstant, kad tai tėvų atstūmimas (Lietuvoje daug specialistų nepripažįsta, pvz. Žiobienė, Slušnys, Šakalienė) vaikai pasmerkti ilgus metus būti draskomi, tampytis pas specialistus ir užaugti traumuoti.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # Ramūnas 2019-04-30 22:35
Daugiau informacijos apie tėvų atstūmimą rasite Facebook "APTA. Asociacija prieš tėvų atstūmimą" puslapyje ir "Tėvų atstūmimas ir lygiavertė tėvystė" grupėje.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Chauncey 2019-08-12 08:51
I see you don't monetize laisvaslaikrastis.lt, don't waste your traffic,
you can earn extra cash every month with new monetization method.

This is the best adsense alternative for any type of website (they approve all websites),
for more info simply search in gooogle: murgrabia's tools

my website :: BestChristian: https://MightyYvette.blogspot.co.uk
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti