“Pataikūnų puota maro metu” - tai naujas “dokumentinis” filmas apie Dalią Grybauskaitę

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (1 Vote)

“Pataikūnų puota maro metu” -  tai naujas “dokumentinis” filmas apie Dalią Grybauskaitę

Prieš savaitę visi Lietuvos gyventojai galėjo pamatyti to, ko seniai nebuvo matę – propagandinį firmą apie Dalią Grybauskaitę, kurį  finansavo ES paramą gavusi įmonė “Brolis semiconductors”. Beje, filmo režisierius Ulvydas jį kažkodėl vadina “dokumentiniu”, nors šiame filme vaidino vienintelė aktorė – Dalia Grybauskaitė.

 

“Šis filmas pastatytas už įmonės “Brolis semiconductors” paramą, o ši įmonė gavo ES paramą padedant prezidentei, dalyvavo jų prezentacijose, tai akivaizdus viešųjų ir privačių interesų konfliktas, - mano Seimo narys Naglis Puteikis, - kadangi prezidentė veikianti, tai aš ją kritikavau ir prieš penkerius metus. Prezidentė galėjo neleisti tokio filmo, neiti į jo prezentaciją. Kodėl? Todėl, kad tai Rytų kultūra, arabų – musulmonų kultūra, kai veikiantis prezidentas leidžia pastatyti apie save filmą, jos mylimas užsienio reikalų ministras skaldo juokelius, o salė pataikaudama krizena. Man tai primena…Gerai, kad filmo statytojai nepasiūlė Vilniaus pervadinti  į Grybauskaitės vardą ir pavardę, kaip dabar nutiko Kazachstane.  Tai buvo pataikūnų balius, o tai yra tipiškas lietuviško elito bruožas. 

 

Kai ji buvo savo galios viršūnėje, niekas net nebandė cyptelti, o dabar, kai jos galia krenta, visi puolė kritikuoti. Tačiau dar išlieka tas tarno prieš didelį poną instinktas – reikia pastatyti filmą, pilną liaupsių prezidentei., kuriame nebūtų net užuominos apie kritiką, vien tik rožinės spalvos. Nu klausykite…menininkai dažnai būdavo dvaro menininkais,  tačiau kad filmų kūrėjai nuslystų tokiu keliu, tai man gėda.  Tas filmas – tai ne dokumentika, o liaupsės už Europos Sąjungos pinigus. O šie pinigai turėjo būti panaudoti visuomenės labui, pvz., kelių statybai.

Laidos vedėjas suabejojo ar tai ES pinigai, į ką Puteikis atšovė, kad “politikai sprendžia, kur juos paskirti”.  “Tie pinigai yra išvaistomi, nes gavę tokią paramą verslininkai pasistato gamyklas, o jų būstines perkelia į belgijas, kad nereikėtų mokėti mokesčių Lietuvos biudžetui. Žodžiu, būdų apkraustyti Lietuvos biudžetą yra daugybė, o menininkai kaip tik tuos dalykus ir turėtų atskleisti. Jeigu tai būtų dokumentinis filmas  apie tai, kaip Lietuvos elitas švaisto ES pinigus, tai aš pasakyčiau, kad tai tiri menininkai. Todėl tai ne menas, o pataikavimas vienas kitam.

 

  1. Tomaševski tepasakė, kad per praėjusią kadenciją visi kandidatai “labai bijojo” Grybauskaitės.

Kaip pranešė delfiai, Vilniuje, kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ įvyko dokumentinio filmo „Valstybės paslaptis“ premjera. Filme be pagrindinės herojės – Dalios Grybauskaitės – matomi ir kiti jos veiklą komentuojantys bendražygiai, politikai ir ekspertai. Po vieno iš Užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus pasisakymų salė pratrūko plojimais.

Filmo „Valstybės paslaptis“ pagrindinė herojė – Dalia Grybauskaitė, taip pat dalyvavusi iškilmingoje pirmoje viešoje filmo peržiūroje. Po filmo ji sakė, kad jai buvo įdomu į viską pažiūrėti iš šalies ir juokėsi, kad viskas galėjo būti kur kas blogiau, nes kūrėjai paliko dar labai daug nepanaudotos medžiagos. D. Grybauskaitė kalbėjo, kad filmas ją ne kartą prajuokino ir teigė nuogąstaujanti, kad dabar žmonės galvos, kad ji visai ne rimta.

„Ypač nesutinku su posakiu duok durniui kelią. Nereikia jo duoti, ypač per prezidento rinkimus“, – kalbėjo Linkevičius, perspėdamas, kad Lietuva neturi laiko ir kitų resursų, kad galėtų sau leisti tokius eksperimentus. Ši jo frazė salėje buvo palydėta audringais plojimais.

 

 Režisierius: šis filmas ne apie prezidentę Šio filmo režisierius – Donatas Ulvydas (nuotr. viršuje), prieš dešimtmetį taip pat kūręs televizinį dokumentinį filmą „Prezidentės portretas“. Anksčiau jis DELFI sakė, kad tai jam padėjo, kai jis kreipėsi į prezidentūros spaudos tarnybą dėl galimybės kurti šį filmą. Po filmo premjeros jis dėkojo Prezidentūros spaudos tarnybai ir archyvams, taip pat LRT, kurių archyvinė medžiaga buvo panaudota filme.

Jis padėkodamas kitiems rėmėjams, brolių Vizbarų įkurtai įmonei „Brolis Semiconductors“, pasak D. Ulvydo, padėjusiai išspręsti finansines bėdas. D

 Tarp kitų D. Ulvydo režisuotų filmų – „Tadas Blinda. Pradžia“, „Emilija iš Laisvės alėjos“, „Valentinas vienas“, „Kaip pavogti žmoną“, „Ir visi jų vyrai“, „Vabzdžių dresuotojas“ ir kiti.

 

 

Peržiūros: 2560

Komentarai   

+16 # jeronimas 2019-04-19 15:40
Sulindo rezisierius i uzpakali su visais vizbaru pinigais.O as rengiuosi tik juodai kol baigsis magnolijos prezidentavimas.O jei technolgiju pagalba Simono rumu seimininke pataps Simonyte,tai vel rengsiuosi tik juodai ir dar ant uzpakalio prisegsiu nezabudka.Toks mano protestas pries tuos,kuriu vieta kalejimas.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+16 # jonas 2019-04-19 15:46
PRIE FILMO PAVADINIMO TIK REIKEJO PRIDETI RUSIJOS VALSTYBES PASLAPTIS.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+13 # vladas lukosevicius 2019-04-19 20:39
O PIKANTIŠKŲ NUOTRAUKŲ tame filme yra iš Leningrado KGB butų ? Tada žymėkite N-14 ......
Jau vienas filmas yra apie šitą KGB prostitutę Grybauskaitę , su kuriuo ji buvo šantažuojama dar 2009 m. prieš rinkimmus ,,, ar šitas panašus ?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+10 # nelinas 2019-04-19 22:59
jau tada 1988m. sakiau -komunistai liks ,o kas zinojo kad jie like -isvaikys tauta,nedaug kas,net kolukiu pirmininkai zadejo-Lansbergis isardys kolukius ir gyvensime rojuje
jau panasu-policineje valstybeje jau gyvename,o kada bus pazadetas pirago gabalas-gal jis pavirto i trupinius-paziurekime po ponu stalu-siur, valytoja jau trupinius sulave...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+8 # Albina Adomonienė 2019-04-20 09:48
Kai tokie SUBINŠLUOSTOS mus atvirai durnina su savo "dokumentika", manau, kuo skubiau ir griežtai būtina kelti įslaptintų KGB archyvų paviešinimo klausimą. KODĖL DAR 75 METAMS ĮSLAPTINTA? Kad ten minimi veikėjai nuvaldytų Lietuvą į lankas, pagal dabar jau velniai žino kieno užsakymą, ir liktų nenubausti? Būtent tuose dokumentuose ir slypi mūsų šalies nelaimės priežastys: kurdupelis Lanzis,MAGNOLIJA-TULPĖ ir visi kiti “nusipelnę gyventi geriau”. Juolab, kad šiandien jau kelia galvas ir jų palikuonys: tapinai, anūkėliai ir tt., skant “obuoliai nuo obelų netoli nuriedėję”. Manau, kad būtent pradėjus kelti archyvų išviešinimo klausimą tie aršieji KGBistai -"patriotai" ir pasirodytų beesą tikrieji mūsų Tėvynės duobkasiai. Aš pvz balsuosiu tik už tą kandidatą, kuris išdrįs viešai paskelbti, kad šitas, įslaptintų KGB-istų klausimas šiandien yra Nr 1: tokiu būdu žmonės dar spėtų įsitikinti už ką nebalsuoti, o ir mūsų magnolija - tulpė gal nespėtų išnešti sveiko kūdašiaus iš Lietuvos.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti