Stasys Jakeliūnas sako, kad R. Kuodis ir V.Vasiliauskas yra "nusikaltėlių gaujos nariai"

Peržiūros: 2529
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.50 (2 Votes)


Stasys Jakeliūnas


Šiandien Seime vienai partijai po diskusijų apie krizės tyrimą pasiūliau pasivadinti "Moralinių debilų sąjunga". Tai joks ne įžeidimas, o išvestinė sąvoka iš kitos - "moralinis intelektas". Tai 2005 m. suformuluota sąvoka. O 2011 m. trys mokslininkai pateikė vertinimą, kad tai - svarbiausias, kertinis intelektas, išskiriantis žmogų iš kitų padarų. Katės, pvz, turi puikų "emocinį intelektą", kurio mokytojų priviso ir Lietuvoje. O kas moko "moralinio intelekto". Ir kas tai yra? O jei jo beveik nėra (kaip pvz. M. Majausko ir kai kurių jo partijos bičiulių atveju), tuomet logiškai seka, kad toks žmogus, - "moralinis debilas". Kažkada, kuomet buvau VU studentas, kaip tik rašiau apie intelektą. Ir diplomas dar kažkur stalčiuje yra, jei reikės teikti paaiškinimus etikos komisijai, kas čia per "diagnozė".

 

Va čia tai skandalas! Jakeliūnas bandė darbintis ne tik SEB, bet ir Lietuvos banke. Kadangi nepriėmė, dabar keršija visiems iš eilės su tuo savo krizės tyrimu. Taigi čia šitų veikėjų - G. Nausėdos ir V. Vasiliausko "vendetukės" už nuolat keliamus nepatogius klausimus. Per savo 24 metus po studijų JAV finansų srityje šį tą nuveikiau (galima pasižiūrėti CV ir iki 2005 m., jei ką). Ne mažiau, nei bet kuris iš šitų žmonių. Gali būti, kad jie abu pažeidė Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymą. Jau nekalbant apie savo institucijų (SEB ir LB) personalo politikos ir etikos nuostatas. Bet tiesa, juk etika ir moralė - ne šių žmonių pasaulio dimensijos. O R. Kuodžio krykštavimai šia tema - visiškai apgailėtini. Ir jis žino kodėl. Na ir publika, vieni kitus dengia ir dengs, matyt, iki pabaigos, nes - "brothers ir crime". Todėl kitas LRP turi būti Gitanas arba Ingrida. Bet kokia kaina... Todėl mušk Jakeliūną. Diskredituok, marginalizuok, provokuok, demonizuok. Taip kaip darė Joseph Goebbels.

 

Prieš kelias dienas (bal. 1) jau ir BBC, pasikalbėjęs su keliais buvusiais Revolut darbuotojais, parašė, kad N. Storonsky jau nuo 2016 m. ignoravo pinigų plovimo prevencijos reikalavimus ir nuolat keitė šios srities darbuotojus. Nes jam svarbiausia - kuo didesnis klientų skaičius, o iš kur ir kokių, nesvarbu. Iš kitų duomenų aiškėja, kad jis itin globoja ir saugo nuo tikrinimų klientus iš Rusijos. 2018 m. vasarą buvo atjungtos Revolut kontrolės sistemos, užtikrinančios, kad automatiškai stabdomi pavedimai asmenų, galimai esančių sankcionuotų sąraše. Tai asmenys, kurių "aktyvai užšaldyti, kurie įtariami pažeidę cheminių ginklų kontrolės reikalavimus ir kurie yra grupuotės "Islamo valstybė" nariai". Taip rašo BBC. Kuomet trečiadienį laidoje LB vado V. Vasiliausko paklausiau, ar jis, žinodamas tai, kas išaiškėjo apie Revolut po licencijos išdavimo (2018-12), vėl svarstytų licencijos jam klausimą, atsakymas buvo "taip". Tokios štai jo išmoktos pamokos iš stambiųjų bankų pinigų plovimo skandalų (kur daugiausia problemų kilo dėl sąskaitų, susijusių su Rusija) ir 2008-2009 metų krizės. Ir dar klausia, kodėl užduodu klausimus Vasiliausko-Kuodžio laikų Lietuvos bankui. Klausimų daugiau nei profesionalių ir atvirų atsakymų. Makaronus ir kalėjimo leksiką ("santykiai su lavonais", "kurmiai" ir pan.) pasilaikykite sau arba bendravimui su tokiais pačiais kaip ir jūs.


R. Jasiulionis, buvęs premjero A. Kubiliaus patarėjas propagandos klausimais pakvietė į laidą aptarti finansų aktualijas. Žinau jo nuostatas, lyg ir nėra pats aršiausias ir tendencingiausias propagandistas, tad nuėjau. Kaip reikiant padiskutavome su LB vald. pirmininku V. Vasiliausku. Visko toje diskusijoje buvo, paminėsiu kelias detales. Žmogų, siunčiantį man svarbią ir objektyvią informaciją, Jasiulionis pavadino "kurmiu". Vasiliauskas tokiam apibūdinimui pritarė. Toks šio aukšto pareigūno požiūris į profesionalų ir sąžiningą elgesį smarkiai primena sovietinių laikų tradicijas, na ir galbūt V. Putino valdžios praktiką. Šlykštu. Kita detalė - Vasiliauskas netikėtai pasakė, kad epitetai "marodieriavimas" ir "santykiai su lavonais" yra skirti ne Seimui kaip institucijai, kuri priėmė sprendimą pradėti krizės tyrimą, o asmeniškai man. Nors dar išvakarėse (antr. 12 val. spaudos konferencija LB) sakė, kad tai aš "nuėjau į asmeniškumus". Taip jis tikriausiai bandys išvengti atsakomybės dėl Seimo reputacijos žeminimo ir kišimosi į politiką ir bandys viską suvesti į mūsų asmeninį konfliktą/nuomonių skirtumus. Gudru. Na, ir paskutinė detalė - laidos antraštė. Ji puikiai dera su galingojo politikų-propagandistų kartelio veikimo principais - "mušk antraštėmis, nesvarbu kas tekste". Jei įdomu, susiekite šią antraštę su tuo, kas yra ankstesniame šios dienos įraše. O naratyvas kuriamas toks - Jakeliūnas dėl siaurų politinių/rinkimų tikslų ir visiškos nekompetencijos priešinasi finansų technologijų, inovacijų ir pažangos atėjimui į Lietuvą, siekia iš Lietuvos išvaryti Revolut ir jau išvarė Google. Žodžiu, debilas, degradas ir kenkėjas. Išvada - reikia pulti toliau, provokuoti ir išvesti iš pusiausvyros. Na, o ten žiūrėk atsiras ir koks pagrindas skundams į visokias etikas ir pan. o gal ir apkaltai Seime. Ir vėl - kaip sovietų sojuze. Tad sėkmės jums, homo sovieticus lituanus!

Komentarai   

+17 # jeronimas 2019-04-10 13:21
Kiek dar seimas leis tokiems Vasiliauskams ,kuriu demencija be sazines ir garbes,tunoti ir smirdeti kontoroje po pavadinimu "Lietuvos bankas" ??? Nejau tai nepakeiciamos asabos?? Kodel eiliniai banko klijantai turi kenteti skandinavisku banku patycias ,kur slyksciais metodais "kovojama" su pinigu plovimu?? Nejau gali buti pinigu plovejas eilinis lietuviskas pensininas gaunantis pora simtu euru pensija??? Kodel svetimu valstybiu bankai leidzia sau siuntineti pensininkams anketas ,prisidengdami pinigu plovimo direktyvom,kuriose lausimai,ar lanketes usa,ar dirba gimines ir artimieji valdzios institucijose,ar dirba giminaiciai vyriausybeje,ar dirba spec tarnybose tame tarpe zvalgybos ??? Kas tai,snipai su bankininku uniformom??? Kad banko valdovas Vasiliauskas to nemato nesistebiu,bet juk Lietuvoje veikia ne viena valstybes saugumo istaiga????
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # Klausimas prezidente 2019-04-13 17:27
Swedbankis plauna milijardus, kodel Vasiliauskas dar nenusalintas nuo pareigu?Kas cia per vagiu gauja?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # Be jokių kalbu 2019-04-13 17:28
Vyti lauk Vasiliauską, Kuodi, Jurgila, tuos Grybauskaitės subinlaizius! Ir ko greiciau!
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-5 # nelinas 2019-04-11 23:10
kuodi as dar vis tik skirciau i LB vadovus,jei butu lietuviu valia-ne is Briuselio a,Maskvos ar Beerlyno
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # dVIGUBI STANDARTAI 2019-04-13 17:13
Taigi, visi pastarųjų metų faktai byloja, kad ne tik V.Vasiliauskas, bet ir visa Lietuvos banko valdyba yra akivaizdūs švedų bankų vasalai. Jei visuomenei yra imituojama, jog yra, neva, sužiūrimi net menkiausi pažeidimai kredito unijų veikloje, tai skandinaviško kapitalo bankų kontrolės efektyvumas verčia abejoti Lietuvos banko „kontrolierių“ profesionalumu bei jų veiksmų sąžiningumu. Jau keletą metų kaip skandinaviški bamkai Danske bankas, Nordea bankas ir „Swedbankas“ įsivelia į tarptautinius milžiniškus pinigų plovimo skandalus, beje, neaplenkiant ir Lietuvos aišku. Kitaip sakant, plauna švedų bankai, kaip teigiama, rusų oligarchų milijardus ir vargo nemato.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # Vytautas Korsakas 2019-04-13 17:14
Kaip ir Grybauskaitės statytinis --Lietuvos banko vadovas V.Vasiliauskas, viską pražiūrėjęs, tačiau demonstruoja olimpinę ramybę ir atsistatydinti net negalvoja. Tiesa, apie ką aš čia kalbu, juk Lietuvos banko vyriausiajam prievaizdui, nei sąžinė, nei moralė neegzistuoja, tai apie kokį čia kaltės prisipažinimą ar atsistatydinimą reikia galvoti?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # Redas 2019-04-13 17:22
Akivaizdu, jog bankininkystėje V.Vasiliauskas buvo visiškas diletantas, paprastai šnekant, nesugebantis perskaityti net sutrumpinto banko balanso. Todėl neabejojama, jog priimdamas AB bankui Snoras lemtingus sprendimus, V.Vasiliauskas visiškai nesuvokė, ką jis daro ir kokias pasėkmes šie veiksmai turės bankui.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # Aloyzas S. 2019-04-13 17:15
O dar toliau nuėjo Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojas R.Kuodis. Neseniai šalies žiniasklaidos portaluose perskaičiau straipsnį - „R. Kuodis: visi bankai plauna pinigus, tačiau viskas priklauso nuo masto“. Na, ciniškesnio išsireiškimo nesu girdėjęs. Tiesiog negaliu patikėti: Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojas p. Kuodis, kurį į šias pareigas paskyrė prezidentė D,Grybauskaitė, toleruoja pinigų plovimą?!! Visame pasulyje pinigų plovimas yra didžiausias nusikaltimas! Ir tai jokiu būdu nepriklauso nuo mąsto! Drįstu suabejoti R.Kuodžio kompetencija ir jo tinkamumu toliau eiti pareigas.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # Pritariu pilnai 2019-04-13 17:17
Akivaizdu, jog tokiais viešais savo pasisakymais R.Kuodis tik įrodo, jog jis nėra nepriekaištingos reputacijos, o tada pagal nustatytus reikalavimus ir standartus jis ne tik , kad negali eiti Lietuvos banko pirmininko pavaduotojo pareigų, jis aplamai negali dirbti Lietuvos banke. Prezidentė D.Grybauskaitė turėti skubiai įvertinti šią susidariusią situaciją, tačiau ji tyli. Kaip sakoma, viskas gerai, mano markize?...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # Darijus 2019-04-13 17:18
Ar gali nemokša ir melagis užimti Lietuvos banko vadovo postą?
Pagal prezidentę D.Grybauskaitę, - tikrai gali. Ir ne tik gali, bet reikia pažymėti, jog už „nuopelnus“ V.Vasiliauskas D.Grybauskaitės dekretu buvo net ir antrai kadencijai paskirtas. Nežiūrint net to, kad yra amoralus tipas, ką pats viešai prisipažino. "Sąžinė ir moralė ne šio pasaulio dimensijos“, - yra tvirtai įsitikinęs ponas Vitas Vasiliauskas.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # bingo 2019-04-13 17:30
Raskite 10 skirtumų tarp aferisto ir vagies COOPERIO ir LB vadovo VASILIAUSKO....... Nepasisekė.......?! Man irgi....... :lol: :lol: :lol:
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+2 # Brudų brudas 2019-04-13 17:20
Šiomis dienomis Lietuvos banko vadovas V.Vasiliauskas parlamentinį krizės tyrimą apibūdino kaip „maroderiavimą“ ir „santykius su lavonais“. Privalau būtinai atsakyti tam liemeniuotam Grybauskaitės "sūneliui". Vasiliauskai, - maroderiavimas ir santykiai su lavonais yra tai, ką jūs su konservatorių kandidate į prezidentus I.Šimonyte ir buvusiu premjeru, vienu iš „žmonių“ partijos „šulų“ A.Kubiliumi padarėte su Snoro banku! Jūs, brudai, iš pradžių nužudėte banką, o po to prasidėjo maroderiavimas. Praėjo jau daugiau kaip 7 metai, o jūs kaip vogėte, taip tebevagiate iš, neva, "numirusio" Snoro banko žmonių pinigus ir vargo nematote. O pinigai kaip nesibaigia, taip nesibaigia, - tai ir yra santykiai su lavonais, p.Vasiliauskai.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # Aldutė 2019-04-13 17:21
Pavyzdžiui, 12012 Snoro banko obligacijų turėtojų, p.Vasiliauskai, jūs palikote prie sudužusios geldos. Dėl jūsų kaltės tie žmonės neteko 108,693 milijonų eurų (375,294 mln. litų) savo investicijų! Mano galva, daugelis jų, kaip liaudis sako, jei prieitų, tai savo rankomis jus pasmaugtų. :-|
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # Snoro 2019-04-13 23:46
banko užgrobime dalyvavo ne tik tikrieji konservatoriai, bet ir jų dukterinė partija liberastų kartu su aikštės Leizba, ir banko cenzūraastu biseksualiu !.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # Vasiliauskui 2019-04-13 17:26
Ponas Magnolijos basonų nešiotojau, gal malonėtumete dingti iš LB banko pastato...kažkaip keliate Lietuvos žmonių pasipiktinimą... :lol:
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # Bravo 2019-04-13 21:08
Gražu žiūrėt kokiu puikiu stiliumi Jakeliūnas dubasina LB DVASINIUS LAVONUS.Kalkių dar reiktų užpilt į pabaigą...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # COSA NOSTRA 2019-04-13 23:20
Akivaizdu, kad kartu eidami į spaudos konferenciją, nei Seimo pirmininkas Pranckietis, nei Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Jakeliūnas nežiūrejo video apie LB valdybos nario Mariaus Jurgilo atsivėrimus, kur pastarasis Lietuvos banke "Mūsų Reikalas" - Cosa Nostra (originalo kalba) moko kolegas ką pasakoti, o ko ne, užgriuvus "policijai"?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # Ignas 2019-04-13 23:21
Lietuvoje Swedbank bankas glaudžiai pinigais ir interesais susijęs su konservatorių partija. Tuo viskas ir pasakyta.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # IZukas 2019-04-13 23:22
Atvirai sakau, kad Leningrado kailių fabriko pros ti tu tė su savo kgbistine-komunistine-konservatnikų vagių gauja išvogė Snoro klientų pinigus.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # išfriklinta Lietuva 2019-04-13 23:26
dėl skandinavų bankų plėšikavimo, dėl korumpuotų teisėjų, antstolių ir prokurorų savivalės, - iš šalies priversti buvo pabėgti virš 1 000 000 gyventojų
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # Subinė 2019-04-13 23:28
Norėjo GRYBAUSKAITĖ Rusiją sunaikinti, bet pasirodo, subinė per maža. Tai sunaikino SNORĄ. Bestija YRA bestija.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # stėrva 2019-04-13 23:30
... pradžioje, kaip ir iš visų "vištų vagių", iš vasiliausko reikia paimti pasą ir pasižadėjimą iš šalies niekur neišvykti... o menki užduoti klausimai konferencijoje tik parodo, kad Lietuvos "žurnalistams" tik apie "rusai puola" ir terašynėti. Ten protelio visai nereikia...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti