Dėl Stanislovo Tomo veiklos policija pradėjo ikiteisminį tyrimą

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (2 Votes)

Dėl Stanislovo Tomo veiklos policija pradėjo ikiteisminį tyrimą

 

 
Balandžio 4 dieną aš gavau pranešimą iš Vilniaus apskrities VPK kriminalinės policijos ir nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos, 2-jo skyriaus, apie tai, kad 2019-03-29 dieną pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl piliečio Stanislovo Tomo neteisėtos veikos pagal LBK 182 str. 1 dalį.
 


Aš buvau vienas iš tų pensininkų, kuriuos apgavo Stanislovas Tomas. Šis tarptautinis sukčius, prisistatantis Andoros gyventoju, šiais metais MIP išplatino skelbimus, kad jis imsis Lietuvos pensininkų ir minimalų atlyginimą gaunančių piliečių teisių gynimo ir ėmė rinkti į savo sąskaitą LT973500010002807310 “Paysera LT” UAB pinigus už šį darbą.
 
Youtube šių metų kovo 4 dieną jo paskelbtame video (https://youtu.be/3IF8U3SYxL8) jis pats išdėstė šios rinkliavos faktą. Taip pat Stanislovas Tomas šiame video sako, kad šiuos pinigus, apie 5000 eurų, surinktus iš pensininkų ir minimalią algą gaunančių žmonių, jis įnešė kaip užstatą LR Vyriausiajai rinkimų komisijai dėl jo dalyvavimo Europos parlamento rinkimuose.
 
Stanislovas Tomas savo veiksmais mane ir daugelį kitų Lietuvos gyventojų apgavo. Aš pinigus (50 eurų) pervedžiau avansu į jo sąskaitą už teisines paslaugas, bet ne tam, kad jis šiuos pinigus naudotų rinkiminei kompanijai. Tai akivaizdus sukčiavimas (LBK 182 str.), kuomet “apgaule savo naudai įgyjamas svetimas turtas”. Šią apgaulę aferistas Stanislovas Tomas nukreipė prieš socialiai pažeidžiamą visuomenės sluoksnį – pensininkus, kas daro šį jo nusikaltimą ypač amoraliu ir visuomenei pavojingu.
 
Iš spaudoje paskelbto Aurimo Drižiaus straipsnio „Kaip vunderkindas Stanislovas Tomas planavo surinkti 50 tūkst. eurų iš pensininkų, 10 proc. turėjo atitekti ekspertai.eu” man tapo žinoma, kad pensininkų apgavystėje dalyvavo ir portalo ekspertai. eu steigėjas Audrius Nakas.
 
 
Aurimas Drižius straipsnyje rašo: „Vakar buvau nuėjęs į Lietuvos visuomenės tarybos (LVT – organizacija, į kurią susibūrėme kovai prieš teismų mafiją) valdybos, kurios narys esu, susirinkimą “pasiaiškinti” valdybos pirmininkui Zigmui Vaišvilai dėl savo netinkamo elgesio – kodėl parašiau neteisingą straipsnį apie profesorių Stanislovą Tomą. Z.Vaišvila man priekaištavo, kodėl parašiau, kad LVT remia šią S.Tomo sugalvotą aferą numelžti pensininkus, suteikiant jiems nepagrįstas viltis, kad kažkoks teismas jiems mokės 600 eurų pensijas. Z.Vaišvila sakė, kad LVT niekada nepritarė šiam sumanymui - tada belieka signatarui paklausyti LVT posėdžio garso įrašą, kur pirmininkaujant Z.Vaišvilai, balsų dauguma šiam planui buvo pritarta. Dabar Z.Vaišvila dievagojasi, kad jis nedalyvavo šioj aferoje, ir reikalauja paneigti "tikrovės neatitinkančią informaciją".
 


Visa laimė, kad turime LVT posėdžio sausio 12 d. įrašą - ten Z.Vaišvila kalba visai kitaip. Ten S.Tomas jau dalinasi pensininkų pinigus su Audriumi Naku iš ekspertai.eu. Kalbama apie tai, kaip bus lengva surinkti 50 tūkst. eurų, ir kad aferos organizatoriams bus lengva išsisukti - jeigu net teismas atmes S.Tomo skundą, tai pensininkams bus pasakyta, kad "teismas korumpuotas, todėl atmetė".“
 
Aš prašysiu, kad šie Aurimo Drižiaus paskelbti faktai būtų prijungti prie baudžiamosios bylos, nes jie įrodo, kad pensininkus apvogti kartu su Stanislovu Tomu planavo grupė nusikaltėlių, tarp kurių buvo ir Audrius Nakas, 2003 metais teistas narkotikų byloje. Jam Stanislovas Tomas žadėjo sumokėti 5 tūkstančius eurų, pavogtų iš pensininkų. Apie tai Aurimas Dryžius rašo minėtame straipsnyje:
 
"Su šita idėja S.Tomas atėjo į LVT valdybos posėdį ir ten pristatė jį (redakcija turi šio posėdžio garso įrašą): “nė vienas iš Lietuvos atstovų Europos parlamente nekalbėjo apie mažas pensijas Lietuvoje. Tiesa, Viktoras Uspaskich buvo pradėjęs tokią bylą, tačiau apeliacinėje instancijoje jis pasakė ją nutraukti.  Mes paskaičiavome, kad vidutinė pensija turi būti 600 eurų, o minimali alga turi sudaryti 60 proc. pensijos, ją irgi galima paskaičiuoti. Todėl siūlau surinkti kuo daugiau žmonių, geriausiai turėti 1000 pensininkų, kurie gaudavo minimalią algą. Surinkti žmones ir eiti visiems kartu į teismą, į Europos teismus ir Jungtinių tautų organizacijas. Kiekvienas, kuris dalyvauja, mokėtų po 50 eurų, ir mes u kolegomis jau buvome apkalbėję – reikėtų tuos pinigus padalinti į keletą dalių. T.y. 20 proc. gautų žmogus, kuris gavo pensininko sutikimą bylinėtis, 5 proc. gaus administratoriai iš LVT, 65 proc. atitektų man, ir 10 proc. eitų ekspertai.eu”.
 
Aš prašysiu policijos, kad prie baudžiamosios bylos būtų prijungta Aurimo Drižiaus minima faktinė medžiaga apie grupės asmenų dalyvavimą šioje pensininkų apgaudinėjimo aferoje. 
 
 
 
Peržiūros: 1187

Komentarai   

+17 # Daiva Guobiene 2019-04-06 18:01
Stebiu sia situacija tiek, kiek ji tesiasi. Stebiu ir tyliu. Tiksliau tylejau... Bet sis pensininko, kuri apgavo Stanislovas Tomas, paatviravimas kazkaip 'uzkabino'. Kaip supratau, pesininkas Lebionka sumokejo D.Tomui 50 Eur, kad sis ji itrauktu i bendra ieskini pries Lietuva del mazos pensijos. Kai mokejo, nesidomejo nei kas tas S.Tomas, nei uz ka teistas A.Nakas, nei kaip su jais bendrauja Z.Vaizvila, nei kaip ir kam bus panaudoti surinkti pinigai. Tai kas dabar atsitiko? Kas pasikeite? Ar jau ir ieskinys pries Lietuva nereikalingas? Matau tik viena blogybe - S.Tomas neiskomunikavo savo veiksmu esmes - jis neatnes tarptautinio teismo patvirtinto sprendimo, kuriuo pensininkui Lebionakai butu priteista didesne pensija. Jis siekia gauti ES lygio teismo pripazinimo, kad Lietuva, mokedama mazas pensijas, neuztikrina savo pensininku teises i oria senatve. Toks pripazinimas leistu reikalauti is Lietuvos spresti pensininku teisiu pazeidima ir tuo paciu didinti mokamas pensijas.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+11 # Daiva Guobiene 2019-04-06 18:11
Jei pensininkas Lebionka ne to tikejosi, jis gali reikalauti sugrazinti jo 50 Eur. Ir neverta piktdziugauti, kad S.Tomo atzvilgiu yra pradetas ikiteisminis tyrimas - jis be perspektyvos, nebent... Nebent sistema pasinaudos galimybe pasalinti asmeni, kuris konfrontuoja su valstybes nustatyta finansine politika. Tokiu atveju, pensininke Lebionka, jusu pasitarnavimas sistemai yra neabejotinas, bet nepagirtinas... Jums visai neturetu rupeti, kam panaudos surinktus pinigus S.Tomas. Kai turguje mokate uz morkas, nereikalaujate garantiju, jog jusu sumoketi pinigai bus skirti kitu morku uzpirkimui? Todel S.Tomas gali daryti su gautas pinigais, ka nori - dalintis su ekspertais.eu, aukoti, dovanoti, uz juos pirkti jachta... Nors ne - ju uztektu gal tik kokiam motorlaiviui. Zodziu, nesvarbu, kur nukeliaus pinigai, svarbu, kad uz juos butu atlikta tai, kas pades pareikalauti is Lietuvos pensiju padidinimo.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+12 # jeronimas 2019-04-06 19:36
Man sunku suprasti tokia lebionku ir i ji panasiu sinjoru politika.Juos sumokate savo noru tuos varganus 50 euru.Ir po to metat per visuomenes primones kaltinimus,dedat i suns dienas Stanislova Toma,kad jis surinko tuos pinigus.???Kokiais tikslais tokie lebionkos taip elgesi???? jeigu parduotuveje nusipirkote desros gabala,parsinesete ji i namus,o ten apsigalvojot pasiklause daktaro,jog desra nesveika maitintis,tai klausimas ar nunesta varionka i parduotuvegrazinimui,ar ja priims??? O cia jus ,jeigu jums atrodo,kad jus apvoge,tai atsiimkit tuos 50 savo euru is Stanislovo?? Gal praset,o sis ju negrazino???Bet as matau cia visai kita dalyka.Cia ne tie 50 euru esminiai,bet cia sukurpta politika,kaip eilini karta apsmeizti Stanislova Toma.Kiek jau tokiu bandymu buta??? Pirma ,kad jis be diplomo,kanusipirko diplomus,kad jis isvytas is europos advokatu,kad jis nerase i JT Komiteta del Garliavos mergaites,kad jis negyne savo laiku Pakso ir t.t.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+13 # jeronimas 2019-04-06 19:43
......deja,visus smeiziku pramanymus Stanislovas paneige dokumentiniais irodymais ir viesai,kur gali visi pamatyti iki siolei.O kad cia organizuojama kova pries Stanislova is pasalu,nieksiskai,pasinaudojant netgi pensininkais -aborigenais,arba silpnesnio supratimo pilieciais,tai jau darosi visikai akivaizdu ir netik nejuokinga,bet slykstu.ir lebionka ir jo ratelio asai ,jus greiciau kreipkites i Stanislova Toma,atsiimkit tuos savo 50 euru ir nebetersit zmogaus uz tai,kad jis jums stengesi praskaidrinti gyvenima ir isreikalauti is valdzios nieksu bent siek tiek geresni jusu gyvenima pries iseinant i analipy.Nejau jus nejauciat ir nesuprantat iki siolei,kad jumis tik pasinaudoje kaip kaliosais,kurie reikalingi gudruciams tik per shudyna (pagal dedules-profesoriaus shudo traktata)paciu sukurta Lietuvoj,perbristi???
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+2 # neantanas 2019-04-07 10:09
Čia kaip su daktarais. Duodi avansą prieš operaciją, o tave ima ir... papjauną. Dar ir į atskirus fragmentus tinkančius donorinei komercijai išnarsto. Pritariu jeronimui.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+5 # Pensininkas 2019-04-07 16:16
"Mes paskaičiavome, kad vidutinė pensija turi būti 600 eurų, o minimali alga turi sudaryti 60 proc. pensijos, ją irgi galima paskaičiuoti."Meluojate ir neraustate.Prof. St. Tomas niekada taip nekalbėjo.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+6 # Tai KERŠTAS 2019-04-07 16:57
už GARLIAVOS MERGAITĘ.
LIEBIOTKĖ tik ĮRANKIS.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+6 # Albina Adomonienė 2019-04-07 17:30
Persiunčiu labai gerą hmm komentarą: "jau seniai nebesuprantu laisvolaikrascio, rodos visada si ju spauda siekia zmonems geroves tikrosios Tiesos , bet kad dabar jau tokia serija ant prof Stanislovo Tomo purvai drapsto,... kazkas nesuvokiama. Naa, jei ir kazkam blogo yra Stanislovas Tomas padares per klaida ar tycia, juk viskas suprantama, galima issiaiskinti. Bet, juk dabar kalba visai kita vyksta.. prof. S.T is nedaugelio profesonalu yra galintis atstovauti Lietuvos teise uzsienio vandenyse, ir tai yra Tiesa. Nera dar iki siol tokio stipraus ir ryztingo zmogaus kuris galetu uzsienyje pasirokuoti su kitomis valstybemis kaip lygus su lygiu. Cia ne tik profesonalumo reikia, reikia ir ziniu ir kalbas moketi... nenusisneketi.. ir kazko pasiekti... Gaila, kad kazkas kazkokia nesveika pagieza jaucia ir bando nesveikai trugdyti prof. St. Tomono norams atstovauti Lietuva. Is tikruju, neturi Lietuva siuo metu kuo butu galima pakeisti. Reiktu S.T padeti o ne pagalius i ratus kisti."
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-5 # ome 2019-04-07 17:51
Štai ir advokatė parodė savo kvailumą, reiktu pagaliau atskirt nuoširdžią veiklą nuo falšyvos diversijos (sąmoningos ar ne, neesmė)vedančios prie fiasko, o ne siekiamo rezultato, spec tarnybos ją naudoja perimant norimų procesų kontrolę, ką jau kalbėt apie visas jautrias sferas kurių apsiėmė mamuto triusikų ir dinozaurų sriubos gamintojas, vunderkindas, Kaco draugas. Rezultato siekiamybė dar ne pats rezultatas, o jis prižadėjęs tiek kalnų nuverst, kad oohoho, neužtektu vietos užpildymui, žodžiu nesusiviliokit skanios morkytės iliuzija, nebūkite tuo ją besivaikančiu asilu. Aišku kai kam apie grėblio pavojų daeina tik tada kai ant jo užlipus, ir nieko čia nepadarysi.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-4 # ome 2019-04-07 20:39
Žodžiu Wishfull thinking aukos.
Tikėjimas iš troškimo
"Tikėjimas iš troškimo arba Tikėjimas iš didelio noro, plačiau žinomas anglišku Wishful thinking terminu – kažkokio teiginio laikymas teisingu vien todėl, kad norėtųsi, jog jis būtų teisingas. Toks tikėjimas ignoruoja racionalumą ir teiginio įrodymus ar jų nebuvimą. "
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+6 # Albina Adomonienė 2019-04-08 06:03
“Tikėjimas iš troškimo." Jo...čia tai pavarei: Be tikėjimo žmogus su savo "racionalumu" dažniausiai atsiduria aklavietėje. Pirmiausia kas veda į pergalę yra TIKĖJIMAS! Tikėjimas, kad pavyks, kad pasieksi tikslą, o pirmiausia TIKĖJIMAS - PASITIKĖJIMAS ŽMOGUMI! Ir tik paskutinis mulkis nė piršto nepajudinęs gali teigti, kad nieko čia nebus, neverta nė stengtis! Toks MULKIS paprastai nė pats ko siekia, nei kitiems leidžia ty trukdo, nes… NETIKI sėkme.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-3 # Suklaidintiems 2019-04-09 08:42
Keista, kad D.Guobienė, dirbusi prokurore ir advokate, nežino, kad atstovauti teismuose pagal Lietuvos įstatymus turi tik advokato vardą teisėtai įgijęs asmuo.Jis privalo sudaryti atstovavimo sutartį ir išrašyti pinigų gavimo kvitą.O sutartyje nurodyta paslauga turi būti įvykdoma bent teoriškai.
Nei vienos iš šių sąlygų neatitinkantis asmuo -užsiimantis profesine veikla, kuria reikalinga licencija , atsako pagal BK 202 str.1 d.baudžiamojo atsakomybė pagal BK 202 straipsnio 1 dalį atsiranda esant tokioms sąlygoms: 1) kaltininkas neturi licencijos (leidimo) veiklai, kuriai ji (jis) reikalinga ar ėmėsi šiame straipsnyje numatytos veiklos kitokiu neteisėtu būdu.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+5 # Daiva Guobiene 2019-04-09 11:33
Tikrai? ;-) Nesu advokate, nesu advokato padėjėja, licencijos neturiu, nesurašau atstovavimo sutarties, tačiau atstovauju klientus ikiteisminio tyrimo metu, teismuose ir kt. valstybinėse institucijose. Gaunu honorarą ir moku mokesčius.
Formaliai atitinku BK 202 straipsnio 1 dalyje nurodyta nusikalstamos veikos subjektą? Tai kaip čia gaunasi, kad teisėsauga, akylai stebinti mano darbą, neįžvelgia nieko neteisėto?
Gal nereikia cituoti kodekso, stengtis atrodyti visažiniu/vizažine, jei tiek ir temokama - paskaityti BK straipsnius? ;-)
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # Nikas 2019-04-09 14:37
teisininko išsilavinimą privalo turėti !
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-4 # Apgautiems 2019-04-09 08:47
Visi pensininkai, pervedę pinigus S.Tomui už neva žadamą bylą, turite teisę , tiesiog privalote parašyti skundą policijos komisariatui , tiriančiam S.Tomo baudžiamąją bylą dėl sukčiavimo bylą.Būsite pripažinti nukentėjusiais .Jo gautos pajamos ženkliai viršija ATPK 173 straipsnyje nurodytą 500 MGL dydžio sumą ir rodo jos stambų mastą, būtiną baudžiamajai atsakomybei kilti.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # bronia 2019-04-09 12:07
pritariu Daivai ,uz 50eu neuzsisakysi ir geros plastakes,o jei moki advokatui uz bendra reikala -reikia tai iforminti,taciau esme gal net ne tame-tiesiog vyksta konkurencija,,,tarp ,kovotoju.uz gera atlygi
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # Nikas to Apgautiems 2019-04-09 14:34
dunduke, tokiu atveju bet kas, sumokėjęs advokatui už paslaugas, gali/turi parašyti pareiškimus ikiteisminio tyrimo institucijoms ! Gydykis !
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # Švarkelis 2019-04-09 21:01
Runkelistane viskas įmanoma - dar greitai rinkimai, avinai vėl išrinks sau kokį lohą ;-)
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti