Įžeisti teisėjai persekioja savo skriaudiką

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

Alvydas VEBERIS

 

NEPAKALTINAMIEJI

 

Panevėžio apygardos teisme nagrinėjama politinio susidorojimo baudžiamoji byla dėl nuteistojo Lietuvos žmogaus teisių stebėtojų sąjungos pirmininko Donato Šulco ir Šiaulių prokuratūros skundų pagal BK 232 str. ir 290 str. Byla teismuose tęsiasi nuo 2016 kovo mėn.   

Panevėžio apygardos teismo kolegija susidedanti iš pranešėjo Valdo Meidaus, teisėjų Jolantos Raščiuvienės, Valdo Ciesiūno, dalyvaujant teismo sekretorei Neringai Aukštikalnienei, prokurorei Justinai Vingilytei, gynėjams Vytautui Kupcikevičiui, Arnoldui Šukaičiui, Arvydui Peneliui, visuomeninių organizacijų žmogaus teisių gynėjams bei žiniasklaidos atstovams išklausė pranešėjo V.Meidaus pristatytą trumpą jau trečius metus teismuose tempiamą bylos esmę, Šiaulių apylinkės prokuratūros apeliacinio skundo motyvus, bei nuteistojo D.Šulco proceso metu pareikštus pageidavimus dėl advokato atsisakymo, kreipimosi į Konstitucinį Teismą bei kt. Kiek buvo galima suprasti iš pranešėjo V. Meidaus pranešimo teksto, tai D. Šulcas nuteistas už tai, kad visuomeninės organizacijos vardu rašydamas skundus aukštesnėms teisminėms institucijoms apie teisėjų padarytus nusikaltimus, „labai įžeidė“ nukentėjusiuosius.Šiaulių apygardos teismo pirmininką Vytautą Kursevičių, teisėją Birutę Simonaitienę bei kitus valdžios pareigūnus.

 

nuotr. teismo salėje

nuotr. prokurorė Justina Vingilytė ruošiasi apginti savo kolegas

Smulkiau apie posėdžio eigą ir įsižeidusių nepakaltinamųjų teisėjų  Vytauto Kursevičius, Birutės Simunaitienės, Šiaulių SODROS vadovo Leono Jazdausko, Šiaulių VMĮ skyriaus atstovės Tatjanos Bartoš pareikštus kaltinimus įžeidimu D.Šulco ir kt. kaltinamųjų atžvilgiu, informuosime artimiausiu metu. ,,Ponai nukentėję nepakaltinamieji “ teismo posėdžiuose nedalyvauja. Jų interesus gina  išteisintosios Liepos Plungienės  gynėjas advokatas A.Šukaitis (už kyšius atleistas iš teisėjo pareigų. Nuteistas, bet savi kolegos galiausiai išteisino) bei išteisinto Romualdo Plungės  gynėjas Arvydas Penelis.  Pagal protingumo kriterijus ,,nepakaltinamieji“ teisėjai ir visi kt. tautos išlaikytiniai turėtų būti izoliuoti nuo visuomenės ir gydomi Rokiškio psichiatrinėje ligoninėje. Labai retas atvejis, bet daugelis galimai korumpuotų teisininkų paskutinėmis dienomis su antrankiais parodyti visuomenei vedami į Lukiškio kalėjimą. Piliečiai apsidžiaugė, kad vis tik lazda turi du galus. Teisėsauga gal jau priėjo liepto galą?  LR piliečiai  teismų darbu ir visa korumpuota teisėsauga  nusivilusi visais Nepriklausomybės metais. Tik jie patys su Prezidente ir sisteminės žiniasklaidos ,,skalikais“, liaupsina ir mulkina liaudį, kad jais pasitikima.

Apie teisėsaugos paskutinių dienų įvykius P.Gylys rašo:,,Masinis teisėjų suėmimas virsta masiniu jų paleidimu. Prokurorai teisėjus suima, o patys teisėjai savus kolegas paleidžia. Argi jums neatrodo, kad teisėjų apsišvarinimas virsta įtariamųjų teisėjų mundurų plovimu? Tiesiog klausiu. Paklausti Lietuvoje dar galima. Atsakyti į klausimą turėtų Prezidentė, teisėsaugos galvos, partijų lyderiai, prezidentiniai kandidatai, politologai, žurnalistai ir t.t. Kol kas matau tik tris logiškus paaiškinimus tam, kas vyksta.

 Pirma, teisėjai gelbsti savus. Antra, prokurorai teisėjams tiesiog sukūrė, sukurpė bylas. Trečia, šeimininkai pamatė, kad rimtas įtariamų teisėjų bylų nagrinėjimas kelia grėsmę jų dominavimui.
 Tiesa, vienas dalykas jau dabar aiškus - šis farso elementų turintis veiksmas dar labiau sumenkina visuomenės pasitikėjimą teisine ir politine šalies sistema.“

Panevėžio apygardos teismas, aukščiau paminėtų įsižeidusių pareigūnų,  bylos nagrinėjimą tęs šių metų balandžio 17 d.

 

 

 

Peržiūros: 925

Komentarai   

+15 # Kryževičius 2019-03-05 10:42
Esame laisvi, nepriklausomo ir nepakaltinami, laisvę davė Grybauskaitė ir kiti Lietuvos Prezidentai išrinti runkleių ir avinų.
Kaip dar kitaip gali būti "teisinėje" teritorijoje? :-|
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+10 # jeronimas 2019-03-05 15:17
Jeigu po grybauskinius teismus tasomi visuomeniniu instituciju vadovai ginantys visuomeninem priemonem nukentejusius,tai pabandykim isivaizduoti,kaip ir okiais budais susidorojama su eiliniais pilieciais,kurie neturi tukstanciu iteikti teiseju kasininkams,kurie neturi atliekamu jevru net apmoketi padoriam advokatui??? Eiliniams pilieciams( pagal dedule-Landsbergi runkeliams ir shunaujai) apsiginti nera jokiu shansu.Tiesa yra gal kiek garbingesnis LAT ,bet iki jo pirma reiia zemes zmogeliui dasigauti.Todel va tokiose bylose,teismo proceso metu ,turetu but keliamas klausimas visu pirma,del eiliniu pilieciu nesaziningai apkaltintu gynybos galimybiu,o jau paskiau ir Donato Sulco.Donatas Sulcas tikrai doras ir saziningas zmogus,kuris ir muses nenusriaustu.Bet va,kai matai tokiuos kaltinimus,tai tiesiog norisi tu teisme "nuskriaustuju" palausti,nejau jus save laikot zemiau museles lygio???
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # ar 2019-03-05 19:18
gynejus reikika ginti?parode sausio 13-os ir vasario 16-os minejimu kryptis
traukites is kelio nes komunistai eina
kol buvo tylusa disidentizmas Andriukaicio-perduodant Brazauskui socdemus,Tankeviciaus spausdinant kBK,buvo pakenciama,bet kai atsirado nepatenkinima sakanciu viesai daukantinej ,bau siur negalima...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+6 # internavas 2019-03-06 12:51
dabar gera proga trisejama ir stt parodyti,kad ir valdzioje yra panasiu i juos ,kurie vagia panasiai,kaip ir teisejai is tautos,valstybes ir evrejsojuz
gi ne koks ukininkelis vagis ar kolukietis,o gi pirmininks
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti