Kasdien vyksta vaikų medžioklė

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.21 (7 Votes)

Ruta Visocnik

"NEGALI BŪTI!" - jau pripratau prie tokios pašnekovų reakcijos, kuomet papasakoju vieną kitą vaizdelį iš vaiko teisių apsaugos sistemos "gyvenimo". Štai kad ir tokį. 

2019-02-22 d. Vilnius, Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos teritorinis skyrius. Vyksta pasitarimas - ką daryti? Mirė vieno berniuko mama, o jo tėvas gyvena atskirai (prieš kelis metus išsiskyrė ir sukūrė naują šeimą). Tiek pagal teisę, tiek pagal papročius ir moralę, vaiką toliau turėtų auginti tėvas. Tačiau VTAS užduotis - vaiko neatiduoti tėvui. Pildoma grėsmės lygio lentelė (nors iš vyriausybinių tribūnų buvo žadėta, kad lentelių bus atsisakyta). 

Kad ir kaip vaiko teisių gynėjai suka galvą - prie antrojo grėsmės lygio nepritempia. Klausinėja berniuko tėvo: ar padedate vaikui išsivalyti dantis ryte ir vakare? Tėvas atsako, kad vaikas iki šiol gyveno su mama ir dėl to jis objektyviai negalėjęs kasdien dalyvauti dantų valymo procedūroje. Bingo! Dedamas pliusiukas grėsmių lentelėje. Bet tų privalomų penkių pliusiukų niekaip nesurenka. Tuomet vaiko tėvo akivaizdoje tarnybos darbuotojos išsitraukia grėsmių lentelės pildymo instrukciją ir, garsiai skaitydamos, ieško ką čia pritaikius nagrinėjamam atvejui. 

Taigi, grėsmė nustatoma ne įvertinus realią vaiko aplinkoje susiklosčiusią situaciją, o tik pirštu vedžiojant per instrukcijoje pateiktą "meniu". 

Pagaliau surenka 5 pliusiukus ir konstatuoja, kad yra antrasis grėsmės lygis, o tai reiškia, kad bus kreipiamasi į teismą dėl vaiko paėmimo iš tėvo. Tėvui neduoda perskaityti grėsmės lentelės, nes neva jis tokios teisės neturi. 

Sakote, XXI a. demokratinėje Lietivoje to negali būti? Gali! Ir tokie dalykai vyksta kasdien! 

O pastarasis epizodas Vilniaus VTAS buvo įrašytas mobiliuoju telefonu, garso įrašo turinys užfiksuotas antstolio protokole, perkeltas į USB jungtį ir kartu su protokolu padėtas banko saugykloje - ateičiai, kai pribręsime rimtesniam visos šios sistemos žalingumo įvertinimui.

PAPILDYMAS: mano žiniomis, berniuko teta pasiekė, kad jai būtų suteiktos laikinosios globos teisės.

Peržiūros: 2293

Komentarai   

+27 # tyruyuy 2019-03-01 13:37
maladec, ateityje bus teisiami sie grobikai.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+25 # jeronimas 2019-03-01 14:04
Garbingo ir sazines nepraradusio teisininko pareiga,va elgtis tik taip ,su tais kurie vykdo prekyba Lietuvos vaikais uzsienio pirkliu naudai.Pagarba advokatei Rutai ,kad fiksuoja va tokiuos nusikalstamus veiksmus tarnybu ,kurios save pavadinusios VTAS.Ateis laikas ir ,neabejoju ,visi vaiku pardavejai ,vaiku luosintojai bus teisiami.Juk cia nusikaltimas zmoniskumui???
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+13 # Elegijus Laimikis 2019-03-01 14:47
Aš leidau teismui pardavinėti butus su Antstolės Ramunės Mikliušienės su vaikais, nors tai draudžiaman, bet man giliiai px, nes gavau otkatus nemažus. :o Esu panašus į glindą su akiniais jei ką :-*
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+20 # Atas 2019-03-01 16:25
Reiškia, vaikų atiminėjimo reikaluose lietuviškas banditizmas tebeklesti toliau
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+14 # savišvietai 2019-03-01 17:49
puikus straipsnis apie vaikų atiminėjimą ir šeimų likvidavimą-
tai kuo tikriausias iš anksto suplanuotas tautos GENOCIDAS:

sarmatas.lt/11/arvydas-daunys-ar-lietuva-po-tokio-smugio-i-seima-sugebes-atsikelti/
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+15 # Trūksta EKSPORTUI 2019-03-01 19:43
vaikų.Sukasi kaip išmano.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # video: 2019-03-06 20:00
Kaip Lietuva saugo ir atiminėja mūsų vaikus. 2019 01 21 Zigmas Vaišvila
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti