Daiva Guobienė : „Dalia Grybauskaitė prarado prokuratūros kontrolę tik todėl ir suimti 9 korupcija įtariamų teisėjų“

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.95 (10 Votes)

Daiva Guobienė : „Dalia Grybauskaitė prarado prokuratūros kontrolę – tik  todėl  ir suimti  9 korupcija įtariamų teisėjų“

Aurimas Drižius

Tai, kad generalinė prokuratūra išdrįso suimti devynis aukščiausiojo rango teisėjų,  kurie bujojo neliečiami visus dešimt Dalios Grybauskaitės  valdymo metų, reiškia tik viena – ši teisėsaugos institucija išsprūdo iš prezidentės rankų.

Taip mano teisininkė Daiva Guobienė. Ji mano, kad visa ši teisėsaugos operacija  nebūtų įmanoma, jeigu generalinė prokuratūra aklai vykdytų prezidentės valią. Juk D.Grybauskaitė, neseniai atsiėmusi medalį „UŽ nuopelnus teismų sistemai“, negalėtų savo kadencijos pabaigoje leisti net suabejoti, kad visa jos globojama ir nuolat „skaidrinam“ teismų sistema yra visiškai supuvusi ir korumpuota.

 

„Prisiminkime, ką dar 2016 m. kalbėjo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Vitalijus Gailius, - sakė D.Guobienė, - jis jau tada sakė, kad jam nesuprantama, kodėl Aukščiausias teismas vienus skundus priima, o kitus atmeta be jokių paaiškinimų.  Todėl ir sakau – Aukščiausias teismas yra didžiausias skaudulys teisėsaugos sistemoje, kadangi jis sprendžia klausimą dėl Kasacinio skundo priėmimo ar nepriėmimo. Kai matai, kad vieną skundą, parašytą teisės studento, Aukščiausias teismas priima, o kito, kuris surašytas kompetentingai, argumentuotai ir su problematika, formuojančia teismų praktika, tačiau jo nepriima be jokių paaiškinimų. Apie tai mes Seime nuolat kalbėjome, kad daroma kažkokia nesąmonė. Jau tada sklandė kalbos, kad Aukščiausias teismas yra nustatęs tarifus net ne už bylos išnagrinėjimą, o už skundo priėmimą. Ir Aukščiausiojo teismo pirmininkas Norkus dabar apsimeta, kad jis nieko negirdėjo ir nematė apie šią problematiką. Juk tai visiškai aišku – Aukščiausiojo teismo teisė pačiam spręsti, priimti ar nepriimti skundus nagrinėjimui yra Klondaikas, perykla korupcijai jau pirminėje stadijoje“.

D.Guobinė mano, kad visa ši generalinės prokuratūros operacija suimant korupcija įtariamus teisėjus padaryta labai tvarkingai. „Žinoma, iš karto kyla klausimas, kam šioje vietoje reikia prisegti medalį už šią kovą prieš korupciją – ar Daliai Grybauskaitei, ar „valstiečiams“, - klausė ji, - taip, prezidentė panaikino minėtų sulaikytų teisėjų teisinę neliečiamybę, tačiau kitaip būti ir negalėjo. Juk jeigu ji nebūtų panaikinusi jų neliečiamybės, tai informacija apie teisėjų korupcija būtų nutekėjusi ir tada „valstiečiai“ Seime keltų prezidentės atsakomybės klausimą. Todėl manau, kad „valstiečiai“ padarė viską, ką reikėjo – palaukė, kol baigsis rudens Seimo sesija, ir tada klausimą dėl teisėjų neliečiamybės panaikinimo pateikė D.Grybayskaitei. O prezidentė buvo pastatyta į tokią poziciją, kad ji negalėjo neatimti tos teisėjų neliečiamybės.  Juk ji galėjo atsisakyti panaikinti įtariamų korupcija teisėjų neliečiamybę, tačiau tada šis klausimas iškiltų Seime, ir kaip prezidentė atrodytų tokiame kontekste?“.

 

D.Guobienė nesureikšmina to fakto, kad tiek STT šefas, tiek ir gen. Prokuroras Pašilis visaip pabrėžia, kad jie netiria D.Grybauskaitės paskirtų teisėjų, o įtaria tik senus vilkus. „O koks skirtumas, kas juos paskyrė, - sakė ji, - faktas tas, kad jie klestėto užsiimdami tokia veikla per abi Dalios Grybauskaitės kadencijas. Man tik dabar kyla kitas klausimas – kas bus su tais teisėjais, kurie sankcionavo visus šiuos teisėjų pasiklausymus ir sulaikymus? Atkreipk dėmesį, kad vakar per teismo pirmininkų Norkaus, Valantino ir Braždienės spaudos konferenciją atrodė, kad jie buvo šoke.  Jie visi trys sėdėjo pajuodę, nes jie suprato, kad generalinė prokuratūra, suimdama jų kolegas, ir teismų pirmininkų neinformuodama apie šią operaciją, savo veiksmais parodė, kad jais nepasitiki.  Nes nei Valantinas, nei Norkus nebuvo informuoti, kas rengiamasi daryti šiuos teismuose., ir jie abu iš karto suprato prokuratūros požiūrį į juos“.

Ar tai reiškia, kad tiek Norkaus, tiek Valantino karjera jau pasibaigusi? „Tie teisėjai, kurie sankcionavo savo kolegų pasiklausymą, lieka be apsaugos, nes jie ta padarė ir informacijos nenutekino, - sakė D.Guobienė,  - tačiau dabar jie dabar lieka be apsaugos prieš savo viršininkus (tą patį Valantiną ir Norkų – aut. Pastaba), kurie tikrai žiūrės į juos nelabai maloniai. Aš žinau tą teismų virtuvę. Nesvarbu, kad aukščiausio rango teisėjų pasiklausymą galėjo sankcionuoti kokio nors Jurbarko ar Tauragės apdylinės teismo teisėjas – taip spec. tarnybos daro, nes tada lengviau susekti, jeigu informacija nuteka.  Jeigu tokia byla pardavinėjimo tvarka labai ilgą laiką gyvavo tiek Apeliaciniame, tiek ir Aukščiausiame teisme, tai iš karto iškyla tų teismų pirmininkų atsakomybės klausimas. Koks tu teismo vadovas, jeigu po tavo sparnu tiek metų klestėjo savivalė ir korupcija?  Todėl aš manau, kad antras dėsningas žingsnis – tai minėtų teismų pirmininkai po šito skandalo turėtų trauktis. Nekalbu apie L.Braždienė, kuri tik visai neseniai tapo Vilniaus apygardos teismo pirmininke, ar  Kurcevičių, kuris tik ką tapo Vilniaus miesto apylinkės teismo pirmininku. Tačiau tie banginiai, sėdėję aukštose pareigose, kaip Valantinas ar Norkus, jų atsakomybė turi būti didžiausia. Ir dar vienas dalykas – jeigu šių žmonių nenuims iš jų postų, tai minėtos teisėjų korupcijos bylos nebus normaliai išnagrinėtos.  Jie pirmiausiai gelbės savo uodegas,  nes reikės gelbėti savo įklimpusius kolegas“.

Paklausta, ar minėta teismų švarinimo operacija yra R.Karbauskio – S.Skvernelio nuopelnas, D.Guobienė atsakė, kad „vienareikšmiškai“.  „valymai vyksta visuose sferose, ir netiesa, kad valymų nevyksta teisėsaugoje, - sakė ji, -  kada S.Skvernelis pasakė, kad kels prokurorams algas? Jau tada buvo akivaizdu, kad rengiamasi tam tikriems žingsniams, ir kad to reikia tam, kad sutvarkyti teisėsaugą.  Jie puikiai „ištraukė“ iš po D.Grybauskaitės vieną jėgos struktūrą  - prokuratūrą, kuri galės garantuoti, kad sistema toliau valytųsi.  Po visų šių algų pakėlimo visa tai ir vyko.  Jie ta teisėsaugos reforma darė jau seniai, tačiau ji tik dabar ėmėsi veiksmų ir iššovė.

 

Peržiūros: 5315

Komentarai   

+152 # taip 2019-02-21 14:53
reikia atnaujinti ir Garliavos pedofilijos byla, pasipildytu dar sarasas garsiais teisejais ir advokatais. isaiskinti kaip sveiki vyrai skendo balutese, kas pasiunte tiek iki dantu apginkluotu policininku, isaiskintu kas apmokejo garsiajai mamytei uz toki brangu advokata, kas ji pasamde...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+52 # PETRAS 2019-02-23 12:33
PAŽIŪRĖKIT Į TUOS FRUKTUS NUOTRAUKOJE, - ŽANDAI RAUDONI, SĖDI KAIP KATINAS PRIŠIKĘS Į GRIETINĘ... ;-)
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+14 # juozas 2019-02-24 13:40
to niekada nebus nes mentas skvernelis daro ejima zirgu parduoda savo virsininkus,kad pakeltu savo reitingus ir taptu tuo ko nori,nebukit naivus galvodamas,kad skvernas ims ir ant saves pasirasis juk jo siusti "angelai"atsidure garliavoj
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+78 # ome 2019-02-21 15:03
Tos kontrolės amžinai ir neišlaikysi, nors, kad yra bandoma matome pagal "savižudybių" ir "užspringimų" kiekį, tarp mūsų vaikšto tie kuriems negalioja jokie įstatymai ir jokia kontrolė, aptiktas blogįs anksčiau ar vėliau neutralizuojamas. Nesvarbu po kokiomis širmomis jis besislėptu, ar KGB, ar Bažnyčia, ar Teismai ir t.t. Dabar reiktu savęs gerai paklaust, kaip iki to daėjome, kas leido taip išvešėti korupcijai ir kodėl teisėsauga buvo bejėgė anksčiau, mysliju tai buvo bolševikinio ateizmo pasekmė. "Jei Dievo nėra, tai viskas galima", ar ne? Aišku dar anksti džiaugtis, kol kas visa tai tik viešos emocijos, niekas nepasodintas. Teisingumas dar neiškovotas, nors tam tikras ženklas jau pasiųstas, kuris gal virsti apsivalymo valstybėje lavina.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+41 # J.Radovičius 2019-02-23 22:07
Tik nepamirškit, kad tai Pašilis siuntė į JAV paklausimą išduoti Venckienę.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+14 # Edga 2019-03-01 12:58
Žinau kruvas ateistu, kuriu moralinis kompasas nėra sugedės. Ateizmas čia niekuo dėtas.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+62 # jeronimas 2019-02-21 15:23
Daug abejoniu,bet norisi tiketi,kad paskutinem dienom Lietuvoje,teisineje sistemoje ,ivyko korupcijos naikinimo pradzia.man tik neramu del garbingu prokuroru,kurie nebeapsikente puvancios korupcijos sistemoje dvoko,emesi kardinaliu priemoniu.Juk tie sulaikytieji "teisingumo ponai" dirbo isvien su ziauriausiais nusikalteliais ir net zudikais.Dabar ir tie teiseju pasiuntinukai liko be stogu.O kas gali uztikrinti,kad sie nesiims kersto priemoniu pries prokurorus?? Juk prokurorai visi ivardijami,vaiksto be kaukiu??Gal valstybe turetu pasirupinti bent jau svarbiausiu prokuroru apsauga Lietuvoje???
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+68 # dr. Jonas Ramanauska 2019-02-21 18:34
Susidūrę su tokia BANDITIŠKA teisingumo naikinimo sistema LR piliečiai bėga iš Lietuvos.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+74 # KGB prostitutė 2019-02-21 18:36
O pagrindinė nusikaltėlė laisvėje - čia tik kipišas MASKI ŠOU, kad runkelius užliuliuoti, pamatysite, juk negali būti, kad prokurorai šitiek metų "nematė" ėmė ir PAMATĖ :o
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+19 # juozas 2019-03-03 14:23
na va teisus buvai,praejo keletasdienu ir arestuotieji paleidzaimi,tikras masky sou
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+49 # vladas lukosevicius 2019-02-21 21:47
NEBŪKITE AVINAIS , JUS MULKINA KGB PROSTITUTĖ GRYBAUSKAITĖ BANDYDAMA PAKIŠTI NEPARANKIUS TEISĖJUS , KAD PAČIAI IŠSISUKTI NUO BAUDIAMOSIOS ATSAKOMYBĖS …….
Vaikpisių bendrininkė , KGB prostitutė Grybauskaitė kartu su VALANTINU , VALIU ir Vilniaus m. apylinkės teismu , kuriam vadovavo L. Braždienė dangstė labai sunkius nusikaltimus ,,, užsakytas žmogžudystes , narkotikų platinimą ir nusikaltimus
prieš vaikus , smurtą , alkoholizmą , narkomaniją , vaikų prostituciją , prekybą vaikais , itraukimą į nusikaltimus , vagystes iš parduotuvių, kontrobandinių cigarečių platinimą vaikų globos namuose ....
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+11 # J.Radovičius 2019-02-23 22:16
Vladai, kažką žinai apie Skvernelio darbus. Dabar tai svarbiausia, nes jį temps į prezidentus. Savo el. pašto niekur nenurodai, nė telefono, savo feisbuko puslapyje seniai nesilankai. Gal parašytum man apie jį, arba kur ieškoti. Mano el. adresas
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+22 # vladas lukosevicius 2019-02-24 00:35
Tai jau PUS-pedofilis S. Skvernelis į prezidentūrą raudoną kilimą tiesiasi , tada vaiko teisių kontrolieriumi paskirs vaikpisį Sadecką ...
Skvernelis raunasi į prezidentus , kad gauti neliečiamybę ir apsaugą , nes bijo keršto pagal istatymus ir be istatymų už žudikų , vaikpisių ir narkodilerių dangstymą .

ČIA YRA MAŽA DALIS AUDIO IRAŠAŲ su Skvernelio dangstytų nusikaltimų prieš vaikus irodymais ………..

drive.google.com/drive/folders/0B3ZhRAPnTRNDOERUUnpmNnh2Vzg
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+31 # moske 2019-02-21 22:42
priesrinkiminis valstieciu sachas:skverneliui pakilo reitingas ,kai grybauskaite buvo pastatyta i neiprasta pozicija....
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+47 # runkelistane 2019-02-21 23:19
Supuvusi iki paskutinio siulo Marijos zeme. 1989 m gyventoju skaicius buvo 3.8 mln, siandien kazin 1.6 mln liko... . Korupcijos pelke, uzruges prudas su sava fafluota fauna, kuri pradejo est vieni kitus. Afera ant aferos, skandalas ant skandalo, viska uztusuoja jau sakraline tapusi fraze- rusai puola. Neivykusi valstybe... Konkretus INDIPIZDECAS, kaip ir ta bezdalu gelda uz milijardus.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+45 # Blazdiene 2019-02-22 00:59
Daug metu denge korupcija ir pavaldiniu nusikaltimus Vilniaus apylinkes teisme budama sio teismo pirmininke. Kas to nezinojo???
Ar ne uz tai buvo pakelta pareiguose !?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+51 # Pilietis 2019-02-23 11:34
Daug metų Aurimas Drižius skelbė apie korumpuotą teisėjų gaują ir tai pasitvirtino. Todėl prašau gerbiama Daivą Guobienę ir kitus teisininkus organizuoti peticiją dėl Aurimo Drižiaus apdovanojimo ir apsaugos skyrimo nuo korumpuotų "teisėsaugininkų". Kitaip galime netekti principingo žmogaus.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+21 # Vasario 23-ji 2019-02-23 15:41
Su Tėvynės gynėjo diena! :-)
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+21 # galbut 2019-02-23 20:47
nuo tada kai komunistai pamirso iseiti is valdzios -reikalinga buvo daryti liustracija,o ne Vagnoriui algas jiems kelt\
kai vaisvila isejo is pareigu-ne i versla reikejo eit,o kelt zmones ,desovietizacijos -liustracijos darymui
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+9 # ... 2019-02-23 22:54
duokit Guobiens tel. Turiu info
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+20 # KOSTAS LAZUTKA 2019-02-24 14:15
KORUPCINĖ GRANDINĖ NUO APAČIOS IKI PAT VIRŠAUS.
Belieka priminti, jog dar svaigesnę karjerą prezidentės D.Grybauskaitės pagalba 2014 m.lapkričio mėn. padarė Snoro bankrotą laiminęs ir visus banko kreditorių reikalavimus nagrinėjęs bei tris metus tvirtinęs nerealiai dideles bankroto administratoriaus N.Cooper išlaidų sąmatas, kartu ir nuostolingus banko kreditoriams turto pardavimo pusvelčiui sandorius - tai Vilniaus apygardos teismo teisėjas Andžej Maciejevski. Jis pakilo iki Aukščiausiojo Teismo teisėjo posto! Be to, dar šis korumpuotas teisėjas 2017 m. gruodžio mėn. buvo patvirtintas net Pretendentų į teisėjus egzaminų komisijos nariu (?!). Korumpuotieji toliau renka korumpuotus?! Kur dar toliau?!… Taip ir norisi paklausti, o gal Lietuvoje teisingumas jau vykdomas prezidentės D.Grybauskaitės kabinete?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+21 # Kas gali paneigti? 2019-02-24 14:40
Aukščiausio teismo teisėjas Egidijus Laužikas yra geras VU teisės fak. dekano Vytauto Nekrošiaus draugelis. Toks pat brudas , kaip ir pastarasis. O Vyt.Nekrošius ir jo tėvas Ipolitas Nekrošius, buvęs ilgametis to paties fakulteto dekanas yra spec.tarnybų bendradarbiai. Tiksliau sakant, Ipolitas Nekrošius sovietų laikas bendradarbiavo su KGB ir savo bendradarbius bei studentus skundė, o sūnus Vytautas Nekrošius ir dabar birba Saugumo spec. tarnyboms. Tai gal ir E.Laužikas yra “pakabintas”? Ir tokie dar kitus teisia???
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+22 # Ignas Vėgėlė 2019-02-24 15:09
Advokatūra Jums padės išsukti papuolusius į prokurorų pinkles
Nebrangiai, tik 100-200 € valandai.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+7 # Profesorius Tomas 2019-02-24 15:16
Mano IQ yra didesnis už debilo Vėgėlės, viso net 23 cm. Todėl kreipkitės į mane. bet ne į tą debilą
Profesorius
PhP 5.5, Dr. Pr 23 cm.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+12 # aisku 2019-02-24 20:25
tikrai vegele gera kaina siulo-ryt bus brangiau-tik kodel visi nukenteje nuo valstybes zuliku turi uz savus apsiginti
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+18 # kas nezino 2019-02-24 20:27
tas neklysta,kad
nuo 1940m.valdzia nesikeite-tik iskabos ir santvarka...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+19 # pūlinys 2019-03-05 01:43
Kaip ir priklauso nusikaltėlių zonoje viskas kontroliuojama. Verchas - Nuodinga Musmirė.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti