Šokas teisėjų gaujai - aštuoni teisėjai Apeliacinio, Aukščiausiojo, Vilniaus apygardos teismų sėdi areštinėje "teisingumo pardavinėjimą"

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.86 (7 Votes)

 Tiriant korupcinį tinklą prezidentė panaikino aštuonių teisėjų imunitetą 

Prezidentė Dalia Grybauskaitė panaikino aštuonių teisėjų imunitetą dėl įtarimų korupcija. Anot Prezidentūros, prokuratūra tiria teismus ir advokatūrą apimantį korupcinį tinklą.

 Skirtingomis korupcinėmis veikomis – kyšininkavimu, prekyba poveikiu, papirkimu ir piktnaudžiavimu – įtariami trys Lietuvos apeliacinio teismo teisėjai Viktoras Kažys, Konstantinas Gurinas ir Valdimaras Bavėjanas, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas Egidijus Laužikas, Vilniaus apygardos teismo teisėjas Henrichas Jaglinskis, Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjas Arūnas Kaminskas, Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmų teisėjas Gintaras Čekanauskas, Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Robertas Rainys, pranešė Prezidentūra.

 

Teisėsauga trečiadienį pranešė, kad dėl įtarimų kyšininkavimu sulaikyti aštuoni teisėjai ir penki advokatai.

 

„Šiandien ryte sulaikyti 26 asmenys – aštuoni įvairių grandžių teisėjai (...) ir penki žinomi advokatai“, – žurnalistams sakė generalinis prokuroras Evaldas Pašilis.

 Jo teigimu, įtariamieji vykdė „prekybą teisingumu“ įvairiose bylose. Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovas Žydrūnas Bartkus sakė, kad jo vadovaujama tarnyba atlieka „didžiausią tarnybos istorijoje operaciją“, joje dalyvauja per 100 pareigūnų. Anot jo, įtariama, kad kyšiai mokėti už sprendimus tiek administracinėse, tiek civilinėse, tiek baudžiamosiose bylose. 

 STT vadovo teigimu, įtariama, kad kyšiai mokėti ir vadinamojoje Vijūnėlės dvaro byloje. Įtariama, kad sutartų kyšių suma galėjo siekti 400 tūkst. eurų. Anot prokuratūros, konkretūs kyšiai svyravo nuo vieno tūkstančio iki 100 tūkst. eurų. 

 Beje, atrodo, kad teisėjai visiškai nieko nebijodami kalbėjo apie kyšius telefonais ir savo darbo vietose. STT užfiksavo pokalbius apie kyšius labai įvairiose bylose - ir administracinėse, ir civilinėse, ir baudžiamosiose bylose. Tai – ir bylos dėl rimtų, žiaurių organizuoto nusikalstamumo grupių padarytų nusikaltimų, dėl kardomųjų priemonių skyrimo, dėl paleidimo iš įkalinimo įstaigų.

 

Pasak STT šefo Bartkaus, taip pat įdomu tai, kad buvo ir bylų, kuriose buvo korupciniu būdu sprendžiamas bylos likimas, kai byla pati yra dėl korupcijos. (…) Taip pat buvo bylų, kurios sukėlė didelį rezonansą visuomenėje, galiu paminėti Vijūnėlės dvaro bylą, kur lyg ir priimtas sprendimas, kad dvaras turi būti nugriautas, bet žinome, kad dvaras iki šiol stovi, ir nematomoje gyvenimo pusėje vyksta korupciniai susitarimai, kad sprendimas būtų pakeistas“, – sakė Ž. Bartkus.

Taip pat sulaikyti penki advokatai – Drąsutis Zagreckas, Romualdas Mikliušas, Giedrė Cimbolienė, Aivaras Surblys ir Marius Navickas.

 

 

Pagal Konstituciją, leidimą patraukti teisėjus baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jų laisvę duoda Seimas, o kai nėra Seimo sesijų – prezidentas.

 

„Teisėsaugos tyrimas atskleidė korupcinį tinklą, kurio gijos driekėsi per teismus ir advokatūrą. Kova su korupcija ir teismų skaidrinimas buvo kertinis mano abiejų prezidentavimo kadencijų prioritetas. Nors teismai gerokai atsinaujino, įsisenėjusių įpročių likučiai vis dar kenkia pasitikėjimui teisingumu. Tikiu, kad teisėsaugai ir ateityje užteks drąsos veikti savarankiškai ir atsakingai, be jokių išlygų kovoti su sunkiausiomis korupcijos formomis“, – trečiadienį žiniasklaidai išplatintame pranešime sakė D. Grybauskaitė.

 

Dėl minėtų teisėjų galbūt nusikalstamos veikos pradėti keli ikiteisminiai tyrimai dėl stambaus masto kyšininkavimo, prekybos poveikiu, papirkimo ir piktnaudžiavimo teismų sistemoje.

 

dar visai neseniai Dalia Grybauskaitė gavo apdovanojimą iš teisėjų susirikimų "Už nuopelnus"

Pertvarką įveikę teismai pelnė visuomenės pasitikėjimą

 
 
2018-10-22

Pirmadienis, spalio 22 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo visus šalies teisėjus suburiančiame Visuotiniame teisėjų susirinkime ir pasveikino susirinkimo dalyvius su teismų savarankiškumo atgavimo šimtmečiu.

Prezidentė aukštai įvertino teismų sistemoje įvykusį lūžį ir pabrėžė, kad tai – pačių teisėjų bendruomenės nuopelnas.   

„Žmonės jumis patikėjo. Niekada anksčiau nebuvo tokio visuomenės pasitikėjimo teismais, kaip dabar. Niekada Lietuvos teismai nebuvo tokie skaidrūs ir atviri. Tai - didelis pasiekimas, praeityje palikęs teismų uždarumą ir izoliaciją“, – sakė Prezidentė.  

Šalies vadovė pabrėžė, kad teismai tapo nepriklausomi nuo politikų, bet jie yra atsakingi šalies žmonėms, kurie visada buvo ir bus pagrindinis teisingumo šalyje vertintojas ir rodiklis.  

Pasak Prezidentės, teisėjams, kaip atsakingiausiai socialinei grupei su aukštai iškelta moralės kartele, teks atlaikyti tiek išorės, tiek vidaus grėsmes, nukreiptas prieš demokratiją, prieš žmogaus teises, prieš žodžio laisvę. Teismai yra paskutinė barikados, ginančios Lietuvos žmones, dalis.  

Prezidentė palinkėjo teisėjų bendruomenei visada jausti šią atsakomybę ir žmonių pasitikėjimą.

Šalies teismuose dirba 787 teisėjai, per metus išnagrinėjantys beveik 250 tūkst. bylų. Per visą dviejų kadencijų laikotarpį Prezidentė paskyrė daugiau nei 200 naujų teisėjų, 150 teisėjų paskirti į aukštesnės pakopos teismus, taip pat visiškai atnaujintas teisėjų vadovų korpusas.Spaudos tarnyba

Prezidentės spaudos tarnyba
Peržiūros: 2456

Komentarai   

+14 # Karbas 2019-02-20 12:28
nu tai ka -eis iki valstieciu?liaudininku oligarchu
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+33 # Pranas Kūris 2019-02-20 14:03
PRanas KŪRIS sakė, kad Lietuva tapusi teisine Valstybe :-? Ot melagis, čia tik nedidelė gaujos dalis. Advokatai seniai darbuojasi teisėjų kasininkais :-|
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+21 # jeronimas 2019-02-20 14:30
Pasvarstykime.Jeigu cia prokurorai veike be magnolijos nurodymo,reiktu vadinti tuomet dovanele magnolijai kadencijos pabaigos proga.jeigu tai magnolijos isakymu ivykdytas tokio masto tyrymas,tai gal reikstu ,kad magnolijai butinai reikalingas jos pakaitalas prezidenturoj is landsberginiu partgaujos,kad pridengti dvieju kadenciju nuodemes ateityje??O kad STT ir prokurorai turi kompromatu pries dauguma teiseju ir advokatu,pries magnolija ir jos bendrus,manau ne vienas neabejoja.Tik bijau ,kad cia nebutu shou priesrinkiminis,kuris baigsis dideliu pissssh...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+19 # Atas 2019-02-20 16:31
Na, duok dieve, gal gi čia bus tikra prošvaistė lietuviškame teisingume, gal gi bus pradėtas apvalymas teismuose nuo brudo
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+22 # Pilietis 2019-02-20 17:19
Jeigu Aurimas Dryžius nebūtų pranešęs, kad teisėjai nusikalstama gauja, jie ir toliau būtų naikinę valstybę. Reikalauju Aurimui Dryžiui skirti valstybės apsauga nes likę gaujos nariai gali jam keršyti.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+21 # mozepa@gmail.com 2019-02-20 20:30
Ar jums nekeista suma 400000, jei padalinsime tik is 8. gausime 50000, tai per puse maziau nei gavo masiulis, kazkokia nesamone, musu teisejai uz tiek neparsiduoda, jiems reikia daug, daug, daug, daugiauuu...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # MAMERTAS 2019-02-27 21:54
APIE KOKĮ PASITIKĖJIMĄ TEISMAIS KALBA PREZIDENTĖ? JI NET NEŽIO KOKIE BAISŪS DALYKAI DEDASI TEISMUOSE.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti