Lietuvos Vyriausybei perduota dar viena byla dėl CŽV kalėjimo, kurio nebuvo

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.00 (2 Votes)

Lietuvos Vyriausybei perduota dar viena byla dėl CŽV kalėjimo, kurio nebuvo

Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) Lietuvos Respublikos Vyriausybei perdavė Saudo Arabijos piliečio Mustafa Ahmed Adam al-Hawsawi peticiją prieš Lietuvą, kurioje pareiškėjas skundžiasi dėl kankinimų ir laisvės apribojimų, patirtų specialioje Jungtinių Amerikos Valstijų Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) suėmimo ir tardymo programoje kovoje su terorizmu.

Anot pareiškėjo, jis esą buvo perkeltas į Lietuvoje veikusį slaptą CŽV kalėjimą ir čia buvo laikomas nuo 2005 m. iki 2006 m. kovo 25 d., kai CŽV slaptasis kalėjimas tariamai buvo uždarytas dėl negalėjimo suteikti būtinąją medicininę pagalbą.

Šioje byloje EŽTT pasiūlė šalims sudaryti taikų susitarimą. Jei iki š. m. kovo 22 d. taikus susitarimas nebus pasiektas, Lietuvos Vyriausybė turės per 6 savaites pateikti atsakymus į bylos šalims suformuotus klausimus.

Pasak teisingumo ministro Elvino Jankevičiaus, artimiausiu metu Vyriausybė apsvarstys šį klausimą ir priims sprendimą.

Pareiškėjas Al-Hawsawi buvo pateikęs skundą EŽTT ir prieš Lenkiją, dėl galimo kalinimo šioje šalyje veikusiame CŽV kalėjime. Tačiau išslaptinus daugiau CŽV dokumentų, paaiškėjo, kad pareiškėjas tuo metu buvo kalinamas Afganistane. Todėl ši byla buvo išbraukta iš EŽTT bylų sąrašo.

Peržiūros: 950

Komentarai   

+9 # jeronimas 2019-02-11 15:11
Ar suspes VMI surinkti tiek mokesciu moketoju pinigu,kad uztektu padengti visus padarytus Lietuvos -Tevynes isdaviku nuostolius valstybei????
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+10 # Kaip nebuvo? 2019-02-11 16:21
Nei kalėjimo nebuvo, ne teisingumo ministro nebuvo ar ne ? :eek: Gal dar kankinimų NEBUVO ir kitose bylose? Nustatyta, kad policija užsiima kankinimais, o Lietuvos teismai "nemato" :cry: taip ir čia.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+12 # Atas 2019-02-11 20:02
Ale niekaip negali ramiai numirti šitas senas melagis - CŽV kalėjimo Lietuvoje ,,nebuvo", pedofilijos ,,nebuvo", korupcijos valstybėje ir teisėsaugoje irgi ,,nėra" , stačiai rojus ,,laisvoje" Lietuvoje, gyvenk ir.... bliauk
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti