Žmonės ėmė priešintis mafijiniams teismams

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (4 Votes)

Žmonės ėmė priešintis mafijiniams teismams

 

2019 m. sausio 18 d. spaudos konferencijoje Seime paskelbta informacija apie Kauno apygardos teisme nagrinėjamą asociacijos „Lietuvos žmogaus teisių stebėtojų sąjunga“ bankroto bylą. Šiai asociacijai vadovavo 2017 m. Bado akcijos Daukanto aikštėje Vilniuje „Už teisingumą“ vienas organizatorių ir Lietuvos visuomenės tarybos valdybos narys Donatas Šulcas (nuotr. kairėje).

Įregistruoti įstatai Lietuvos visuomenės tarybai (LVT) suteikia teisę atstovauti jos narius, ginant jų teises teismuose, teisėsaugos ir kitose valdžios institucijose. LVT valdybos pirmininkas signataras Zigmas Vaišvila ir LVT valdybos nariai ir Teisingumo grupės vadovas Kęstutis Eiva ir narys Tauras Jakelaitis kreipėsi į Kauno apygardos teismo pirmininką Nerijų Meilutį dėl administracinio šios bankroto bylos Nr.eB2-1260-343/2018 nagrinėjimo patikrinimo.

 

Kauno apygardos teismo teisėja Rūta Palubinskaitė (nuotr. viršuje)  2017-11-16 Kauno apygardos teismo nutartimi iškėlė šią bankroto bylą asociacijai „Lietuvos žmogaus teisių stebėtojų sąjunga“, bankroto administratoriumi paskyrė Darių Jasaitį. Juridinių asmenų registro (JAR) duomenys patvirtina, kad ir šiuo metu „Lietuvos žmogaus teisių stebėtojų sąjunga“ yra asociacija (buvusi visuomeninė organizacija). Tačiau be jokių pakeitimų viešame JAR registre, t.y., be šios asociacijos reorganizacijos, bankroto administratorius D. Jasaitis teismui teikia dokumentus ne asociacijos, o VšĮ „Lietuvos žmogaus teisių stebėtojų sąjunga“ vardu. Teisėja R. Palubinskaitė šioje byloje priiminėja teismo nutartis ne dėl asociacijos, kuriai šioje civilinėje byloje buvo iškelta bankroto byla, o dėl VšĮ „Lietuvos žmogaus teisių stebėtojų sąjunga“.

Kadangi asociacijos ir viešosios įstaigos statusai skiriasi, jų veiklas nustato skirtingi įstatymai (LR asociacijų įstatymas ir LR viešųjų įstaigų įstatymas), todėl teisiškai kvalifikuoti asmenys – bankroto administratorius D. Jasaitis ir ilgametę darbo patirtį turinti teisėja R. Palubinskaitė – be teisinio pagrindo negali pakeisti šios asociacijos teisinį statusą, tai nėra jų kompetencija.

LVT ir dėl kitų priežasčių (padaryti akivaizdūs procesiniai pažeidimai) turi pagrindą manyti, kad ši bankroto byla nagrinėjama neobjektyviai ir šališkai:

a) 2018-05-22 D. Jasaičio prašymu jau kitą dieną priimta 2018-05-23 Kauno apygardos teismo nutartis, kuria buvęs asociacijos (D.Jasaičio bei teismo teigimu VšĮ) „Lietuvos žmogaus teisių stebėtojų sąjungos“ vadovas D. Šulcas nubaustas bauda. Šią nutartį teisėja R. Palubinskaitė priėmė nesuteikusi D. Šulcui teisės pateikti atsiliepimą, nors teismas privalo tai padaryti.

b) 2018-07-11 D. Jasaičio prašymu jau tą pačią dieną priimta 2018-07-11 Kauno apygardos teismo nutartis, kuria buvusiam asociacijos (D. Jasaičio ir teismo teigimu, VšĮ) „Lietuvos žmogaus teisių stebėtojų sąjungos“ vadovui D. Šulcui 5 metus apribota teisė eiti viešojo ir (ar) privataus juridinio asmens vadovo pareigas ir būti kolegialaus valdymo organo nariu. Ir šią teismo nutartį priimant teisėja R. Palubinskaitė vėl gi nesuteikė D. Šulcui teisės pateikti atsiliepimą.

c) 2018-06-26 Kauno apygardos teismo nutartimi, kuria bankroto administratoriaus D. Jasaičio prašymu priėmė teisėja R. Palubinskaitė, ne asociacija „Lietuvos žmogaus teisių stebėtojų sąjunga“, kuriai buvo iškelta ši bankroto byla, bet VšĮ „Lietuvos žmogaus teisių stebėtojų sąjunga“ buvo pripažinta bankrutavusia ir likviduojama dėl bankroto.

Šiose teisėjos R. Palubinskaitės priimtose Kauno apygardos teismo nutartyse neatsižvelgta ir į tai, kad D. Šulcas nebuvo VšĮ „Lietuvos žmogaus teisių stebėtojų sąjungos“ vadovu ir negalėjo būti, nes tokia viešoji įstaiga niekada neegzistavo.

Lietuvos visuomenės taryba kreipėsi ir į Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnybą dėl šioje bankroto byloje paskirto bankroto administratoriaus Dariaus Jasaičio veiklos patikrinimo.

 

Lietuvos visuomenės tarybos Viešųjų ryšių grupė

Peržiūros: 2506

Komentarai   

+22 # nesitiki 2019-01-22 22:45
nebijokite pamineti,kad tai disidento ata disidento V.Petkaus organizacija,komunistai sio zodzio labiau bijos..ziurkes bijo sluotos,kuri sluoja,bet ne stovi kampe,kur jos pasislepti gali-viesumas ir tik viesumas
valstietukai nori priimt istatyma,kur kolukio pirmininkas gali uzdrausti demokratini judejima-guminemis kulkomis,pazymomis,kalejimais,zudymais-to net patizanai nesapnavo
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+20 # Atas 2019-01-22 23:39
Priešintis reikia tokiems teismams, bet argi įmanoma kova su vėjo malūnais?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+23 # skorpionas 2019-01-23 08:07
Tame Durinių laive nei teisėjų, nei prokurorų, nei advokatų nėra. Yra tik
teisybės pardavėjų kontorų klerkai su sutanom ir lenciūgais kaklo. Teisybės
pardavėjų pareiga-įžūlus landsgrybių mafijos interesų ginimas.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+17 # Laimutė 2019-01-23 08:03
Siūlau visiems būtinai dar kartą pažiūrėti visą konservatorių bendruomenę labai sudominusią ir stipriai papiktinusią vaizdo juostą „Хозяйка Литвы“ (Lietuvos šeimininkė).
Pagoglinkite straipsnį “Filmo apie Lietuvos šeimininkę kūrėja išvyta iš Latvijos, gavus prašymą iš Lietuvos, nes vėl rodoma „Хозяйка Литвы“, ten yra pridėta video. :lol:
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+16 # nuomone 2019-01-23 08:04
Grybauskaites nurodymai teismams visagaliai, viskas priklauso nuo jos noru, o tiesa
tik bereiksmis tarinys.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+26 # Arvydas 2019-01-23 08:06
Kol policija su prokuratūra ir teismais nesiliaus klastoję bylų, tol Lietuvoje
kalbėti apie demokratiją ir teisingumą nėra pagrindo.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+20 # reziume 2019-01-23 08:09
Visi jie prokurorai - gigantiški savo protine ir profesine impotencija, o Lietuvos
teisingumas- jų vaikas, todėl ir invalidas. :sad:
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+18 # Duona 2019-01-23 08:11
Verkia duona prokurorų valgoma
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+18 # Petras 2019-01-23 08:32
Magnolinis pelėsinis grybas turi secialūjį ČEKISTINĮ parengimą naikinti tautas, todėl tokie teisėjai, prokurorai cymantiniai-pamiškiniai ir stribai-skverneliniai.Dar stalinas, berija pasakę yra žmogus yra problema bus psichetriniu, bylų, kalėjimų galų gale kapinės.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+15 # Pilietė SS 2019-01-23 10:54
Trys viename: profesinis, politinis, moralinis dugnas.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+14 # is tikruju 2019-01-23 11:58
tyleti negalima,ka padare jie valstieciai
savo asmeninius reikalus,o policininkas gi premjeras
vadinasi,nieko gero jie nedarys,jei iki siol nedare,dabar naudos ne tik kalejimus,o ir psichiatrija pries disidentus....blogiau nei sovietmeciu,sakytu ata Petras Cidzikas,nes jis tai po ju sovietiniu eksperimentu dar isgyveno,o dabar ,kokie pavyzdziai?setoniski,juk uzmusta sazines ur garbes net savokos
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+5 # jeronimas 2019-01-24 00:07
Nuotraukoje virsuje du Lietuvos Didziavyriai.Pagarba Jums!!Kol Lietuva tures tokiu pilieciu ,jokie kryziuociai,jokios ordos Tevynes -Lietuvos nesunaikins.O kolaborantai ar kokios komunistines atliekos -visa tai laikina ir su liudna pabaiga.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # Paduok į teismą 2019-01-28 21:17
Melas ir klastotės yra sudėtinė Lietuvos teisinės sistemos dalis, ypatingai Kauno Apygardos Teisme, kur vadovauja buvęs STT agentas Nerijus Meilutis, Dalios Grybauskaitės statytinis.
Paduokite į teismą dėl teisėjų neteisėtų veiksmų pradžiai pagal LR CK 6.272 str. jei norite, susitiksite ne su teisėju, o su "teisingumo" ministerijos klapčiuku. Viskas čia taip ir turi būti Lithujųnusikaltėlių valdomoje zonoje
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # nuoga tiesa 2019-02-14 23:58
siu vyru,ko gero nieks neapgins ir nieks nesupriesins,o is tikro Stanislobvas Tomas galetu bandyti,jei galetu...ir kakur Lietuvoj rasti advokata?gal tik Ivoska,Dambrauskas dar pora
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti