Lietuvą į teismą padavusio Latvijos verslininko ofisas Rygos centre buvo susprogdintas

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (2 Votes)
 
 
Paskelbta: 2019-01-18 10:20 Autorius: ekspertai.eu

 

 
Lietuvos interesus atstovaujantis teisininkas R. Valiūnas (juodame stačiakampyje) ir ICSID posėdžių salė Paryžiuje.

 

 

 

 

Latvijos verslininkas Olegas Roščinas praėjusių metų spalio 16 d. kreipėsi į Tarptautinį investicinių ginčų arbitražą (ICSID) Vašingtone.

 

Pareiškėjas siekia iš Lietuvos atgauti apie 16 mln. eurų, kuriuos šalies teismas prieš 6 metus perdavė valstybei ir dar apie 14 mln. eurų kompensacijos už jo pinigų užlaikymą.

 

Lietuvos žiniasklaida yra skelbusi, kad pretenzijas Lietuvai verslininkas reiškia remdamasis Lietuvos ir Latvijos susitarimu dėl investicijų skatinimo ir apsaugos. Vyriausybė dar 2015-ųjų balandį įgaliojo Teisingumo ministeriją iki 2019 metų pabaigos atstovauti Lietuvai tarptautinėse institucijose, kur bus sprendžiamas šis ginčas.

 

Lietuvos ir Latvijos susitarime numatyta, kad prieš kreipiantis į arbitražą, ginčo šalys turi bandyti nesutarimus išspręsti derybomis. Tačiau teisingumo ministerijos atstovai yra informavę, kad derybos su O. Roščinu nedavė rezultatų.

 

Pasak Teisingumo ministerijos atstovo Audrio Kutrevičiaus, O. Roščinas nenori jokių derybų.

 

Tačiau ekspertai.eu šaltinių duomenimis, viskas yra atvirkščiai, latvių verslininkas pasiruošęs derėtis, tačiau derybų visiškai nenori Lietuvą atstovaujantys teisininkai – juridinio asmens statuso neturinti advokatų kontora „Ellex Valiūnas ir partneriai” (buvusi LAWIN).

 

Kadangi Rolandas Valiūnas atsisakė derėtis ir dirbtinai išprovokavo Lietuvos padavimą į teismą, artimiausiu metu Paryžiuje prasidės teisminis procesas.

 

Prognozuojama, kad Lietuva neturi daug galimybių laimėti šio proceso, tačiau kaip visada bet kokiu atveju turės sumokėti advokatui R. Valiūnui kelis milijonus eurų už atstovavimą.

 

Įdomu ir tai, kad juridinio asmens statuso neturinti R. Valiūno advokatų kontora pasirinkita atstovavimui be viešojo konkurso.

 

Pikantiška detalė – netrukus po to, kai latvių verslininkas padavė į teismą Lietuvą, jo ofisas, esantis Rygos centre, lapkričio 2 d. buvo susprogdintas.

 

Vaizdo kameros užfiksavo, kaip nežinomi asmenys nakties metu sudaužo langą ir įmetą sprogmenį į įmonės patalpas. Viduje tuo metu žmonių nebuvo, spėjama, kad taip buvo siekiama verslininką įbauginti.

 

Šiuo metu vyksta ikiteisminis tyrimas, tiriamos įvairios nusikaltimo versijos. Lietuvoje apie šį įvykį niekas nepranešė.

 

Latvių verslininko interesus atstovauja garsus advokatas, profesorius Stanislovas Tomas. Teisininkas yra laimėjęs ne vieną rezonansinę bylą tarptautiniuose teismuose prieš Lietuvą, dėl ko mūsų šalies valdžios ir jos nepriklausomos žiniasklaidos yra itin nemėgiamas.

Peržiūros: 1904

Komentarai   

+16 # Klastotės ir melas 2019-01-18 16:36
Lietuvoje veikia TEISINGUMO ministras, kuris niekaip nesusietas su JOKIU TEISINGUMU. Pats teisingiausias teisingumo (?) ministras buvo Šimašius Tfu ant tokio "teisingumo" ir sistemos :-x
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+12 # nesitiki 2019-01-18 21:04
ar kuris dar teisingumo ministras-Kuris ar ne nieks nezino
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+11 # jeronimas 2019-01-19 20:00
Stanislovas Tomas brangus teisininkas.Bet dirba saziningai,daug ir paziurekit kiek jo vardu laimetu bylu. O tos bylos visos tarptautines,stambaus masto.Todel ir siuo atveju,esu beveik tikras ,kad Stanislovas Tomas laimes.Tik labai skaudu,kad laimejusiam zmogui,Latvijos pilieciui,tuos kelesdesimt milijonu privales sumoketi ne lietuviski valdzios vagys is savo kiseniu,bet mokesime mes visi mokesciu moketojai.O valdzios nieksai ir vel issisukines,rodys Tautai spygas ir vaidins "giliai susirupinusiais".
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+2 # Ei, mankurtai 2019-06-10 15:32
taigi jus patys, net pasicepsedami net 2 kartus rinkot ta NKVD Tulpe :) ... ko cia draskote savo telniaskes, apsimetat kvailiais, akd nezinojot kas yra ta musu "teisesauga"... taigi tai NKVD, MGB, KGB pakalikai ir ju isgimdos. Paziurekit i KT "dvasiu" teva Kuri, paziurekit i jo teva... paziurekit i kita KT "teiseja"- Tamara Mockevic (aka Toma Birmontiene)... paziurekit i ta "eksperta" raudonskuri Sinkeviciu.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+2 # Vytautas Korsakas 2019-06-10 15:40
KAS VALDO LIETUVĄ? KAS FAKTINIS VADOVAS?
PAGOGLINKIT STRAIPSNĮ - "Drakonas mirė, tegyvuoja Drakonas! „MG Baltic“ toliau valdys Lietuvą per liberalų „Laisvės partiją.“
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # VYTAUTAS 2019-06-11 12:54
Tvarteliniams, beretnikams ir 3,14bolams: PAGOGLINKIT STRAIPSNĮ - "Dėl Vytauto Landsbergio ir Valdo Adamkaus patraukimo baudžiamojon atsakomybėn dėl labai sunkių nusikaltimų"
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # vladas lukosevicius 2019-07-14 10:20
Kalbama garsiai , kad tūlas Valiūnas su ponia Skyriene per "Investuotojų forumą"
stipriai "plauna" ES struktūrinių fondų lėšas?... Įdomu , ar prokurorams tai
naujiena?...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Ožio ir Tulpės gauja 2019-07-14 14:38
Iš kur paimsti milijardą Snorui??? Juk advokatūros Guru - JAV advokatų kompanija Alton & Bird LLP, - kuri atstovauja Snoro akcininkus Tarptautiniame arbitraže ICC Paryžiuje bei gina tokias pasaulio milžines kaip Apple, Microsoft, Google Inc., Amazon.com Inc., Wall-Mart Stores Inc, General Electric Co., Panasonic Corp., LG Electronic, Nokia, Toyota Motors Corp, Porche, Ford Motor Co., Citigroup Inc,. American Express Co., Exxon Mobil Corp., ConocoPhillips Co., Starbuks Corp ir t.t. ir pan. lengvai perkąs Lietuvą kaip popkorną ir užgers Coca-Cola, kurios interesus taip pat atstovauja.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti