Neringos Venckienės advokatas Barry A. Spevack : „Bet kurią akimirką teismas gali paskelbti savo sprendimą dėl ekstradicijos“

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.75 (4 Votes)

Neringos Venckienės advokatas Barry A. Spevack : „Bet kurią akimirką teismas gali paskelbti savo sprendimą dėl ekstradicijos“.

 

Neringos Venckienės advokatas Barry A. Spevack vakar atsakė į „Laisvo laikraščio“ klausimus. Redakcija klausė, kada bus žinomas JAV Apeliacinio teismo sprendimas dėl N.Venckienės ekstradicijos, ir kaip įvykiai klostysis po to. Sulaukėme tokio advokato komentaro: „Ačiū už dėmesį šiai bylai. Beveik neįmanoma prognozuoti, kada Apeliacinis teismas priims sprendimą. Paprastai sakau savo klientams, kad sprendimas gali vėluoti du – keturis mėnesius, tačiau jis gali būti priimtas ir greičiau, arba dar vėliau.  Tačiau ekstradicijos bylos yra išsprendžiamos greičiau, ir todėl aš nenustebčiau, jeigu gaučiau sprendimą šioje byloje bet kurią akimirką“.

 

Barry Spevack

2018-12-18 22:50 (prieš 11 valandų)
 
 
skirta 
 
 
 
anglų
 
 
lietuvių
 
   
Išversti pranešimą
Išjungti šiai kalbai: anglų
 
 
 
 
 
 

Hi Aurimas.  Thank you for your interest.

 

It is almost impossible to predict when the Appellate Court will rule.  I usually tell clients to expect a two to four-month delay but it can be less and it can be more.  Extradition cases usually are decided more quickly and for that reason I would not be surprised to get a decision at any moment.

 

From: Aurimas Drizius <Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Sent: Tuesday, December 18, 2018 1:44 AM
To: Barry Spevack <Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.>
Subject:

 

 

Barry A.Spewack savo skunde Apeliaciniam teismui nurodė, kad  Valstybės sekretoriaus sprendimas patenkinti Lietuvos ekstradicijos prašymą yra prieštaraujantys JAV Konstitucijai ir kad du kongresmenai jau pateikė Kongresui įstatymo pataisas, kurios leis Venckienei likti JAV, iki bus išnagrinėtas jos politinio prieglobsčio prašymas.

 Advokatas savo atsikirtime prokuratūros pozicijai nurodė, kad ekstradicijos procedūrą JAV nustato valstybės sekretorius, ir teismai turi mažai galių kištis į ekstradicijos procedūrą. Vyriausybė dar kartą patvirtino, kad ne teismų reikalas kištis į ekstradicijos procedūrą, ir kad tai yra valstybės sekretoriaus kompetencija.

Toliau advokatas vardina bylas, tačiau nurodo, kad JAV Apeliacinis teismas  (Seventh Circuit) nusprendė, kad ekstradicijos tvarka negali būti taikoma naudojant Konstitucijos draudžiamus  diskriminacinius faktorius, kaip rasė, religija, lytis, kilmės šalis ar politiniai įsitikinimai. Šis teismas taip pat nurodė,  kad ekstradicija negali būti vykdoma “jeigu užsienio šalis ir jos teisės sistema naudoja itin brutalius ir barbariškus procedūras ir bausmes” ( ang. "in accordance with such other exceptional constitutional limitations as may exist because of particularly atrocious procedures or punishments employed by the foreign jurisdiction.").  Burt, 737 F.3d at 1486.

 

Pasak advokato barry Spevack (nuotr. viršuje) ,  Valstybės sekretoriaus pozicija “jokio tyrimo” dėl ekstradicijos prieštarauja minėtam Apeliacinio teismo sprendimui, kad žmogus negali būti išduotas užsienio valstybei, kuri naudoja “barbariškus metodus”.

Jis kaip pavyzdį remiasi Burto bylą, ir nurodo, kad Venckienė nežinojo, kad teismas atmetė šį argumentą.

Nors JAV Aukščiausias teismas  Burto byloje nepasisakė dėl Apeliacinio teismo argumento, tačiau, kaip nurodė vyriausybė, jis pabrėžė, kad tai ne teismų vaidmuo apibrėžti humanitarinius klausimus.

Nors Burto byloje teismas galiausiai patvirtino jo ekstradiciją, tačiau jis apsvarstė, ar ekstradicijos klausimo sustabdymas yra  priežastis atmesti ekstradicijos prašymą.

Norėdama atkreipti teismo dėmesį, kad kaip ir Burto byloje, kai teismas nurodė, kad “užsienio šalis naudoja barbariškus metodus”, Venckienė  pateikė kelis pavyzdžius, kaip Lietuva ją persekioja ir tie metodai tikrai yra labai abejotini, kurie tik patvirtina jos abejones kad ji negalės naudotis tomis teisinėmis priemonėmis, kurios  egzistuoja modernioje teisinėje valstybėje.

Venckienė nurodo, kas atsitiko  Lietuvoje iki šiol. Ji kaltinama nusikaltimais, kuriuos neva padarė Lietuvoje tuo metu, kai turėjo teisinę neliečiamybę. Ji buvo persekiojama, nors ir turėjo teisinę neliečiamybę. Tada ji tapo Lietuvos parlamento nare, ir vėl įgijo teisinę neliečiamybės, tačiau to vėl buvo nepaisoma.  Lietuvos įstatymai jai negaliojo (The statute of limitations for the offenses lapsed so Lithuania resurrected the statute of limitations).

Tačiau visi šie kaltinimai jos adresu pagal savo prigimtį buvo sąskaitų suvedinėjimas, nukreipti į vieną asmenį , ir tokie kaltinimai apskritai niekur kitur nėra pareiškiami ( Notably, these changes were in the nature of odious bills of attainder[1], directed at a specific individual and inapplicable to the public at large).

Lietuva pateikė begalę kaltinimų Venckienei, kuriuos JAV teismas atmetė kaip netinkamus ekstradicijai , nes JAV jie niekada net nebūtų laikomi kriminaliniais nusikaltimais.

(Kaip žinia, Lietuvos generalinė prokuratūra iš pradžių į JAV nusiuntė ekstradicijos prašymą dėl neva N. Venskienės padarytos 39 nusikalstamos veikos, teismo nutartimi nustatyta, kad N. Venckienė įtariama, padariusi 35 nusikalstamas veikas – 5 nusikalstamos veikos priskiriamos prie apysunkių nusikaltimų, 30 nusikalstamų veikų priskiriamos prie nesunkių nusikalstamų veikų. Teismas nutartyje „nutylėjo“ ir dar keletą prokuroro metamų N. Venckienei įtarimų – pagal BK 119 straipsnį „Šnipinėjimas“, 121 straipsnį „Antikonstitucinių grupių ar organizacijų kūrimas ir veikla“, 123 straipsnį „Piktnaudžiavimas oficialiais įgaliojimais“

 Lietuvos prokuratūra teigia, kad savo viešais pasisakymais įvairiose transliuojamose laidose, kaip antai, „Akistata“, „Paskutinė instancija“ ir kt., bei savo knygoje „Drąsiaus viltis – išgelbėti mergaitę“, N. Venckienė menkina mūsų valstybės autoritetą, žemina prokurorus, teisingumą vykdančius teismus, tuo pakirsdama žmonių pasitikėjimą mūsų valstybės teisine sistema.

 Barry Spewack toliau vardina, kad dėl tokių absurdiškų Lietuvos kaltinimų N.Venckienė mano, kad Lietuvos valdžia jos atžvilgiu naudoja  “barbariškas procedūras” ("atrocious procedures."). ir ji įsitikinusi, kad tokios pačios “barbariškos procedūros” bus taikomos jos atžvilgiu, jeigu ji bus sugražinta į Lietuvą. Ir ją teis ta pati teismų sistema, kuri vieną kartą ją jau pavadino “teisinės sistemos pūliniu” ir “visos  valstybės problema”.

Savo skunde Venckienė nurodė, kad yra persekiojama ir visa jos šeima, tačiau vyriausybė atsako, kad tie kaltinimai vargu ar gali būti traktuojami kaip „procedūros ar bausmės“. Tačiau tie faktai kaip tik ir parodo, kad Neringa Venckienė negali tikėtis Lietuvoje objektyvaus teismo, ir kad vietos valdžia atsižvelgs į jos skundus.

Faktai įrodo priešingus dalykus. Venckienė nurodė, kad ji buvo puiki valstybės pareigūnė ir neturėjo jokių nuobaudų iki pat 2010 m., kol nepradėjo kritikuoti teismų sistemos dėl 2008 m. prasidėjusios pedofilijos istorijos.

Ir tik po to, kai Venckienė viešai sukritikavo teismų sistemą ir korupciją joje, Teismų tarybos pirmininkas pradėjo prieš ją drausmės bylą dėl „nepagarbos teismui“.

 

Seimo nariai nurodė, kad Venckienę Lietuvoje teis ta pati teismų sistema, kuri ją jau pasmerkė. Todėl minėti faktai rodo, kad Venckienė nesulauks Lietuvoje teisingo ir objektyvaus teismo. Vyriausybė nurodo, kad minėti faktai ir skundai prieš Lietuvą nėra „barbariškos bausmės“, kaip Burto byloje, ir kad jie nėra „kankinimai“, kuriuos draudžia Konvencija prieš kankinimus, ir kuriuos savo skunde mini Venckiene.

Venckienė teigė, kad tai netiesa, kad ji nepateikė įrodymų, kad Lietuvoje ji gali būti kankinami. Venckienė pateikė faktus ir įrodymus iš kitų bylų ir tribunolų nutarčių, kuriuose kritikuojamos labai žiaurios Lietuvos kalėjimų sąlygos.

Venckienė nurodė, kad kai dingo jos brolis Drąsius Kedys, Lietuvos valdžia bandė nuslėpti faktą, kad jis buvo nužudytas, ir pateikė šį nužudymą kaip nelaimingą atsitikimą. Venckienė taip pat nurodė, kad ji, jos šeima ir sūnus sulaukė grasinimų nužudyti, vieną iš kurių beveik viešai pasiuntė vienas politiškai su pedofilais susijęs žmogus, net nesibaimindamas pasekmių.

Buvo bandoma ją nužudyti, atsukant automobilio ratą, tačiau Lietuvos valdžia į tai nekreipė jokio dėmesio. Venckienė patvirtins, kad Lietuvos valdžia norėjo ją užčiaupti, ir dabar bando ją nubausti už tai, kad jis kovojo su politiškai korumpuota sistema. Ji taip pat tvirtina, kad Lietuvoje yra pedofilų tinklas, kurio auka tapo ir jos dukterėčia, ir kad pedofilai susiję su pedofilijos skandalu Latvijoje, kuris prasidėjo 2000 m.

Venckienė bijo, kad bus nužudyta, nes buvo nužudytas jos brolis ir daug kitų žmonių.

Advokatas Spewack taip pat nurodo, kad tokiam terminui, kaip „barbariškos procedūros ir bausmės“ ("atrocious procedures and punishments.") nėra apibrėžimo.

Todėl pareiškėja teigia, kad visos šios paminėtos aplinkybės  ir kad JAV vyriausybė negali perduoti Venckienės šaliai, kuri taip elgiasi su žmonėmis, t.y. naudoja „barbariškus metodus ir bausmes“.

‚Mes negalime užsimerkti ir nematyti, kas bus toliau su Venckiene, - teigia advokatas. Jis lygina kitus ekstradicijos atvejus, ir sako, kad „turi būti pasverta, ar ekstradicija nebus fundamentaliai neteisinga“.

Ką patyrė Venckienė ir ką ji patirs ateityje Lietuvoje, yra priešinga JAV teismų sistemos sąžiningumui ir pažeidžia pagrindinius sąžiningo teismo principus.

Venckienė pripažįsta, kad valstybės sekretorius sprendžia, ar ekstradiciją prašanti šalis atitinka bent minimalius JAV keliamus standartus, tačiau jo sprendimas nėra galutinis.

Turi būti bent viešas posėdis, kuris nuspręstų, ar Lietuva atitinka minimalius JAV keliamus reikalavimus, nes kituose bylose teismas pasisakė, kad „labiau tikėtina, nei netikėtina, kad prašanti šalis elgsis su asmeniu necivilizuotai.

Vyriausybė teigia, kad pareiškėja nepateikia naujų faktų, kurie pagrįstų, kad jai pateikti politiniai kaltinimai.

Tačiau kitoje byloje teismas nusprendė, kad reikia žiūrėti, ar tuo metu šalyje vyko sukilimas ar kiti smurtiniai politiniai neramumai.

Venckienė sako, kad ji dalyvavo šiame politiniame sukilime prieš Lietuvos korumpuotą teisinę ir politinę sistemą dėl to, kad buvo išprievartauta jos dukterėčia ir nužudytas brolis. Ji sukūrė politinę partiją, kuri bandė pradėti minėtų įvykių tyrimą

Peržiūros: 2903

Komentarai   

+81 # Stiprybės 2018-12-19 10:28
Stiprybės kol gyva. Būtų labai liūdna, jei atiduotų
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+27 # juozas 2018-12-19 10:45
na va as juk sakiau daug kartu nesitikekit is tu jankiu ,tereikia prisimiti po karo kaip jie "vadavo"lietuva ir vis prase pakentet tai iki kaledu tai iki velyku,deja zmoniu atmintis trumpa,o ypac lithuanu dabrtiniu,is jankyno eina visa velneva ir dar nera padare NEI VIENO gero darbo,bet ka daryt seugu zmogus kvailas////
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+29 # juozas 2018-12-19 10:48
i Rusija jai reikejo pasitraukti,butu dirbusi savo darba ir pagerbta,o dabr ka jau...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+45 # Aktyvus visumeninkas 2018-12-19 10:52
Labai laukiame, bus drąsiausia prezidentė Europoje … ką ten Europoje - kitos tokios drąsios nerasi visame Pasaulyje :))
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+47 # Pensininkė 2018-12-19 14:56
Balsuosiu už Venckiene-visus kitus isbrauksiu
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+31 # jeronimas 2018-12-19 18:01
Daugybe JAV teismu atveju paskaitinejau,visur matosi teismu naudojamas protingumo ir teisingu sprendimu praktikos.Bet siuo atveju ,del Venckienes busimo teismo sprendimo ,kazkodel imu abejoti.Kodel? ogi todel,kad Venckiene kovojo del mergaites isaugojimo su neeiliniais balvonais Lietuvoje,bet su ypatingai gerai organizuota vaik----siu gauja ,paciuose auksciausiuose valdzios sluoksniuose.isivaizduokit kiek lavonu toj byloj.jeigu net teiseja nuzude paciais slyksciausiais metodais ir vidury dienos,matant zmonems,tai kas jiems per amerikos valdzios virsunes paprasyti Venckienes kuno??O amerikonams lietuviski nieksai vis dar turi ka pasiulyti.Juk dar ne viskas isvogta,ne viskas pasidalinta???Ir be to ,juk kol Venckiene gyva,ji turi neabejotinai daug kompromato ant lietuvisku aukstu balvonu ???
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+50 # kaunas 2018-12-19 18:32
Viltis miršta paskutinė. Melskimės ir kantriai prašykime, kad mus išgirstų. Už Neringą ir jos šeimą. Bet kokiu atveju jai atlyginimas už pasiaukojimą bus pats didžiausias - toks jau yra tas kelias į šventumą.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-36 # Irgi 2018-12-20 13:57
Melskimės, kad JAV atiduotų tą didžiausią XXI amžiaus nusikaltėlę, pražudžiusią šešis žmones ir sutrypusią mergaitės vaikystę.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+2 # Lietuvis 2018-12-19 22:50
Barry,
Good luck to you, protect your defenseless God
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-2 # Idomu, 2018-12-19 23:37
kokia geriausia Kaledine dovana Lietuvai?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti