Skverneli,tu nebūsi šių žmonių prezidentu. Niekada

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.38 (8 Votes)

 

 

Skiriama Skverneliui..

Buvo šviesu. Visai ne dėl saulės statmenai į žemę siunčiamų spindulių. Ji švietė dovanai.
Nors .. tikintys žmonės, šalia kurių ėjau, sakė nestebįs ženklų. Ir, kad keistai tarp visų kostiumuotas Juozaitis – toks pat ženklas. Nepažįstami žmonės, su kuriais tą dieną buvome giminės. Mano bendraamžiai susimetę į keletą grupelių. Šen ten. Rūstūs. Žinantys kokios pastangos laukia pasukti tą prakeiktą ratą atgal. Biokatilų inžinierius su vėliava rankose .. nebijantis, kad atleis. Jo kalboje praplaukė žinia apie biokatiluose nustatomus koeficientus, kuriems esant maximaliai žūna medis. Eisenoje keli ispanakalbiai, angliakalbiai. Žavi indėniškų veido bruožų ir pluksnų papuošalais plaukuose, su trimis vaikučiais Rita. 19 metų gyvenusi Amerikoje. Jai šifravau virš galvų plevėsavusius Patrimpą, Pikolą ir Perkūną. Lietuvių dievai buvo ypač palankūs. Švariausias Lietuvos ežeras, tikra atgaiva. Godžiai gertas vanduo be menkiausio dumblo prieskonio. Eisenos išvakarėse korporacijos urėdų specialiai išarti miškų keliai, pasibaigus žmonių virtinėms virtę takais. Iš lėto griausmingai judantys baikeriai .. besišypsantys ir mosuojantys. Saldutiškio mergaitės sutemose susibūrusios prie kultūros namų pagaudyti WIFI. Pilnoje bažnyčioje žmonių kunigas kalbėjo apie pareigą žemei. Labanoro šventykloje, pastatytoje Labanoro girios šventykloje. 
Lyg laiko mašina būtų nunešusi prieš trisdešimt metų. Ore pleveno, sklaidėsi, keitėsi Visagino elektrinės reginiai.
Visko labai daug. Nepaprastai. Ir svarbiausia. Tai jauni žmonės. Ir labai jauni jų vaikai .. 12 kilometrų.
Todėl viskas gerai. JAU ATEINA JIE. Mums tereiks padėti.

SKVERNELI, girdi mane ?? Tūkstantis suvažiavusių žmonių. Girdi?? Mes virstame tūkstančiais. Ir tu nebūsi šių žmonių prezidentu. NIEKADA.

 

 

 

 

 

Darius Kuolys

Ar nebus vakarykštis piliečių žygis už Labanoro girią mūsų vyriausybei ir žiniasklaidai tapęs tokiu pat sunkiu iššūkiu kaip pirmieji Sąjūdžio mitingai LSSR komunistams ir jų valdytai spaudai?

Per 1500 piliečių šį šeštadienį ėjo per besaikių kirtimų išretintą Labanoro girią ir protestavo prieš vyriausybės savivalę, atkakliai tylint žiniasklaidai, parlamentinėms partijoms, ministrams ir aukščiausiems pareigūnams.

Ačiū, Joana Noreikaitė Kuosia, už žygio nuotrauką.

O čia - laisvą visuomenę žadinantys, bet, deja, deja, ne LRT filmuoti vaizdai:

 

 

 

 

Andrejus Gaidamavičius pasidalino įrašu.

Šiandien padarėme daugiau nei Aplinkos ministro sudaryta darbo grupė, kuri, panašu, taip ir neišlįs iš kabinetų pasižiūrėti realios miškų padėties. Alternatyvioji darbo grupė iš tūkstančio piliečių šiandien padarė didelį darbą - apėjo ir apžiūrėjo daugiau nei 10 km Labanoro girios miškų ir kirtaviečių ir priėmė sprendimą nevykdyti kirtimų saugomose teritorijose tol, kol nebus sugrąžinta buvusi jų gamtinė būklė. Gaila, kad ministras nesiteikė atvykti ir mūsų išklausyti, nors ir buvo kviestas. Bet visuomenė savo sprendimą jau padarė ir protestuosim tiek, kiek reikės, kol jis bus valdžios pripažintas.

Labanoro miestelis vargu ar kada matė tiek vienu metu susirinkusių žmonių. Į akciją Lietuvos miškams apginti susirinko per 1,5 tūkst žmonių ir... vos kelios žiniasklaidos priemonės. Nagrinėti krūtų dydį nacionalinei medijai matomai sekasi kur kas geriau , nei pastebėti dorus , aktyvius, tačiau padėtimi nepatenkintus piliečius. O būti nepatenkintiems gamtos mylėtojai ir tiesiog sveiko proto žmonės turi rimtą pagrindą. Žaliavinės medienos eksportas iš Lietuvos auga, miškai superkami stambių užsienio kompanijų, plyni kirtimai vyksta jau saugomose teritorijoje. Ir visą tai valdžioje esant partijai turinčiai pavadinime žodį "žalieji" Šioje laidoje šokiruojantys vaizdai iš kirtaviečių o taip pat politikų komentarai bei renginio organizatoriaus Andriaus Gaidamavičiaus interviu.

 

 

 

Peržiūros: 2567

Komentarai   

+25 # TSKP 2018-10-14 22:08
tarybine uzstales daina:
iskirsk visa giria ,ka nori daryk-tik viena berzeli-maldauju palik
tada tik dainavo,o girios zakliavo,o -dabar kerta ir geria,geria ir kerta
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+17 # LAIMA 2018-10-15 12:32
PUŠELĘ, NE BERŽELĮ
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+14 # zenonas priekuliškis 2018-10-15 19:31
Nusikaltėlių gauja daro ką nori. Artėja rinkimai, neberinkime "etatinių" seimo narių.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+12 # jeronimas 2018-10-15 21:29
Laimai,o argi svarbu ir kuomi skiriasi Berzelis nuo Puseles.Nuotraukose plynas laukas.Vaikysteje teko daznai sodinti mske medelius.O dabar tusti laukai.Mano vaikystes miskai irgi iskirsti plikai.Tik paslepti ivykdytus barbariskus nusikaltimus palikti krumai aplink miskus,kad bent is tolo sudarytu misko vaizda.Bet smagu ziureti kad sioje akcijoje dalyvavo tiek jaunu zmoniu.Vadinasi dar alsuoja Tevyne-Lietuva.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+9 # Degutas 2018-10-15 22:48
Mazuronis prisiplakelis.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+10 # Atas 2018-10-15 22:51
Na tai ko jūs čia ant to Skvernelio puolate? Juk toks apsukrus fruktas, iš eilinio mėnto algos tokią faziendą susikūrė, o dar didesnis nuopelnas - taip techniškai Kedytės likvidavimą suorganizavo, nu argi jis nevertas tokio menkaverčio posto, kaip prezidento?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # Antanas 2018-10-17 16:12
Verslo lietuviškų klapčiukų "prišiktas' miškas. Dabar man suprantamesnis ir vyskupo Brunono nužudymas Žemaitijos miške. Gal ir jis ne kaip pasielgė su Lietuvos medžiais ir jį užgriuvo? O nupirkta žiniasklaida dar manau nesuderėjo kainos dėl video kadrų.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # TSKP 2018-10-19 09:47
cia kaip kas interpretavo berzeli ar kitoki medeli,is tikro berzeli-jis auga ir tarp pusu ir skamba gerau,o ir Sirvys yra berza pavadines lietuvisku,o Laima tikriausia ne miskininke ir neturi vilos Labanoro girioje,kaip mego ja komunistai,o kolukieciai eme ir kerta...beje ir Lansbergis Palusej sededavo daznai-Tarybine social nomenklatura-,o Vasiliauskas parase knygele,nomenklaturos ruduo(is tikro pavasaris buvo) apie dedes Brazo statybas ...Labanore
taip kad gindami sia giria ,padedame ir kai kuriems ponams,bet esme aisku tos dainos zodziuose,kurie pildosi sui kaupu
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti