Antanas Stugys PAMATAI PADĖTI

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (2 Votes)

Antanas Stugys

PAMATAI  PADĖTI

 

 

Visada norėjau rasti bendraminčių grupę, kuri ir žodžiais, ir darbais myli Lietuvą. Ne himno  karaokėmis, ne kaip kontūrinį „blyną“ gaublyje, o kaip savarankišką, neperparduodamą, nekeičiamą, nedalomą teritorinį vienetą, su visais patogiais ir nepatogiais jos gyventojais. Lietuvą, už kurią garbingą žilą galvą padėjo žurnalistas, pilietis, patriotas Pranciškus Šliužas. Atrodo pataikau kaip tik čia.

Buvau maloniai nustebintas. Lietuvos visuomenės taryboje (LVT) dalyviai dalinosi patirtimi nesivaržydami. Buvo išklausytas kiekvienas norintis pasisakyti ir turintis ką pasakyti. Klausiausi daug kart pasvertų argumentų, bijodamas sumirksėti, kad ko nors nepraleisčiau. Atvažiavau pasiklausyti tikrų patriotų, tikrų profesionalų. Mus vienijo: ne bendri partiniai interesai, ne išankstiniai nusistatymai ir įsitikinimai, ne religinės pažiūros, ne bandymas kaip nors pateisinti dabartinės valdžios – tautai ir valstybei pražūtingos veiklos rezultatų, o tikėjimas ir noras (neatidėliojant kitai dienai), bendru susitelkimu, stengtis pakeisti kraupią situaciją teisėsaugos sistemoje. Jei jau lietuviais esame mes gimę, jei jau turime istoriją, teritoriją ir KONSTITUCIJĄ, mykti bejėgiais veršiais vedamais į kapitalizmo skerdyklą, tikrai neprivalome. 

Čia ir dabar: nei išsilavinimas, nei užimamos pareigos, nei turimas politinio gyvenimo patirties skirtingų svorių bagažas, bendravimui netrukdė. Tikslas visų tas pats. Kelio – labai akmenuoto ir duobėto, taisymas. Visiškas situacijos supratimas. Pilnas, atviras skaudulingų priežasčių matymas, supratimas, įvardijimas ir įvertinimas – pradžia naujo, dygliuoto pilietinio kelio į lietuvių tautos ateities žiburį. Ne į tą kurį mums pirštu parodo iš anapus Atlanto. Ne į tą kuris statomas kiekviename kieme už pavogtas (sumaniai pasisavintas) ES lėšas. O į tą, kurio mes iš tikrųjų esame užsitarnavę ir verti. Jeigu mūsų-jūsų galvose ištempta ne vienintelė baudžiavinio nuolankumo virvelė iš vidaus prilaikanti ausis, ne tik cigarečių pelenai ir išgerto alkoholio butelių kamščiai – mums pakeliui. Pats laikas taikiam: chroniškų, geno modifikuotais produktais nuodijamų, mokėjimo galvoti, kalbėti ir dirbti nepraradusių, laikinų „neregių“ praregėjimui. Už mus to žingsnio niekas nežengs. Geriau už mus pačius niekas to nepadarys. Nustokime vaikščioti miegodami, ratais. Turime trisdešimt, kraupių valstybės niokojimo metų patirtį, turime tris prezidentus ir... vis gilėjančią prarają. Pasirinkimo nėra. Arba plaukti – prieš srovę, arba gultis veidu į...  

  Tauta išblaškyta po visą pasaulį, supriešinta ir suskaldyta – didelių perspektyvų neturi. Tokios mažos malkos, globalizmo laužas, net nepajus. Genofondas aktyviai naikinamas kasdien. Dėl sumaniai-nemalonių propagandos trimitų ir teisėjų neteisėto akiplėšiškumo, nukentėjo ir toliau kenčia vis daugiau nepatogių valdžiai: paskutinių, iniciatyvių, dorų tautos „mohikanų“. Vienintelis antivirusas (nekorumpuotas daktaras) yra susitelkimas: bendram, kilniam, jokių dotacijų ir procentų nežadančiam tikslui. Tik tikslinga bei produktyvi diskusija TŲ, kam tikrai skauda. Apie TAI kas vyksta dabartinėje mano-mūsų Lietuvoje. Traukinys jau važiuoja. Ir aš ir jūs tai žinote.  Į gerą ar į blogą ateitį – matome patys. Tie kas dar nesėdime jame su bilietu į vieną pusę – neišsigandome. Pasiryžome ir susirinkome aplink bendrą stalą. Nuostabu. Pasyvių ir dvejojančių, šitoje iniciatyvioje aplinkoje, tikrai nebuvo. Votis pribrendo. Jos – taikiam, demokratiškam, aktyviam gydymui, buvo sukurta iniciatyvinė grupė. Neabejoju, kad tai pradžia judėjimo už teisingumą, padorumą ir sąžiningumą.

 Profesionaliai, taip kaip „Laisvo Laikraščio“ redaktoriui Aurimui Drižiui, renginio aprašyti nemoku. O ir nereikia. Su lyrika ir emocijomis – išraiškingiau. Nesu partinis funkcionierius ar karjeristas. Dvasinio pakilimo buvo daug. Sutikau daug garbingų ir šviesių asmenybių. Kai ką išdrįsau net užkalbinti. Jie kaip ir aš – nusivylę dabartinės valdžios veiksmais ir piktybišku neveiksnumu. Nukentėję, pavargę nuo teisingumo nebuvimo ir nekontroliuojamo teismų savivaliavimo. Nepritariantys ir nepasitikintys Seimo, vyriausybės ir prezidentūros politika. Jie kaip ir aš – niekaip ir niekuo negarantuoti dėl savo ir savo vaiku stabilaus rytojaus – pasijuokėme, iš teisėjų priimamų skaidrių sprendimų „Pagal savo vidinį įsitikinimą“, o ne pagal surinktų įrodymų visumą.

 O jūs ką manote šiuo konkrečiu, ne virtuvinių diskusijų klausimu? Kurioje esate sąmoningų lietuvių svarstyklių lėkštelėje?.. Toliau – kaip radote taip ir paliksite... Prieš vėją nepūsite.. Iš sintetinių atraižų statysitės asmeninę Nojaus valtį, ar vis dėlto išdrįsite žengti apgalvotą, tikrą, svarbų, savarankišką žingsnį kartu su Lietuvos Visuomenės Taryba?.. Tam galimybė yra.  

 

Pagarbiai... 

Peržiūros: 562

Komentarai   

+3 # pataisa 2018-10-10 11:37
LKP CK PB yra smetonines Lietuvos perdavimo ES irankis-ar galime ta iranki,kaip sudilusi pakeisti i lietuviska nesuzydejusi?stai kur kila klausimas,kuri zino ir buvusi tautos pazangos frakcijos virsunele buvusi labai arti Lansbergio,Brazausko ir kitu loborantu atlikusiu meginius su tauta
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # Aktyvus visumeninkas 2018-10-10 16:29
Gerbiami sambūriečiai, pabaigai noriu akcentuoti - nors pamatai padėti, bet tai tik pradžia - valdžia mūsų maldų tikrai neklausys ir savo noru išmaldos tikrai neduos, tad jei kovoje nebūsite aktyviai vieningi ... daugumai jūsų, deja, teks eiti patiems dirbti ir šviesų rytojų užsidirbti savo rankomis ir savo galva ! :)))
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+6 # CiTaiBent 2018-10-10 18:20
Lietuvos Visuomenės Taryba - skamba glažiai .. O tai kelinti iš eilės čia mūsų gelbėtojai ?
Sambūrių visokiu pakraipų jau žymiai daugiau nei aktyviu visuomeninku, ir nė vieno eilinio gelbetojo, tik vadai :)))
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+2 # neantanas 2018-10-10 18:35
Ačiū už komentarą. Tikrai taip. Ir aš esu ... Dirbsiu iki išsekimo - už leidimą rašyti tiesą. A.S.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # CiTaiBent 2018-10-12 11:38
Na iki išsekimo gal nereikia, gali atsitikti kaip didžiai gerbiamam Zignatarui - po šiai dienai neatsigauna vargšas :(
Rašyk teisybę, tai kur kas lengviau, net galvoti nereikia :))
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # neantanas 2018-10-12 14:35
Išsekimas – ne bėda – greičiau savęs išbandymas. Čia kaip sportininkui - po pirmo kvėpavimo atsidaro antras, trečias... Po pirmo išsekimo irgi – antras, trečias... – kad tik jų būtų daugiau... Kad tik būtų dėl KO. Rašant tiesą, reikia tiesą galvoti ir tiesą kalbėti. Socializmo ir kapitalizmo užjotos, Lietuvių tautos akys – pats moraliausias, pats išraiškingiausias atsakas į visus klausimus. Kiekvieno suaugusio žmogaus sielos veidrodyje tokie fejerverkai, tokie feljetonai!.. Noriu suspėti kuo daugiau kartų į juos pažiūrėti.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # CiTaiBent 2018-10-12 17:58
O idėti tą vatinuką kuriam galvoje.blynai buvo klaida, taip irperšasi mintis kokie bendraminčiai buvo susirinkę :(
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # CiTaiBent 2018-10-12 17:36
Mat kaip ! Net paskaičiau dar kartą :) Rašinėlis su nukrypimais prie poezijos, toks dalikačiai vatinis .. bet palyginus su kokio gerbiamo Juraičio, Kroidono ar Dryžiaus rašliava pažanga akivaizdi .. ir ikvėpimas jaučiamas :) Lauksime kito, sėkmės !
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti