Dalia Grybauskaitė pati prisipažino, kodėl padarė Lietuvai milijardinę žalą - "norėjo atrodyti labai protinga", "iš TVF skolinasi tik impotentai"

Peržiūros: 3245
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.83 (3 Votes)

 

Vakar buvusi Europos Parlamento narė Margarita Starkevičiūtė Seimo Finansų ir biudžeto komisijai papasakojo, kad Lietuvos  prezidentė sąmoningai padarė Lietuvos Respublikai milijardinę žalą, nes norėjo atrodyti „žvaigžde“.

Kitaip sakant, prezidentė nurodė savo klapčiukui premjerui Andriui Kubiliui, kad skolintis iš Tarptautinio valiutos fondo (TVF) už 1,5 proc. palūkanų gali tik „impotentai“. Geriau skolintis iš JAV bankų už 9-10 proc. palūkanų – už mažesnes palūkanas niekas neskolino tokiai bankrutavusiai šaliai, kaip Lietuva.  Kadangi skolinamasi buvo milijardai, tai palūkanų skirtumas per daugelį metų skolos mokėjimo taip pat sudaro milijardus, kuriuos mes visi sumokėsime.

Ir viskas – dėl tuštybės – nes Dalia Grybauskaitė norėjo atrodyti labai protinga  - „žvaigžde“, kaip sako M.Starkevičiūtė.

Nors vakar dar dvi „magnolijos“ klapčiukės – kandidatės ją pakeisti Ingrida Šimonytė ir Aušra Maldeikienė užsipuolė  Dalios Grybauskaitės siautėjimų liudininkę M.Strakevičiūtę (Maldeikienė jai pasirašė net mirties nuosprendį :„ji kaip ekspertė, pasirašė sau mirties nuosprendį“), tačiau tereikia pasikelti 2009-2010 m. Dalios Grybauskaitės pasisakymus.

 

Ten prezidentė aiškiai pasako, kad iš TVF skolinasi „tik impotentai“, o ji dar galinti:

D.Grybauskaitė: TVF pagalbos prašančios šalys demonstruoja politinę impotenciją

 BNS Eurokomisarė, į Lietuvos prezidento postą kandidatuojanti Dalia Grybauskaitė patarė Lietuvos valdžiai pačiai tvarkytis su ekonominiu nuosmukiu ir neskubėti žvalgytis finansinės pagalbos iš Tarptautinio valiutos fondo (TVF).

https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/d.grybauskaite-tvf-pagalbos-prasancios-salys-demonstruoja-politine-impotencija-56-34697?rc=1&fid=2

 Anot jos, į TVF paramos besikreipiančių šalių vadovai demonstruoja politinę impotenciją. „Vyriausybės, kurios praktiškai yra priverstos skelbti nemokumą ir kreiptis į tarptautines organizacijas, demonstruoja politinę impotenciją. Taip, galime iš karto kreiptis dabar, sąlygos – pasižiūrėkite į Latviją. Standartinės sąlygos, kurias lemia esama padėtis, deja, panašėja, nes turime panašius rodiklius“, – teigė D.Grybauskaitė.

Anot jos, yra tik iliuzija, jog kažkas tiesiog paskolins dovanai, be jokių sąlygų.

„Individualaus požiūrio į Lietuvą nebus, sąlygos būtų taikomos labai griežtos, užtektų pažiūrėti į Latviją. Kol tai įmanoma, rekomenduoju Vyriausybei tvarkytis pačiai“, – „Verslo žinių“ konferencijoje antradienį sakė D.Grybauskaitė.

Jos teigimu, nusprendusi rinktis pagalbos iš TVF kelią, Vyriausybė turėtų pranešti visuomenei, kad algos, socialinės išmokos bus dar mažinamos, reikės taupyti dar labiau ir tai jai būtų savižudiška. „Dėl kreipimosi galime diskutuoti, jei esame pasirengę išeiti ir pasakyti savo žmonėms: algos mažės, pensijos mažės, taupyti reikės dar daugiau. Ar Vyriausybė yra pasirengusi išeiti į gatvę ir pasakyti, kad nesugeba susitvarkyti, o tik tokiomis priemonėmis gali gauti papildomų lėšų“, – sakė D.Grybauskaitė. Jos vertinimu, Lietuva yra geresnėje situacijoje negu Latvija, nes dar pernai gruodžio mėnesį ėmėsi priemonių pristabdyti ekonomikos nuosmukį. Premjero Andriaus Kubiliaus teigimu, TVF save vertina kaip „paskutinę galimybę“. „Mes žinome, kas mūsų laukia, ir manome, kad esame pajėgūs tvarkytis patys“, – tvirtino ministras pirmininkas. Lietuvos Vyriausybė valstybės biudžeto išlaidas balandį planuoja sumažinti apie 3 mlrd. litų. D.Grybauskaitės vertinimu, šalis išgyvena finansinės situacijos stabilizavimo stadiją, o greitai besikeičiančios situacijos nespėja prognozuoti specialistai. D.Grybauskaitės prognozėmis, Lietuva, kurioje ekonominė situacija, palyginti su Europa, vėluoja nuo pusės metų iki trijų ketvirčių, atsigavimo gali tikėtis 2011 metais.

 

D.Grybauskaitė: iš TVF skolinasi tik tos šalys, kurios negali susitvarkyti 

Žinių radijas 2011 m. spalio 27 d. A Prezidentė Dalia Grybauskaitė ne itin šiltai reaguoja į vis garsiau skambančius politikų pareiškimus, kad pasaulinę finansų rinką kaustantis sąstingis privers Lietuvą skolintis iš Tarptautinio valiutos fondo (TVF). Šalies vadovė TVF vadina prižiūrėtoju, kurio visoms valstybėms reikėtų kuo greičiau atsikratyti.

Tokiomis įžvalgomis po Europos Sąjungos (ES) viršūnių susitikimo, kuriame priimti svarbūs sprendimai dėl Graikijos gelbėjimo ir kovos su valstybių skolų krize, D. Grybauskaitė pasidalijo Žinių radijo laidoje „Aktualus interviu“. Prezidentė taip pat pažymėjo, kad ES priėmė gerus, bet galbūt pavėluotus sprendimus, ir būtent dėl tokio lėto veikimo krizės Europoje vis dar nepavyksta suvaldyti. Interviu su prezidente Dalia Grybauskaite bus transliuojamas nuo 17.05 val. „Žinių radijo” laidoje „Aktualusis interviu“.

TVF – nemielas pagalbininkas

D. Grybauskaitės teigimu, TVF paskolas paprastai lydi griežti apribojimai, kurie retos valstybės gyventojams pasirodytų mieli. „Santykiai su TVF visada yra kraštutinė neišvengiamybė tik toms šalims, kurios nesugeba pačios susitvarkyti. Anksčiau instrumentai buvo labai sudėtingi ir kuriami su didžiulėmis išankstinėmis sąlygomis. Netgi, pavyzdžiui, mums buvo siūloma apmokestinti pensijas“, - kalbėjo prezidentė. Pasak jos, dabar TVF jau lankstesnis ir siūlo „įvairesnius mechanizmus“ su ne tokiais griežtais apribojimais. Tik vargu, ar Lietuva tokių mechanizmų galėtų tikėtis. Mat, šalies vadovės žodžiais, jie gali būti taikomi šalims, kurios pasižymi „labai stabilia“ makroekonomine padėtimi ir teigiamomis ekonominėmis perspektyvomis. D. Grybauskaitė teigė nenorinti kategoriškai vertinti galimybės skolintis iš TVF, tačiau simpatijomis tokiam sprendimui taip pat netryško. „Vienareikšmiškai nenorėčiau vertinti, bet vistik linkiu visoms valstybėms kuo greičiau atsikratyti tokio prižiūrėtojo“, - sakė politikė.

Paklausta, ar tiesa, kad Lietuva jau keletą mėnesių negali pasiskolinti pinigų tarptautinėse rinkose, ji teigė, kad su savotiška paskolų blokada susidūrė daugybė šalių. „Visiems nepavyksta. Todėl, kol nebuvo šio sprendimo (dėl Graikijos ir euro zonos gelbėjimo - DELFI), tol visos rinkos neskolino niekam. Ne tik Lietuvai“, - tęsė D. Grybauskaitė.

Krizė – pirmiausiai „neatsakingos bankų veiklos“ padarinys

Prezidentė pabrėžė, kad ES viršūnių priimti sprendimai – tik pradžia. Ir daug priklausys nuo bankų sektoriaus, kuris į daugelį sprendimų žiūrėjo ne itin pozityviai. „Dar reikės tartis su privačiais bankais. Dar reikės priversti bankus prisiimti atsakomybę ir pasidalinti atsakomybe už tai, kas įvyko. Tai ne vien vyriausybių ir valstybių problema. Tai pirmiausiai ir neatsakingos bankų veiklos problema“, - žodžių į vatą nevyniojo D. Grybauskaitė. Pasak jos, nors bankai spyriojasi, padėtis tiek rimta, kad vienintelė išeitis – bendradarbiavimas su valstybėmis. „Abi pusės (...) jau pradėjo suprasti, kad problema lies visus – tiek valdiškąjį sektorių, tiek privatų. Ir jau čia dabar stumdytis alkūnėmis nebėra kur“, - aiškino šalies vadovė. D. Grybauskaitė taip pat pridūrė, kad Lietuvos bankai skolų krizės akivaizdoje atrodo pakankamai saugūs, mat jie nėra įmerkę didelių pinigų į finansų suvaldyti nepajėgiančias valstybes. „Labai džiaugiuosi, kad lietuviški bankai turi labai simbolines sumas ar iš viso nėra pažeisti šių blogų vertybinių popierių ir paskolų. Todėl santykinai mūsų bankų sistema šioje situacijoje yra viena iš stabiliausių“, - ramino prezidentė. Lėtapėdė Europa pati sau kenkia Lietuvos vadovė taip pat neatsiima priekaištų ES veikimui. Esą Europa sprendimus priima per lėtai ir dėl to pati blogina savo padėtį. Pavyzdžiui, vakarykščiai sprendimai esą turėjo būti priimti dar birželį. „Iš tiesų turime apsispręsti dėl Europos integracijos kokybės. Ypač turint galvoje euro zoną. (...) Ir Lietuvą tai liečia taip pat, nes mes esame tiesiogiai „pririšti“ prie euro. Mes turime apsispręsti, ar turėdami bendrą valiutą sau galime leisti daryti ką nori ir elgtis neatsakingai fiskalinės politikos srityje. (..) Turint bendrą valiutą, turime turėti labai artimą ir labai koordinuotą ekonominę ir fiskalinę politiką. Kol tai nepadaryta, judėsime nuo vienos bėdos prie kitos ir galų gale iš tiesų susidursime su dar didesnėmis problemomis. Kol radikaliai nepakeisime savo požiūrio į Europos integraciją, į atsakingą finansų ir fiskalinę politiką, tol judėsime nuo krizės prie krizės“, - dėstė D. Grybauskaitė. Politikė pažymėjo, kad ES vadovų krizės suvaldymo mechanizmas turėtų suveikti, tačiau kitas klausimas – ar tas poveikis bus pakankamas. „ Todėl ir gavome trijų periodų arba trijų šuolių krizę vietoj to, kad galėjome susitvarkyti dar su 2008 m. krize“, - europiečių lėtumui priekaištus bėrė D. Grybauskaitė. Šalies vadovė pabrėžė, kad Europą reikia keisti. O Lietuvai ir į ją panašioms ES valstybėms naudingesnis būtų „stipresnės, labiau integruotos Europos modelis“.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/verslas/verslas/dgrybauskaite-is-tvf-skolinasi-tik-tos-salys-kurios-negali-susitvarkyti.d?id=51157121

 

Komentarai   

+51 # Antanas 2018-09-27 10:29
Prasideda manau TIESOS tiltų tiesimas pagal Šv. Tėvo Pranciškaus prašymą. Gal tai pavyks Lietuvai išeiti iš melo ir nors kiek pasisemti vilties iš Kristaus.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+58 # Šaunuolė 2018-09-27 12:48
O M.Starkevičiutė - šaunuolė , gerbiu ją už drąsą, mat Lietuvoje kiti visiškai be drąsos
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+37 # Strategas 2018-09-27 12:55
Pradeda lįsti konservatorių pasipelnymo planas krizės metų. Paskolos už nesveikas palūkanas (neabėjoju, kad dalis tų kosminių palūkanų nukapsėjo į jų kišenę), nedarbo išmokų "mažinimas" (o tiksliau - vagystė!!!) mažiausias pajamas turintiems gyventojamsl (ar bent vienas seimo narys pasisakė už parlamentarų ir ministrų algų mažinimą?), "laikinas" 21% PVM, kuris liko "laikinu" visiems laikams. Dabar lenda ryšiai su MG, G. Landsbergio žmonos verslu ir kt. Manau, konservatoriai, socdemai, liberalai, po visų šitų nesąmonių keliaus tiesiai į Lietuvos politinį sąvartyną. Ten, kur jau pūva Uspaskiniai su Paksiniais. Įdomu, ar dar liko LT bent viena šūde iki ausų nepaskendusi partija? Vieni sėdi Skandinavijos bankų kišenėje, kiti - MG Baltic, treti - kremliaus ir t.t.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+57 # Per vėlai pasakyta 2018-09-27 11:29
Kubilius, šimonytė ir Grybauskaitė jau seniai turėjo sėdėti ten kur priklauso aferistams.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+51 # Ar yra Lietuvoje 2018-09-27 11:34
teisėsauga ir teisėtvarka? Kada šie aferistai bus pasodinti į cypes?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+30 # VLKJS 2018-09-27 12:00
va;ldzia zino,kad praskolinta ubagu tauta lengva valdyti,uztat ta linkme ir juda,juda ,jei nesustabdyti i poraradima valstybes...ir cia nepades niekas-isskyrus mastancius ir veikiancius
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+51 # NUOMONĖ 2018-09-27 12:01
Simonytei Iirgi gresia baudziamoji atsakomybe, o ji isikabino I duris ar pas ja beldesi Starkeviciute.....CIA jau nesvarbu.Dar reikia nustatyti, kas be Grybauskaites is to uzdirbo.....greiciausiai susidarys tvartelio pilieciai.Grybauskaite ir Simonyte samoningai paeme brangesne paskola.O kur dar kiti nusikaltimai Independence tyrimas, Snoras .Aisku kodel konservatoriai taip nenorejo tyrimo, o Grybauskaite kviete pietu !!!!! I prezidentura ir siule susitaikyti
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+41 # Vagis Grybauskaitė 2018-09-27 12:08
Grybauskaitė apvogė tautą.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+39 # Baisu ant Lietuvos 2018-09-27 12:27
Prie konservatoriu Achemos Lubys ir Ignalinos AE vadovas netiketai anapilin iškeliavo… baisu
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+41 # Šaunuolė 2018-09-27 12:51
Pradeda lysti aferos ir jų sumanytojai?...Daugiau panašių tyrimų, ypač reikia del SGD (suskystintų dujų terminalo ) ir Lubio netikėtos mirties bei Snoro tyčinio sužlugdymo...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+19 # giltinė 2018-09-27 14:26
Imuosi tautos vagių - kubilo ir grybės :-x :-x :-x
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+26 # Dargyvas 2018-09-27 14:32
Išlyskit drasiai visi kiti žinantys faktus apie šiuos išgamas. Imkit pavyzdį iš gerb. Margaritos. Prie sienos juos
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+24 # vladas lukosevicius 2018-09-27 14:33
KGB PROSTITUTEI GRYBAUSKAITEI APKALTĄ ......
Na kaip atsikandome Lietuviai KGB judo Lansbergo pripirštos prostitutės Grybauskaitės finansine veikla , jau nekalbu apie kriminalinę jos veiklą ? ....
,, TEGUL DALIA BUS LIETUVOS DALIA ,, KGB judo Lansbergo žodžiai ...
2008 m. buvo tik 4,8 milijardo skola , o dabar jau 17 milijardų ..... o kiek dar finansinių aferų prasukta ?
Šita KGB prostitutė Grybauskaitė pradėjo savo karjerą nuo LT Kuro pardavimo pedofilui M. Klabinui už 1 litą ....
Paskui ji dalyvavo didelėje aferoje kaip „Maxima“ savininkai iš D.Grybauskaitės panosės nušvilpė 76 mln. litų biudžeto pinigų ..........
Už tas prasuktas aferas ji pakliuvo į EUrokomisiją ...
Viskas kaip sovietmeiu ..... KIEKVIENA KURVA GALI BŪTI PREZIDENTU .
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+11 # Simonyte, 2018-09-27 20:51
greiciau bek is Lietuvos,nes gresia kaliuze uz toki Lietuvos nuskurdinima,panardinima i pelkiunliuna,pasakuk kas tave stumia i prezes,zmones,reikia kviestis tarptaut.stebetojus,nes kompiuteriai jeigu uzlus,tai mums galas ,aferistai vel laimes
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-3 # yellowstone 2018-09-27 20:55
Так как лабусянско чекисстская мразота тупая как лабусянские деревянные ботинки "klumpes".
Повторяю в хуй знает какой раз, перед тем как проделывать какие либо действия(убивать моё здоровье, почки, сердце) в отнашении меня тебе бы следовало хорошо подумать.
Потому что может очень больно отрыгнутся.
-------------
Благо моих связей достаточно, чтобы смешать тебя и твой режим с дерьмом. Поэтому повторяю в хуй знает который раз, просто отъебись. Не ухудшай своё и так очень плохое положение.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-3 # yellowstone 2018-09-27 21:02
Мне глубоко насрать на лабасню и на то что здесь происходит. Я не хочу в участвовать в этом дерьме. Поэтому я просто съёбываю отсюда и всё.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+5 # Kas 2018-09-27 23:24
vadovavo komjaunuolis laborantas tau ir rezultatas
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # banga 2018-10-01 09:02
Aciu Margaritai uz tai,kad liudija tiesa.jau tada Parazitkai turejo buti apkalta ir belange uz Lietuvos praskolinima.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti