"Lietuvos rytas" ieško bet kokio kompromato apie Agnę Širinskienę

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.25 (4 Votes)

 

Agnė Širinskienė

 

 

 

 

 

#ĮlipsNetIrPerLangą #SuraskKompromatąApieŠirinskienę#EtiškomsŽiniasklaidosPriemonėmsNegalioja

 

Turiu pasiūlymą – suraskite kompromatą apie Seimo narę A. Širinskienę. Tekstais dalintis galite mano paskyroje. Etiškoms žiniasklaidos priemonėms šis pasiūlymas negalioja.

 

O jeigu rimtai, tai prieš kelias dienas sulaukiau savo buvusių kolegų skambučio, kad „Lietuvos ryto“ žurnalistais prisistatę asmenys skambina ir teiraujasi apie mane, prašo, kad papasakotų „bent kažką“. Taip pat, kaip supratau, domėtasi ir buvusių studentų bei klasiokų asmens duomenimis. O šiandien „Lietuvos ryto“ darbuotojai (žurnalistais jų nepavadinčiau) dar ir įsibrovė į privačius mano mamai priklausančius namus, spaudžiamas duoti interviu sutuoktinis ir kiek esu informuota – fotografuoti mano mamos namai, kiemas ir smalsauta, kaip atrodo namo vidus. Ilgai vaikščiota po mano gimtą kaimą, klausinėtos net pardavėjos, gal jos kažką apie mane pasakys.

 

Suprantu viską, net ir žiniasklaidos norą daugiau žinoti apie politikus, ir žiniasklaidos pareigą siekti, kad jie paaiškintų savo priimamus sprendimus, ir netgi norą ieškoti politinių sensacijų. Visada mielai bendrauju su žiniasklaida. Manau, kad su etikos principais besivadovaujančia žiniasklaida darniai bendrausime ir toliau. Politikams reikalinga jūsų kritika, kuri leidžia į save pažvelgti „iš šalies“.

 

Bet niekada nesupratau ir nesuprasiu žiniasklaidos noro veržtis į privatų gyvenimą, noro persekioti ir sekti politikų sutuoktinius, fotografuoti politikų sutuoktinių privatų susirašinėjimą, nesuprasiu noro brautis į pensininkams tėvams priklausančią nuosavybę, juos gąsdinti savo akiplėšiškumu. Kiekviena, net ir politiko šeima, turi teisę turėti privatų gyvenimą.

 

Gerb. dienraščio „Lietuvos rytas“ žurnalistai, gal pasakysite, kuo jums buvo svarbus klausimas, kur mes su vyru susipažinome? Į kokią bažnyčią einame? Ką tai bendra turi su mano užimomis pareigomis? Galiausiai, jei Jums tai ir rūpi, ar dėl atsakymų į tokius klausimus reikia nesusitarus veržtis į mano pensininkei mamai priklausančius namus? Fotografuoti jos privatų kiemą? Ar visų šių klausimų negalėjote užduoti man? Kaip toks elgesys, braunantis į privačių asmenų kiemus, suderinamas su žurnalisto etika? O gal tokiu elgesiu, prisidengiant visuomenės informavimu, siekiama kitų tikslų? Kaip antai tų, kuriuos užbrėžia akimi nematomos reklamos užsakovai? Bet, kur tada riba tarp to, ką mes tapatiname su „žiniasklaidos priemonės“ vardu ir tuo, kas siejama su „grupuotės“, kuriai vadovauja korupcijos byloje teisiamas asmuo, vardu? Klausantis susijaudinusios mamos pasakojimo, kyla įvairių klausimų.

 

Galbūt šių klausimų nekelčiau, jei ne žurnalistų savireguliacijos institucijos, kurios jau taip pat pastebi dienraščio „Lietuvos rytas“ problemas. Antai, Visuomenės informavimo etikos komisija 2018 m. rugsėjo 11 d. vertindama dienraščio „Lietuvos rytas“ veikimo būdus konstatavo, kad dienraščio „Lietuvos rytas“ veikla „savo esme labiau panaši į šnipinėjimą, o ne profesionalią žurnalistiką“ ir nurodė, kad dienraštis „„<...> „Lietuvos rytas“ renkasi kelią, kuriame negalioja bendrai sutartos viešosios informacijos rengėjų, skleidėjų profesionalumo taisyklės. „Lietuvos ryto“ vertybinė konstrukcija yra patyrusi rimtų įtrūkių ir deformacijų ir nėra saugi dienraštyje dirbantiems sąžiningiems ir profesionaliems žurnalistams.“ Tokių etikos sargų vertinimų nėra sulaukusi nei viena Lietuvos žiniasklaidos priemonė.

 

Tad pabaigai, telieka palinkėti tokioje „grupuotėje“ priverstiems dirbti sąžiningiems ir profesionaliems žurnalistams išlaikyti savo vertybes, nes žiniasklaidos priemonės vertybinė konstrukcija šių vertybių jau neišlaikė ir kelia pavojų joje dirbantiems žmonėms, savo griūtimi nusinešdama ir „Lietuvos ryto“ galimybę pretenduoti į žiniasklaidos priemonės vardą.

 

Klausydamasi apstulbusios mamos pasakojimo, kaip ji jaučiasi, kai po jos kiemą be jos leidimo vaikšto kaip savo namuose besielgiantys svetimi žmonės, pasivadinę žurnalistais, priėmiau sprendimą, kad tolesnį savo bendravimą su „Lietuvos rytu“ grįsiu nuostata, jog politikui nėra pareigos bendrauti su „grupuotėmis“.

 

P.S. Mano kaimo žmonės pasakoja, kad po susitikimo su "Lietuvos ryto" žurnalistais prisistačiusiais asmenimis, vietiniai kaimo žmonės, priklausomi nuo taurelės, kaip niekad gausiai apsirūpino "rašalo" atsargomis. Visokių minčių kyla...

 

 

 

 

 

 

Peržiūros: 1666

Komentarai   

+33 # Pagarba 2018-09-26 01:24
A.Širinskienei.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+28 # MYKOLAS 2018-09-26 01:26
Užvaldė baimė opoziciją. Suaktyvėjo purvo pylimas ant R.Karbauskio ir ant A.Širinskienės. Priežastis: konservatoriai su pirmąja ponia stipriai išsigandę. Poniai vakarienė nepavyko, dieninis apsilankymas seime taip pat nepagelbėjo, Džiugelis panaudotas su viltim suskaldyti frakciją. Nepavyko. Pyst ir priėjo liepto galą. O dar valstiečiai pareiškė, jog tirs Snoro ir Ūkio banko įtartinus bankrotus. Tada konservatoriams visiškas galas. O liberalai ir taip jau politiniai lavonai.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+12 # Juk 2018-09-26 11:29
.pakabintas Bylos baigtis nuo to priklauso, tai ponas ir atidirbinėja
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+14 # Pilietė SS 2018-09-26 19:12
P. Agne Širinskiene, didžiausia Jums pagarba. Stoti prieš tokią gaują - tai ypatingos drąsos, pasiaukojimo reikalaujantis elgesys, motyvuojamas TIESOS siekimo. Jūs nepabūgote krokodilų knibždančios lagūnos ir ėmėtės ginti į dugną tempiamą Lietuvą. Tepadeda Jums Dievas!
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+5 # nuomonė 2018-09-29 01:41
kiek lietuvoje buvusių valdžioje T OL E TR U O J A - T R A TI N I M US...MANAU MES LIETUVOS ŽMONĖS TURIM PASIEKTI-KAD NEI VIENO TRATINTOJO NEBŪTŲ VALDŽIOJE...IR alga būtų mokama tik dirbantiems...o teisėsaugą pasamduyti ių vakarūų valstybių,mūsiųkė ,ne tik nedirba B E T IR BE SAŽINĖS IMA ALGĄ.....ČIA KALTAS PREMJERAS-KAD MOKA TAM ,KAS NEDIRNA....O VERSLE IUŠSPIRTŲ TĄ PAČIA MINUTČ,BE ALGOS ,BE KOMPENSACIJŲ,IR DAR TURĖTŲ VISUS NUOSTOLIUS PADENGTI-parduotų turtelį...už padarytą žalą valstybei..........va taip valstybinei -'tranai"
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # VLKJS 2018-09-26 22:42
apie Agne gal nerasi-ji nebuvo...VLKJS nare,bet nebuvo ir advokate,o kas geriau pazins bomzu gyvenima,jei ne valstybes samdoimas advokatas vagims ginti:ne tik zargona ismoksta,bet ir elgiasi panasiai
o prie kolukiu kuriu negriove KRBAUISKIS neprikibsi,jaei kolukieciai neliudys zemgrobystes ir uzvaldymu svetimo(kartasi net ne valstybes turto)zemes ,paju
Vytukas be reikalo atidave kolukius pirmininkam,s-dauguma ju karbo chebroj-ir visiskai nepanasus i ji...tik naudojasi juo..pluduriuoja politikokj -tape Lansbergio deka milijonieriais
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+2 # nuomonė 2018-09-29 01:36
NUOMONĖ,kodėl visiems patinka,kai valstybė "tratiinama"...gal jiems visokiom kom tiesim ji visai nerūpi....kaži apie ką greičiau ras -K OM P R O M A T Ą...JEI LIETUVOS ŽMONĖS ,KAI KURIE PRABINTŲ...BŪTŲ LABAI LABAI IDOMU........kai kam-NEDATYKIT GĖDOS SAVO TĖVAMS.......ŠOKĄ GAUTŲ PAMATĘ SAVO SŪNŲ.....VISI GAUS PAGAL NUOPELNUS.....žinau atveji,kaip verslininkas gailėjo pinigų darbuotojams ,o jis pirkosi butus namus,ir vieną dieną žmona pareikalavo pusė turto,kai pragyveno keletą metų(net namas buvo tėvo dovanotas)..deja tismas priteisė viską per pusė,nors ji nei pirštu neprisidėjo.......dievas yra,kas nepriklausė atėmę jlikimas....taip bus su visais.....dievas neleidžia nieko pasiimti su savimi o artimieji ir giminės paliekami pjautis tarpusavyje...ir viesiems nesiseka.......(štai kas gaunasi,kai negarbingu būdu ji p a s i s a v i n a m a....
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti