Paslaugas kncernui „MG Baltic“ teikusį E. Vaitekūną pasiūlyta visai atleisti Lietuvos radijo ir televizijos komisijos

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Seimo nario N. Puteikio pranešimas: paslaugas koncernui „MG Baltic“ teikusį E. Vaitekūną pasiūlyta visai atleisti iš Lietuvos radijo ir televizijos komisijos

Seimo narys Naglis Puteikis kreipėsi į Seimo Švietimo ir mokslo komitetą, siūlydamas ne tik patenkinti Edmundo Vaitekūno atsistatydinimo iš Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (toliau – LRTK) vadovo pareigų prašymą, bet ir visai atleisti jį iš šios komisijos, nes likęs net ir eiliniu nariu jis galėtų toliau tarpininkauti privilegijuotiems verslininkams visuomenės sąskaita.

2018 m. rugsėjo 5 d. viešojoje erdvėje paskelbta informacija, kad E. Vaitekūnas atsistatydino iš LRTK pirmininko pareigų dėl „per silpno anglų kalbos mokėjimo“.

Seimo narys N. Puteikis primena, kad Seimo patvirtintose Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) tyrimo išvadose yra konstatuota, jog E. Vaitekūnas ilgą laiką neformaliai bendravo su koncernui „MG Baltic“ priklausančios LNK televizijos vadove Z. Sarakiene, teikė jai informaciją, suteikiančią konkurencinį pranašumą prieš kitus rinkos dalyvius, o už tai prašė Z. Sarakienės įvairių asmeninių paslaugų (nufilmuoti ir parodyti per LNK televiziją jo dukrą ir kt.): „<...> Po to, kai E.VAITEKŪNAS buvo paskirtas, koncerno valdomos LNK pozicijos dar labiau sustiprėjo: MG atstovai tiesiogiai iš Komisijos vadovo (ar jo pavaldinių) gaudavo vidinę (neskelbtiną) informaciją apie LNK konkurentų Komisijai teikiamus prašymus ar net duodavo nurodymus, kada rengti Komisijos posėdžius, kaip elgtis, kad susirinktų kvorumas (kai kuriais atvejais, priešingai, kad jo nebūtų), įdarbino Komisijos administracijoje Z.SARAKIENEI artimus asmenis. 2013 m. pabaigoje E.VAITEKŪNAS ne tik teisinosi Z.SARAKIENEI dėl LRT komisijos LNK televizijai paskirtos baudos (pats E.VAITEKŪNAS esą balsavo prieš), bet ir patarė skųsti LRT komisijos sprendimą teismui. Kita vertus, Z. SARAKIENĖ nuolat vykdė E. VAITEKŪNO prašymus: parodyti pastarojo dukrą per televiziją, reklamuoti E. VAITEKŪNO draugų koncertus ir kitus. <...>“.

N. Puteikis pažymi, kad tuo atveju, jei po tokių faktų paviešinimo E. Vaitekūnas liktų LRTK nariu, leidžiant jam tik atsistatydinti iš LRTK pirmininko pareigų, visuomenė tai suvoktų kaip žinią, kad susikompromitavę įtakingi pareigūnai (valstybės tarnautojai) yra nebaudžiami ir dėl savo veiksmų nepatiria jokių neigiamų pasekmių.

 

 

Peržiūros: 503

Komentarai   

+4 # jeronimas 2018-09-12 16:32
"Ponas" Puteiki,visuomene jau senai suvokia,kad susikompromitave ir netik ,o ir milijonais apvoge valstybe,melagiai,tinginiai,aferistai,yra nebaudziami tu paciu ir tokiu pat.O jei del akiu milijonus isgrobsciusiam ir paskiria keliu simtu baudele,tai tik pilieciams ant akiu uzdangaliukas.Todel butu teisinga sakyti ,kad eilini karta toks vaitekuno ir i ji panasiu ,pilieciams parodo,kad valstybeje teisingumo nera,arba jis labai mazas.Kad tai tiesa,tai pavardinkit nors penkis atvejus Lietuvoj ,kur buvo teismo deramai ivertinti patentuoti aferistai is valdziagyviu sluoksnio???
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # Mix 2018-09-12 16:55
Tai ar galima vadinti tą darinį Komisija, jei joje tokios moralės buvęs pirmininkas, o dabar tapęs nariu? Šalinti tokius kuo greičiau. O jis, sugalvojęs kvailą motyvą, be sąžinės toliau dirba.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # agi 2018-09-12 23:08
a ne per daug tas Vaitiekus uzemes kedziu su dvigubu dugnu-Latga-byra pinigai,komitetyas vel byra,dar ziurek kokiam universitete kabina makaronus jaunoms studentems,nes jis Daktaras mokslu ir ...ne kalejime dar
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti