N. Venckienė apskundė patį ekstradicijos proceso teisėtumą - jis prieštarauja JAV Konstitucijai (pildoma)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.42 (6 Votes)

 

 

Šiandien "New York Times" pranešė, kad Neringa Venckienė apskundė patį JAV ekstradicijos procesą.

 

Pranešama, kad buvusi Lietuvos parlamentarė ir teisėją, kuri šiuo metu yra įkalinta Čikagos kalėjime, nori, kad teismas paskelbtų, kad Donaldo Trampo administracijos leidimas ją perduoti Lietuvai būtų paskelbtas prieštaraujančiu JAV Konstitucijai.

Venckienės advokatai vėlų praėjusio penktadienio vakare perdavė jos skundą Čikagoje įsikurusiam JAV 7-ajam Apeliaciniame teismui, prašudami sustabdyti jos ekstradiciją.

Venckienei gresia kaltinimai Lietuvoje, susiję su jos teiginiais apie ten esantį įtakingų pedofilų tinklą. Moteris bijo, kad bus nužudyta, jeigu bus perduota Lietuvai.

JAV Valstybės departamentas nepaaiškino priežasčių, kodėl jis patvirtino Venckienės ekstradiciją. Todėl jos apeliaciniame skunde teigiama, kad dėl to neįmanoma apskųsti šio sprendimo, ir tai pažeidžia Venckienės procesines teises.

 Teismas nurodė, kad Valstybės departamentas visiškai diskreditavo patį ekstradicijos procesą, ir nurodė, kad atėjo laikas keisti eksitradicijos tvarką

 

Lithuanian Jailed in Chicago Appeals Extradition Ruling

CHICAGO — A former lawmaker and judge from Lithuania jailed in Chicago wants a court to declare the way the Trump administration OKed her extradition unconstitutional.

 

Lawyers for 47-year-old Neringa Venckiene (vehn-KEE'-ehn-nayz) filed an appeal late Friday with the Chicago-based 7th U.S. Court of Appeals asking it to halt her extradition .

She faces charges in Lithuania linked to her claims that there is an influential pedophile network in Lithuania. She fears she'll be killed if forced to return.

The State Department offered no reasons why it approved her extradition in April. The appeal says that makes it impossible to challenge the decision, violating Venckiene's due-process rights.

ADVERTISEMENT

 

 

It concedes courts have consistently found the State Department has near-total discretion on extradition. But it says Venckiene's case shows it's time to reconsider those findings.

 

 

 Čia pateikiamas JAV valstybės sekretoriaus sutikimas išduoti Netingą Venckienę Lietuvai - jame tiesiog parašyta, kad "susipažinęs su dokumentais", sekretoriaus pavaduotojas nusprendė ją perduoti Lietuvai pagal Lietuvos ir JAV ekstradicijos sutartį

 

Beje, Neringos Venckienės advokatas įrodinėja, kad ji Lietuvos kaltinama "politiniais nusikaltimais", ir kad pagal politinius nusikaltimus Lietuvos ir JAV Ekstradicijos sutartis draudžia perduoti žmones kitai šaliai:

 

 

 

 

 

 

 

 

Peržiūros: 2307

Komentarai   

+65 # agi 2018-09-03 23:45
laikykis neringa nepasiduok durniams
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-5 # juozas 2018-09-06 10:31
tai ko ji pas durnius pasitrauke?ar nebuvo galima i rusija,butu gyvenusi kaip zmogus ir pagarboje,o dabar vel jai kovot su kita mafija tai yra su jankiu,visikai negalvojo neringa,kiek kartu suklydo sitoje nelygioje kovoje,o gaila
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-50 # CiTaiBent 2018-09-04 07:32
Teisinga kryptimi Drąsioji eina ! Neigai trukus JAV Valstybės departamentas bus apkaltintas pedofilija, su 5 metus rinktais irodymais :)))
Ledas pajudėjo, ponai prisiekusieji :)))
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+72 # Tomas 2018-09-04 07:35
Neringa, pirmyn, stiprybės Tau linki visi normalūs Lietuvos žmonės.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-11 # jomajo 2018-09-06 21:34
o normaliu zmoniu Lietuvoj vis mazeja, beveik niekas netiki sia istorija. oj apart patvoriniu :lol: :lol: :lol: :lol:
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+58 # Jei 2018-09-04 11:27
politikas Z.Pavilionis vaziuoja i JAV ir del N.Venckienes kalbasi su senatoriais ,tai cia ne politine byla?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+10 # tikrai taip 2018-09-04 14:54
jei keli 'senatoriai' (na,tiksliau kongresmenai) bando daryti itaka teismui-tai gryniausia pedopolitika.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+7 # Magnolija 2018-09-04 21:13
Skelbsiu mažąjį karą jankiams.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # magnolijai 2018-09-10 22:53
skelbk. Pamenu daug kas norejo uz venckiene kalejime pasedeti (sesk, vis geriau padesi), kiti degintis planavo, plaukus kirposi, .... o venckiene kaip sedi, taip sedi, nieks nesusidegino, nieks uz ja nesedo :lol: :lol: :lol:
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti