Buvusio Kriminalinės policijos vadovo A.Matonio brolis Juozas Matonis su bendrininkais reideriavimo (sukčiavimo) būdu užvaldė didelės vertės turtą

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.90 (5 Votes)

 

 

2018 m. rugpjūčio 29 d. 11 val. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija Seime „Teisėsauga beatodairiškai nuo baudžiamosios atsakomybės gelbsti buvusio Lietuvos kriminalinės policijos vadovo Algirdo Matonio brolį Juozą Matonį“

Pranešėjas pateiks informaciją apie teisėsaugos beatodairiškai vykdomą buvusio aukšto rango prokuroro ir vidaus reikalų ministro pavaduotojo Juozo Matonio gelbėjimą nuo baudžiamosios atsakomybės. Situacija viešinama, nes ji peržengė absurdo ir sveiko proto ribas.

2009 m. Juozas Matonis su bendrininkais reideriavimo (sukčiavimo) būdu užvaldė didelės vertės turtą – 7676 kv.m komercinio ploto patalpas Konstitucijos pr. 12 Vilniuje, priklausančias UAB „Skomė“.

2015 m. ir 2016 m. įsiteisėjusiais Vilniaus apygardos teismo sprendimais Juozo Matonio ir bendrininkų atlikti veiksmai pripažinti neteisėtais ir negaliojančiais nuo jų įvykdymo/sprendimų priėmimo momentų. Tačiau J. Matonis su bendrininkais tebevaldo šią įmonę. Tam padėjo ir Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorės G. Zajankovskaja ir D. V. Kazlauskaitė, 2013-2018 m. vadovavusios ikiteisminiam tyrimui dėl šių ir atvirai vykdomų vis naujų galimai nusikalstamų veikų.

2017 m. pradžioje baudžiamojoje byloje surinkta medžiaga patvirtino, kad UAB „Skomė“ valdo Belizo įmonė „Divine Consult Ltd“, kurią ir dar tarpinę N. Zelandijos įmonę „Bismarck Limited“ UAB „Skomė“ direktorius J. Matonis pagrindiniu UAB „Skomė“ akcininku įregistravo suklastotų dokumentų pagrindu. Prokurorė G. Zajankovskaja, pati šioje byloje apribojusi nuosavybės teises šiam kontroliniam akcijų paketui, „nepamatė“, kad J. Matonis šias areštuotas akcijas perregistravo įmonei „Divine Consult Ltd“.

Negana to, paaiškėjo, kad įmonė „Divine Consult Ltd“ nuo 2014 m. gruodžio 6 d. net neegzistuoja.

Paaiškėjo ir tai, kad advokatas Audrius Aničas neegzistuojančią įmonę „Divine Consult Ltd“ atstovauja taip pat suklastotų dokumentų pagrindu ir šiais neegzistuojančios įmonės balsais priiminėja Matonių šeimos ir bendrininkų paruoštus UAB „Skomė“ akcininkų susirinkimų nutarimus, tvirtina bendrovės finansinę veiklą, skirsto pelnus, keičia bendrovės įstatus, išrinko naują UAB „Skomė“ valdybą, kurioje du iš trijų valdybos narių yra Juozas Matonis ir jo sūnus Mantvydas Matonis.

Vilniaus apygardos prokuratūra, gavusi įrodymus, kad UAB „Skomė“ ketvirtus metus valdoma neegzistuojančios įmonės ir dar naudojant suklastotus dokumentus, į tai niekaip nereaguoja, įtarimų nepareiškia net J. Matoniui ir A. Aničui, o 2017 m. lapkričio 17 d. šią baudžiamąją bylą išvis nutraukė. Generalinė prokuratūra 2018 m. vasario 9 d. bylą atnaujino, Vilniaus apygardos prokuratūrai nurodė, kokius tyrimo veiksmus privaloma atlikti.

Ir po atnaujinimo bylos vilkinimas tęsiamas, tyrimui vadovaujančios Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorės vis keičiamos, tačiau senatys artėja. UAB „Skomė“ akcininkai pripažinti nukentėjusiaisiais ir civiliniais ieškovais dar 2013 m., tačiau įtarimai niekam nepareikšti. Tęsiantis šiai patyčiai iš teisingumo vykdymo, Generalinės prokuratūros paprašyta perimti vadovavimą tyrimui.

Generalinė prokuratūra tris kartus tikrino šią bylą, dar 2017 m. konstatavo blogą vadovavimą tyrimui, jo vilkinimą ir tai, kad bylos ikiteisminio tyrimo įstaiga FNTT neįvykdė net 18-os prokurorių pavedimų. Tačiau ši ikiteisminio tyrimo įstaiga nekeičiama net to po to, kai FNTT Vilniaus apygardos valdybos NVTS skyriaus viršininkas Edgaras Leškevičius rašytine rezoliucija (!) nurodė savo pavaldinei nepradėti ikiteisminio tyrimo dėl Juozo Matonio ir jo bendrininkų galimai nusikalstamų veikų.

 

Visa tai prasidėjo 2009 m. Respublikos Prezidento rinkimų metu. Pranešėjas pateiks savo nuomonę, kodėl Lietuvoje tai įmanoma. 

 

Peržiūros: 2702

Komentarai   

+19 # gerb 2018-08-28 10:47
kche Vytukas L.buvo stukacius,o i pagr.tarnybas prieme savop darbdavius is LKP CK ir KGB rumu
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+15 # jeronimas 2018-08-28 15:11
Siulau visiems pamastyti apie sendienine teisine sistema Lietuvoje.Pagalvokite,jaip tyciojasi "teisine "sistema is eiliniu kaimo zmogeliu,jeigu sitaip elgiamasi su signataru,su buvusiu landsbergines vyriausybes pavaduotoju,su buvusiu netgi VSD vadovu???Ka gali saziningaiteisiniu keliu pasiekti paprastas zmogus,kai visa sistema su teisejais ir ju kasininkais -advokatais,dirba ranka rankon savo naudai ir savo sebru.Kiek metu negaliu pamirsti 12 teismu posedziu ,kur as buvau ne nusikaltelis,o tik norejau saziningai,teisiniu keliu ,atsiimti savo prakaitu uzdirbtus pinigelius.Todel is savo patirties ,sakau,Lietuvoje veikia neteisine sistema,arba ta sistema tiek sugedusi,kad jau senai buvo laikas ja keisti is pagrindu.Deja,klausau magnolijos,kuriai "teisine sistema apsivale ir kilo i aukstumas"Kur cia,kokioj vietoj???
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+14 # VYTAS 2018-08-28 18:01
Drąsiai teigiu, jog Kubilistano gauja su Grybauskaitės statytiniu Vasilaiusku priešakyje ir su bendrininkais reideriavimo būdu užvaldė didelės vertės Snoro turtą. Teisti brudus būtina.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+5 # gerb 2018-08-29 11:25
UZVALDE NE SNORA,O LIETUVA IR JOS ZMONES-JU PROTUS ,DVASIA IR EGZISTENCIJA SUNAIKINO,KAIP TIKRI OKUPANTAI-NEGI NESIMATO
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+2 # Albina 2018-08-30 08:31
Tie parsidavėliai tai gerai KGB patikrinti kadrai, Rusijos marionetės visose valdžios institucijose ir ypač teisėsaugoje.Didžiausia Lietuvos bėda, kad išsinešdinus Rusijos okupacinei armijai, jai iš paskos nepasiuntėme visos sovietinės - okupacinės teisėsaugos ir valdžios, kurios sudarytos iš komunistų ir rinktinių KGB kadrų, kurie apsimetę patriotais ir griauna Lietuvą, todėl būtina kuo plačiau ir griežčiau kelti įslaptintų archyvų paviešinimo klausimą. KODĖL DAR 75 METAMS ĮSLAPTINTA? Kad ten minimi veikėjai ramiai sau bujotų, ir liktų nenubausti? Būtent tuose dokumentuose ir slypi mūsų visa "iš anksto susitarę, veikiantys išvien nusikaltėlių gauja" su jų sukurtu "teisingumu" savo aferoms pateisinti.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Vitalis 2018-09-06 18:37
Ju darbai juos nuteisins... visi sakys - kas juos prakeike ir neliks budu kaip tokiems padeti atsikratyti teiseto prakeiksmo... kas turit ausis - klausykite...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Lola 2018-12-24 03:18
I love the efforts you have put in this, appreciate it for all the great posts.


Check out my homepage :: http://fi.abcmedecine.com/: http://fi.abcmedecine.com/
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Ralf 2018-12-24 14:17
Yeah bookmaking this wasn't a bad determination great
post!

Also visit my web site ... bioxyn foro
formula como tomar por primera vez como conseguir: https://esmx.Pimrc2003.org/slim/9730/bioxyn-foro-formula-como-tomar-por-primera-vez-como-conseguir/
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Luz 2019-01-04 06:31
I am curious to find out what blog platform you're using?
I'm experiencing some small security problems with my latest blog and I'd like to
find something more risk-free. Do you have any recommendations?


Look into my web page :: pushup cream testimonianze vendita recensioni
quando assumerlo: https://it.atma1901.com/breast-enlargement/4394/pushup-cream-testimonianze-vendita-recensioni-quando-assumerlo/
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti